Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Matthew Moorer10.84PRMIYpsilanti LincolnMay 12SEC White: Divisional Finals
2.15-16Noah Stallworth10.98MIGR FIREJul 08Grand Rapids Youth Invitational
3.12Robbie Felton11.14PRMISalineApr 25SEC Red: Monroe @ Saline
4.9Christopher Chuparkoff11.20 (2.4)MISalineMay 27MITCA D1 Team State Championship
5.12Sean Duffy11.21PRMISalineApr 28The Charlie Janke T&F Invitational
6.15-16Ralph Donaldson11.24PRMIThink Detroit PalJul 08Grand Rapids Youth Invitational
-Zachary Distefano11.24PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
8.-Joshua Nelson11.32PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
11Eric Harris11.32PRMISalineApr 28The Charlie Janke T&F Invitational
10.11Myles Miller11.43MIAnn Arbor SkylineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11Matthew Moorer21.52MIYpsilanti LincolnMay 12SEC White: Divisional Finals
2.12Sean Duffy22.13PRMISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
3.-Joshua Nelson22.43PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
4.15-16Noah Stallworth22.49 (1.1)PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
5.10Winford Walker22.65 (.7)MISalineMay 27MITCA D1 Team State Championship
6.15-16Ralph Donaldson22.69PRMIThink Detroit PalJul 08Grand Rapids Youth Invitational
7.-Zachary Distefano22.98PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
8.12Robbie Felton23.09 (-.2)PRMISalineMay 27MITCA D1 Team State Championship
9.12Josiah Rentschler23.27PRMISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
10.12Alec Pinson23.48PRMIAnn Arbor SkylineApr 25SEC Red: Bedford @ Skyline
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Matthew Moorer47.42PRMIYpsilanti LincolnJun 03MHSAA LP D1 State Final
2.12Sean Duffy49.29PRMISalineApr 28The Charlie Janke T&F Invitational
3.9Christopher Chuparkoff49.55MISalineJun 18New Balance Nationals Outdoor
4.9Jacob Brunty50.89PRMISalineApr 18SEC RED AAP @ Saline
5.12Spencer Leslie51.16PRMISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
6.13-14Semaj Shelton51.63PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
7.10Winford Walker52.11MISalineApr 13SEC Red: Saline @ Skyline
8.12Dimitri Theocharakis52.40PRMISalineApr 18SEC RED AAP @ Saline
9.10Nathan Parker52.75MIMacomb DakotaMay 27MITCA D1 Team State Championship
10.9Savante Daniel53.05MIAnn Arbor SkylineApr 25SEC Red: Bedford @ Skyline
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.11Jalen Smith1:55.52PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
2.12Spencer Leslie1:57.06PRMISalineMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
3.10Jesse Edelstein1:57.96MIAnn Arbor SkylineMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
4.11Anthony DeKraker1:58.09MISalineApr 25SEC Red: Monroe @ Saline
5.12Toby Mepham1:58.23PRMISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
6.12Aidan Carichner1:58.80PRMISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
7.10William Downey1:58.83MISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
8.11Joshua Cook1:59.21MISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
9.12Ryan Yaklin2:00.82PRMISalineMay 12SEC Red: Divisional Finals
10.12Derek Liemohn2:01.51PRMISalineMay 05Golden Triangle Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Anthony DeKraker4:14.41MISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
2.10Jevin Nishioka4:27.43PRMISalineMay 12SEC Red: Divisional Finals
3.12Aidan Carichner4:27.97PRMISalineMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
4.11Joshua Cook4:28.46PRMISalineMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
5.12Derek Liemohn4:36.11PRMISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
6.10William Downey4:36.81PRMISalineApr 25SEC Red: Monroe @ Saline
7.12Evan Koerschner4:37.82PRMISalineMay 27MITCA D1 Team State Championship
