Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Brock Young11.10PRNYWilliamsville NorthJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
2.11Kegan Mancabelli11.15 (1.8)PRNYOrchard ParkJun 24Section 6 Division 1 Championship
3.12Ezekiel Baldwin11.30PRNYSweet HomeJun 24Section 6 Division 1 Championship
4.11Isaiah Harris11.35PRNYCheektowaga CentralJun 12ECIC Track & Field Division 3 Championships
5.11Nicholas Florczak11.41PRNYDepewJun 23Section VI D2 Championships
6.11Jordon Rivers11.46PRNYLackawannaJun 17Section 6 Class B Championships
7.12Ryan Noonan11.48PRNYWilliamsville NorthJun 19Section 6 Class AA Championships
8.10Kyle Lewis11.49PRNYStarpoint CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
9.12Cole Fronczak11.53 (.6)PRNYTonawandaJun 23Section VI D2 Championships
10.12Riley Hodin11.54NYAmherst CentralJun 17Section 6 Class A Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Joshua Peron21.86 (1.1)PRNYFrontier CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
2.11Brock Young22.43 (1.8)PRNYWilliamsville NorthJun 24Section 6 Division 1 Championship
3.11Isaiah Harris23.08PRNYCheektowaga CentralJun 12ECIC Track & Field Division 3 Championships
4.12Ryan Noonan23.44 (1.8)PRNYWilliamsville NorthJun 24Section 6 Division 1 Championship
5.11Jordon Rivers23.52PRNYLackawannaJun 17Section 6 Class B Championships
6.11Nicholas Florczak23.57 (.8)PRNYDepewJun 23Section VI D2 Championships
7.11Eric Middaugh23.69 (1.4)PRNYLancaster CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
12Preston Bova23.69 (1.1)PRNYFrontier CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
9.10Max Zelonka23.86PRNYLake Shore CentralJun 12ECIC Track & Field Division 3 Championships
10.12Joe Stover23.88 (.8)PRNYPioneer CentralJun 23Section VI D2 Championships
10Brycen Coleman23.88 (1.8)PRNYHamburg CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Joshua Peron47.84PRNYFrontier CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
2.10Walker Bekiel51.66PRNYPioneer CentralJun 23Section VI D2 Championships
3.12Daniel Gutsu51.80PRNYSweet HomeJun 24Section 6 Division 1 Championship
4.12Preston Bova52.18NYFrontier CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
5.11Robert Lamb53.37PRNYEast AuroraJun 18Section 6 Class BB Championships
6.12Adam Knorz53.49PRNYClarenceJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
12Will Gregory53.49PRNYWilliamsville NorthJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
8.12Jake McNamara53.79PRNYLake Shore CentralJun 18Section 6 Class BB Championships
9.12Tristan Vargo53.80PRNYOrchard ParkJun 19Section 6 Class AA Championships
10.12Ryan Prise54.03PRNYClarenceJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.11Brody Jones1:58.51PRNYHolland CentralJun 23Section VI D2 Championships
2.12John Lenz2:00.87PRNYAmherst CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
3.12Brandon Paryz2:04.01PRNYLancaster CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
4.11Braden Tent2:06.70PRNYEast AuroraJun 18Section 6 Class BB Championships
5.11Pierce Ticen2:06.81PRNYEast AuroraJun 18Section 6 Class BB Championships
6.12Nathan Lange2:07.21NYClarenceJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
7.12Tyler Fogarty2:07.35NYWest Seneca WestJun 24Section 6 Division 1 Championship
8.12Luke Webster2:07.98PRNYClarenceJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
9.11Colin Maddigan2:07.99PRNYWilliamsville NorthJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
10.11Getty Lee Testa2:08.05PRNYIroquoisJun 23Section VI D2 Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12John Lenz4:24.52PRNYAmherst CentralJun 17Section 6 Class A Championships
2.12Christopher Bertola4:31.64PRNYOrchard ParkJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
3.11Evan Castlevetere4:34.25PRNYIroquoisJun 23Section VI D2 Championships
4.11Ryan Zaff4:38.13PRNYEast AuroraJun 23Section VI D2 Championships
5.12Allen Gelfond4:39.58PRUnattachedJun 17Section 6 Class A Championships
6.12Jacob Raichel4:40.21PRNYLancaster CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
7.12Colin Cassidy4:40.23PRNYEast AuroraJun 23Section VI D2 Championships
8.11Zack Winnicki4:40.26PRNYLancaster CentralJun 19Section 6 Class AA Championships
9.12Max Whitton4:40.35PRNYAmherst CentralJun 17Section 6 Class A Championships
10.10Thomas Reid4:40.94PRNYLancaster CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Kyle Urban9:31.02PRNYAlden CentralJun 23Section VI D2 Championships
2.11Zachary Winnicki9:40.35PRNYLancaster CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
