Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Anthony Smith10.36PRWAEastside CatholicMay 06N. Hale Eastside C. Lakeside, Roosevelt
2.12Cameron Andrews10.56 (1.7)PRUnattachedJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
3.10Jacob Andrews10.61WASehomeMay 05NWC: Bellingham "City Meet"
4.17-18Miguel Rosario III10.64 (1.7)PRUnattachedJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
5.Alexander Donigian10.65 (-1.2)PRUnattachedMay 18USATF Open Fort Worth
6.17-18Isaiah Davis10.75 (1.7)PRWAKitsap Fliers Track and FieldJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
7.15-16Andre Korbmacher10.95PRWAReady-Set-Go SprintersJun 12Washington Track & Field Academy Spring Series #4 (Ages 13-18)
8.17-18Jordan Jackson10.97 (4.3)PRWAAuburn EliteJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
9.17-18Carter Birade10.98PRWAReady-Set-Go SprintersJun 12Washington Track & Field Academy Spring Series #4 (Ages 13-18)
11Lyricc Lopez10.98WAFosterMay 26Lindbergh and Highline @ Foster
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.17-18Jacob Andrews20.97PRWAReady-Set-Go SprintersJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
2.12Anthony Smith21.14cWAEastside CatholicMay 13C Sealth, Cleveland, Garfield, Eastside C.
3.12Cameron Andrews21.30PRUnattachedJun 12Resolute summer meet #1
4.17-18Miguel Rosario III21.68 (2.1)PRUnattachedJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
5.17-18Gavin Cougle21.69PRUnattachedJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
6.15-16Andre Korbmacher21.78PRWAReady-Set-Go SprintersJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
7.17-18Isaiah Davis21.88 (2.1)WAKitsap Fliers Track and FieldJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
8.11Lyricc Lopez21.98 (.2)PRUnattachedJun 26AAU Region 21 Qualifier at Boise
9.17-18Josh Bates22.01PRWAReady-Set-Go SprintersJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
10.12Caden Barrysmith22.15 (.2)PRUnattachedJun 26AAU Region 21 Qualifier at Boise
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.17-18Jacob Andrews47.51PRWAReady-Set-Go SprintersJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
2.11Lyricc Lopez48.88WAFosterJun 09FOSTER @ RENTON
3.12Anthony Smith49.20WAEastside CatholicJun 11Culminating Metro Meet
4.10Will Floyd49.40WASeattle PrepJun 11Culminating Metro Meet
5.12Caden Barrysmith49.90PRUnattachedJun 26AAU Region 21 Qualifier at Boise
6.12Matthew Wilkinson50.01PRUnattachedApr 10NIKE Rotary USATF
7.17-18Isaiah Archer50.10PRWAKitsap Fliers Track and FieldJun 26AAU Region 21 Qualifier at Boise
11Josh Bates50.10PRWASqualicumMay 05NWC: Bellingham "City Meet"
9.11Cantrell Thomas Jr.50.15WAEmerald RidgeApr 29SPSL Championship Day 1
10.17-18Gavin Cougle50.69PRUnattachedJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Landon Sturdevant1:54.27PRWAFerndaleMay 08Whatcom County Meet
2.11Sam Jacobsen1:55.69PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.17-18Isaiah Archer1:56.38PRWAKitsap Fliers Track and FieldJun 26AAU Region 21 Qualifier at Boise
4.10William Schneider1:56.45PRWABishop BlanchetJun 11Culminating Metro Meet
5.11Hayden Fisher1:57.13WASumnerApr 29SPSL Championship Day 1
6.FrLucas Robert1:57.52WAEastern WashingtonMay 05Whitworth Twilight
7.12Luca Andonian1:57.99WALake WashingtonJun 03Juanita @ Lake Washington
8.12Alex Oathout1:58.87PRWAKlahowyaApr 24Olympic League Championships
9.11Branden Chou1:59.12PRUnattachedJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
10.17-18Kiefer Law1:59.25PRWAGalbraith Track ClubJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.Josh Kerr3:31.55PRWABrooks BeastsJun 03Stumptown Twilight
2.10Zack Munson3:56.0hPRUnattachedJun 09Club Northwest All Comer Series Meet #2
3.10Cruize Corvin3:56.24PRUnattachedMay 29Portland Track Festival - High Performance Meet
4.-Cooper Laird3:58.3hPRUnattachedJun 09Club Northwest All Comer Series Meet #2
5.15-16William Schneider3:59.20PRWAGreen Lake HarriersMay 08Clark County Distance Carnival
6.SrRiley Sine3:59.5hPRUnattachedJun 09Club Northwest All Comer Series Meet #2
7.-Henry Hayes4:00.38PRUnattachedJun 23Club Northwest All Comers Series Meet #4
8.12Luca Andonian4:02.35PRUnattachedMay 29Portland Track Festival - High Performance Meet
9.10Brody Hartley4:05.93PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
10.FrLucas Robert4:08.01WAEastern WashingtonMar 26Whitworth Invite
View full rankings...
