Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Connor Washington10.00 (5.7)PRTXConroe Woodlands College ParkMay 08TX UIL 6A State Championships
2.FrMatthew Boling10.09 (3.1)GAGeorgiaMay 28NCAA DI East Region Track and Field Championships (Day 3)
3.10Ashton Torns10.27 (5.7)PRTXAustin WestlakeMay 08TX UIL 6A State Championships
4.12Christopher Colson10.32 (6.4)PRTXSt Marks Of TexasMay 08Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
5.12David Foster10.34PRTXKaty TompkinsApr 09UIL 6A District 19
6.12Monty Thompson10.36 (2.3)PRTXPflugerville HendricksonMay 07TX UIL 5A State Championships
7.11Logan Popelka10.38 (5.7)TXWylieMay 08TX UIL 6A State Championships
8.17-18Isaac Henderson10.48 (1.5)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
9.12Jalen Nero10.51 (4.6)PROKEdmond Santa FeMay 15OSSAA Class 6A State Track & Field Championships
10.-Cordero Gray10.55 (-1.6)UnattachedMay 18USATF Open Fort Worth
12Robert Griffin Jr.10.55 (3.3)PRTXHouston Cyp. RidgeApr 24UIL 6A Region III
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.FrMatthew Boling20.16 (2.6)GAGeorgiaMay 28NCAA DI East Region Track and Field Championships (Day 3)
2.12Connor Washington20.39 (1.8)PRTXConroe Woodlands College ParkMay 08TX UIL 6A State Championships
3.3Khamari Terrell21.09 (-1.2)PRTXGreater Houston TrackJun 19AAU Junior Olympic Gulf District - 13-18yo
4.10Ashton Torns21.14PRTXAustin WestlakeApr 16UIL 6A Area 25-26 Meet
5.12Christopher Colson21.24 (3.2)PRTXSt Marks Of TexasMay 08Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
6.12DaCorey Ware21.26PRTXCedar HillApr 09UIL 6A District 11
7.9Caine Stanley21.28 (3.3)PRTXKilgoreApr 24UIL 4A Region II
8.17-18Isaac Henderson21.32 (-2.1)PRTXH-TOWN TRACK CLUBJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
11Logan Popelka21.32TXWylieFeb 27Pirate Invitational - NTTFC Meet # 3
10.11Pierre Goree21.38PRTXDuncanvilleFeb 10Bob Alpert Invitational
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Darius Rainey46.71PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.12Garrett Kaalund46.88PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.11Logan Popelka47.19PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.12Adam Mason47.43PRTXManvelMay 07TX UIL 5A State Championships
5.Connor Washington47.66PRTXJacobs Sports AcademyJun 06Track Houston 2021 Championship Meet
6.17-18Aaron Cooper47.75PRTXTrack Houston Youth TrackJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
7.12Preston York47.90PRTXRound RockApr 08UIL 6A District 25 Varsity Meet
8.17-18Bryce McCray48.06PRTXGreater Houston TrackJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
9.17-18Johnathan Crawford48.14PRTXTrack Houston Youth TrackMay 29Northwest Flyers Annual Track Meet
10.10Dominic Byles48.16PRUnattachedMay 15TTFCA Meet of Champions
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Sam (Robert) Whitmarsh1:50.79PRTXClute BrazoswoodMar 05Brazosport Gulf Coast Relays
2.12Adam Mason1:51.60PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.12Jackson Cichon1:52.04PRTXMansfield SummitApr 24UIL 5A Region I & Wheelchair
4.11Darius Rainey1:52.48TXHumble Summer CreekMay 08TX UIL 6A State Championships
5.11Emmanuel Galdino1:52.67TXHouston StratfordApr 24UIL 6A Region III
6.11Ruben Rojas Betanzos1:53.56PRTXKaty Seven LakesMar 27College Park Invitational
7.11Isaac Carney1:53.88FLIMG AcademyMay 02Pure Athletics Sprint Elite Meet
8.10Kepler Huntress1:54.45TXAustin LASAApr 24UIL 5A Region III
9.11Wyatt Green1:54.84PRTXKaty Cinco RanchApr 15UIL 6A Area 19-20
