Mens

100 MetersCompare top 10
1.8Adam Gibson11.94cPRWYTwin SpruceMay 08NE District Championship Meet
2.8Trey Smith12.03PRWYCodyApr 24Spartan Invite
3.8Louden Bremer12.08PRWYLingle-Ft. LaramieMay 08SEWAC
4.-Tegan Krause12.15WYMcCormickMay 06Laramie Invite
5.8Quinn Kalpin12.24cPRWYSage ValleyApr 28CCSD Running Event Meet
6.8Derek Reyes12.34cPRWYClear CreekMay 01Warrior Invite
7.8Cody Seifert12.34PRWYPowellMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
8.8Sam Heaney12.39PRWYLaramieMay 06Laramie Invite
9.8Christian Lopez12.44cPRWYSage ValleyMay 08NE District Championship Meet
8Shane DuVall12.44cPRWYTwin SpruceApr 28CCSD Running Event Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.8Adam Gibson24.64cPRWYTwin SpruceMay 01Warrior Invite
2.8Cody Seifert25.60PRWYPowellMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
3.8Logan Timberman25.61PRWYUptonMay 08Northeast District Meet
4.8Maddox Ball25.72PRWYCodyApr 24Spartan Invite
5.8Quinn Kalpin25.84cPRWYSage ValleyMay 01Warrior Invite
6.8Skyler Thomas25.96PRWYLingle-Ft. LaramieApr 30Laramie County Invite
7.-Jaziel Giron26.04PRWYLittle Snake RiverApr 17Burt Willford Memorial Meet
8.8Cameron Pilcher26.24cPRWYSage ValleyMay 01Warrior Invite
9.8Cadence Norris26.38PRWYWrightMay 08Northeast District Meet
10.8Andres Gutierrez26.41PRWYLaramieApr 30Laramie County Invite
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.8Louden Bremer55.79PRWYLingle-Ft. LaramieMay 04Morrill Jr. High 2021
2.8Brayden McKinney56.34PRWYLaramieMay 06Laramie Invite
3.7Flynn Arnold57.41WYLaramieApr 30Laramie County Invite
4.8Evan Whitlock57.43PRWYPowellApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
5.8Logan Timberman57.44cPRWYUptonMay 01Warrior Invite
6.-Hudson May57.90PRWYRocky MountainApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
7.8Cole Rasmuson58.44cPRWYClear CreekMay 01Warrior Invite
8.8Cameron Pilcher58.64cPRWYSage ValleyMay 01Warrior Invite
9.8McKale Foley58.81PRWYPowellApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
10.8Warren Sorensen59.24PRWYCodyMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.10Brian McNiven2:06.31PRWYBurlingtonMay 14WHSAA 1A-2A West Regional Meet
2.8Caleb Vollmer2:21.55PRWYTongue RiverApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
3.-Howard McNiven2:21.80PRWYBurlingtonApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
4.8Angel Villegas2:21.92PRWYSundanceMay 08Northeast District Meet
5.7Josh Foggie2:22.92PRWYGuernseyApr 26Middle School Best in the West 2021
6.8Ryan Rasmuson2:24.2hPRWYClear CreekMay 01Warrior Invite
7.-Syrus Bates2:24.21WYCodyMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
8.7Mathew Newman2:24.52WYLovellMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
9.8Juan Torres2:25.64PRWYPowellMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
10.6Aadan Luna2:25.77PRWYSheridanMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.10Brian McNiven5:05.04PRWYBurlingtonMay 14WHSAA 1A-2A West Regional Meet
2.-Howard McNiven5:13.13PRWYBurlingtonApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
3.7Josh Foggie5:14.30PRWYGuernseyApr 26Middle School Best in the West 2021
4.-Syrus Bates5:18.54WYCodyMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
5.8Juan Torres5:18.82PRWYPowellApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
6.7Mathew Newman5:19.62WYLovellMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
7.8Jack Voos5:20.17PRWYLaramieApr 30Laramie County Invite
8.8Zack Friese5:20.7hPRWYClear CreekMay 01Warrior Invite
9.-Julian Frost5:23.30PRWYRocky MountainApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
10.7Sully Wilson5:23.38WYLingle-Ft. LaramieApr 26Middle School Best in the West 2021
View full rankings...
