Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Connor Washington10.00 (5.7)PRTXConroe Woodlands College ParkMay 08TX UIL 6A State Championships
2.12Nazzio John10.23 (5.7)PRTXSan Antonio RooseveltMay 08TX UIL 6A State Championships
3.12Torrence Walker10.43PRWVWheeling ParkMay 22Dick Dei Track Classic
4.19+Glenmour Osbourne10.47 (-1.7)PRNYAthletics WestchesterJun 24East Coast Championships
5.Zion Ragins10.51PRGAGeorgia HorsepowerJun 13AAU Georgia District Qualifier
6.19+Moray Steward10.54 (4.2)PRCAUS Paralympic EliteJun 13USATF San Diego-Imperial Association Championships
19+Noah Malone10.54 (2.7)PRCAUS Paralympic EliteJul 10Summer Nights Track and Field Series (San Diego) @ UCHS
8.JrXavier Carmichael10.59 (.6)PRVASpartan ChosenJul 17Meet of Champions
9Jelani Watkins10.59 (1.3)PRTXJacobs Sports AcademyJun 06Track Houston 2021 Championship Meet
10.12Jalen Davis10.60PRCAGolden Valley (SS)Apr 28Valencia @ Golden Valley
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Connor Washington20.39 (1.8)PRTXConroe Woodlands College ParkMay 08TX UIL 6A State Championships
2.12Nazzio John20.65 (2.1)PRTXInternational Elite Track & Field ClubJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.12Torrence Walker20.91 (1.1)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.James Cole21.15 (1.8)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
5.17-18JaDarien Parker21.30 (-1.3)PRNCHoke County BlazersJul 10USATF NC Association Youth Championships
6.9Jelani Watkins21.32 (.6)PRTXJacobs Sports AcademyJun 19AAU Junior Olympic Gulf District - 13-18yo
7.De'Vion Cooper-Price21.37PRTXFlying DragonsApr 24Afterburners Youth Track Club 13/14 & older Track Meet
8.Jayce Gray21.39PRGAIntensity AthleticsJun 13AAU Georgia District Qualifier
9.Zion Ragins21.40PRGAGeorgia HorsepowerJun 13AAU Georgia District Qualifier
10.9Shamar Heard21.44PRMI16Ways Track ClubJul 04AAU Region 12 Qualifier at Detroit, MI
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.-Michael Ohioze46.61PRCACity Speed SFApr 16Bryan Clay Invitational (Day 1)
2.2Elijah Mosley46.72PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.12Adam Mason47.43PRTXManvelMay 07TX UIL 5A State Championships
4.James Cole47.52PRTXFlying DragonsJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
5.Connor Washington47.66PRTXJacobs Sports AcademyJun 06Track Houston 2021 Championship Meet
6.11Cyrus Jacobs Jr.48.12PRTXJacobs Sports AcademyJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
7.11Malik Dennis48.34PRGAMiddle Georgia ImpalasJun 27AAU Region 08 Qualifier
8.-Noah Sanders48.35PRMDWindsor Elite Track ClubJul 17AAU National Club Championship
9.12Torrence Walker48.45PRWVWheeling ParkJun 12WV State Track Championship AAA
10.17-18Marquis Miller48.46PRMDWindsor Elite Track ClubJul 17AAU National Club Championship
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Antonio Abrego1:51.33PRCAGolden Valley (SS)May 08Arcadia Invitational
2.11Rheinhardt Harrison1:51.48PRFLNeaseMar 05Bolles Bulldog Classic
3.12Adam Mason1:51.60PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
4.17-18Julian Kingery1:52.92PRORSTARK STREET ATHLETICS CLUBJun 03Stumptown Twilight
5.-Kristian Sogaard1:54.60PRNYCentral Park TrackJun 24East Coast Championships
6.12Joel Gomez1:54.71PRCAUS Paralympic EliteMay 15APU Last Chance Multis and Twilight Meet (Day 2)
7.10Andrew Specht1:55.67PRNVBishop GormanMay 22NIAA Southern 5A Regional
8.12Timothy Boyce1:55.76PRMDProject CreekMay 22Project Creek Invite
-Korede Otusajo1:55.76PRMDWindsor Elite Track ClubJul 17AAU National Club Championship
