Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Jonas Clarke10.42 (1.9)PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.Travis Williams10.58 (4.8)PRUnattachedJun 19New York State Showcase
3.19+Andre Marcano10.63 (-1.7)NYCentral Park TrackJun 24East Coast Championships
4.12Jacob Kao10.64PRMAActon-Boxborough RegJun 19MIAA D1 North Champs
5.12Devin Cue10.65 (2.8)PRCTWilbur CrossMay 18SCC Western Sectional
6.SrBryan Sosoo10.70 (-.1)PRUnattachedJul 15NYC Metro Summer T&F Series #1
12Jaichaun Jones10.70PRMABeverlyJun 05MSTCA Lou Tozzi Invitational
8.11Malcolm Beckford10.72PRMDDeMatha CatholicJun 05WCAC Tri-Meet Showdown
9.11Baden Seabury10.73 (4.8)PRUnattachedJun 19New York State Showcase
10.11Eddy Vu10.76NYWilliam FloydJun 07Section 11 Division 1 Boys Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Jacob Kao21.17PRMAActon-Boxborough RegJun 12Dual County League Meet
2.11Malcolm Beckford21.40PRMDDeMatha CatholicJun 05WCAC Tri-Meet Showdown
3.12Joseph Morrone21.85 (3.6)PRNJSt Peters PrepJun 12NJSIAA Groups Non-Public A & B
4.17-18Carter Cukerstein21.87 (2.8)PRNYLegion TC-NYJun 19New York State Showcase
11Jaavier Jackson21.87 (2.8)PRUnattachedJun 19New York State Showcase
6.17-18Tavon Williams21.92 (.9)PRNYNew Horizon TrackJul 17AAU National Club Championship
7.Travis Williams21.94 (-.9)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
8.12Jack Spencer22.03PRCTWestonMay 25SWC Boys Outdoor TF Championship
9.11Baden Seabury22.04 (2.1)PRUnattachedJun 19New York State Showcase
11Eddy Vu22.04 (.8)PRUnattachedMay 22New York Relays
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12James Onwuka47.52PRNYNewburgh FreeJun 06Eastern States Invitational
2.12Fabien DeSilva48.30PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.17-18Tal Hamel48.51PRUnattachedJun 19New York State Showcase
4.12Wyatt Lamell48.64PRVTEssexJun 16Vermont Decathlon
5.-Stefan Adams48.66PRNJZenith VelocityJun 24East Coast Championships
6.10Wesley Noble Jr.48.70PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
7.12Anthony Joseph48.72PRNYHuntingtonJun 18Suffolk County Sectional Championship
8.17-18Jarrett Young48.83PRMANew England Elite Track ClubJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
9.12Joseph Morrone48.90PRNJSt Peters PrepMay 20Hudson County Championships
10.17-18Jaavier Jackson48.96PRNYNew Horizon TrackJul 17AAU National Club Championship
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.15-16Marcus Reilly1:51.46PRMAEdge Elite Track ClubJun 122021 USATF New England Invitational
2.17-18Caleb Gartner1:51.91PRMAFalmouth TrackJun 052021 USATF New England Mini Meet #3
3.12Azaan Dawson1:52.08PRCTFairfield PrepJun 09CIAC Combined State Open Championship
4.-Luca Chatham1:52.62PRMATracksmith Hare ACMar 2793rd Clyde Littlefield Texas Relays
5.19+Ryan Wittenberg1:52.66PRMABoston-North TrackApr 17Garden State Track Club Spring Opener
6.-Myles Marshall1:52.71PRMATracksmith Hare ACMar 2793rd Clyde Littlefield Texas Relays
7.12Reed Cherry1:52.74PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
8.19+Dan McSolla1:52.78PRMABattle Road Track ClubJun 192021 USATF New England T & F Championships
9.17-18Matthew Griffin1:53.05PRMANew England Elite Track ClubJun 122021 USATF New England Invitational