3000 MetersCompare top 10
1.15-16Zack Munson8:25.23PRWAGalbraith Track ClubJun 03Stumptown Twilight
2.-Henry Hayes8:41.00PRUnattachedJul 07Club Northwest All Comers Series Meet #6
3.10Cruize Corvin8:42.62PRUnattachedJun 03Stumptown Twilight
4.15-16William Schneider8:43.13PRWAGreen Lake HarriersJun 03Stumptown Twilight
5.12Sawyer Dagan8:43.99PRUnattachedJun 03Stumptown Twilight
6.11Sam Jacobsen8:52.35PRUnattachedJul 07Club Northwest All Comers Series Meet #6
7.SrRiley Sine8:52.89PRUnattachedJun 23Club Northwest All Comers Series Meet #4
8.17-18Abdiaziz Hussein9:02.36PRWAAthletics NWJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
9.Nick Welch9:18.14PRUnattachedJun 23Club Northwest All Comers Series Meet #4
10.17-18Nicholas Marty9:27.04WAWhisper RunningJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
View full rankings...
80m Hurdles - 30"Compare top 4
1.11-12Wyatt Glazner16.47PRWAThriller Track & FieldJun 13USATF Pacific Northwest Assoc. Youth Combined Events Race walk Steeplechase
2.11-12Devaughn Darling II16.59PRWAAlpha Speed AcademyJul 10Xtreme Speed Last Chance Qualifier Meet
3.5Kameron Chappell Jr16.87PRUnattachedJun 13USATF Pacific Northwest Assoc. Youth Combined Events Race walk Steeplechase
4.6Hawkens Coffey17.55 (-1.6)PRUnattachedJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
View full rankings...
100m Hurdles - 30"Compare top 1
1.8Jackson Short18.45WASkyridgeJun 02GREATER ST. HELEN'S LEAGUE DISTRICT MEET
View full rankings...
100m Hurdles - 33"Compare top 10
1.13-14Sutton Flint14.98 (.8)WACascade StridersAug 01USATF National Junior Olympic Championships
2.13-14Geron White15.81 (1.0)PRWAFederal Way TrackAug 01USATF National Junior Olympic Championships
3.13-14Jakari Singleton17.07 (-.6)PRWASPOKANE SPEED ACADEMYJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
4.8Haoran Lin17.98 (2.8)PRUnattachedJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
5.6Kason Carta18.11PRUnattachedJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
6.13-14Rayhan Sathiq18.91 (-.5)PRWACascade StridersAug 01USATF National Junior Olympic Championships
7.6Caden Weber19.64 (2.8)PRUnattachedJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
8.13-14Sterling Officer19.79 (2.8)PRWASonic Boom RunningJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
9.8Farhaan Siddiqui19.97 (2.8)PRUnattachedJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
10.13-14Srivas Kandukuri22.88 (-.5)WACascade StridersAug 01USATF National Junior Olympic Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.15-16Andre Korbmacher14.19 (5.1)PRWAReady-Set-Go SprintersJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.17-18Carter Birade14.37PRWAReady-Set-Go SprintersJun 12Washington Track & Field Academy Spring Series #4 (Ages 13-18)
3.17-18Asher Ogden14.57 (1.2)PRWAWashington Track & Field AcademyJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
4.12Cason Shepard14.74cPRWAUnionMay 18Skyview @ Union
5.17-18Jaylen McCabe14.75PRWATeam Blackout Elite TrackJun 12Washington Track & Field Academy Spring Series #4 (Ages 13-18)
6.11Sean Martelles14.76PRWALake StevensApr 29Monroe @ Lake Stevens
7.17-18Amdane Aboudou14.94 (1.2)PRWAHigh VoltageJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
8.17-18Drew Klein15.14PRWATahoma Track ClubJul 10Xtreme Speed Last Chance Qualifier Meet
9.15-16Jonathan Frazier15.15PRWATeam Blackout Elite TrackJun 12Washington Track & Field Academy Spring Series #4 (Ages 13-18)