10.11Santos Flores1:55.87PRTXCelerity PerformanceJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Rheinhardt Harrison4:08.14PRFLNeaseMay 08FHSAA Class 4A State Track & Field Championships
2.11Marco Langon4:09.47PRNJBridgewater-RaritanJun 19NJSIAA State Meet Of Champions
3.10William Schneider4:11.19PRWABishop BlanchetMay 15Tacoma High Performance
4.15-16Zack Munson4:13.25PRWAGalbraith Track ClubMay 15Tacoma High Performance
5.12Garrett Bivens4:17.22PRMDChesapeake-AAJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
6.11Israel David4:17.97PRTXEl Paso EastlakeApr 24UIL 6A Region I
7.10Ty Garrett4:18.67PRUnattachedApr 10NIKE Rotary USATF
8.9Marcelo Parra4:19.70PRTXTMI - The Episcopal School of TexasMay 01TAPPS 5A State Championship
9.11Kelton Gagnon4:20.50PRWAKlahowyaApr 24Olympic League Championships
10.12Hayden Healey4:21.22PRMDChesapeake-AAMay 19Chesapeake, Old Mill @ Annapolis
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Rheinhardt Harrison8:47.43PRFLNeaseApr 07Bolles Last Chance Meet
2.12Judson Greer8:49.29PRUnattachedFeb 27Sundown Track Series Meet #2
3.-Tristian Merchant8:53.49PRAKSouth Central All-StarsJun 05Brian Young Invitational
4.15-16Zack Munson8:57.14PRWAGalbraith Track ClubJun 03Stumptown Twilight
5.17-18Wesley Shipsey8:59.40PRORSTARK STREET ATHLETICS CLUBJun 03Stumptown Twilight
6.10William Schneider9:03.45PRUnattachedApr 21Olympia Invite 3200m and DMR
7.11Marco Langon9:03.50PRNJBridgewater-RaritanJun 11NJSIAA Groups 2 & 4
8.17-18Caleb Lakeman9:04.23PROROregon International Track Club, LLCJun 03Stumptown Twilight
9.11John Schuler9:05.04PRUnattachedApr 21Olympia Invite 3200m and DMR
10.15-16Jack Bennett9:07.38PRORStumptown RunningJun 03Stumptown Twilight
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Emanuel Joseph13.91PRNYNorth RocklandJun 12Section 1 Class AA Championship
2.11Ryan Trane13.95PRUTWeberMar 10Weber Tri Meet
3.11Kody Blackwood14.24 (1.6)PRTXPrime Time Elite Track ClubJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
4.11Ja'Kobe Ward14.27 (-.8)PRUnattachedJun 05DMV 14 Under Outdoor Championship
5.15-16Micah Perry14.30 (5.1)PRORResolute Track ClubJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
6.10Xavier Branker14.32PRNCArdrey KellMay 08Cuthbertson Home Meet 1
7.10Brock Lewis14.35 (2.9)PRTXBoerne ChampionApr 24UIL 5A Region IV
8.SoNicholas Grullon14.47 (.7)PRTXLeander Spartans TrackJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
12Spencer Carlile14.47 (-.7)PRUTDixieMay 132021 Region 9 Track & Field Championships
10.10Jarvis Anderson14.49 (3.3)PRTXRound Rock McNeilApr 24UIL 6A Region IV
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Lyricc Lopez36.98PRWAFosterMay 26Lindbergh and Highline @ Foster
2.10Jarvis Anderson37.51PRTXRound Rock McNeilMay 08TX UIL 6A State Championships
3.12Spencer Carlile37.67PRUTDixieMay 22UHSAA 1A-4A State T&F Championships
4.12Treven Brazier38.07PRUTEmeryMay 08BYU HS Invitational
5.10Xavier Branker38.49PRNCArdrey KellJun 25NCHSAA 4A State Championship
6.10Brock Lewis39.03PRTXBoerne ChampionApr 14UIL 5A Area 25-26
7.11Vaughn Devaughn III39.14PRMDMergenthaler Voc TechJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
8.11Ja'Kobe Ward39.30PRVAHighland SpringsJun 18VHSL Class 5 State Championships
9.5Noah Newman39.87PRTXRTYA Ramonce TaylorJul 10TAAF Region 05 Qualifier
10.17-18Isaiah Howard39.93PRMDDH Ram TechMay 01DMV Showcase
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.17-18Jaden Clark
Scott Woods II
Torrence Walker
Xavier Carmichael
40.28VASpartan ChosenAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.Connor Washington
Cyrus Jacobs Jr.
