Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Jacolby Shelton10.35 (2.8)TXPearland DawsonApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
2.12Dylan Swain10.39 (4.2)PRTXRichmond George RanchApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
3.12Joshua Oglesby10.42 (.4)PRTXKatyMay 12TX UIL 6A State Championships
4.12Lateef Birks10.45 (1.5)PRTXRichmond George RanchApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
12Eddie Sumler10.45PRTXHouston Cyp. FairApr 10UIL 6A District 17 (M-Tu)
6.12Rashad Boyd10.55 (3.6)PRTXAlief HastingsMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
7.12Chris Williams10.67 (2.0)PRTXKaty Seven LakesApr 19UIL 6A Area 19/20
8.11Ashton O'Conner10.68 (1.5)PRTXHouston LamarApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
9.11Zacorios Baldwin10.69PRTXHouston Cyp. RanchApr 10UIL 6A District 17 (M-Tu)
10.12Steven Jones10.71PRTXBeau West Brook(82 For Prk/Hebert merge; 86 S Prk)Apr 20UIL 6A Area 21/22
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Eddie Sumler20.68 (3.1)PRTXHouston Cyp. FairMay 12TX UIL 6A State Championships
2.12Rashad Boyd20.93 (1.8)PRTXAlief HastingsApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
3.11Ashton O'Conner21.05 (2.4)PRTXHouston LamarApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12Jacolby Shelton21.07 (1.4)TXPearland DawsonApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.12Dylan Swain21.09 (1.8)PRTXRichmond George RanchApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
6.11Cameron Crowe21.17PRTXHouston Cyp. RidgeApr 10UIL 6A District 17 (M-Tu)
7.11Matthew Boling21.20UnattachedJun 02Fredrick Bastian Kenyan Knights Track & Field Classic
8.12Lateef Birks21.34 (3.1)PRTXRichmond George RanchApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
9.12Thomas Pratt21.38 (1.6)PRTXKaty Seven LakesApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
10.12Trevion Thompson-Woodfork21.49 (.9)PRTXKaty Morton RanchApr 19UIL 6A Area 19/20
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Matthew Boling46.15PRTXHouston Strake JesuitApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.12Lavone Brown46.75PRTXAlief TaylorMay 12TX UIL 6A State Championships
3.-Moyo Oyebamiji46.77PRTXKaty Cinco RanchApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.11Sebastian Cooper47.35TXHouston Cyp. WoodsJun 17New Balance Nationals Outdoor
5.12Devin Williams47.51PRTXAlief TaylorApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
6.12Frederick Lewis47.99TXPearland DawsonMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
7.12Dubem Nwachukwu48.01PRTXKaty TompkinsApr 19UIL 6A Area 19/20
8.11Avery Veiseh48.23PRTXRichmond George RanchApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
9.12Myriq Freeman48.39PRTXHouston Cyp. CreekMar 29Cy Creek Relays
10.12Byron Daniels48.42PRTXFort Bend Ridge PointApr 19UIL 6A Area 19/20
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Christian Gilmore1:52.56PRTXHumble AtascocitaMay 12TX UIL 6A State Championships
2.12Travis Jacob1:54.03PRTXHumble Summer CreekMar 08Atascocita Invitational
3.11Trent Nolen1:54.16PRTXHumble KingwoodMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.12Myriq Freeman1:54.52TXHouston Cyp. CreekMar 29Cy Creek Relays
5.11Donovan Josey1:55.01TXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
6.12Solomon Brent1:55.71PRTXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
7.12Cameron Hudson1:56.08PRTXHouston Langham CrkMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
8.12Terry Parker1:56.75PRTXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
9.11Cameron Houston1:57.11TXHouston WestburyApr 19UIL 6A Area 17/18
10.11Carter Storm1:57.64TXHumble KingwoodFeb 24Humble Sam Mosley Relays
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Carter Storm4:12.71TXHumble KingwoodApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.10Ryan Schoppe4:12.85TXLa PorteApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
3.10Cole Lindhorst4:17.14TXKaty TompkinsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12Alec Esposito4:19.05PRTXHouston Cyp. WoodsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.10Nick Majerus4:19.70TXHumble KingwoodMar 17Klein True Team
6.11Trent Nolen4:19.76PRTXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
7.12Travis Jacob4:20.52PRTXHumble Summer CreekMar 17Klein True Team