10.12Ryan Farrell1:53.12PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.11Gavin Sherry3:48.68PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.11James Donahue3:51.75MABelmont HillJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.-Aaron Willingham3:52.06PRUnattachedMay 08Track Is Back 2021 #2
4.9Marcus Reilly3:53.78PRUnattachedMay 08Track Is Back 2021 #2
5.JrMaximillian Sparks3:53.99VALynchburgMar 27Dr. Jack M. Toms Alumni Invitational
6.11Getachew Hayes3:55.43PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
7.17-18Brogan Giffin3:55.76PRVAXC EliteMay 09Speed Capital Mid-Atlantic Invitational
8.JrWilliam Cole-French3:55.97PRMAMassachusetts-LowellApr 03Colonial Relays
9.12Alex Craig3:56.10PRUnattachedMay 08Track Is Back 2021 #2
10.19+David Appleton3:56.62PRMAEmerging ElitesJun 24East Coast Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Gavin Sherry4:01.88PRCTConardJun 09CIAC Combined State Open Championship
2.12Nicholas Bendtsen4:06.09PRCTWolcottJun 09CIAC Combined State Open Championship
3.11Aidan Puffer4:11.01PRCTManchesterJun 01CIAC Combined Class LL Championship
4.12Azaan Dawson4:12.00PRCTFairfield PrepJun 01CIAC Combined Class LL Championship
5.12Nate DeAngelo4:12.54PRCTBristol CentralJun 09CIAC Combined State Open Championship
6.12Owen Karas4:13.96PROHSt CharlesJun 05OHSAA D1 State Track & Field Championships
7.11Walker Beverly4:14.06PRCTHallJun 01CIAC Combined Class LL Championship
8.11Patrick Gibbons4:14.50PRCTNew FairfieldJun 09CIAC Combined State Open Championship
9.11Callum Sherry4:15.37PRCTConardJun 09CIAC Combined State Open Championship
10.12Luke Tkaczyk4:15.73PRNHCoe-Brown Northwood AcademyMay 21Mini Elite #6 @ Coe-Brown
View full rankings...
3000 MetersCompare top 10
1.11Aidan Puffer8:26.63PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.12Nicholas Bendtsen8:26.66PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.12Evan Reynolds8:26.91PRRIBishop HendrickenJun 12RIIL Class A Championships
4.12Jack McLoughlin8:33.57PRRILaSalle AcademyJun 12RIIL Class A Championships
5.11Evan Thornton-Sherman8:36.87VTSt JohnsburyMay 08Burlington TF Invitational
6.12Chase Leach8:37.12PRRILaSalle AcademyJun 12RIIL Class A Championships
7.9Marcus Reilly8:37.55PRUnattachedJun 052021 USATF New England Mini Meet #3
8.11Adam Thibodeau8:38.08PRRILaSalle AcademyJun 12RIIL Class A Championships
9.11Callum Sherry8:38.61PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
10.11Kyler McNatt8:38.88PRUnattachedApr 17Garden State Track Club Spring Opener
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Gavin Sherry8:47.20PRCTConardMay 21Conard vs Hall
2.12Nicholas Bendtsen8:53.33PRCTWolcottMay 08Henderson Invitational
3.10Aidan Cox9:00.75PRNHCoe-Brown Northwood AcademyJun 24East Coast Championships
4.12Varun Oberai9:03.77PRUnattachedJun 13Running Lane Track Championships 2021
5.11Aidan Puffer9:03.85CTManchesterJun 09CIAC Combined State Open Championship
6.17-18Brogan Giffin9:03.9hPRUnattachedMay 22Gtr Williamsburg Distance RC Meet (PV & Distance)
7.11Eamon Burke9:08.48PRCTXavier (CT)Jun 01CIAC Combined Class L Championship
8.11Callum Sherry9:12.87PRCTConardJun 01CIAC Combined Class L Championship
9.12Nate DeAngelo9:12.98PRCTBristol CentralJun 01CIAC Combined Class L Championship
10.12Charles Namiot9:20.00PRCTRidgefieldJun 01CIAC Combined Class LL Championship
View full rankings...