3.12Christopher Bertola10:08.25NYOrchard ParkJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
4.12John Lenz10:10.49PRNYAmherst CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
5.11Zack Winnicki10:14.74PRNYLancaster CentralJun 19Section 6 Class AA Championships
6.11Nate Adams10:16.26NYStarpoint CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
7.10Thomas Reid10:29.96PRNYLancaster CentralJun 19Section 6 Class AA Championships
8.11Evan Owens10:30.16PRNYEast AuroraJun 23Section VI D2 Championships
9.10Joseph Bertola10:30.62PRNYOrchard ParkJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
10.11Ryan Zaff10:31.11PRNYEast AuroraJun 23Section VI D2 Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Kendall Mariacher14.70 (.5)PRNYIroquoisJun 23Section VI D2 Championships
2.11CJ Krzanowicz15.17 (.5)PRNYCheektowaga CentralJun 23Section VI D2 Championships
3.12James Cycon15.85PRNYWest Seneca WestJun 19Section 6 Class AA Championships
4.12Sean Hoelscher16.06 (1.9)NYHamburg CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
5.12Nolan Longbine16.65 (1.3)PRNYSpringville-Griffith InstituteJun 23Section VI D2 Championships
6.11Nick Molnar16.67 (1.9)PRNYLancaster CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
7.11Ben Vanaskie16.71PRNYLancaster CentralJun 19Section 6 Class AA Championships
8.11Gregory Alexandrowicz II17.18 (1.4)PRNYWest Seneca WestJun 24Section 6 Division 1 Championship
9.12Jacob Logan17.21 (.8)PRNYLake Shore CentralJun 23Section VI D2 Championships
10.12Hayden Grover17.32PRNYAlden CentralJun 17Section 6 Class B Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Byrce Brown
Jamal Harris
Kuang Lwin
Tristan Pratt
44.94NYCleveland HillJun 23Section VI D2 Championships
2.Eric Middaugh
David SantosLaRosa
Gabe Revelas
RJ McKinney
45.18NYLancaster CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
3.Isaiah Harris
Daniel Richardson
Harrison Mullen
CJ Krzanowicz
45.35NYCheektowaga CentralJun 12ECIC Track & Field Division 3 Championships
4.Relay Team45.39NYSweet HomeJun 17Section 6 Class A Championships
5.Relay Team45.49NYAmherst CentralJun 17Section 6 Class A Championships
6.Ryan Noonan
Will Gregory
Pedro Moscoso
Brock Young
45.51NYWilliamsville NorthJun 24Section 6 Division 1 Championship
7.Samir Laroussi
Anthony Berrafato
Nate Kaplan
Tucker Haluszczak
45.67NYClarenceJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
8.Kendall Mariacher
Max Blachowicz
Harrison Justice
Jonathon Bool
45.77NYIroquoisJun 12ECIC Track & Field Division 3 Championships
9.Relay Team46.03NYJohn F Kennedy (Cheektowaga)Jun 19Section 6 Class C Championships
10.Brycen Coleman
Aidan Tanevski
Riley Divine
Sean Hoelscher
46.07NYHamburg CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Arthur Hartel
Layden Ochs
Preston Bova
Joshua Peron
3:28.72NYFrontier CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
2.Tristan Vargo
Edwin Irizarry
Christopher Bertola
Kegan Mancabelli
3:37.47NYOrchard ParkJun 24Section 6 Division 1 Championship
3.Relay Team3:37.82NYPioneer CentralJun 17Section 6 Class A Championships
4.Nathan Lange
Ryan Prise
Luke Webster
Adam Knorz
3:39.64NYClarenceJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
5.Relay Team3:40.43NYAmherst CentralJun 17Section 6 Class A Championships
6.Relay Team3:40.48NYEast AuroraJun 18Section 6 Class BB Championships
7.Relay Team3:44.57NYSweet HomeJun 17Section 6 Class A Championships
8.Relay Team3:45.05NYLancaster CentralJun 19Section 6 Class AA Championships
Relay Team3:45.05NYIroquoisJun 17Section 6 Class A Championships
10.Gregory Alexandrowic
James Cycon
Tyler Fogarty
Carmelo Gandolfo
3:46.59NYWest Seneca WestJun 24Section 6 Division 1 Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Jayden DuBard55' 11.25PRNYCheektowaga CentralJun 23Section VI D2 Championships
2.12Matthew Russo50' 9PRNYDepewJun 23Section VI D2 Championships
3.10Brad Johnson46' 11.5PRNYAmherst CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
4.12Brenden Funke46' 5.25PRNYWilliamsville NorthJun 24Section 6 Division 1 Championship
5.12Jacob Elias45' 2.75PRNYLancaster CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
6.12Ethan Strobele43' 5.25PRNYClarenceJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
7.11Dominic Cervellera43' 1.25PRNYOrchard ParkJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
8.11RJ McKinney42' 0PRNYLancaster CentralJun 19Section 6 Class AA Championships
9.12Anthony Santucci41' 10.25PRNYLancaster CentralJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