17-18Daniel Martin15.15 (1.2)PRWAProject 316Jun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 7
1.15-16Andy Ly
Khoa Vo
Raymond Yu
Sean Ellison
45.52WAXtreme SpeedAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.17-18Jahlin Green
Cole Riley
Taveonte Webster
Isaiah Davis
46.23WAKitsap Fliers Track and FieldJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
3.Jonathan Frazier
LeRoy Horton
Jaylen McCabe
Kaden Rolfsness
47.72WATeam Blackout Elite TrackJun 12Washington Track & Field Academy Spring Series #4 (Ages 13-18)
4.Relay Team51.69WAThriller Track & FieldJun 02Club Northwest All Comer Series Meet #1
5.13-14Farhaan Siddiqui
Srivas Kandukuri
Rayhan Sathiq
Sutton Flint
55.60WACascade StridersAug 01USATF National Junior Olympic Championships
6.9-10Kaiden Peterson-Leonardo
Terrance Tran
De'Shaun Brown Jr.
CJ Vala
59.72WARainier Beach TrackJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
7.7-8Devin Darling
Phoenix Hannula
Kai Joseph
Dre Scott
1:20.68WAAlpha Speed AcademyJul 10Xtreme Speed Last Chance Qualifier Meet
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.17-18Branden Ganashamoorthy
Sean Cochran
Daniel Martin
Matthew Wilkinson
3:36.45WAProject 316Jun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
2.Relay Team3:43.8hWARedmond Sprint ClubJun 16Club Northwest All Comer Series Meet #3
3.15-16Jonathan Frazier
Justin Temple Jr
Keith Rogers Jr
LeRoy Horton
3:44.71WATeam Blackout Elite TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.Grayson Caldwell
Joshua McKinstry
Jayden Jones
Sam Soto
3:52.22WAWhisper RunningMay 08Clark County Distance Carnival
5.15-16Kaiser Martin
Khoa Vo
Raymond Yu
Yonathan Castaneda
3:53.95WAXtreme SpeedJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
6.Relay Team4:08.1hWAThriller Track & FieldJun 16Club Northwest All Comer Series Meet #3
7.Relay Team4:19.85WAKitsap Fliers Track and FieldJul 21Club Northwest All Comers Series Meet #8
8.Relay Team4:47.75WAFederal Way TrackJun 09South Seattle Track and Relay Series (ages 7-16) meet #3/4
9.Relay Team5:29.56WASonic Boom RunningJun 09South Seattle Track and Relay Series (ages 7-16) meet #3/4
10.11-12Harrison Decker
William Moir
Edmund Faulkner
Jude Papineau
5:44.62WAWest Seattle Road RunnersJun 09South Seattle Track and Relay Series (ages 7-16) meet #3/4
View full rankings...
Shot Put - 6lbCompare top 10
1.17-18Asher Ogden44' 4.25PRWAWashington Track & Field AcademyJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.11-12Erik Straka32' 7PRWATeam EvolutionJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
3.11-12Ryan Vasile29' 3.5PRWATahoma Track ClubJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
4.11-12Zef Watters22' 8.75PRWAFederal Way TrackJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
5.2Gerrad Brooks Jr.21' 9.5PRUnattachedJun 12Sincerely Royal Foundation - All Comer Youth Invitational
6.5Charles Christiansen19' 2.25PRUnattachedJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
7.5Kameron Chappell Jr19' 2PRUnattachedJun 13USATF Pacific Northwest Assoc. Youth Combined Events Race walk Steeplechase
8.9-10Finn Morton18' 11.5PRWAXtreme SpeedJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
9.2Elias Brooks18' 7.75PRUnattachedJun 12Sincerely Royal Foundation - All Comer Youth Invitational
10.11-12Keith Bevers18' 1.75WABremerton JaguarsJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
View full rankings...