10.11Dylan Sprecker1:55.34PRKSSoutheast Of SalineMay 283A-4A Kansas State HS Track & Field Championships
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.15-16Cristian Barron3:52.69PRTXTexas Titans TrackMay 29DeSoto Swift Memorial Day Classic
2.11Ruben Rojas Betanzos3:58.02PRTXKaty Seven LakesMar 27College Park Invitational
3.Adam Godwin3:58.37PRUnattachedMar 27Oklahoma Baptist Invitational
4.15-16Derrick Page3:59.20PRTXHallmark TrackMay 29DeSoto Swift Memorial Day Classic
5.17-18Dawson Welch4:00.99PRARArkansas Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
6.11Bryceson Boss4:01.44PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
7.17-18Joshua English4:02.00PRTXNorthwest Flyers TrackJun 06Track Houston 2021 Championship Meet
8.11Ayenew Devany4:02.51PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
9.11Jack Keathley-Helms4:03.52PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
10.10Connor Burns4:04.54PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.10Reese Vannerson4:12.76PRTXHouston Strake JesuitApr 24UIL 6A Region III
2.11Emmanuel Galdino4:13.41TXHouston StratfordApr 24UIL 6A Region III
3.11Chris (Christopher) Riley4:15.11TXAustin McCallumApr 24UIL 5A Region III
4.12Joseph Cox4:15.63PRUnattachedMay 15TTFCA Meet of Champions
5.12Caleb Lopez4:16.50PRTXDripping SpringsApr 24UIL 5A Region IV
6.12Jayan Nitzsche4:17.29PRUnattachedMay 15TTFCA Meet of Champions
7.11Ruben Rojas Betanzos4:17.56TXKaty Seven LakesApr 15UIL 6A Area 19-20
8.11Dylan Sprecker4:17.74PRKSSoutheast Of SalineMay 283A-4A Kansas State HS Track & Field Championships
9.12Jackson Cichon4:18.21PRUnattachedMar 20Texas Distance Festival
10.15-16Kevin Sanchez4:18.84PRTX620 RunningMay 02Schrader 1600
View full rankings...
3000 MetersCompare top 10
1.11Jason Alcala8:54.66PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.11Bryceson Boss8:56.08PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.11Isaac Hernandez8:56.21PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.11Aidan Reyna8:56.70PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
5.17-18Kevin Curry IV9:01.66TXNTX JackrabbitsJun 06Southwestern AAU District Championship
6.17-18Ayenew Devany9:04.28PRTXKaty Express Track ClubJun 06Track Houston 2021 Championship Meet
7.17-18Alejandro Villalva9:15.54PRTXTexas Titans TrackAug 01USATF National Junior Olympic Championships
8.17-18Chasetin Winston9:17.0hPRTXTexas Titans TrackJun 2618th Annual Tri-City Track Classic
9.17-18Ruben Sandoval-Daniels9:19.18OKJenks America TrackJun 262021 USATF National Youth Outdoor Championships
10.2Aidan Massey9:19.58PRKSHot Feet Track ClubJun 14Missouri Valley Missouri AAU District Qualifier
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Jayan Nitzsche9:13.07PRUnattachedMay 15TTFCA Meet of Champions
2.11Emmanuel Galdino9:14.54PRTXHouston StratfordMay 08TX UIL 6A State Championships
3.10Kevin Sanchez9:15.15TXAustin VandegriftApr 24UIL 6A Region IV
4.11Ruben Rojas Betanzos9:15.30TXKaty Seven LakesApr 24UIL 6A Region III
5.10Reese Vannerson9:15.48TXHouston Strake JesuitApr 24UIL 6A Region III
6.12Joseph Cox9:18.48PRUnattachedMar 20Texas Distance Festival
7.12Philip Metcalf9:19.15PRTXAustin LASAMay 07TX UIL 5A State Championships
8.12Caleb Lopez9:19.93PRTXDripping SpringsApr 24UIL 5A Region IV
9.12Antonio Florcruz9:21.64PRTXSouthlake CarrollApr 24UIL 6A Region I
10.11Isaiah Billingsley9:23.42PRTXTilden McMullen CountyMay 08TX UIL 1A State Championships
View full rankings...