Jelani Watkins
Robert Griffin
40.37TXJacobs Sports AcademyAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.Dariante Hall
Emmanuel Ekong
Tsegaya Fazarro
Will Quintana
40.69TXAthletic Performance (AP) RanchAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.17-18Jadon Madden
Sean Townes
Sean Williams
Terrell Williams
41.14cMDWindsor Elite Track ClubJun 13Maryland AAU District Championship
5.41.53TXDV Ducks Youth Track And FieldAug 07AAU National Junior Olympic Games
6.Alex Francisco
Corin Burnes
Solomon Washington
Taye Jackson
41.56TXXtreme Force TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
7.Ryan Glenn
Denard White, Jr.
Quincy Harris
Josh White
41.80SCTrust The ProcessJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
8.41.83TXInternational Elite Track & Field ClubAug 07AAU National Junior Olympic Games
9.Corey Royster
Jonas Morris
Michael Lopez
Shamar Heard
41.90MI16Ways Track ClubAug 07AAU National Junior Olympic Games
10.Tyler Hutcherson
Ryan Niblett
James Cole
Jesse Majors-Sterling
42.19TXFlying DragonsMay 22CL Stars Track Club 13-14 and Up Youth Meet
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Adam Mason
Charlie Bartholomew
Connor Washington
Cyrus Jacobs Jr.
3:08.23TXJacobs Sports AcademyAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.Alphonsus Korie Jr
DaShawn Gaither
Noah Sanders
Anthony Sanders
3:16.51MDWindsor Elite Track ClubJul 17AAU National Club Championship
3.3:16.53TXInternational Elite Track & Field ClubAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.Alex Francisco
Corin Burnes
Evan Wilson
King Grimm
3:18.44TXXtreme Force TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
5.17-18Bryce Hawkins
Courtlin Baunchand
Dominic Baptiste
Levi Matthews
3:20.25LARun Fast TCJul 17AAU National Club Championship
6.Dominique Bailey
Jameel Hoyes
Kamren Kennedy
Malik Dennis
3:20.41GAMiddle Georgia ImpalasJul 17AAU National Club Championship
7.Darius Sharif
Dillon Tatum
Jordan Graham
Jordan Johnson
3:21.13MIMichigan Mustangs TCAug 07AAU National Junior Olympic Games
8.Josh White
Quincy Harris
Jacobie Sims
Ryan Glenn
3:21.14SCTrust The ProcessJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
9.Alton Davis
Emmanuel Ekong
Ethan Archie
Ja'Quaviion Mason
3:21.23TXAthletic Performance (AP) RanchJul 03AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier
10.Evan Echols
Jonathan Meadows
Zion Mitchell
Danarrion Ard
3:23.43GAHeart Of GeorgiaJul 17AAU National Club Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Cristion Davis61' 2.5PRTXLeander Spartans TrackJun 05Comets Hill Country Championships
2.11Gary Moore Jr.60' 11PRCTHillhouseApr 06Scrimmage (Hillhouse vs Naugatuck)
3.11Ethan Sanders58' 8PRTXSan Antonio ChristianApr 22TAPPS 6A South Regional Track Meet
4.-Spencer Williams58' 7.25PRNCHigher Power Athletic ClubMay 22Ken Roberts-Panthers Elite Challenge
5.11Christian Burroughs54' 7PRCAOntario ChristianApr 24Ambassador League Meet #2