2400 MetersCompare top 10
1.8Jack Voos8:47.70PRWYLaramieMay 06Laramie Invite
2.-Vega Schwatken8:50.27PRWYJohnsonMay 06Laramie Invite
3.-Abram Clements9:28.04PRWYMcCormickMay 06Laramie Invite
4.-Brayden Francis9:37.20PRWYCareyMay 06Laramie Invite
5.-Lucas Steveson9:56.36PRWYMcCormickMay 06Laramie Invite
6.-George Diefenderfer9:57.27PRWYCareyMay 06Laramie Invite
7.-Eric Tilton9:58.95PRWYMcCormickMay 06Laramie Invite
8.-Keenan Rinke10:02.70PRWYMcCormickMay 06Laramie Invite
9.-Jace Ketcham10:13.23PRWYCareyMay 06Laramie Invite
10.8Gavin May10:24.21PRWYWheatlandMay 06Laramie Invite
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.8Deacon Cain12:14.5hPRWYTwin SpruceMay 01Warrior Invite
2.7Dominic Palazzari12:41.5hPRWYSage ValleyApr 28CCSD Running Event Meet
3.8Lawson Lutgen12:41.8hPRWYTwin SpruceApr 28CCSD Running Event Meet
4.7Chaldin Stephens12:58.3hWYSage ValleyApr 28CCSD Running Event Meet
5.7Luke Bohlender13:23.5hPRWYSage ValleyApr 28CCSD Running Event Meet
6.7Luke Melinkovich13:26.8hWYTwin SpruceApr 24Border War Quad
7.8Jeron Sutton13:30.0hPRWYClear CreekMay 08NE District Championship Meet
8.8Angel Villegas13:30.47PRWYSundanceApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
9.8Aaron Sullivan13:59.9hPRWYSage ValleyApr 28CCSD Running Event Meet
10.8Jaiden Hand14:07.1hPRWYSage ValleyApr 28CCSD Running Event Meet
View full rankings...
100m Hurdles - 30"Compare top 10
1.7Riley Flom16.07PRWYLanderApr 30Lander MS Invite
2.7Bush Declan16.77PRWYRivertonApr 30Lander MS Invite
3.7Mathew Newman18.08PRWYLovellApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
4.-Owen Walker18.62PRWYLovellApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
5.7Cody West18.90PRWYLanderApr 24Spartan Invite
6.7Owen Foley19.09PRWYCodyApr 24Spartan Invite
7.6Kaeson Anderson19.13PRWYLovellApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
8.7Hagen Walker19.19PRWYTongue RiverApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
9.-Boston Cronebaugh19.21PRWYCodyApr 24Spartan Invite
10.-Landon Schulz19.27PRWYCodyApr 24Spartan Invite
View full rankings...
200m Hurdles - 30"Compare top 10
1.8Garrett Otto29.91PRWYSheridanMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
2.8Brayden Johnson baker30.00PRWYLanderApr 30Lander MS Invite
3.8Louden Bremer30.04cPRWYLingle-Ft. LaramieApr 12Bayard JH Invitational
4.7Bush Declan30.08PRWYRivertonApr 30Lander MS Invite
5.7Riley Flom30.15PRWYLanderApr 22LMS - RMS Dual
6.8Holden Ayer30.35PRWYSundanceApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
7.-Macix Rothleutner30.81PRWYCodyApr 24Spartan Invite
8.8Braxton Mills30.89PRWYShoshoniApr 30Lander MS Invite
9.8Elijah Hatch30.93PRWYLingle-Ft. LaramieApr 082021 TMS COVID Relief Invite
10.7Brady Cook31.20WYLingle-Ft. LaramieApr 30Laramie County Invite
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.8Maddox Ball
Grady Mccarten
Trey Smith
Warren Sorenson
47.77WYCodyMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
2.8Sam Heaney
Kaisler Boyer
Gabriel Sanchez
Brayden Mckinney
48.80WYLaramieApr 30Laramie County Invite
3.8Michael Biggs
Shane DuVall
Jack Bouzis
Adam Gibson
48.84cWYTwin SpruceMay 01Warrior Invite
4.8Skyler Thomas
Kaiden Riggs
Cooper Smith
Louden Bremer
48.99WYLingle-Ft. LaramieMay 04Morrill Jr. High 2021
5.Relay Team50.72WYJohnsonMay 06Laramie Invite
6.Ethan Cook
