Mens

100 MetersCompare top 10
1.7Donivan Dixon11.84cPRMTSt. FrancisApr 22Shepherd/Huntley JH meet
2.8Kason Berry11.97PRMTWashington (Glendive)May 13Mondak Track and Field Championships
3.8Billy Corette12.11PRMTFrenchtownApr 28Five Valley Meet
4.8Brayden McKnight12.14cPRMTShepherdApr 08Columbus/Colstrip MS Meet
5.8Gideon Boswell12.15PRMTCorvallisApr 28Five Valley Meet
6.8Solomon Morgan12.16PRMTCorvallisApr 28Five Valley Meet
7.8Brady Schmill12.17PRMTFrenchtownApr 28Five Valley Meet
8.8Corbin Welzien12.24cPRMTPotomacApr 29Copper League Meet #1
9.8Bridger Salvevold12.31PRMTCulbertsonMay 06R&L Elem/JH Invitational, 2021
10.8Anthony Ramirez12.40PRMTBen SteeleMay 25BPS 7th/8th City Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.8Kason Berry24.27PRMTWashington (Glendive)May 13Mondak Track and Field Championships
2.8Anthony Ramirez25.07PRMTBen SteeleMay 25BPS 7th/8th City Meet
3.7Kellan Reas25.24cPRMTSt. FrancisApr 22Shepherd/Huntley JH meet
4.8Solomon Morgan25.29PRMTCorvallisApr 28Five Valley Meet
5.8Corbin Welzien25.34cPRMTPotomacMay 13Copper League Meet #4
6.8Wyatt Babb25.44PRMTGlasgowApr 22Sidney Invitational
7.7Donivan Dixon25.44cPRMTSt. FrancisApr 22Shepherd/Huntley JH meet
8.7Wyatt Audleman25.54cPRMTJolietApr 22Shepherd/Huntley JH meet
9.8Kodi Stewart25.74cPRMTRed LodgeApr 08Columbus/Colstrip MS Meet
8Jeff Kober25.74cPRMTColumbusApr 22Shepherd/Huntley JH meet
8Jayden Thomas25.74cPRMTBig TimberApr 29Columbus Middle School Track Meet
8Bryden Curran25.74cPRMTColumbusApr 29Columbus Middle School Track Meet
8Delaney Cash Purdon25.74cPRMTFrank BrattinApr 29Columbus Middle School Track Meet
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.8Anthony Ramirez52.91PRMTBen SteeleMay 25BPS 7th/8th City Meet
2.8Kason Berry54.80PRMTWashington (Glendive)May 13Mondak Track and Field Championships
3.8Bridger Salvevold56.16PRMTCulbertsonMay 14District 2C 5-8 Meet
4.8Trek Egan57.44PRMTLewis & ClarkMay 25BPS 7th/8th City Meet
5.8Brady Schmill58.56MTFrenchtownApr 28Five Valley Meet
6.8William Conat58.94cPRMTColumbusApr 29Columbus Middle School Track Meet
7.8Mason Templet59.22PRMTWill JamesMay 25BPS 7th/8th City Meet
8.8Jacob Blumhardt59.40PRMTLewis & ClarkMay 25BPS 7th/8th City Meet
9.8Sy Gellner59.51PRMTCastle RockMay 25BPS 7th/8th City Meet
10.8George Berube59.84cPRMTSt. FrancisApr 29Laurel MS Class A Track Meet
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.8Grady Caton2:16.9hPRMTPotomacMay 13Copper League Meet #4
2.8Bridger Salvevold2:18.17PRMTCulbertsonApr 17Glasgow Middle School Invitational
3.8Nathan Laubauch2:21.2hPRMTBig TimberApr 29Columbus Middle School Track Meet
4.8Corbin Welzien2:22.0hPRMTPotomacMay 20Copper League Meet #5
5.7Lucas Keith2:22.36PRMTBen SteeleMay 25BPS 7th/8th City Meet
6.8Trey Templet2:22.55PRMTWill JamesMay 25BPS 7th/8th City Meet
7.7Caleb Cook2:24.0hPRMTLaurelApr 08Columbus/Colstrip MS Meet
8Seth Dunster2:24.0hPRMTSeeley LakeApr 16Charlo Junior High
9.8Kyler Harris2:24.27PRMTFlorenceApr 28Five Valley Meet
10.8Landen Beck2:24.4hPRMTChinookMay 15District 9C Middle School Meet
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.8Jaden Silha5:09.06PRMTWashington (Glendive)May 13Mondak Track and Field Championships
2.7Carter Heggum5:09.85PRMTSidneyMay 13Mondak Track and Field Championships
3.7Landon Flickinger5:17.99PRMTPlentywoodMay 14District 2C 5-8 Meet
4.8Kyler Harris5:20.28PRMTFlorenceApr 28Five Valley Meet
5.7Greyson Pisano5:20.4hPRMTSt. FrancisApr 29Laurel MS Class A Track Meet
6.8Nathan Laubauch5:22.0hPRMTBig TimberApr 29Columbus Middle School Track Meet
7Caleb Cook5:22.0hPRMTLaurelApr 22Shepherd/Huntley JH meet
8.8Mason Fulford5:24.1hMTHellgateMay 04Copper League Meet #2
9.7Auston Schellig5:25.0hPRMTJolietApr 08Columbus/Colstrip MS Meet
8Garrett Cleveland5:25.0hMTHellgateMay 04Copper League Meet #2
View full rankings...