Shot Put - 4kgCompare top 10
1.8Juan Pasillas-stanton51' 1PRWAWyeastJun 02GREATER ST. HELEN'S LEAGUE DISTRICT MEET
2.13-14Manav Bhatia47' 0.25PRWARainier Beach TrackAug 01USATF National Junior Olympic Championships
3.13-14Joseph Straka40' 5PRWATeam EvolutionJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
4.19+Shaun Straka37' 3.75PRWATeam EvolutionJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
5.13-14Geron White34' 1.5PRWAFederal Way TrackAug 01USATF National Junior Olympic Championships
6.13-14Jordan Weatherspoon-Bell31' 4.5PRWAXtreme SpeedJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
7.13-14Kendall Burkhead28' 6.5PRWATahoma Track ClubJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
8.8Jayce Grant25' 7PRUnattachedJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
9.13-14Christopher Foster25' 3PRWATeam Blackout Elite TrackJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
10.13-14Jonas Couch23' 4PRWAFederal Way TrackJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Joseph Landerholm56' 6PRWARidgefieldMay 062A District IV Track & Field Championship
2.11Jeremiah Nubbe55' 6.5WARainier (WA)Apr 232B Central League Championships
3.12Garret Bernt55' 5.75PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.9Brayden Platt52' 6WAYelmApr 30South Sound Conference Championships
5.17-18Mark Manlimos50' 11.75PRWATahoma Track ClubJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
6.12Lance Garcia50' 7.5PRWASteilacoomMay 062A SPSL LEAGUE CHAMPIONSHIPS
7.12Hunter Hornaday50' 4PRWAEdmonds-WoodwayMay 06ESD Championship
8.11Donaven Humphries47' 6WATahomaApr 21Tahoma @ Todd Beamer
9.17-18Asher Ogden46' 3PRWAWashington Track & Field AcademyAug 01USATF National Junior Olympic Championships
10.9Tyler Bates45' 2.25PRUnattachedJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
View full rankings...
Discus - 1kgCompare top 10
1.8Juan Pasillas-stanton139' 2PRWAWyeastJun 02GREATER ST. HELEN'S LEAGUE DISTRICT MEET
2.13-14Joseph Straka109' 4.25PRWATeam EvolutionJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
3.19+Shaun Straka102' 0.75PRWATeam EvolutionJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
4.13-14Quincy Brown96' 9.5PRWACascade StridersJul 10Xtreme Speed Last Chance Qualifier Meet
5.Kenneth Toth88' 1.5PRWASewell Institute of SpeedJun 27Mid-Atlantic USATF Masters & Open Outdoor Championships
6.13-14Jordan Weatherspoon-Bell87' 8PRWAXtreme SpeedJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
7.13-14Christopher Foster75' 11PRWATeam Blackout Elite TrackJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
8.8Jayce Grant74' 7PRUnattachedJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
9.13-14Kendall Burkhead71' 9.75PRWATahoma Track ClubJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
10.13-14Marcus Ramsey71' 7.5PRWAHigh VoltageJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.17-18Jeremiah Nubbe200' 2PRWAYelm Tornado Track ClubJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.12Garret Bernt174' 9.75PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.12Joseph Landerholm158' 4PRWARidgefieldApr 302A GSHL - Sub District
11Donaven Humphries158' 4WATahomaMay 05Kent Meridian vs Tahoma
5.12Mark Manlimos146' 10PRWARentonJun 09FOSTER @ RENTON
6.9Tyler Bates139' 0.5PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
7.10Daniel Meade Jr.134' 5WAEmerald RidgeApr 24Curtis, Emerald Ridge @ Bellarmine
8.Travis Toth131' 3.25PRWASewell Institute of SpeedJun 27Mid-Atlantic USATF Masters & Open Outdoor Championships
9.15-16Gage Pedro130' 8.5PRWAYelm Tornado Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
10.12Lance Garcia126' 4PRWASteilacoomApr 15Steilacoom vs Orting
View full rankings...