8.10Alphonso Tyler4:21.88TXPearlandApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
9.12Worthington Moore4:23.23PRTXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
10.11Jose Gonzalez4:23.78TXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.10Ryan Schoppe9:09.26TXLa PorteMay 12TX UIL 6A State Championships
2.10Cole Lindhorst9:14.95TXKaty TompkinsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
3.10Nick Majerus9:15.36PRTXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
4.12Worthington Moore9:16.67PRTXHumble AtascocitaMar 08Atascocita Invitational
5.11Carter Storm9:25.08PRTXHumble KingwoodApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.12Andrew Gandy9:25.90PRTXKaty Seven LakesMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
7.11Allen Gonzalez9:27.06PRTXHouston Cyp. SpringsMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
8.12Alec Esposito9:29.06PRTXHouston Cyp. WoodsMar 08The Woodlands Dan Green Invitational
9.10Alphonso Tyler9:31.19PRTXPearlandApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
10.11Trent Nolen9:36.88PRTXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.10Kirk Collins13.84 (1.6)TXLC Clear SpringsMay 12TX UIL 6A State Championships
2.12Eric Edwards13.86 (.0)TXHouston Langham CrkJun 08Brooks PR Invitational
3.12Ahmad Young13.96 (1.6)TXHouston Langham CrkMay 12TX UIL 6A State Championships
4.12Jacob Mangum-Farrar14.19 (2.9)PRTXFort Bend KempnerApr 19UIL 6A Area 19/20
5.11Caleb Cavanaugh14.32 (1.7)PRTXHouston Strake JesuitApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
6.12Keegan Crawford14.40PRTXHumble AtascocitaFeb 17Kingwood Zoe Simpson Invitational
7.12Decoven Young14.52 (1.7)PRTXClute BrazoswoodApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
8.10Cogan Derouselle14.55TXHouston Cyp. CreekApr 10UIL 6A District 17 (M-Tu)
9.12Patrick Bedford14.61PRTXHumble Summer CreekApr 20UIL 6A Area 21/22
10.-Vincent Pennington14.64PRTXHouston Cyp. RanchApr 10UIL 6A District 17 (M-Tu)
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Caleb Cavanaugh37.20PRTXHouston Strake JesuitApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.10Kirk Collins37.30TXLC Clear SpringsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
3.12Decoven Young37.52PRTXClute BrazoswoodApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12Darrell Edwards37.60PRTXHumble KingwoodMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
5.11Garrett Carswell37.67PRTXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
6.12Keegan Crawford37.68PRTXHumble AtascocitaMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
7.12Ahmad Young38.85PRTXHouston Langham CrkApr 10UIL 6A District 17 (M-Tu)
8.10Clayton Keys38.90TXKaty TompkinsMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
12Caleb Rodgers38.90PRTXHouston Cyp. RidgeApr 10UIL 6A District 17 (M-Tu)
10.11Justin Surovik39.10PRTXRichmond George RanchApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Thomas Pratt
Lance Broome
Chris Williams
Jahquan Bloomfield
39.80TXKaty Seven LakesMay 12TX UIL 6A State Championships
2.Cameron Crowe
Robert Griffin
Kaylon Horton
Jakobe Jackson
40.29TXHouston Cyp. RidgeMay 12TX UIL 6A State Championships
3.Marco Jackson
Myles Kitt-Denton
Bobby Wooden
Jacolby Shelton
41.09TXPearland DawsonApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
4.James Ware
Dorian Hewitt
Brandon Frazier
Keeyon Stewart
41.13TXGalena Park North ShoreApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.Jared Cyprian
Job Trahan
Leonard Saizan
Matthew Boling
41.23TXHouston Strake JesuitApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
6.David Oyefusi
Faybian Marks
Marqus Hodges
Le'dadrine Hall
41.43TXRichmond George RanchApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
7.Jordan Patrick
Matthew Heichel
KeShon Rowe
Joshua Oglesby
41.44TXKatyApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
8.Christian Waller
Devin Johnson
Kirk Collins
Peyton Sawyer
41.56TXLC Clear SpringsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
9.Relay Team41.59TXSheldon KingApr 20UIL 6A Area 21/22
10.William Roberson
Jamison Frazier
Jude Domingue
Chris Dickerson
41.66TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Lance Broome
Thomas Pratt
Chris Williams
Jahquan Bloomfield
1:23.42TXKaty Seven LakesMay 12TX UIL 6A State Championships
2.Eric Prier
Shea Whiting
Devin Williams
Richard Ogunleye
1:24.59TXAlief TaylorMay 12TX UIL 6A State Championships