10.11Caleb Kruzicki41' 10PRNYWilliamsville SouthJun 24Section 6 Division 1 Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Matthew Russo160' 0PRNYDepewJun 12ECIC Track & Field Division 4 Championships
2.12Jayden DuBard150' 4NYCheektowaga CentralJun 23Section VI D2 Championships
3.12Adam Knorz140' 8PRNYClarenceJun 19Section 6 Class AA Championships
4.12Jacob Elias140' 7PRNYLancaster CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
5.11Dominic Cervellera138' 0PRNYOrchard ParkJun 19Section 6 Class AA Championships
6.12Caleb Brady132' 5PRNYClarenceJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
7.11Bryce Clothier129' 6PRNYHolland CentralJun 10ECIC Track & Field Division 5 Championships
8.11RJ McKinney123' 9PRNYLancaster CentralJun 19Section 6 Class AA Championships
9.12Cole Kindron123' 1PRNYWilliamsville NorthJun 19Section 6 Class AA Championships
10.11Zach Scime122' 6PRNYSpringville-Griffith InstituteJun 10ECIC Track & Field Division 5 Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Hunter Hollock5' 11PRNYTonawandaJun 23Section VI D2 Championships
2.9Channing Francis5' 9PRNYLancaster CentralJun 19Section 6 Class AA Championships
12Joseph Nicometo5' 9PRNYOrchard ParkJun 24Section 6 Division 1 Championship
4.12Colin Cassidy5' 8PRNYEast AuroraJun 12ECIC Track & Field Division 4 Championships
5.12Nick Green5' 7PRNYPioneer CentralJun 23Section VI D2 Championships
6.12Darviae Gray5' 6PRNYAmherst CentralJun 17Section 6 Class A Championships
12Hayden Grover5' 6PRNYAlden CentralJun 10ECIC Track & Field Division 5 Championships
12James Cycon5' 6PRNYWest Seneca WestJun 19Section 6 Class AA Championships
12Byrce Brown5' 6PRNYCleveland HillJun 10ECIC Track & Field Division 5 Championships
11Teddy McDuffie5' 6PRNYAmherst CentralJun 10ECIC Track & Field Division 2 Championships
12Nasrullah Muslim Dost5' 6NYMaryvaleJun 12ECIC Track & Field Division 4 Championships
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Kegan Mancabelli15' 0PRNYOrchard ParkJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
2.12Alexander Bauer12' 9PRNYLake Shore CentralJun 18Section 6 Class BB Championships
3.11Jack Skora11' 0PRNYHamburg CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
4.12Mike Mosacco10' 6PRNYEden SeniorJun 12ECIC Track & Field Division 4 Championships
12Jacob LaBoy10' 6PRNYAmherst CentralJun 10ECIC Track & Field Division 2 Championships
11Max Hodin10' 6PRNYAmherst CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
7.12Tony Cometto10' 3PRNYAlden CentralJun 17Section 6 Class B Championships
8.10Blake Hageman10' 0PRNYLake Shore CentralJun 18Section 6 Class BB Championships
12Justin Halford10' 0PRNYPioneer CentralJun 17Section 6 Class A Championships
10.9Nolan Armitage9' 6PRNYStarpoint CentralJun 17Section 6 Class A Championships
8Anthony Mancabelli9' 6PRNYOrchard ParkJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Kegan Mancabelli21' 6PRNYOrchard ParkJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
11CJ Krzanowicz21' 6PRNYCheektowaga CentralJun 17Section 6 Class A Championships
3.12Nasrullah Muslim Dost21' 2PRNYMaryvaleJun 18Section 6 Class BB Championships
4.12Joe Stover20' 9.25PRNYPioneer CentralJun 23Section VI D2 Championships
5.12Riley Hodin20' 6.5PRNYAmherst CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
11Teddy McDuffie20' 6.5PRNYAmherst CentralJun 10ECIC Track & Field Division 2 Championships
7.10Simon Connors20' 5PRNYLake Shore CentralJun 23Section VI D2 Championships
8.11Chase Pastuszynski20' 2.5PRNYAlden CentralJun 23Section VI D2 Championships
9.12Jacob Cantie20' 1.25PRNYIroquoisJun 23Section VI D2 Championships
10.11Isaiah Harris20' 1PRNYCheektowaga CentralJun 23Section VI D2 Championships
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Riley Hodin43' 11PRNYAmherst CentralJun 10ECIC Track & Field Division 2 Championships
2.10Simon Connors42' 8PRNYLake Shore CentralJun 23Section VI D2 Championships
3.12Jacob Cantie41' 5PRNYIroquoisJun 17Section 6 Class A Championships
4.12James Cycon41' 3PRNYWest Seneca WestJun 19Section 6 Class AA Championships
5.12Darviae Gray40' 2.25PRNYAmherst CentralJun 24Section 6 Division 1 Championship
6.12Joseph Nicometo40' 1PRNYOrchard ParkJun 11ECIC Track & Field Division 1 Championships
7.12Ethan Strobele39' 5.5PRNYClarenceJun 19Section 6 Class AA Championships
8.11Max Hodin39' 2PRNYAmherst CentralJun 17Section 6 Class A Championships
9.12Nasrullah Muslim Dost38' 6NYMaryvaleJun 12ECIC Track & Field Division 4 Championships
10.11Kevin Leigh38' 5PRNYAlden CentralJun 23Section VI D2 Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.