5000 MetersCompare top 10
1.12Jake Johnson14:10.74PRTXBorn to RunJun 03Stumptown Twilight
2.19+Chandon Chhikara14:19.37PRTXBorn to RunJun 03Stumptown Twilight
3.11Ruben Rojas Betanzos14:45.50PRUnattachedMar 20Texas Distance Festival
4.10Kevin Sanchez14:59.24UnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
5.11Emmanuel Galdino15:13.24PRTXHouston StratfordMar 20Bridgeland Invitational
6.10Riley Nedrow15:17.74PRUnattachedMar 20Texas Distance Festival
7.17-18Jayan Nitzsche15:17.75PRTXBorn to RunJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
8.19+Oscar Garcia15:34.25TXTeam Green RunningApr 10U of Incarnate Word Invitational
9.SrNoah Mcmurtrey15:53.21PRUnattachedMar 20Texas Distance Festival
10.12Mike Lawrence18:38.00PRUnattachedMar 20Texas Distance Festival
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Kendrick Smallwood13.47 (3.6)TXMesquite PoteetMay 07TX UIL 5A State Championships
2.11Sam (Samuel) Alves13.75 (4.1)TXRockwallMay 08TX UIL 6A State Championships
3.11Shane Gardner13.84 (1.7)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.10Austin Kiser13.98 (4.1)TXDenton BraswellMay 08TX UIL 6A State Championships
5.12Denzel Hinds14.04 (4.1)PRTXNorthside Health CareersMay 08TX UIL 6A State Championships
6.12Devonte Ford14.07 (1.1)PRILEast St. Louis (Sr.)Jun 18IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
7.17-18Barry Richards14.09 (-1.5)PRTXGreater Houston TrackJun 19AAU Junior Olympic Gulf District - 13-18yo
8.11Aaron Davis14.17 (2.5)TXHumble Summer CreekApr 24UIL 6A Region III
9.11Kody Blackwood14.22TXMcKinney NorthMar 12Eaton Eagle Spring Break Invitational 3+
10.9Jayden Keys14.26TXKaty TompkinsApr 09UIL 6A District 19
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Bryce McCray36.27PRTXRichmond George RanchMay 08TX UIL 6A State Championships
2.12Denzel Hinds36.28PRTXNorthside Health CareersMay 08TX UIL 6A State Championships
3.11Cameron Boger36.69PRTXMesquiteMay 08TX UIL 6A State Championships
4.11Kendrick Smallwood36.71TXMesquite PoteetMay 07TX UIL 5A State Championships
5.12Devonte Ford37.31PRILEast St. Louis (Sr.)Jun 09IHSA Class 2A TRB Sectional #11 - Mascoutah
6.11Chris (Christopher) Brinkley37.59TXFort Bend MarshallApr 24UIL 5A Region III
7.11Kody Blackwood37.63TXMcKinney NorthMay 07TX UIL 5A State Championships
8.10Donovan Bradley37.68TXHumble Summer CreekApr 09UIL 6A District 21
9.10Arveyon Davis38.43TXFort Bend MarshallApr 24UIL 5A Region III
10.12D'Carlo Calderon38.54TXLaredo UnitedMar 30UIL 6A District 30 Track Meet
View full rankings...