6.-Hayden Norwich53' 10PRTXAthletic Performance (AP) RanchMay 29DeSoto Swift Memorial Day Classic
7.17-18MIchael Trimble52' 4.75PRFLEpitomeJun 05AAU Junior Olympic Florida District (Gainesville)
8.Gene Bradley51' 7PRIACorteva AgriscienceJun 26DSM Corporate Challenge 2021 Divisions 1, 3, 4
9.11Orion Harper50' 8.5PRAKKodiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
10.3James Allen50' 6.75PRTXHill Country Comets Track ClubJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Gary Moore Jr.188' 7PRCTHillhouseJun 09CIAC Combined State Open Championship
2.17-18Caden Hottman181' 6.75PRWATri City ThunderJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.11Christian Burroughs177' 6.75PRCAOntario ChristianMay 22Ambassador League Meet #4
4.11Gary Moore Jr176' 8.75PRCTThrowhawks Field ClubJun 2012th Rock Sports Spring Throws Series | Meet #4
5.11Ethan Sanders176' 0PRTXSan Antonio ChristianApr 15TAPPS 6A District 03
6.17-18Desmond Coleman174' 4.5PRCharlotte FlightsJul 10USATF NC Association Youth Championships
7.11Jake Steslicki171' 4PRMIFarmingtonJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
8.-Spencer Williams163' 5PRNCHigher Power Athletic ClubMay 22Ken Roberts-Panthers Elite Challenge
9.11Cristion Davis162' 9PRTXAustin VandegriftApr 24UIL 6A Region IV
10.17-18MIchael Trimble150' 6.25FLEpitomeAug 01USATF National Junior Olympic Championships
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.11Dash Sirmon206' 8PRUnattachedJun 12Inland NW Association Meet
2.12Logan Peyton192' 11PROROregon CityMay 15TRL District Championships
3.Nick Lyons188' 9PRWAWalla Walla StormJun 05TC Thunder Invite
4.11Gary Moore Jr.181' 6PRCTHillhouseMay 15Hillhouse Invite
5.17-18Logan Peyton181' 1.25PRORResolute Track ClubJul 102021 USATF Oregon Association Youth Track and Field Championships
6.10Connor Warzecha173' 0.5PRTXHill Country Comets Track ClubFeb 28HCC Throws Meet
7.10Corbin Gann170' 6PRLAWest MonroeFeb 27USA Winter Throws Clinic and Competition
8.11Aiden McCrary164' 4PRLAOuachita ChristianMay 062021 LHSAA Class 1A State Meet
9.15-16Brayden Richards162' 0PROHPerry TCJun 27AAU Region 4 Junior Olympics National Qualifier
10.12Isaiah Schaffer148' 7OREstacadaMay 05Estacada @ North Marion League Meet
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.-I Jean-Paul (F13)6' 11PRCAUS Paralympic EliteMay 15APU Last Chance Multis and Twilight Meet (Day 2)
2.15-16Darryl George6' 6PRLARun Fast TCMay 22SBR Jaguar Invitational
3.17-18Jordan Chestnut6' 6PRSCTeam BlazeJun 06SC AAU District Qualifier
4.11Vaughn Devaughn III6' 5PRMDMergenthaler Voc TechJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
5.11Xavier Carmichael6' 4.75PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
17-18Andrew Beten6' 4.75PROHStrongsville youth track clubJun 13AAU Junior Olympic Lake Erie District
7.19+Riley Knott6' 4PRAKNorth / South EastJun 05Brian Young Invitational