3.Cameron Crowe
Robert Griffin
Kaylon Horton
Jailon Santee
1:24.92TXHouston Cyp. RidgeMay 12TX UIL 6A State Championships
4.Relay Team1:25.34TXRichmond George RanchMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
5.Myles Kitt-Denton
Frederick Lewis
Marco Jackson
Jacolby Shelton
1:25.45TXPearland DawsonMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
6.Everett Tippins
Devon Hayward
Jacob Thomas
Aaron Durham
1:26.42TXHouston Cyp. FallsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
7.Relay Team1:26.71TXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
8.Derrick Brooks
Jordan Seykora
Caleb Frank
Angel Laca
1:26.97TXHouston Cyp. WoodsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
9.Tyran Olotu
Victor Imo
Ja corey Benjamin
Rashad Boyd
1:27.20TXAlief HastingsApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
10.Joshua Imagbe
Amos Coleman
James Wadsworth
JeVaughn Stanley
1:27.21TXAlief ElsikApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Lavone Brown
Shea Whiting
Eric Prier
Devin Williams
3:11.52TXAlief TaylorApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.Jared Cyprian
Caleb Cavanaugh
Job Trahan
Matthew Boling
3:11.91TXHouston Strake JesuitApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
3.Garrett Carswell
Donovan Josey
Braden Loiodice
Darren Edwards
3:15.12TXHumble KingwoodApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.Jordan Seykora
Alec Hernandez
Derrick Brooks
Sebastian Cooper
3:15.64TXHouston Cyp. WoodsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.Deonte' Bradford
Trevion Thompson-Woodfork
Tyrus Chevelier
Telron Bradford
3:16.18TXKaty Morton RanchApr 19UIL 6A Area 19/20
6.Marco Jackson
Frederick Lewis
Caleb Eaton
Jonathan Cedillo
3:16.23TXPearland DawsonApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
7.Sir Hubbard
Jathan Bellaire
Daryion Taylor
Christian Gilmore
3:16.56TXHumble AtascocitaApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
8.Tyran Olotu
Donald Watts
Victor Imo
Alex Adeojo
3:17.34TXAlief HastingsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
9.Jose Hernandez
Paul Harris
Clayton Keys
Dubem Nwachukwu
3:17.37TXKaty TompkinsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
10.Elijah Bean
Travis Jacob
Solomon Brent
DJ Cobb
3:17.38TXHumble Summer CreekApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Worthington Moore
Sir Hubbard
Ladarius Benjamin
Christian Gilmore
7:58.20TXHumble AtascocitaMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.Solomon Brent
Jaylon Jacobs
Travis Jacob
Samuel Schrade
7:59.53TXHumble Summer CreekMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
3.Joshua Chretien
Adam Jimenez
Diego Soto
Gabriel Mount
8:08.90TXHouston Strake JesuitMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.Relay Team8:11.49TXKaty Morton RanchMar 24Klein ISD 48th Annual Relays
5.Alan ElBanna
Richard Saenz
Jeff Shilanski
Parker Diaz
8:12.58TXKaty Cinco RanchMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
6.Relay Team8:15.00TXKaty Seven LakesMar 24Klein ISD 48th Annual Relays
7.Jonathan Cedillo
Joshua Benford
Joseph Gajevsky
Kyle Stacks
8:22.10TXPearland DawsonMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
8.Relay Team8:25.81TXFort Bend TravisMar 03Katy ISD Bubba Fife Relays
9.Relay Team8:26.07TXFort Bend HightowerFeb 09Clear Brook Wolverine Winter Relays
10.Javonne Lowery
Jarrett Reed
Caleb Devereaux
Alphonso Tyler
8:26.93TXPearlandMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Otito Ogbonnia66' 1PRTXKaty Taylor (James E.)May 12TX UIL 6A State Championships
2.11Kyle Stulce59' 0TXKaty Seven LakesApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
3.9Bryce Foster58' 9.5TXKaty Taylor (James E.)Apr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12Michael Matus58' 2PRTXKatyApr 19UIL 6A Area 19/20
5.12Bernard Childs56' 9PRTXChannelviewMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
6.12Will Broadus56' 2.5PRTXLC Clear FallsFeb 23Clear Falls Knight Relays
7.12Kendall Dearth55' 11.5PRTXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
8.10Chad Lindbergh55' 2PRTXLC Clear CreekMar 02Santa Fe Reggie Crosby Invitational
9.11Angel Robles55' 0.5TXHumble Summer CreekApr 20UIL 6A Area 21/22
10.12Brian Orlando55' 0PRTXKaty Seven LakesFeb 17Seven Lakes Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Otito Ogbonnia187' 11PRTXKaty Taylor (James E.)May 12TX UIL 6A State Championships