100m Hurdles - 30"Compare top 10
1.8Kodi Stewart15.94cPRMTRed LodgeApr 29Columbus Middle School Track Meet
2.8Drake Tourtlotte16.14cPRMTSt. FrancisApr 22Shepherd/Huntley JH meet
3.7Colt Barnard16.94cPRMTHuntley ProjectApr 22Shepherd/Huntley JH meet
4.8Cole Ferguson17.14cPRMTBig TimberApr 29Columbus Middle School Track Meet
8Nolan Evenson17.14cPRMTRed LodgeApr 29Columbus Middle School Track Meet
6.7Corey Polkowske17.34cPRMTLaurelApr 29Laurel MS Class A Track Meet
7.8Jack Garcia17.54cPRMTColumbusApr 22Shepherd/Huntley JH meet
8.7Bridger Burrows17.74cPRMTLaurelApr 29Laurel MS Class A Track Meet
9.8Preston Johnson17.84cPRMTLewistownApr 29Laurel MS Class A Track Meet
10.8Keagan Smith17.87PRMTWashington (Glendive)May 03Baker Middle School
View full rankings...
200m Hurdles - 30"Compare top 10
1.8Keagan Smith28.16PRMTWashington (Glendive)May 13Mondak Track and Field Championships
2.8Chase Cook28.84cPRMTCentervilleMay 07North Star Middle School Meet
3.8Tyler Haines29.58PRMTSeeley LakeMay 11ZMH Invitational Track Meet
4.7William Snell30.24cPRMTSt. FrancisApr 29Laurel MS Class A Track Meet
5.8Max Gannon30.38PRMTCut BankMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
6.7Bridger Burrows30.54cPRMTLaurelApr 29Laurel MS Class A Track Meet
7.7Andy Bundy30.82PRMTWashington (Miles City)May 13Mondak Track and Field Championships
8.8Ryder Carper30.85PRMTFairfieldMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
9.8Kaniel Ricker30.87PRMTPoplarApr 22Sidney Invitational
10.8Ryan Unruh31.22PRMTSidneyMay 13Mondak Track and Field Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.8Kale Konecny
Brady Randall
Caleb Conver
Anthony Ramirez
47.92MTBen SteeleMay 25BPS 7th/8th City Meet
2.8Richard (Dason) Wilson
Preston Wynia
Jackson Rust
Kaleb Scott
49.23MTRiversideMay 25BPS 7th/8th City Meet
3.8Billy Corette
Brody Hardy
Brady Schmill
Brandon Keith
49.62MTFrenchtownApr 28Five Valley Meet
4.8Reece Graves
Lance Allen
Nathan Carlsen
Isaac Watson
50.28MTSidneyMay 13Mondak Track and Field Championships
5.8Aiden Carnes
Evan Bennett
Noah Burns
Josh Bender
50.34MTHamiltonApr 28Five Valley Meet
6.8Logan Avery
Gideon Boswell
Owen Marston
Solomon Morgan
50.97MTCorvallisApr 28Five Valley Meet
7.Relay Team51.04cMTLoloMay 04Copper League Meet #2
8.8Tate Nelson
Wyatt Burr
Pierce Caplette
Jack Gillen
51.29MTHavreMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
9.Relay Team51.44cMTPotomacApr 29Copper League Meet #1
Relay Team51.44cMTColumbusApr 22Shepherd/Huntley JH meet
Relay Team51.44cMTSt JosephMay 13Copper League Meet #4
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 4
1.8Johnson Linares-Do
Alma Clark
Ben Hales
Damian Ramales
1:57.04MTWest YellowstoneApr 16Eagle Rock and Farnsworth @ Rigby