Javelin - 300g TJCompare top 10
1.9-10De'Shaun Brown Jr.68' 4.75WARainier Beach TrackJul 10Xtreme Speed Last Chance Qualifier Meet
2.2Gerrad Brooks Jr.65' 11.75PRUnattachedJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
3.4Omose Aisabokhae65' 8.25PRUnattachedJul 10Xtreme Speed Last Chance Qualifier Meet
4.2Elias Brooks62' 8.25PRUnattachedJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
5.9-10Mark Dooley II59' 7PRWAFederal Way TrackJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
6.9-10Finn Morton50' 11.75PRWAXtreme SpeedJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
7.9-10Vincent Bracali42' 6.75PRWAAlpha Speed AcademyJul 10Xtreme Speed Last Chance Qualifier Meet
8.9-10Sebastian Krebs35' 2.75PRWARain City FlyersJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
9.7-8Javeon Robinson34' 2PRWATeam Blackout Elite TrackJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
10.9-10Myles Morris33' 4WATeam Blackout Elite TrackMay 29Seattle Relays
View full rankings...
Javelin - 600gCompare top 10
1.19+Kasey Maniulit153' 4.5PRWAXtreme SpeedJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
2.13-14Manav Bhatia150' 2.25PRWARainier Beach TrackAug 01USATF National Junior Olympic Championships
3.13-14Quincy Brown118' 11.5WACascade StridersAug 01USATF National Junior Olympic Championships
4.13-14Brycin Clements98' 9.5PRWABremerton JaguarsJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
5.13-14Jonas Couch98' 5PRWAFederal Way TrackJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
6.13-14Christopher Foster89' 10PRWATeam Blackout Elite TrackMay 22Nino Cantu Twilight Invitational
7.13-14Brooks Colvin85' 2PRWASpeed UnlimitedMay 22Nino Cantu Twilight Invitational
8.13-14James Howe83' 1.25PRUnattachedJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
9.13-14Sterling Officer68' 6.5PRWASonic Boom RunningJun 20USATF Pacific Northwest Youth Championships 9-10 11-12 13-14
10.13-14Jordan Weatherspoon-Bell59' 5PRWAXtreme SpeedJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.15-16Brayden Platt182' 4PRWAYelm Tornado Track ClubMay 29Washington Track & Field Academy Spring Series #3 (Ages 13-18)
2.12JauVon James-Juneau180' 4WATaholahApr 21D4 1B Championships
3.11Jakob Braunstein173' 6.5PRUnattachedJul 15Amity Throws Summer Series #5
4.12Nathan Anderson171' 6.5PRWAKalamaApr 01Central 2B League Meet @ Napavine
5.12Destri Bernstein157' 3PRWANewport (Bellevue)Jun 11Bellevue - Mercer Island Championships
6.17-18Andrew Thompson156' 0.5PRWATahoma Track ClubJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
7.17-18Asher Ogden150' 10.75PRWAWashington Track & Field AcademyJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
8.11Jeremiah Nubbe148' 4WARainier (WA)Apr 15League Meet @ Raymond
9.11Conrad Mix146' 9PRWAMt SiJun 02Mount Si vs Hazen
10.12Steven Schmidt144' 1.25UnattachedJun 19Summit Heptathlon/Decathlon
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Steven Schmidt6' 10.25PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.17-18Manu Greenlee6' 4PRWAHazen Track ClubJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
3.12Nathan Atkinson Jr6' 3PRWATimberlineMar 26River Ridge @ Timberline
4.17-18Titus Morris6' 2PRWAAlpha Speed AcademyJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
12Jared Baserman6' 2PRWANewport (Bellevue)Jun 11Bellevue - Mercer Island Championships
