Mens

100 MetersCompare top 7
1.12Evanuel Cook11.15 (.6)PRNYWNY Maritime CharterJun 23Section VI D2 Championships
2.10Zy'Mere Covington11.43PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
3.10Zai'Mar Covington11.69 (1.8)PRNYHutchinson-Central TechJun 24Section 6 Division 1 Championship
4.11Maikhi Sommerville12.21PRNYBennettJun 19Section 6 Class C Championships
5.12Ryan Quenga12.26PRNYMckinleyJun 19Section 6 Class AA Championships
6.11Javier Brown12.28PRNYBennettJun 19Section 6 Class C Championships
7.12Jahreer Williams12.99PRNYWNY Maritime CharterJun 19Section 6 Class C Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 4
1.12Evanuel Cook22.95 (.8)PRNYWNY Maritime CharterJun 23Section VI D2 Championships
2.10Zai'Mar Covington24.36 (1.4)PRNYHutchinson-Central TechJun 24Section 6 Division 1 Championship
3.11Nathaniel Garr25.51PRNYMckinleyJun 19Section 6 Class AA Championships
4.-Darnell Carsons27.90PRNYMckinleyJun 19Section 6 Class AA Championships
View full rankings...
400 MetersCompare top 3
1.11Javier Brown52.03PRNYBennettJun 23Section VI D2 Championships
2.12Barisi Toage58.14PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
3.10Chris Davis1:10.65PRNYMckinleyJun 19Section 6 Class AA Championships
View full rankings...
800 MetersCompare top 5
1.11Andrew Core2:04.87PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
2.11Stedman James2:10.68PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
3.11Emmanuel Gonzalez2:19.10PRNYBennettJun 19Section 6 Class C Championships
4.11Nathaniel Garr2:46.11PRNYMckinleyJun 19Section 6 Class AA Championships
5.11Davion Bell2:46.19PRNYWNY Maritime CharterJun 19Section 6 Class C Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 1
1.11Davion Bell6:00.37PRNYWNY Maritime CharterJun 19Section 6 Class C Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 1
1.10Israel Awot12:00.08PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 2
1.12Zayd Watts14.93 (.8)PRNYEast BuffaloJun 23Section VI D2 Championships
2.11Thomas Padilla16.03 (.5)PRNYBennettJun 23Section VI D2 Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 2
1.Relay Team46.21NYBennettJun 19Section 6 Class C Championships
2.Zai'Mar Covington
Zy'Mere Covington
Elijah Gwan
Rayan Moussa
47.09NYHutchinson-Central TechJun 24Section 6 Division 1 Championship
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 1
1.Andrew Core
Rudys Isaac
Stedman James
Barisi Toage
3:52.15NYHutchinson-Central TechJun 24Section 6 Division 1 Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 2
1.12Jontae Griffin36' 2PRNYMckinleyJun 19Section 6 Class AA Championships
2.10Antwan Diggs35' 11PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 3
1.12Kevin Lewis5' 8PRNYEast BuffaloJun 18Section 6 Class BB Championships
2.10Zy'Mere Covington5' 2PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
3.12Rudys Isaac5' 0PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 2
1.10Zai'Mar Covington18' 2.5PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
2.11Amari Hawkins16' 11PRNYMckinleyJun 19Section 6 Class AA Championships
View full rankings...
Triple JumpCompare top 2
1.10Zy'Mere Covington38' 3PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
2.11Shomaun Miller32' 3.5PRNYHutchinson-Central TechJun 19Section 6 Class AA Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.