Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Dorian Hewitt10.73TXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
2.12William Roberson10.84 (2.1)PRTXHumble Summer CreekApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
3.12Shannon Junior11.06PRTXHumble AtascocitaMar 08Atascocita Invitational
4.10James Ware11.13PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
12Travian Blaylock11.13TXHumble AtascocitaMar 30College Park Invitational
6.12Jude Domingue11.15PRTXHumble Summer CreekMar 17Klein True Team
7.11Keeyon Stewart11.17PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
8.15-16Jalen Gordon11.20 (.9)TXAtascocita Titans TrackAug 04AAU Junior Olympic Nationals
9.11Jamison Frazier11.21PRTXHumble Summer CreekMar 17Klein True Team
10.12Noah Campbell11.23TXBaytown SterlingApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11Jamison Frazier21.89PRTXHumble Summer CreekApr 20UIL 6A Area 21/22
2.15-16Jalen Gordon22.15 (2.2)PRTXAtascocita Titans TrackAug 04AAU Junior Olympic Nationals
3.12Que'len Brown22.16PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
4.11Jathan Bellaire22.22PRTXHumble AtascocitaMar 30College Park Invitational
5.12Jude Domingue22.25PRTXHumble Summer CreekMar 08Atascocita Invitational
6.10De'Vion Hargrove22.50TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
12William Roberson22.50PRTXHumble Summer CreekMar 17Klein True Team
8.12Shannon Junior22.51PRTXHumble AtascocitaMar 30College Park Invitational
9.10Chris Dickerson22.62TXHumble Summer CreekMar 08Atascocita Invitational
10.11Daylan Stewart22.80TXBaytown SterlingFeb 23Liberty Trinity Valley Relays
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Rayveon Shelton48.96PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
2.9Elijah Bean49.22PRTXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
3.11Donovan Josey49.38PRTXHumble KingwoodFeb 24Humble Sam Mosley Relays
4.12Christian Gilmore49.47PRTXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
5.12Neiman Thomas49.52PRTXChannelviewApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.15-16Jalen Gordon49.74TXAtascocita Titans TrackAug 04AAU Junior Olympic Nationals
7.11Jessie Davis50.13TXBeaumont OzenApr 19UIL 5A Area 21/22
8.10Sir Hubbard50.31TXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
9.12DJ Cobb50.75PRTXHumble Summer CreekMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
10.12Anthony Etenne51.44PRTXHumble Summer CreekMar 08Atascocita Invitational
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Christian Gilmore1:52.56PRTXHumble AtascocitaMay 12TX UIL 6A State Championships
2.12Travis Jacob1:54.03PRTXHumble Summer CreekMar 08Atascocita Invitational
3.11Trent Nolen1:54.16PRTXHumble KingwoodMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.11Donovan Josey1:55.01TXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
5.12Solomon Brent1:55.71PRTXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.12Terry Parker1:56.75PRTXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
7.11Carter Storm1:57.64TXHumble KingwoodFeb 24Humble Sam Mosley Relays
8.11Jaylon Jacobs1:57.89TXHumble Summer CreekMar 08Atascocita Invitational
9.11Reymond Bueno1:58.08TXBaytown Goose Crk MemApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
10.12Ladarius Benjamin2:00.89PRTXHumble AtascocitaMar 30College Park Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Carter Storm4:12.71TXHumble KingwoodApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.10Nick Majerus4:19.70TXHumble KingwoodMar 17Klein True Team
3.11Trent Nolen4:19.76PRTXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
4.12Travis Jacob4:20.52PRTXHumble Summer CreekMar 17Klein True Team
5.12Worthington Moore4:23.23PRTXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.11Jose Gonzalez4:23.78TXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
7.12Christian Gilmore4:24.06PRTXHumble AtascocitaFeb 24Humble Sam Mosley Relays