11Adam Niewiadomski6' 2PRWALake WashingtonMay 15Eastlake, Redmond, Juanita @ Lake Washington
7.11William Idso6' 1WAOcostaApr 15Central 2B HS meet @ Onalaska
8.10Porter Wilhite6' 0.75PRUnattachedJul 04AAU West Coast Nationals
9.12Drew Klein6' 0.5PRWAFederal WayJun 19Washington State Combined Events Championship
10.11Eric Johnson6' 0WAKentlakeApr 29Kentlake @ Decatur (FWMem)
11Austin Seals6' 0PRWAMeadowdaleApr 29Meadowdale vs. Shorewood at Shoreline Stadium
11Josh Felt6' 0PRUnattachedMay 29Seattle Relays
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.19+Colby Wilson16' 6WAPat Licari Pole Vault ClubAug 06North West Pole Vault Grand Prix, Salem OR
2.17-18Mason McVey15' 9PRWANorthwest Pole VaultMay 22Nino Cantu Twilight Invitational
3.12Brayden Bowers15' 4PRWALake StevensMay 06Arlington @ Lake Stevens
4.17-18Shay Meseck-Schick15' 3PRWANorthwest Pole VaultJun 12Washington Track & Field Academy Spring Series #4 (Ages 13-18)
5.17-18Jack Maxwell14' 6PRWANorthwest Pole VaultAug 06North West Pole Vault Grand Prix, Salem OR
6.-Corey Solomon14' 6PRWAPat Licari Pole Vault ClubJul 31Wilson Pole Vault Invite
7.11Denny Fisher14' 3WAEastside CatholicJun 11Culminating Metro Meet
8.11Austin Seals14' 0PRWAMeadowdaleMay 06ESD Championship
-Trevor Flanagen14' 0PRWAPat Licari Pole Vault ClubJul 31Wilson Pole Vault Invite
10.12Drew Klein13' 9.25PRWAFederal WayJun 19Washington State Combined Events Championship
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.17-18Branden Ganashamoorthy23' 1.25 (5.9)PRWAProject 316Jun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
2.10Jacob Andrews22' 4.25PRWASehomeApr 21NWC: Bham and Sehome @ Civic
3.17-18Titus Morris22' 3PRWAAlpha Speed AcademyJul 112021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center
4.12Jared Baserman21' 11.75PRWAFord Sports PerformanceJun 12Washington Track & Field Academy Spring Series #4 (Ages 13-18)
5.12Joshua Braun21' 6.5PRWAPope John Paul 2Apr 12SeaTac League Meet #3
6.10Jonah Tongco21' 5.75 (2.9)PRUnattachedJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
7.17-18Drew Klein21' 5.5 (3.2)PRWATahoma Track ClubJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
8.11Elias Richardson21' 5PRVAMountain ViewJun 18VHSL Class 5 State Championships
9.12Steven Schmidt21' 4.75PRUnattachedJun 19Summit Heptathlon/Decathlon
10.17-18Amdane Aboudou21' 1.25PRWAHigh VoltageJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.SrJaylen Taylor46' 5.75 (2.0)WAWashingtonApr 21UW vs WSU Dual
2.12Joshua Braun45' 6.5PRWAPope John Paul 2Apr 22SeaTac League Meet #4
3.12Caden Barrysmith43' 9.5PRWAEastlakeMay 27Juanita @ Eastlake
4.11Elias Richardson43' 0.5PRVAMountain ViewJun 18VHSL Class 5 State Championships
5.12Jared Baserman42' 2.25PRWAFord Sports PerformanceJun 20AAU Region 21 Qualifier at Yakima WA
6.17-18Manu Greenlee40' 8.25PRWAHazen Track ClubJul 10Xtreme Speed Last Chance Qualifier Meet
7.15-16Sean Ellison40' 7.5PRWAXtreme SpeedJul 17NIKE Christal Johnson Memorial Meet
8.11Adam Niewiadomski40' 2.5PRWALake WashingtonMay 28Lake Washington @ Redmond
9.FrCooper Claxton39' 1 (2.0)WAPacific LutheranMay 14NWC Championships
17-18Diego Menendez39' 1 (-.6)PRWAKitsap Fliers Track and FieldJun 26USATF Pacific Northwest Youth Championships 15-16-17-18
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.