5000 MetersCompare top 10
1.Louis Serafini13:52.04PRUnattachedApr 24Track Is Back 2021 #1
2.JrAlexander Korczynski13:56.54PRMANortheasternMar 27Raleigh Relays
3.Henry Sterling14:11.00PRUnattachedMay 15APU Last Chance Multis and Twilight Meet (Day 2)
4.11Aidan Puffer14:26.73PRUnattachedApr 24Track Is Back 2021 #1
5.10Aidan Cox14:38.75PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
6.JrMaximillian Sparks14:38.80VALynchburgMar 13Lynchburg Hornet Open
7.11Eamon Burke14:39.88PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
8.12Evan Reynolds14:56.49PRRIBishop HendrickenJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
9.-Andrew Healey14:56.73PRNYElectric City RunnersJun 24East Coast Championships
10.-Alberto Mena15:00.64PRNYWest Side RunnersJun 24East Coast Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Emanuel Joseph13.91PRNYNorth RocklandJun 12Section 1 Class AA Championship
2.11Easton Tan14.01PRMAWinchesterJun 19MIAA D1 North Champs
3.11Jordany Volquez14.08PRMALawrenceJun 19MIAA D1 North Champs
4.12Joseph Morrone14.17PRNJSt Peters PrepMay 14South Hudson Championships
5.12Eamon Sweeney14.42 (1.0)PRCTHaddam-KillingworthJun 09CIAC Combined State Open Championship
6.12Antwone Messado14.46PRNYMt VernonJun 12Section 1 Class AA Championship
7.11Jayden Flaker14.57PRMEScarboroughJun 05Maine Class A State Championship
8.12Ryan Bailey14.79PRNYComsewogueJun 08Section 11 Division 2 Boys
9.11Joshua Clarke14.82 (-1.3)PRCTWindsorJun 01CIAC Combined Class L Championship
10.11Maxwell Stakun-Pickering14.83 (1.5)PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Joshua Clarke38.85PRCTWindsorJun 09CIAC Combined State Open Championship
2.12Eamon Sweeney39.67PRCTHaddam-KillingworthJun 02CIAC Combined Class M Championship
3.12Amit Markos39.90PRCTRidgefieldJun 09CIAC Combined State Open Championship
4.12Wyatt Lamell40.45PRVTEssexJun 05D1 Vermont TF State Championship
5.12Benjamin Brasher40.50PRMARoxbury LatinMay 08RL, BB&N, Lawrence Academy (at Thayer)
6.11Jayden Flaker40.90MEScarboroughJun 05Maine Class A State Championship
7.12O'Neal Kpodar41.59PRCTDanburyMay 25FCIAC Boys Championships
8.11Christian Jolly44.56CTDanburyApr 19Stamford at Danbury
9.11Vincent Sivo45.60PRCTEllingtonMay 11Ellington vs East Granby, Stafford @ Ellington
10.12Dean Truesdell47.19PRNHKeeneMay 18Keene vs Bedford
View full rankings...
3k SteeplechaseCompare top 10
1.JrAlexander Korczynski8:44.46PRMANortheasternMay 28NCAA DI East Region Track and Field Championships (Day 3)
2.11Evan Waterton9:35.09NYMonticelloMay 24Cornwall Steeplefest
3.12Jared Smith9:48.1hPRNYCazenoviaJun 03Hannibal Last Chance Steeple Meet
4.11Sean Barkasy9:51.90CTManchesterJun 16CIAC Combined Decathlon, Steeplechase and Heptathlon
5.11Patrick Gibbons9:55.29PRCTNew FairfieldJun 16CIAC Combined Decathlon, Steeplechase and Heptathlon
6.12Tyler Anderson9:59.18PRNYMonroe-WoodburyMay 24Cornwall Steeplefest
7.12Steven Struk10:05.76PRNYMinisink ValleyMay 24Cornwall Steeplefest
8.12Luca Cazzaniga10:09.26PRCTBethelJun 16CIAC Combined Decathlon, Steeplechase and Heptathlon
9.10Ryan Hesler10:20.36PRNYNiskayunaJun 05Section 2 Group Pent/Steeple
10.12Chalen Bobish10:23.64PRNYMinisink ValleyMay 24Cornwall Steeplefest
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.17-18Isaac Dacres
Jaavier Jackson
Kenneth Maxwell
Travis Williams
41.66NYNew Horizon TrackAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.17-18Baden Seabury
Benjamin Ross
Che' Samuel
Deron Davis
42.20NYSky's The LimitAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.17-18Jelani Wells
Deron Davis
Dior Roberts
Che Samuel
44.11NYElectric City RunnersJun 19New York State Showcase
4.17-18Elijah Bellinger
Jordan Jackson
Matthew Faria
Shane Ashton
44.75NYBrooklyn Elite Track ClubJun 27AAU Region 1 Qualifier
5.17-18Kevin Folan
Eric Moussignal
Tyqveo James
Camy Despeignes Jr.