2.12Michael Matus187' 7PRTXKatyMay 12TX UIL 6A State Championships
3.12Trent Thompson177' 9PRTXHouston Cyp. FallsFeb 16Pearland Morriss Relays
4.10Chris Mathis169' 0PRTXHumble KingwoodMar 17Klein True Team
5.11Dias Redmond167' 7PRTXHouston Cyp. RidgeApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
6.12Will Broadus165' 4PRTXLC Clear FallsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
7.12Kevin Campbell156' 6PRTXHumble AtascocitaFeb 17Kingwood Zoe Simpson Invitational
9Bryce Foster156' 6TXKaty Taylor (James E.)Apr 19UIL 6A Area 19/20
9.12Myles Randall156' 4TXHumble Summer CreekApr 20UIL 6A Area 21/22
10.12Tyler Worrell155' 10PRTXKaty Cinco RanchApr 19UIL 6A Area 19/20
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Mason Corbin6' 10TXKaty TompkinsFeb 17Seven Lakes Relays
2.10Adrian Caldwell6' 8PRTXHouston Cyp. FairMar 03Alief ISD Heintschel Relays
3.11Caleb Cavanaugh6' 7PRTXHouston Strake JesuitMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.11Coy Darby6' 6PRTXHouston Langham CrkApr 10UIL 6A District 17 (M-Tu)
12Joshua Nash6' 6PRTXChannelviewMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
12Donta Smith6' 6PRTXLC Clear CreekMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
11La Marcus Webb6' 6PRTXChannelviewMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
10Tory Wilson6' 6PRTXKaty Mayde CreekApr 19UIL 6A Area 19/20
12Stephen Gruss6' 6PRTXHouston Cyp. CreekMar 23Cy-Fair ISD Relays
11Michael Hermes6' 6TXFriendswoodMar 23Clear Springs Charger Relays
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Jacob Adair16' 2PRTXRichmond George RanchMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
2.12Thomas Pratt15' 8PRTXKaty Seven LakesMar 17Klein True Team
3.12Cole Burgess15' 6PRTXPearlandApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12Adam Alborn15' 3PRTXHouston Cyp. RanchApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.11Mason Schrade15' 1TXHumble Summer CreekApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
6.11Matthew Richardson15' 0PRTXHouston Langham CrkMar 03Katy ISD Bubba Fife Relays
11Cameron Pavloski15' 0PRTXHumble KingwoodMar 08Atascocita Invitational
10Hayden Barrios15' 0PRTXKatyMar 23Cy-Fair ISD Relays
9.12Anton Horak14' 6TXHouston Strake JesuitFeb 24Strake Jesuit Crusader Relays
11Bryan VanUden14' 6PRTXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
12Brandon DeLaFuente14' 6TXFriendswoodFeb 23Clear Falls Knight Relays
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Matthew Boling24' 2.75TXHouston Strake JesuitMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.12Thomas Davis23' 9.5TXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
3.12Golden Eke23' 6.5 (2.3)PRTXHouston Langham CrkMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
4.12Chris Welch23' 3.25 (1.0)PRTXDickinsonApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.11Robert West23' 0PRTXPearlandMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
6.12Ralph Davis22' 11.25PRTXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
7.12Kenneth Pree22' 11PRTXClear BrookFeb 16Pasadena ISD Brown Relays
8.12Cliff Egins22' 8.25 (.6)PRTXHouston Cyp. LakesApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
9.12Dorian Stanton22' 8PRTXClute BrazoswoodApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
11Ashton O'Conner22' 8PRTXHouston LamarApr 05UIL 6A District 18 (M,Tu,Th)
10Clayton Keys22' 8TXKaty TompkinsMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Chris Welch51' 4.5 (3.9)PRTXDickinsonApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.12Travian Blaylock50' 7.25 (.2)PRTXHumble AtascocitaMay 12TX UIL 6A State Championships
3.11Javontae Hopkins48' 3.25TXFort Bend TravisMar 03Katy ISD Bubba Fife Relays
4.12Austin Ogunmakin46' 11.5 (.9)PRTXAlief HastingsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
5.10Caleb Malbrough46' 8.75UnattachedJun 17USATF Gulf Association Junior Olympic Championships
6.12Golden Eke46' 7TXHouston Langham CrkMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
7.12Tommy Williams46' 4PRTXBaytown SterlingMar 29Goose Creek ISD Rockhold Relays
8.10Clayton Keys45' 11.5PRTXKaty TompkinsMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
9.12John'Te Horace45' 11PRTXClear BrookMar 02Santa Fe Reggie Crosby Invitational
10.11Noah Arnold45' 5PRTXGalena Park North ShoreApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.