8.12Solomon Brent4:33.22TXHumble Summer CreekMar 17Klein True Team
9.12Christian Cook4:33.83PRTXHumble AtascocitaMar 08Atascocita Invitational
10.10Jason Williams4:35.28TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.10Nick Majerus9:15.36PRTXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
2.12Worthington Moore9:16.67PRTXHumble AtascocitaMar 08Atascocita Invitational
3.11Carter Storm9:25.08PRTXHumble KingwoodApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
4.11Trent Nolen9:36.88PRTXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
5.11Jose Gonzalez9:52.65PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.11Alec Fernandez9:55.82PRCAArcadiaMay 03Pacific League Finals
10Justin Moore9:55.82TXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
8.11Cristian Reyna10:02.29PRTXBaytown SterlingFeb 16Pearland Morriss Relays
9.12Christian Cook10:02.71PRTXHumble AtascocitaMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
10.10Jason Williams10:07.45PRTXHumble Summer CreekMar 30College Park Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Keegan Crawford14.40PRTXHumble AtascocitaFeb 17Kingwood Zoe Simpson Invitational
2.12Patrick Bedford14.61PRTXHumble Summer CreekApr 20UIL 6A Area 21/22
3.12Darrell Edwards14.82PRTXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
4.12Nicholas Glenn14.84 (1.7)TXHumble AtascocitaApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.12Caleb Hale15.11PRTXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.11Ben Jones15.22TXHumble KingwoodMar 30College Park Invitational
7.11Garrett Carswell15.33PRTXHumble KingwoodApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
8.11Harrison Seals15.52PRTXBeaumont CentralApr 19UIL 5A Area 21/22
9.10Ryan Jones15.88PRTXHumble KingwoodMar 30College Park Invitational
10.12Fabian Rabalais15.98PRTXHumble AtascocitaFeb 17Kingwood Zoe Simpson Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Darrell Edwards37.60PRTXHumble KingwoodMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.11Garrett Carswell37.67PRTXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
3.12Keegan Crawford37.68PRTXHumble AtascocitaMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.11Harrison Seals39.28PRTXBeaumont CentralApr 28UIL 5A Region III (F-Sa)
5.12Caleb Hale39.46PRTXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.10Brandon Frazier39.51PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
7.11Ben Jones40.73TXHumble KingwoodApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
8.12Evan Crawford41.31PRTXHumble Summer CreekMar 08Atascocita Invitational
9.10Ryan Jones41.51PRTXHumble KingwoodMar 30College Park Invitational
10.10Marc Gibbs41.96TXHumble AtascocitaMar 30College Park Invitational
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 7
1.James Ware
Dorian Hewitt
Brandon Frazier
Keeyon Stewart
41.13TXGalena Park North ShoreApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.Relay Team41.59TXSheldon KingApr 20UIL 6A Area 21/22
3.William Roberson
Jamison Frazier
Jude Domingue
Chris Dickerson
41.66TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
4.Chris Valsin
Jathan Bellaire
Travian Blaylock
Shannon Junior
42.01TXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
5.Jalen Gordon
Braden Loiodice
Evan Koach
Bruce White
42.55TXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
6.Zackery Ryans
Nizaer Burney
Neiman Thomas
Donavan Hardison
43.64TXChannelviewApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
7.Micah Campbell
Noah Campbell
Daylan Stewart
Keylon Zeno
43.98TXBaytown SterlingFeb 16Pearland Morriss Relays
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 7
1.Relay Team1:26.71TXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
2.William Roberson
Jamison Frazier
Jude Domingue
Chris Dickerson
1:27.50TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
3.Chris Valsin
Daryion Taylor
Travian Blaylock
Jathan Bellaire