3k SteeplechaseCompare top 2
1.Adam Godwin9:27.52PRUnattachedMar 27Oklahoma Baptist Invitational
2.12Diego Aguirre10:08.73NYDelaware AcademyJun 05Fast Times Meet
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Alec Williams
Carlton Guidry
Christopher Johnson
Gerard Holmes
40.69TXCL Athletics Stars Track ClubJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
2.Blake Gibson
David Foster
Ja'Corey McAdams
Khamari Terrell
40.84TXGreater Houston TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.17-18Da'Sean Thomas
Logan Popelka
Patrick Bennett
William Perry
40.92TXTeam QUESTAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.Aaron Cooper
Derick Washington
Devin Wright
Johnathan Crawford Jr
41.42TXTrack Houston Youth TrackJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
5.Cori Coleman
Dajon Debose
Israel Osby Allen
Isaac Henderson
41.61TXH-TOWN TRACK CLUBJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
6.17-18Christopher Brinkley
Jonathan Howard J
Luke Harden
Tre'vion Mccalla
42.33TXThe Wings TrackJun 06Track Houston 2021 Championship Meet
7.Antonio Munoz
DeAnthony Williams
Ronny Murray
Trevon Levingston
42.34TXJunior Speedster TCAug 07AAU National Junior Olympic Games
8.Christopher Moffett
Demarius Webber
Lafayette Armstrong
Ryan Jones
42.37TXMadFrogs TrackJul 03AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier
9.Cameron Wooley
Christopher Johnson
David Walker
Miles Nobles
42.39TXBurner NationAug 07AAU National Junior Olympic Games
10.15-16Elijah Harris
Osayi Ogbeiloi
Karmine Stevens
Kade Stevens
42.70TXMainland Jaguars TrackJun 06Track Houston 2021 Championship Meet
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 5
1.13-14Camren Renfro
Jayden Warren
Lakaiden Fortenberry
Logan Davis
1:40.55TXDave Bethany T.C.Jun 13LOUISIANA GOVERNOR'S GAMES
2.Christopher Joiner
Cory Lewis Jr
Dasian Jones
Jemarkeus Houston
1:54.31TXBeastMode Track & FieldApr 24Greater Houston Relays
3.11-12Ashton Davis
Cayden Harrison
Milton Turner
Rynell Jones
2:03.28TXAtascocita Titans TrackApr 24Greater Houston Relays
4.11-12Christian Smith
Danny Harvey
Kameron Bell
Marvelous Atlee
2:16.08TXGreater Houston TrackApr 24Greater Houston Relays
5.7-8Napoleon Edmond
Noah Etienne
Noah Kiel
Zachariah Thomas
3:13.40TXThe Wings TrackApr 24Greater Houston Relays
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Bryce McCray
Cutler Zamzow
David Foster
Shane Gardner
3:09.55TXGreater Houston TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.17-18Aaron Cooper
Johnathan Crawford Jr
Shane Bennett
Tomlee Thomas Jr.