Brock Griffiths
Koale Medicine-Bull
Cj Royster
51.14cWYRawlinsApr 30Wyo-Colo Jr. High Invite 2021
7.Relay Team51.53WYWorlandApr 24Spartan Invite
8.Relay Team51.76WYMcCormickMay 06Laramie Invite
9.8Rhett Watt
Cullen Davis
Ryan Baker
Logan Timberman
51.81WYUptonMay 08Northeast District Meet
10.8Derek Reyes
Luke Stensaas
Ryan Rasmuson
Cole Rasmuson
52.04cWYClear CreekMay 01Warrior Invite
11.Relay Team52.04WYLanderApr 30Lander MS Invite
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Relay Team1:51.11WYLaramieMay 06Laramie Invite
2.Relay Team1:51.94WYMcCormickMay 06Laramie Invite
3.Relay Team1:52.2hWYLittle Snake RiverApr 30Wyo-Colo Jr. High Invite 2021
4.Carter Ray
Jarom Beardall
Damian Mccoll
Riggin Nordberg
1:52.72WYCodyApr 24Spartan Invite
5.8Rhett Watt
Carson Barritt
Hiram Burbank
Logan Timberman
1:53.49WYUptonApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
6.Relay Team1:57.53WYLanderApr 30Lander MS Invite
7.Keona Wisniewski
Patrick Haney
Jackson Hill
Dusty Carter
1:57.76WYPowellMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
8.Relay Team1:58.85WYCareyMay 06Laramie Invite
9.8Tyrel Brown
Decker Sipe
Brian Smith
Baylin Sifford
1:59.4hWYEncampmentMay 07Snake River JH Invite 2021
10.Austin White
Maverick Valdes
Wilk Tanner
Traven Fritz
2:03.4hWYRawlinsApr 30Wyo-Colo Jr. High Invite 2021
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.8McKale Foley
Evan Whitlock
Juan Torres.
Cody Seifert
4:01.54WYPowellApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
2.Relay Team4:05.42WYLaramieMay 06Laramie Invite
3.8Cole Rasmuson
Ryan Rasmuson
Jeron Sutton
Zack Friese
4:06.5hWYClear CreekMay 01Warrior Invite
4.Relay Team4:12.81WYSheridanMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
5.Joseph Arizmendy
Warren Sorenson
Jayvin McAlmond
Logan Bogardus
4:13.18WYCodyApr 24Spartan Invite
6.Relay Team4:14.95WYThermopolisApr 30Lander MS Invite
7.Justin Lerwick
Carsten Freeburg
Carl Fornstrom
Shawn Jr Shmidl
4:15.19WYPine BluffsApr 30Laramie County Invite
8.Brady Dona
Ayden Moulton
Crais Fleck
Brighman Partridge
4:19.3hWYGlenrockApr 08Pine Bluffs Junior High Field & Relay Meet
9.Cale Cheatham
Evann Staman
Alexander Kunsman
Jaziel Giron
4:21.53WYLittle Snake RiverApr 17Burt Willford Memorial Meet
10.7Isiah Salazar
Aaven Jones
Elias Mitchell
Chris Martinez
4:22.18WYWorlandMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
View full rankings...
Shot Put - 8lbCompare top 10
1.8Ryan Baker31' 9PRWYUptonApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
2.8Oliver Gorsch30' 6PRWYMoorcroftApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
3.7Reed Banker24' 6PRWYSundanceApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
4.8Bradley Geib23' 5.5PRWYHulettApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
5.7Nathan Sanderson23' 2PRWYUptonApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
6.8Brodie Kelly21' 0PRWYUptonApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
7.8Chord Toth19' 11PRWYUptonApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
7Taigon Barber19' 11PRWYSundanceApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
9.8Wyatt Flahaven19' 8PRWYSundanceApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
10.6Danner Wiseman19' 3PRWYMoorcroftApr 10Spearfish Middle School T&F Invite
View full rankings...
