South Carolina High School 2021 Outdoor Track & Field

Switch to
Swipe to view all teams
A
Region I
Region II
Region III
Region IV
Region V
Region VI
Region VII
AA
Region I
Region II
Region III
Region IV
Region V
Region VI
Region VII
AAA
Region I
Region II
Region III
Region IV
Region V
Region VI
Region VII
Region VIII
AAAA
Region I
Region II
Region III
Region IV
Region V
Region VI
Region VII
AAAAA
Region I
Region II
Region III
Region IV
Region V
Region VI
Region VII
Region VIII
Swipe to view all teams

Active Uncategorized Teams in South Carolina

Can't find your team?

100m12 (18)Prescott Jefferson10.54PRSCBen LippenMar 27Bob Jenkins Coaches Classic Region 4
200m11Saquan Smith21.00PRSCGreenwoodApr 28Lakelands Invitational
400m12Robert Johnson48.47PRSCWestwoodMay 22SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
800m12Spain Vaughan1:54.73PRSCEastsideMay 22SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
1500m10Carlos Lanzogorta4:19.79PRSCRiver BluffApr 16Raider Twilight Meet
1600m12Noah Ward4:06.41PRSCPhilip SimmonsMay 22SCHSL Class 2A State Track & Field Championships
1mile12Noah Ward4:09.69PRSCPhilip SimmonsJul 02Brooks PR Invitational
3000m10 (15)Brendan Gomez9:48.97PRUnattachedMay 15Mt. Pleasant Track Club Youth Developmental Track & Field Meet
3200m11Sam Rich8:57.10PRUnattachedJun 13Running Lane Track Championships 2021
2miles8 (14)Ty Jones10:34.79PRUnattachedMar 28NSAF Meet of Champions
110mH-39"11 (17)Jaylen Boudreaux14.06PRSCCane BayApr 22Berkeley County Championship
300mH-36"12Darius Holmes43.90PRSCWest FlorenceMar 24Marlboro County Invitational
400mH-36"11 (17)Jaylen Boudreaux52.16PRSCCane BayMay 22SCHSL Class 5A State Track & Field Championships
4x100mRelay Team41.56SCSpring ValleyMay 15SCHSL Class 5A State Qualifier
4x200mRelay Team1:30.39SCW J KeenanApr 16Raider Twilight Meet
4x400mEmmanuel Espinal
Kaleb Frost
Jayvion Johnson
Jalyn Boudreaux
3:20.39SCCane BayMay 22SCHSL Class 5A State Track & Field Championships
4x800mRelay Team7:57.03SCFort MillApr 23Bob Jenkins Coaches Classic Elite
SprintMed1124Relay Team1:34.35SCW J KeenanApr 16Raider Twilight Meet
SprintMed2248-[2-2-4-8]Relay Team3:36.03SCPhilip SimmonsMar 13Iron Horse Relays
DistMed12,4,8,16-[12-4-8-16]Owen Harries
Jonah Norris
Grant Goldsmith
Zander Jeffcoat
10:45.76SCLexingtonApr 16Raider Twilight Meet
Shot-12lb11Blake Pressley60' 0PRSCEastsideMar 03Region 2-4A Pre-Region Meet
Discus-1.6kg11Blake Pressley165' 4.5PRSCEastsideMar 03Region 2-4A Pre-Region Meet
Javelin-800g10Kyle Kaufelds195' 2.25PRSCSouth Aiken ChristianJul 172021 American JavFest
HJ12Channing Ferguson6' 10PRSCNorthwesternApr 23Bob Jenkins Coaches Classic Elite
11 (17)Randy Kelly6' 10PRSCBlythewoodApr 14Spring Valley vs. Blythewood
12Robert McCray6' 10PRSCA.C. FloraApr 28Richland County Championship
PV11 (17)Adam Berry15' 7SCMauldinMar 30Mauldin Meet #1
LJ12Charles McCord24' 0PRSCD W DanielMay 06SCHSL Region 1-3A
TJ12Charles McCord49' 3.5PRSCD W DanielMay 22SCHSL Class 3A State Track & Field Championships
100m19+ (17)Kaniya Johnson11.53 (1.5)PRSCWhite KnollMay 22SCHSL Class 5A State Track & Field Championships
200m17-18 (17)Kaniya Johnson23.56 (-.1)PRSCFast Forward Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
400m- (18)Alyssa Conyers54.74PRUnattachedApr 10George Johnson Falcon Invitational
800m-Avery Belk2:14.59PRSCJames IslandMay 22SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
1500m-Madelyn Gomez4:53.23PRSCHeathwood HallApr 16Raider Twilight Meet
1600m-Hannah Vroon4:58.24PRSCJames IslandMay 22SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
1mile-Emily Arenas4:59.92PRUnattachedJun 13Running Lane Track Championships 2021
3000m15-16 (14)Kate Paczkowski11:38.08PRSCMt. Pleasant Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
3200m10Anya Arroyo10:58.10PRSCMay RiverApr 09Warrior Friday Night Meet
100mH-33"11Ja'mia Johnson14.68PRSCJL MannMay 06SCHSL Region 1-5A
300mH-30"11 (17)Michaela Hayes51.54PRSCWest FlorenceMar 24Marlboro County Invitational
400mH-30"10Brianna Rodriguez1:02.15PRSCWestwoodMay 22SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
4x100mAutumn Burrell
Zahria Jones
Hannah Hill
DaMya Scott
47.35SCHillcrestMay 22SCHSL Class 5A State Track & Field Championships
4x200mMyla Greene
Rashi Oridedi
Neom Prinston
Ashley Thomas
1:44.26SCSt Pauls AcademyApr 03Beach Run Invitational
4x400mAutumn Burrell
Zahria Jones
Nya Mcgowan
Camille Egbula
3:52.85SCHillcrestMay 22SCHSL Class 5A State Track & Field Championships
4x800mHaley Blanton
Emma Dixon
Janey Dixon
Katie Lepper
8:49.3hSCWrenMar 08Wren Home Meet #1
SprintMed1124Relay Team1:46.19SCBlythewoodApr 16Raider Twilight Meet
SprintMed2248-[2-2-4-8]Relay Team4:15.0hSCHeathwood HallMar 13Trojan Relays
DistMed12,4,8,16-[12-4-8-16]Relay Team12:42.51SCHeathwood HallApr 16Raider Twilight Meet
Shot-4kg10Savannah Welborn40' 5PRSCLibertyMay 15SCHSL Class 2A Upper State
Discus-1kg12 (17)Logan Gray139' 8PRSCSpartanburgMar 27Bob Jenkins Coaches Classic Region 2
Javelin-600g9Eliza King136' 0PRSCAikenMay 22SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
HJ10Kinsley Allen5' 8PRSCPalmettoMar 09Liberty Meet #1
PV17-18 (17)Tessa Mudd13' 1.5PRSCMt. Pleasant Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
LJ11 (17)Jayla Jamison19' 6PRSCAirportMay 22SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
TJ11Cameran Gist39' 10 (.0)PRSCSpartanburgMay 22SCHSL Class 5A State Track & Field Championships
Hammer-4kg15-16 (16)Ginger Arnold86' 5PRSCMt. Pleasant Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships

Standard Performance Lists

Custom Performance Lists

Request a new Custom List