1:27.83TXHumble AtascocitaMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.Josiah Ruano
Ulysses Bentley
Alex Washington
Asjlin Washington
1:27.86TXSheldon KingApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.Jalen Gordon
Braden Loiodice
Evan Koach
Bruce White
1:29.00TXHumble KingwoodMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
6.Micah Campbell
Noah Campbell
Tommy Williams
Amari Jackson
1:30.03TXBaytown SterlingApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
7.Neiman Thomas
Donavan Hardison
Trevon Chandler
Zackery Ryans
1:34.16TXChannelviewMar 09Aldine ISD Donaldson Relays
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 8
1.Garrett Carswell
Donovan Josey
Braden Loiodice
Darren Edwards
3:15.12TXHumble KingwoodApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.Sir Hubbard
Jathan Bellaire
Daryion Taylor
Christian Gilmore
3:16.56TXHumble AtascocitaApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
3.Elijah Bean
Travis Jacob
Solomon Brent
DJ Cobb
3:17.38TXHumble Summer CreekApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.Relay Team3:20.56TXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
5.Relay Team3:26.05TXBaytown Goose Crk MemFeb 23Clear Falls Knight Relays
6.Kelan Roberts
Josiah Ruano
Alex Washington
Asjlin Washington
3:33.61TXSheldon KingApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
7.Micah Campbell
Keylon Zeno
Steve Hernandez
Amari Jackson
3:35.45TXBaytown SterlingApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
8.Matthew Applewhite
Aaron Thomas
Ethan Varvelo
Xavier Crawford
3:47.70TXChannelviewMar 01Channelview Sub-Varsity Falcon Relays
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 5
1.Worthington Moore
Sir Hubbard
Ladarius Benjamin
Christian Gilmore
7:58.20TXHumble AtascocitaMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.Solomon Brent
Jaylon Jacobs
Travis Jacob
Samuel Schrade
7:59.53TXHumble Summer CreekMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
3.Arron Romasko
Andres Ramos
Ian McCaughey
Matthew Villarreal
8:38.01TXHumble KingwoodFeb 24Humble Sam Mosley Relays
4.Relay Team8:39.72TXBaytown Goose Crk MemFeb 16Pasadena ISD Brown Relays
5.Andrew Beck
Kaleb Davis
Steve Hernandez
Cristian Reyna
8:50.88TXBaytown SterlingFeb 16Pearland Morriss Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Bernard Childs56' 9PRTXChannelviewMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
2.12Kendall Dearth55' 11.5PRTXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
3.11Angel Robles55' 0.5TXHumble Summer CreekApr 20UIL 6A Area 21/22
4.10Paula Vaipulu51' 2TXChannelviewFeb 23Clear Falls Knight Relays
5.12Myles Randall50' 2.75PRTXHumble Summer CreekMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
6.12Patrick Randall50' 1.25PRTXHumble Summer CreekMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
7.11Kenyon Green49' 2.5PRTXHumble AtascocitaMar 08Atascocita Invitational
8.12Kevin Campbell48' 5.25PRTXHumble AtascocitaMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
9.11Nicholas Ramirez44' 2.5PRTXHumble Summer CreekMar 30College Park Invitational
10.12Andrew Batsell42' 9TXHumble KingwoodMar 03College Park Mitch Reed Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.10Chris Mathis169' 0PRTXHumble KingwoodMar 17Klein True Team
2.12Kevin Campbell156' 6PRTXHumble AtascocitaFeb 17Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.12Myles Randall156' 4TXHumble Summer CreekApr 20UIL 6A Area 21/22
4.12Kendall Dearth150' 2PRTXHumble AtascocitaMar 30College Park Invitational
5.11Angel Robles147' 8TXHumble Summer CreekApr 20UIL 6A Area 21/22
6.12Patrick Randall138' 7PRTXHumble Summer CreekMar 08Atascocita Invitational
7.11Chrisitian Serrano137' 3TXChannelviewMar 09Aldine ISD Donaldson Relays
8.12Bernard Childs134' 10PRTXChannelviewMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
9.11Jacquse Gill132' 0PRTXSheldon KingMar 02Dickinson C L Hanna Gator Relays
10.12Andrew Batsell129' 4TXHumble KingwoodFeb 17Kingwood Zoe Simpson Invitational