3:10.67TXTrack Houston Youth TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.3:11.58TXThe Wings TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.Chase Roberts
Dajon Debose
Israel Osby Allen
Michael Strange Jr
3:15.16TXH-TOWN TRACK CLUBJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
5.Antonio Munoz
Daqwalyn King
DeAnthony Williams
Jaden Thompson
3:17.78TXJunior Speedster TCJul 03AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier
6.Andre Aj Gibson
Bryson Wyatt
Cameron Wooley
David Walker
3:18.06TXBurner NationJul 03AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier
7.Charis Jackson
Damarion McPherson
Prentice Sanders
Timothy Madison
3:20.87TXNTX JackrabbitsAug 07AAU National Junior Olympic Games
8.Carlos Valenciano
Frederick Dubose
Ja'Kwon Downing
Jaydan Douglas
3:21.37TXSan Antonio Swift Track ClubAug 07AAU National Junior Olympic Games
9.15-16Dre Alford
Donovan Bradley
Gerald Martin
Jacob Berry
3:22.55TXAtascocita Titans TrackJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
10.17-18Da'Sean Thomas
Logan Popelka
Patrick Bennett
William Perry
3:23.01TXTeam QUESTJun 06Southwestern AAU District Championship
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Aidan Reyna
Bret Beard
Grant Lockwood
Jack Keathley-Helms
8:03.04KSHot Feet Track ClubAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.Gerald Martin
James Boutte Jr
Jordan Parker
Michael Archie
8:07.43TXAtascocita Titans TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.Jaden Garner
Tyler Eldridge
Chase Roberts
John Sisson
8:11.92TXH-TOWN TRACK CLUBAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.17-18Ayenew Devany
David-Oliver Livingston II
Garrick Griffy
Lou Hughes III
8:18.08TXKaty Express Track ClubJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
5.Joshua Brewer
Luis Tovar
Mason Wokoma
Todd Worth
8:19.84TXSan Antonio Swift Track ClubAug 07AAU National Junior Olympic Games
6.John Wallace
Keegan Bothelo
Larsen Dallmann
Parker Sines
8:20.55TXProskillsJun 06Southwestern AAU District Championship
7.17-18Ruben Sandoval-Daniels
Samuel Fantoni
Carson Smith
John Trook
8:22.27OKJenks America TrackJun 262021 USATF National Youth Outdoor Championships
8.Alan Hernandez
Amando Sanchez
Carlos Toscano
Joseph Gonzalez
8:22.50TXRXCAug 07AAU National Junior Olympic Games
9.17-18Anthony Larin
Cristian Montes
Jason Alcala
Lord Odonkor
8:22.55TXTeam QUESTJun 06Southwestern AAU District Championship
10.17-18Alexander Ornelas
Alex White
Cameron Chretien
Matthew Fisher
8:22.63TXGreater Houston TrackJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
View full rankings...
SMR 100-100-200-400mCompare top 3
1.11-12Braylon Smith
Bryson Smith
Kamryn Shorter
Kevin Mack
2:07.03TXThe Wings TrackApr 24Greater Houston Relays
2.Relay Team2:13.57TXGreater Houston TrackApr 24Greater Houston Relays
3.Darius Williams
Joshua Jenkins
Khyrin Qualls
Larry Washington
2:26.53MONew Life GlidersApr 24Girard Warriors Track & Field Meet
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]Compare top 6
1.17-18Marcus Wright
JaKoby Banks
Christopher Johnson
Luke Mason
3:46.15TXCL Athletics Stars Track ClubMay 29Northwest Flyers Annual Track Meet
2.13-14Jemani Dodd
Oluwatobiloba Tobi Hasstrup
Jadon Rodriguez
Timothy Thomas II
3:57.66TXTrack Houston Youth TrackMay 29Northwest Flyers Annual Track Meet
3.13-14Derrick Hahn
Case Noack
Namann Roberts
Johan Villavicencio
4:10.57TXTexas Storm TrackApr 24Afterburners Youth Track Club 13/14 & older Track Meet
4.13-14Edward Kelly Jr
Calvin Thomas
Joshua Bardo
Troy Spencer Jr