45.38MABoston Lions Track ClubAug 01USATF National Junior Olympic Championships
6.Brian Dominguez
Jaden Williams
John Kim
Malachi Brown-El
45.51NYMetro Eagles Track & Field ClubJun 27AAU Region 1 Qualifier
7.15-16Devon Mendez
Elijah Hill
Jovan Hill
Maxim Copeland
46.90CTCapital City Track ClubJun 13AAU CT District Qualifier
8.13-14Tyrone Tillman Jr
Davien Benjamin
Anthony Fraser
Jordan Gibbs
47.61NYGolden Knights T.C.Aug 01USATF National Junior Olympic Championships
9.15-16Giovanni Faulkner
Fabrice Diligent
Donoven Michel Jr.
Walter Barrows
48.26NYNew York Novas TCJun 13USATF New York Association Youth Championships
10.Relay Team48.75CTNew Haven Age GroupJul 03NHAGTC Youth Series #2-New Date
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 1
1.17-18Shane Ashton
Garry Munro
Matthew Faria
Jordan Jackson
1:37.17NYBrooklyn Elite Track ClubMay 08Ruff Kutz Relays
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-James Onwuka
Jean Origene
Esteban Lopez
John Fermpong Jr
3:16.05NYNewburgh Elite TCJun 19New York State Showcase
2.17-18Baden Seabury
Benjamin Ross
Deron Davis
Ethan Ehrlich
3:23.02NYSky's The LimitAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.17-18Elijah Bellinger
Jordan Jackson
Matthew Faria
Shane Ashton
3:25.84NYBrooklyn Elite Track ClubJun 27AAU Region 1 Qualifier
4.Carlos Rosales
Chris Twombly
Glenn Addotey
Gabriel Kwarteng
3:30.00CTDanbury Hatters HCYS Track & XC ClubJun 19New York State Showcase
5.17-18Maurice Alexander
Justin Bloomfield
Matthew Resnick
Jahi Roberts
3:34.63NYMedgar Evers CougarsJun 13USATF New York Association Youth Championships
6.17-18KyMoy Phillip
Alexander Brown
Sebastian Margetts
Sherwin Samuel
3:42.25NYProspect Park Youth RunningJun 13USATF New York Association Youth Championships
7.15-16Ayron Thomas
Isayah Contreras
Jelani Johnson
Rashaun Uche
3:46.20NYMetro Eagles Track & Field ClubJun 27AAU Region 1 Qualifier
8.Offir Gonzalez Vidals
Gregory Cass
Eddie Ebani
Stephen Gomez
3:47.27NYCentral Park Track Club (CPTC) - TracksmithApr 11Athletics Westchester Open Meet #4
9.Michael Malachi
Esaias Gonzalez
Jaylin Santiago
Geoffrey Galloway
4:06.50NYWhite Plains Future StarsJun 19New York State Showcase
10.Relay Team4:24.15NYPegasus9Jun 06AAU NY Metropolitan District Qualifier
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 6
1.Nathan Lopez
Frederick Coleman
Freddy Collins
Ryan Young
8:19.69MANew England Elite Track ClubMar 28NSAF Meet of Champions
2.John Abrams
Michael Alvarez
Matthew Haynes
Leonard Diaz
8:22.51NYNewburgh Elite TCMay 22New York Relays
3.13-14Christian Duncan
Aaron Gill
Cameron Nicolas
Jack McCurry
9:59.78NYProspect Park Youth RunningJun 13USATF New York Association Youth Championships
4.11-12Joseph Calabrese
Avery Rosado
Dylan McGinley
Brayden McGinley
10:37.49NYOcean Breeze Wave RunnersAug 01USATF National Junior Olympic Championships
5.Relay Team11:05.95MAWaltham TrackMay 222021 USATF New England Mini Meet #1
6.Relay Team11:52.52MABAA MasconometMay 222021 USATF New England Mini Meet #1
View full rankings...