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11La Marcus Webb6' 6PRTXChannelviewMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
12Joshua Nash6' 6PRTXChannelviewMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
3.11Rayveon Shelton6' 4PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
12Braden Loiodice6' 4PRTXHumble KingwoodApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
11Justin Thomas6' 4TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.10Darius Edmonds6' 2TXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
12Anthony Etenne6' 2PRTXHumble Summer CreekFeb 16Pasadena ISD Brown Relays
10Dillon Robinson6' 2TXHumble AtascocitaMar 03College Park Mitch Reed Relays
10Randy Woodard6' 2PRTXGalena Park North ShoreMar 02Dickinson C L Hanna Gator Relays
10.10Henry Kiner6' 0PRTXHumble AtascocitaFeb 15North Houston JV-FR League TWHS 2-15
10De'Vion Hargrove6' 0TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
10Shemar Smith6' 0TXGalena Park North ShoreMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
-Cameron Morrison6' 0TXHumble AtascocitaMar 08Atascocita Invitational
10Micah Campbell6' 0TXBaytown SterlingMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
12Tayvion Johnson6' 0TXGalena Park North ShoreMar 23Clear Springs Charger Relays
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Mason Schrade15' 1TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
2.11Cameron Pavloski15' 0PRTXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
3.11Bryan VanUden14' 6PRTXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
4.11Dylan Bolden14' 0TXHumble Summer CreekFeb 16Pasadena ISD Brown Relays
5.12Dillen Griffen13' 8PRTXGalena Park North ShoreMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
6.11Ashton Frey13' 6PRTXHumble Summer CreekMar 30College Park Invitational
7.12Fabian Rabalais13' 0PRTXHumble AtascocitaMar 03College Park Mitch Reed Relays
11Mike Granado13' 0PRTXHumble AtascocitaMar 08Atascocita Invitational
9.10Cody Heisner12' 0PRTXHumble AtascocitaMar 03College Park Mitch Reed Relays
10.12Payne Scott11' 6PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Thomas Davis23' 9.5TXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
2.12Ralph Davis22' 11.25PRTXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
3.11Jathan Bellaire22' 7.5TXHumble AtascocitaApr 20UIL 6A Area 21/22
4.10Brandon Frazier22' 7TXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
5.12Jacj Roe22' 3PRTXHumble AtascocitaMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
6.-Christian Briscoe21' 8PRTXGalena Park North ShoreMar 02Dickinson C L Hanna Gator Relays
7.11Evan Koach21' 5TXHumble KingwoodApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
8.12Jarvis Henderson21' 2PRTXHumble AtascocitaFeb 17Kingwood Zoe Simpson Invitational
11Garrett Carswell21' 2PRTXHumble KingwoodFeb 17Kingwood Zoe Simpson Invitational
9Shadrack Banks21' 2TXGalena Park North ShoreFeb 23Clear Falls Knight Relays
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Travian Blaylock50' 7.25 (.2)PRTXHumble AtascocitaMay 12TX UIL 6A State Championships
2.12Tommy Williams46' 4PRTXBaytown SterlingMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
3.11Noah Arnold45' 5PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
4.10Henry Kiner45' 1TXHumble AtascocitaMar 08Atascocita Invitational
5.11Rayveon Shelton44' 11TXGalena Park North ShoreMar 02Dickinson C L Hanna Gator Relays
6.11Drezden Brannon43' 9.75 (2.1)PRTXBeaumont OzenApr 28UIL 5A Region III (F-Sa)
7.12Josiah Thomas43' 6PRTXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
8.12Jarvis Henderson43' 1PRTXHumble AtascocitaFeb 24Humble Sam Mosley Relays
9.10Darius Edmonds43' 0.5PRTXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
10.9Jaden Patterson42' 7TXHumble AtascocitaFeb 15North Houston JV-FR League TWHS 2-15
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.