Discus - 1kgCompare top 10
1.8Carter Archuleta159' 0PRWYDouglasApr 242021 Douglas MS Track Invitational
2.8Brayden Brastrup158' 6PRWYTwin SpruceMay 01Warrior Invite
3.8Ryan Baker116' 1PRWYUptonMay 08Northeast District Meet
4.-Bridger Cozzens112' 4PRWYLittle Snake RiverMay 07Snake River JH Invite 2021
5.8Jeramiah Haffner107' 8PRWYTorringtonMay 04TMS Blazer Triangular II
6.8Dillin Schuldt104' 11PRWYTwin SpruceMay 01Warrior Invite
7.8Dima Haskell104' 10PRWYMoorcroftMay 08Northeast District Meet
8.8Quinn Kalpin104' 2PRWYSage ValleyMay 08NE District Championship Meet
9.7Jaxon Serna104' 0WYTwin SpruceMay 04CCSD Field Event Meet
10.7Brady Cook102' 4WYLingle-Ft. LaramieMay 04Morrill Jr. High 2021
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.8Maddox Ball5' 8PRWYCodyApr 10Cody Middle School Invitational
2.8Gabriel Sanchez5' 6PRWYLaramieMay 06Laramie Invite
3.8Danny Carsrud5' 5PRWYTwin SpruceMay 01Warrior Invite
-Kameron Nath5' 5WYCareyMay 06Laramie Invite
5.8Adam Gibson5' 4PRWYTwin SpruceApr 24Border War Quad
8Gavin Robertson5' 4PRWYLovellMay 01Powell Athletic Roundtable Invite
7.8Max Alexander5' 3PRWYLaramie LabApr 30Laramie County Invite
8.7Nathan Miller5' 2WYNiobrara Co.May 08SEWAC
7Crais Fleck5' 2PRWYGlenrockMay 08SEWAC
8Kason Kukuchka5' 2PRWYClear CreekMay 08NE District Championship Meet
8Jack Bouzis5' 2PRWYTwin SpruceMay 01Warrior Invite
-Jaziel Giron5' 2PRWYLittle Snake RiverApr 17Burt Willford Memorial Meet
8Max Alexander5' 2PRWYLaramieMay 06Laramie Invite
-Cale Cheatham5' 2PRWYLittle Snake RiverApr 30Wyo-Colo Jr. High Invite 2021
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.8Logan Timberman10' 6PRWYUptonMay 01Warrior Invite
2.8Fisher Frude10' 0PRWYLaramieMay 06Laramie Invite
3.8Tyson Miller9' 0PRWYWorlandApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
4.8Sam Heaney8' 6PRWYLaramieMay 06Laramie Invite
8Cullen Davis8' 6PRWYUptonMay 08Northeast District Meet
8Nicholas Lewis8' 6PRWYMcCormickMay 06Laramie Invite
-Weston Gotfredson8' 6PRWYBurlingtonApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
8Taggart Shumway8' 6PRWYLovellApr 10Cody Middle School Invitational
8Briddger Worman8' 6PRWYWrightMay 08Northeast District Meet
10.8Bransen Bumgardener8' 2PRWYLingle-Ft. LaramieApr 26Middle School Best in the West 2021
8Tyler Nicolay8' 2PRWYTorringtonMay 04TMS Blazer Triangular II
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.8Cody Seifert18' 8.25PRWYPowellApr 10Cody Middle School Invitational
2.-Jaziel Giron18' 7PRWYLittle Snake RiverApr 30Wyo-Colo Jr. High Invite 2021
3.10Brian McNiven17' 8PRWYBurlingtonMar 27Bill Gerrard Memorial Track Meet
4.8Dima Haskell17' 6.5PRWYMoorcroftMay 08Northeast District Meet
7Caden Nelson17' 6.5WYPowellApr 10Cody Middle School Invitational
6.8Gabriel Sanchez17' 5PRWYLaramieApr 30Laramie County Invite
7.8Derek Reyes17' 1PRWYClear CreekMay 01Warrior Invite
8.-Tj Wright17' 0.5PRWYJohnsonMay 06Laramie Invite
9.8Adam Gibson16' 10.5PRWYTwin SpruceMay 08NE District Championship Meet
10.7Chris Martinez16' 9PRWYWorlandApr 10Cody Middle School Invitational
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.8Cody Seifert38' 11.5PRWYPowellApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
2.8Maddox Ball37' 6.5PRWYCodyApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
3.-Jaziel Giron36' 8PRWYLittle Snake RiverMay 07Snake River JH Invite 2021
4.8Brighman Partridge36' 4.75PRWYGlenrockMay 08SEWAC
5.8Cadence Norris36' 2PRWYWrightMay 08Northeast District Meet
6.8Braxton Mills36' 1PRWYShoshoniApr 30Lander MS Invite
7.8Skyler Thomas35' 1.5PRWYLingle-Ft. LaramieMay 08SEWAC
8.8Cooper Smith35' 1PRWYLingle-Ft. LaramieApr 082021 TMS COVID Relief Invite
9.7Caden Nelson35' 0WYPowellApr 10Cody Middle School Invitational
10.-Jordan Casey34' 8.25PRWYBurlingtonApr 17Lovell 2021MS Track and Field Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.