17-18Zachary Porter6' 4PRORThe Inner Circle Track ClubJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
10Kenneth Byrd6' 4PRNCEast BurkeJun 18NCHSAA 2A West Regional
3Amil Upchurch6' 4PROHBlessed To RunJun 27AAU Region 4 Junior Olympics National Qualifier
3Will Quintana6' 4PRTXAthletic Performance (AP) RanchJun 06Southwestern AAU District Championship
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.SoJames Zeolla15' 6.5UnattachedJul 31Vault Factory's Mulligan Meet
2.19+Brandon Kong15' 6PRNJVault FactoryAug 21Vault Factory August Meet #1
11Camryn Battjes15' 6PRUnattachedJul 16EK Falcon MOON Vault
4.17-18Javin Richards15' 5PROHPerry TCJun 27AAU Region 4 Junior Olympics National Qualifier
5.17-18Dillon DeChristopher15' 1PRFLThin Air VaultAug 01USATF National Junior Olympic Championships
6.11Landon Helms15' 0IDEmmettMay 15District 3 4A Championships
-Dan Emery15' 0PRMILandon AthleticsAug 07Moon Vault
10Kenneth Byrd15' 0PRNCEast BurkeJun 26NCHSAA 2A State Championship
12Erik Petersen15' 0PRIDBorahMay 22IHSAA T&F Championships
-Nick Ruvalcaba15' 0PRMILandon AthleticsAug 14Dexter Daze Field Event Meet
-Trey Welch15' 0PRMILandon AthleticsJul 10Tiki Vault
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.-Vander VolkPRNDHi-Line Track ClubJul 12VC Park & Rec Open
2.-Trenten Merrill25' 5 (2.0)PRCAUS Paralympic EliteJun 06Chula Vista High Performance #5
3.Trenten Merrill25' 1.25 (2.1)PRCAUS Paralympic EliteMay 14APU Last Chance Multis and Twilight Meet (Day 1)
4.12Joshua Peterson24' 10PRVAAlexandria CityJun 19VHSL Class 6 State Championships
5.Cam Van24' 4.5 (2.2)PRCACity Speed SFMay 30Chula Vista High Performance #4
6.12Solomon Washington24' 4.25 (-1.7)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
7.12Marc Morrison24' 1.25PRFLBishop MooreMay 01FHSAA 2A Region 2
8.11Elijha Ellis23' 11.5PRCAGolden Valley (SS)Apr 28Valencia @ Golden Valley
9.-I Jean-Paul (F13)23' 7.75 (2.6)PRCAUS Paralympic EliteMay 14APU Last Chance Multis and Twilight Meet (Day 1)
10.17-18Cameron Antoine23' 5PRTXPearland Track XpressJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Solomon Washington49' 9.75 (1.6)PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.-Damon McLean49' 3.5PRCACity Speed SFMay 08Central Coast Track and Field Club Time Trials
3.12Joshua Peterson47' 0PRVAAlexandria CityJun 19VHSL Class 6 State Championships
4.12Marc Morrison46' 4.75PRFLBishop MooreMay 08FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
5.17-18David Coles46' 4VASpartan ChosenMay 23LEGACY TRACK AND FIELD VIRGINIA INVITATIONAL
6.10Kevon Hamilton45' 9.25PRLARun Fast TCMar 28The Florida International
7.10Ryan Niblett45' 8.5PRTXHouston EisenhowerApr 15UIL 6A Area 13-14
8.10Jarvis Anderson45' 7.25PRTXThunderboltzJul 10Leander Spartan Sprint Festival
9.David Olusanya45' 6PRGAHeart Of GeorgiaJun 13AAU Georgia District Qualifier
10.17-18Abraham Ailemen44' 11PRILVazquez Flight AcademyAug 01USATF National Junior Olympic Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.