SMR 100-100-200-400mCompare top 3
1.Ogiba Z'Iondre
Young Denzil
Rivera Alexander
Nayte Mahari
1:36.87RIProvidence CobrasJul 17CLCF Track Summer Showdown
2.17-18Jordan Jackson
Garry Munro
Matthew Faria
Shane Ashton
1:41.10NYBrooklyn Elite Track ClubMay 08Ruff Kutz Relays
3.Dennis Liu
Harrison Santos
Antonio Bearden
Jack Moretta
1:57.22RICLCF PanthersJul 17CLCF Track Summer Showdown
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]Compare top 1
1.Adam Burger
Jacob Hernandez
Ethan Torres
Steven Struk
3:45.86NYeXCelsior Running ClubJun 19New York State Showcase
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]Compare top 3
1.-Keith Connelly
Isaiah Cook
Michael Rodriguez-King
Joseph Perazzo
10:28.13NYIsland ExpressJun 19New York State Showcase
2.KyMoy Phillip
Alexander Brown
Sebastian Margetts
Nate Boutin
10:36.56NYProspect Park Youth RunningJun 19New York State Showcase
3.Cohen Brinker
Jack Moretta
Ryan Stoloff
Anthony Renzulli
13:59.63RICLCF PanthersJul 17CLCF Track Summer Showdown
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.17-18Tarik O'Hagan62' 10.75PRRIOcean State HammerheadsAug 01USATF National Junior Olympic Championships
2.10Jacob Cookinham61' 7MABishop StangApr 24CCL Fall2 Championship
3.11Max Klein61' 6.25MANewton NorthJun 26MIAA All-State Championships
4.11Gary Moore Jr.60' 11CTHillhouseApr 06Scrimmage (Hillhouse vs Naugatuck)
5.11Michael Pinckney55' 1.5PRUnattachedJun 13USATF New York Association Youth Championships
6.11Isaiah Brunache55' 1VTMt Anthony UnionMay 18MAU HOST #5
7.17-18Jaston Ormsby52' 6.5PRNYLegion TC-NYJun 19New York State Showcase
8.12Joseph Duggan52' 5.5PRMALincoln-Sudbury RegionalJun 19MIAA D1 North Champs
9.-Hunter Logan50' 9.75PRNYAdirondack AthleticJul 25USATF New York Empire State Classic
10.11Christopher Bon Tempo50' 0.5CTNew MilfordJun 01CIAC Combined Class L Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Gary Moore Jr.188' 7PRCTHillhouseJun 09CIAC Combined State Open Championship
2.19+Samuel Weeks181' 0PRMATwilight ThrowersMay 292021 USATF New England Mini Meet #2
3.12Joseph Duggan180' 5PRMALincoln-Sudbury RegionalJun 26MIAA All-State Championships
4.12Travis Roux173' 7.75PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
5.11Michael Pinckney167' 11PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
6.11Max Klein166' 1PRMANewton NorthJun 19MIAA D1 North Champs
7.11Alex Krause162' 2CTCoventry (CT)May 22NCCC Championship Meet
8.12Wyatt Lamell153' 8PRVTEssexApr 27BFA Meet # 1
9.10Nathan Jacques150' 2PRMANorth AndoverJun 19MIAA D1 North Champs
10.12Trevor Drescher149' 2PRCTMiddletown (CT)May 21Middletown at Lewis Mills
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.19+Michael Shuey281' 0.75PRUnattachedJul 172021 American JavFest
2.SrMark Porter241' 2PRUnattachedJul 172021 American JavFest
3.FrLucas Frost216' 4RIRhode IslandMay 26NCAA DI East Region Track and Field Championships (Day 1)
4.12Liam Bourassa194' 7PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
5.12Trevor Drescher184' 10PRCTMiddletown (CT)Jun 01CIAC Combined Class L Championship
6.12Ryan DeBarber183' 0PRCTEnfieldJun 01CIAC Combined Class LL Championship
7.11Gary Moore Jr.181' 6PRCTHillhouseMay 15Hillhouse Invite
8.JrCole Nesselson178' 10.75PRUnattachedJul 172021 American JavFest
9.12Eamon Sweeney169' 9PRCTHaddam-KillingworthJun 02CIAC Combined Class M Championship
10.17-18Edward Webb162' 5.25PRMAWaltham TrackJun 122021 USATF New England Invitational
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.JrDeAndre Smith6' 10PRUnattachedJun 24East Coast Championships
2.11Maxwell Stakun-Pickering6' 8.75PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.12Elisha Teneus-Claude6' 8PRMAStoughtonJun 26MIAA All-State Championships
4.12Blake Wehr6' 6PRNYShoreham Wading RiverJun 18Suffolk County Sectional Championship