4:11.53TXNorthwest Flyers TrackApr 24Afterburners Youth Track Club 13/14 & older Track Meet
5.17-18Sergio Rojas
Jesus Rojas
Terry Landry
Anthony Wyrick
4:14.31TXAfterburners TrackApr 24Afterburners Youth Track Club 13/14 & older Track Meet
6.13-14Felipe Beine
Dane McCarty
Gianni Notargiacomo
Colby Roberts
4:25.60TXTeam Green RunningApr 24Afterburners Youth Track Club 13/14 & older Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Bryce Foster71' 1PRTXKaty Taylor (James E.)Apr 15UIL 6A Area 19-20
2.11Cristion Davis61' 2.5PRTXLeander Spartans TrackJun 05Comets Hill Country Championships
3.11Ethan Sanders58' 8TXSan Antonio ChristianApr 22TAPPS 6A South Regional Track Meet
4.17-18Elan Moore58' 4PRMOKansas City Elite CompetitionJul 17Midwest Track & Field Showcase and Team Championships
5.11Lucas Williams57' 9.25TXColleyville HeritageMay 07TX UIL 5A State Championships
6.11William Doolittle57' 4PRKSKapaun Mount CarmelMay 21KSHSAA 5A Regional #8
7.12Nikos Fotinopoulos57' 3PRTXBay Area ChristianMar 25Lutheran South Thursday Night Lights #2
8.11Kevin Adams II55' 11.25PRTXCedar ParkMay 07TX UIL 5A State Championships
9.17-18Elan Moore54' 4PRMOKansas City Elite CompetitionJun 12USATF MVA All Comers Invitational
10.10Alberto Orta54' 3TXFriendswoodFeb 09Pearland John Morriss III Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Bryce Foster210' 10PRTXKaty Taylor (James E.)Apr 09UIL 6A District 19
2.17-18Elan Moore186' 7PRMOKansas City Elite CompetitionJul 17Midwest Track & Field Showcase and Team Championships
3.17-18Brett Schwartz Sr.185' 9.5PRKSNEK Track ClubJun 262021 USATF National Youth Outdoor Championships
4.11William Doolittle179' 8PRKSKapaun Mount CarmelMay 275A-6A Kansas State HS Track & Field Championships
5.11Casey Helm179' 5PRUnattachedJun 19Missouri Valley Association Invitationals
6.12Michael Jitjaeng178' 6.5PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
7.10Alberto Orta176' 10TXFriendswoodMay 07TX UIL 5A State Championships
8.11Ethan Sanders176' 0TXSan Antonio ChristianApr 15TAPPS 6A District 03
9.11Lucas Williams174' 3PRUnattachedMay 15TTFCA Meet of Champions
10.12Hunter Harrison172' 2TXGregory-PortlandMay 07TX UIL 5A State Championships
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.12Bryce Kazmaier209' 11PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.10Riley Marx181' 10.75PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.12Malcolm Harvey181' 9MOTrinity CatholicMar 23Lutheran North Season Opener
4.10Landon Boss176' 2KSOsage CityMay 21KSHSAA 3A Regional #16
5.15-16DaMario Gee175' 7.75PRTXCL Athletics Stars Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
6.10Connor Warzecha173' 0.5TXHill Country Comets Track ClubFeb 28HCC Throws Meet
7.19+Thomas Dalke170' 5.25UnattachedApr 10U of Incarnate Word Invitational
8.10Matthew Morrison160' 5.25PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
9.12Manuel Leyva159' 8.5PRUnattachedJul 102021 USATF Region 12 Youth Track & Field Championships
10.17-18Brooks Lowe158' 3PRMOPirate Track ClubJun 19Missouri Valley Association Invitationals
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.Jeron Robinson7' 6.5UnattachedMay 07Houston Tom Tellez Invitational
2.12Jalan Rivers7' 1PRTXHumble Summer CreekApr 15UIL 6A Area 21-22
3.12Tyus Wilson6' 10.25PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
4.FrZachary Pluff6' 9IAIowaMay 28NCAA DI West Region Track and Field Championships (Day 3)
5.12Augustus Henry6' 6PRTXFaith Academy of Marble FallsMar 27Faith Academy 3rd Annual Relays
11Aiden Hayes6' 6TXPlano EastMar 27Plano ISD Invitational