8.11Aidan Delfuoco4:38.91PRMISalineMay 27MITCA D1 Team State Championship
9.11Neil Garg4:40.08MISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
10.12Connor Meehan4:40.45PRMISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Anthony DeKraker9:24.95MISalineMay 05Golden Triangle Invitational
2.10Jevin Nishioka9:51.14MISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
3.12Evan Koerschner9:53.55PRMISalineApr 28The Charlie Janke T&F Invitational
4.11Aidan Delfuoco9:58.36PRMISalineApr 28The Charlie Janke T&F Invitational
5.10Simon Pfeiffer10:07.35MISalineApr 18SEC RED AAP @ Saline
6.11Joshua Cook10:08.12MISalineApr 25SEC Red: Monroe @ Saline
7.9William Minnette10:18.75MISalineMay 01SEC Red: Saline & Bedford @ Huron
8.12Connor Meehan10:19.47MISalineMay 05Golden Triangle Invitational
9.12Aidan Carichner10:22.23MISalineMay 01SEC Red: Saline & Bedford @ Huron
10.12Toby Mepham10:26.72PRMISalineMay 01SEC Red: Saline & Bedford @ Huron
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.10Keshaun Harris14.46MILansing WaverlyMay 30Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions
2.11Jameson Swanson14.70PRMISalineApr 25SEC Red: Monroe @ Saline
3.17-18Davion Palmer14.82PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
4.17-18Nathaneal Wilson15.00PRMIGreat LakesJul 02AAU Region 12 National Qualifier
5.15-16Jordan Benson15.48MIGreat LakesJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.-Phillip Robie15.54PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
7.15-16James Kimble15.70PRMIGreat LakesJul 02AAU Region 12 National Qualifier
8.15-16Klarc Crockett16.28PRMIMichigan Mustangs TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
9.12Ryan Farr16.40PRMISalineMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
10.12Ryan Farr16.41PRMINext LevelJul 02AAU Region 12 National Qualifier
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.10Keshaun Harris39.56MILansing WaverlyMay 30Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions
2.11Jameson Swanson39.98PRMISalineApr 22April Showers Relays
3.12Ryan Farr40.11PRMISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
4.12Josiah Rentschler41.02PRMISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
5.12Alec Pinson41.94PRMIAnn Arbor SkylineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
6.11Tyler Kudlak42.30PRMISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
7.10Eric Reuter44.34MISalineMay 17Eagle Boys Invite
8.9Jonathan Popa44.81PRMISalineMay 17Eagle Boys Invite
9.10Luke Atzinger44.92MISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
10.10Johnathan Faulkner45.26MIAnn Arbor SkylineMay 12SEC Red: Divisional Finals
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 5
1.Connor Hibbard
Robbie Felton
Sean Duffy
Christopher Chuparkoff
43.30MISpirit of PreJun 18New Balance Nationals Outdoor
2.Relay Team45.35MIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.Relay Team47.34MIMichigan Mustangs TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
4.Relay Team1:01.94cMIFleet Feet TrackMay 13MICAA 2017 #3 MS & HS
5.CALEB MADDEN
LUIS MITCHELL
MICHAEL RITCHIE
GABRIEL RITCHIE
1:03.74cMIHAACHApr 29Red & White Invitational
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 3
1.Davion Palmer
Jalen Smith
Joshua Nelson
Julian Willams
3:18.67MIBlazers TCAug 05AAU National Junior Olympic Games
2.Spencer Leslie
Sean Duffy
Jacob Brunty
Christopher Chuparkoff
3:22.86MISpirit of PreJun 18New Balance Nationals Outdoor
3.Christopher Rupard
Dakota LoPiccolo
Justin Saje
Nathan Parker
3:45.12MI16Ways Track ClubAug 05AAU National Junior Olympic Games
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Nathan Powers49' 5PRMISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
2.12Bennett Drake47' 11.5PRMISalineMay 01SEC Red: Saline & Bedford @ Huron