5.SoAndrew Williams6' 4.75PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
6.-Steven Franco6' 4PRNYWhite Plains Future StarsJun 20AAU New Jersey District Qualifier 15-18
12Zerion Montgomery6' 4PRCTDerbyApr 20Derby vs Seymour & Kennedy
8.12Steven Franco6' 2.75PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
11John Lung6' 2.75PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
10.11Timothy Watson6' 2.5PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Louis Martinez17' 1PRNYWallkillJul 10Flying Circus Summer PV Festival
2.11Nicholas Lourenco16' 7PRUnattachedJul 10Flying Circus Summer PV Festival
3.Louis Martinez15' 1PRNYAdirondack AthleticJun 20USATF MASTERS/OPEN/YOUTH OUTDOOR CHAMPIONSHIPS
4.15-16Neil Howard III14' 8PRNYIn a New York MinuteJun 19New York State Showcase
5.11Steven Ditelberg14' 1CTFairfield LudloweJul 10Flying Circus Summer PV Festival
6.17-18Matti Levasalmi14' 0PRNYDelmar Track and FieldMay 22New York Relays
12Robert Kalinowski14' 0PRNYSt Anthony'sMay 22New York Relays
8.11Maxwell Stakun-Pickering13' 7.5PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
9.11Harrison Hayward13' 7PRUnattachedJul 10Flying Circus Summer PV Festival
10.11Nicholas Rivard-Lentz13' 6CTEast HamptonJun 09CIAC Combined State Open Championship
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Elisha Teneus-Claude23' 11.75PRMAStoughtonJun 17MIAA D2 South Sectionals
2.11Jake Wall23' 7.5 (.9)MAMansfieldJun 26MIAA All-State Championships
3.12Anthony Joseph22' 11.25PRNYHuntingtonJun 08Section 11 Division 2 Boys
4.SoAhmad Praileau22' 10PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
5.12Patrick McManus22' 7.25PRMASharonJun 26MIAA All-State Championships
6.12Justin Vazquez22' 6PRNYChrist The KingJun 06Eastern States Invitational
7.12Louis Martinez22' 5PRNYWallkillJun 07Section 9 Class B Regional - Group 1
8.17-18Jermaine Ewers22' 3.25PRNYNew Horizon TrackMay 23Youth Challenge Series - Spring Fling Invitational
9.12Zerion Montgomery22' 0.25CTDerbyJun 03CIAC Combined Class S Championship
10.-Wolf Mahler22' 0.25PRMATracksmith Hare ACMar 2793rd Clyde Littlefield Texas Relays
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.19+Nathaniel Meade52' 10.75 (-1.6)PRMABoston-North TrackMay 22 GSTC East Coast Relays and Last Chance Invitational
2.12Messiah Harling48' 0.5 (-.4)PRCTWilbyJun 24East Coast Championships
3.11Jayden Louis-Charles47' 4.5PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
4.12Andrew Ponton46' 6.75PRNYM-City SpeedJun 19New York State Showcase
5.12Andrew Ponton45' 11.25PRNYMiddletown (NY)Jun 11Section 9 Class A Regional GROUP 2
6.12Cole Goodman45' 11PRNJBergen County TechJun 11NJSIAA Groups 2 & 4
7.12Devin Cue45' 6PRCTWilbur CrossMay 18SCC Western Sectional
8.11Alexandros Wheeler45' 4.75PRUnattachedJun 19New York State Showcase
9.12Louis Martinez44' 10.5PRNYWallkillJun 07Section 9 Class B Regional - Group 1
10.12Zerion Montgomery44' 5.5PRCTDerbyJun 03CIAC Combined Class S Championship
View full rankings...
Hammer - 16lbCompare top 10
1.Rudy Winkler261' 5.5PRUnattachedMay 18USATF Open Fort Worth
2.12John Fay222' 5.75PRRIBishop HendrickenJun 12RIIL Class A Championships
3.11Michael Pinckney215' 7PRUnattachedJun 19New York State Showcase
4.12Logan Coles213' 7RIWoonsocketMay 08Knights of Columbus Relays
5.11Alex Krause196' 9PRUnattachedJun 19New York State Showcase
6.11Liam Cappoza188' 11.75PRRIBarringtonMay 08Knights of Columbus Relays
7.12Thomas Goggin187' 6.75PRRICumberlandJun 12RIIL Class A Championships
8.11Andrew Harmon185' 1.75PRRINorth KingstownMay 29Sgt. Brian St. Germain Invitational
9.11Brian Luciano178' 7PRUnattachedJun 19New York State Showcase
10.11Ali Abdul-Mumin172' 6.75PRRIClassicalMay 29Sgt. Brian St. Germain Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.