7.17-18Kenyon Parker6' 4.75PRTXMainland Jaguars TrackJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
8.15-16Kade Stevens6' 4PRTXMainland Jaguars TrackJun 19AAU Junior Olympic Gulf District - 13-18yo
9Tyson Turner6' 4TXBryanApr 24UIL 6A Region II
12Isaiah Wilson6' 4TXArlington BowieApr 24UIL 6A Region I
11Shane Gardner6' 4PRTXRichmond George RanchFeb 27Marshall Buffalo 8th Annual Relays
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Ty McPhail16' 6.25PRKSAndaleMay 20KSHSAA 4A Regional #9
2.12Carson Lenser16' 6PRARViloniaApr 15Lake Hamilton Sr. High Invitational
12Robert Postell16' 6PRTXBridgelandMar 06Woodlands Dan Green Invitational
4.11Jack Mann16' 4.75PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
5.12Caleb Murdock16' 3PRTXArgyleMay 06TX UIL 4A State Championships
12Kylor Aguilar16' 3PRTXAbilene WylieApr 24UIL 5A Region I & Wheelchair
7.12Spencer Buley16' 1PRTXMcKinney BoydMar 20Rockwall Rockin' R Relays - NTX T&F Circuit Meet #5
8.11Jacob Thomas15' 11PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
11Gavin Hecke15' 11PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
10Ryley Klefstad15' 11PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.FrMatthew Boling26' 3.75PRGAGeorgiaApr 10Spec Towns Invitational
2.12Solomon Washington24' 4.25 (-1.7)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.9Jayden Keys24' 4TXKaty TompkinsApr 15UIL 6A Area 19-20
4.11Donovyn Fowler24' 3 (-1.2)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
5.17-18Aaron Davis24' 2.75PRTXGreater Houston TrackJul 03AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier
6.10Ashton Torns24' 1.25 (1.5)TXAustin WestlakeMay 08TX UIL 6A State Championships
7.12Erick Hill23' 7.75PRMORockhurstApr 08Bill Summa Invitational
8.12Augustus Henry23' 6.75PRTXFaith Academy of Marble FallsMay 01TAPPS 2A State Championship
9.-Maurice Moore23' 5.5PRTX5.0 Track ClubJun 2618th Annual Tri-City Track Classic
10.10Zane Wallace23' 4 (1.6)PRTXSt Marks Of TexasMay 08Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
12Adam Axelrod23' 4PRTXLewisville Flower MoundApr 10UIL 6A District 06 T&F Championships
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.15-16Karson Gordon49' 9.75PRTXCL Athletics Stars Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
12Solomon Washington49' 9.75 (1.6)PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.17-18Donovyn Fowler49' 9PRMOCJ FreedomJun 05Missouri Valley Kansas AAU District Meet
4.19+Johnny Brackins Jr48' 10.5 (.5)PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
5.11Chris Preddie48' 0.75 (4.8)TXLittle River AcademyApr 24UIL 3A Region III
6.12Calebrian Manning47' 8.25PRUnattachedJun 19Missouri Valley Association Invitationals
7.11Damilare Olukosi47' 7.5TXFort Bend TravisApr 09UIL 6A District 20
8.11Donovan Ramirez47' 6.25 (2.0)TXCompass AcademyMay 06TX UIL 3A State Championships
9.12Myles Norwood47' 6 (-.1)PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
10.12Charles Ross III47' 5.25 (-.4)UnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
View full rankings...
Hammer - 16lbCompare top 5
1.-Erich Sullins236' 2.25PRUnattachedMay 18USATF Open Fort Worth
2.15-16Logan Aswad93' 9.5PRTXKaty Express Track ClubMay 29Northwest Flyers Annual Track Meet
3.13-14Ryan Wichman79' 4.25PRKSNEK Track ClubJul 17NEK Track Club - Rock'n Rolla Throw-A
4.-Caleb Lehman54' 4.25PRKSNEK Track ClubJul 17NEK Track Club - Rock'n Rolla Throw-A
5.10Jeyden Coleman53' 7PRUnattachedMay 29Northwest Flyers Annual Track Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.