3.15-16Terrence Bell45' 3PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
4.9Brandon Ross44' 2.5MIMacomb DakotaMay 19MHSAA LP Regional 08-1 @ Macomb Dakota
5.-Bradley Hawkins44' 0.75PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.12Caleb Rufener43' 6.5PRMISalineMay 12SEC Red: Divisional Finals
7.17-18Chandler Ault43' 5.25MIFleet Feet TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
8.11Gregory Pool40' 6PRMISalineMay 01SEC Red: Saline & Bedford @ Huron
9.9Tye Moore38' 2MIMadison Heights Bishop FoleyMay 20MHSAA LP Regional 24-3 @ New Haven
10.11Trevor Garbo37' 10MISalineMay 17Eagle Boys Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Chandler Ault153' 9PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
2.12Nathan Powers151' 3PRMISalineMay 23Churchill Field Event Invite
3.-Bradley Hawkins120' 5.75PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
4.9Tye Moore119' 4MIMadison Heights Bishop FoleyMay 279th grade Oakland County
5.15-16Terrence Bell118' 4.75PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.15-16Freddie Burr114' 7.5PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
7.11Alexander Lampman114' 2PRMISalineApr 13SEC Red: Saline @ Skyline
8.11Austin Hannah113' 10MISalineMay 13Eagle Last Chance Qualifier
9.11Trevor Garbo112' 0MISalineMay 17Eagle Boys Invite
10.11Gregory Pool111' 1PRMISalineMay 01SEC Red: Saline & Bedford @ Huron
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Preston Filla6' 5PRMISalineMay 23Churchill Field Event Invite
2.12Sam Ludka6' 2PRMISnowdogsJun 18New Balance Nationals Outdoor
3.17-18Chandler Ault6' 0.75PRMIFleet Feet TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
4.15-16Christopher Brown5' 9.75MIMichigan Mustangs TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
15-16Jordan Benson5' 9.75MIGreat LakesJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.-Justin Saje5' 9MIMacomb Lutheran NorthMay 12Mustang Invitational
7.10Nathan Parker5' 8MIMacomb DakotaApr 28Titan Relays
-Telsone Morriset5' 8PRMIKentwood Track ClubJun 21EK Mini Meet #1
15-16Ian Trall5' 8PRMIBlazers TCJul 08Grand Rapids Youth Invitational
10.12Grant Peters5' 7PRMISalineMay 27MITCA D1 Team State Championship
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Eric Harris15' 3.5MISalineMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
2.12Kyle Nouhan15' 3PRMISalineMar 30Saline Spring Preview
3.11Trevor Stephenson14' 7.25MIEast KentwoodMay 12OK Red Conference Championship
4.-Jake Mirandette14' 5.5PRMIKentwood Track ClubJul 02AAU Region 12 National Qualifier
5.9Colton Emeott14' 1MIKentwood Track ClubJun 21EK Mini Meet #1
6.10Luke Atzinger13' 6MISalineMay 30Larry Steeb Memorial Meet of Champions
7.9Remington Sawade12' 5.5PRMILandon AthleticsApr 08Bulldog Invite at Ferris State
8.-Brendan Postema12' 0PRMIKentwood Track ClubJun 21EK Mini Meet #1
9.-Justice Bright11' 11.75PRMIKentwood Track ClubJul 02AAU Region 12 National Qualifier
10.11Joshua Winslow11' 6PRMISalineMay 17Eagle Boys Invite
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.17-18Davion Palmer21' 8PRMIBlazers TCJul 08Grand Rapids Youth Invitational
2.-Phillip Robie21' 6.25PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.9Colton Emeott21' 1MIEast KentwoodApr 20O.K. Red: Caledonia @ East Kentwood
4.17-18Chandler Ault20' 6.5PRMIFleet Feet TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
5.-Justin Saje19' 3.75MIMacomb Lutheran NorthMay 12Mustang Invitational
6.15-16Aquari Walker19' 3PRMIBlazers TCJul 08Grand Rapids Youth Invitational
7.9Kyle Greenwood19' 1MISalineApr 25SEC Red: Monroe @ Saline
8.11Emmett Turner18' 11.5PRMISalineMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
9.-Joshua Nelson18' 10.5PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
10.12Benjamin Walkusky18' 5.5PRMISalineMay 17Eagle Boys Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.