2.Relay Team2:13.46MTBroadview-LavinaMay 05MS Tri-Valley Meet
3.Relay Team2:22.06MTFrombergMay 05MS Tri-Valley Meet
4.Relay Team2:33.17MTPark CityMay 05MS Tri-Valley Meet
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.8Logan Avery
Gideon Boswell
Owen Marston
Solomon Morgan
4:06.07MTCorvallisApr 28Five Valley Meet
2.8Tyler Haines
Zach Best
Aiden Posthumus
Seth Dunster
4:09.18MTSeeley LakeMay 11ZMH Invitational Track Meet
3.8Wyatt Babb
Connor Hudyma
Mason Hunter
Rex Monson
4:09.97MTGlasgowApr 22Sidney Invitational
4.Morgan Reid
Isaac Watson
Nathan Carlsen
Carter Heggum
4:15.78MTSidneyApr 22Sidney Invitational
5.Relay Team4:17.2hMTColumbusApr 29Columbus Middle School Track Meet
6.8Owen Smith
Mason Templet
Trey Templet
Shepherd Trees
4:17.28MTWill JamesMay 25BPS 7th/8th City Meet
7.Relay Team4:17.4hMTHellgateMay 04Copper League Meet #2
8.8Aiden Carnes
Cody Davis
Evan Bennett
Taylor Nead
4:19.49MTHamiltonApr 28Five Valley Meet
9.8Nephi Whitegrass
Sy Gellner
Chandler Christensen
Chase Thronson
4:20.82MTCastle RockMay 25BPS 7th/8th City Meet
10.Relay Team4:21.4hMTBig TimberApr 29Columbus Middle School Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 8lbCompare top 10
1.8Levi Eaton41' 5PRMTWashington (Glendive)Apr 22Sidney Invitational
2.8William Martin40' 7PRMTRichey-LambertApr 22Sidney Invitational
3.8Roscoe Shaw40' 5PRMTConradMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
4.8Owen Wallila38' 6.5PRMTRobertsMay 05MS Tri-Valley Meet
5.8Hunter Lohman37' 3PRMTChoteauMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
6.6Cade Hudyma36' 0PRMTGlasgowApr 22Sidney Invitational
7.8Cameron Morris35' 11PRMTSidneyApr 22Sidney Invitational
8.8Weston Slonaker34' 11MTHot SpringsApr 16Charlo Junior High
9.8Bridger Smith34' 10PRMTArleeApr 16Charlo Junior High
10.8Carson Solberg34' 9PRMTWestby-GrenoraApr 09Wolf Point JH Invite
View full rankings...
Discus - 1kgCompare top 10
1.8William Martin128' 0PRMTRichey-LambertMay 06R&L Elem/JH Invitational, 2021
2.8Levi Eaton126' 11.5PRMTWashington (Glendive)May 13Mondak Track and Field Championships
3.8Corbin Welzien121' 7.5PRMTPotomacMay 13Copper League Meet #4
4.8Deacon Gackle115' 4PRMTFairviewMay 14District 2C 5-8 Meet
5.8Truman Wells114' 7PRMTSt JosephApr 29Copper League Meet #1
6.8Kolby Burshia113' 6PRMTWolf PointMay 01Malta Middle School Meet
7.8Gavin Callender112' 1PRMTFairviewApr 22Sidney Invitational
8.8D Max Budenbender111' 5PRMTCentervilleMay 07North Star Middle School Meet
9.8Weston Slonaker110' 1PRMTHot SpringsMay 11ZMH Invitational Track Meet
10.8Owen Wallila109' 10PRMTRobertsMay 05MS Tri-Valley Meet
8Carson Solberg109' 10PRMTWestby-GrenoraApr 09Wolf Point JH Invite
View full rankings...
Javelin - 300g TJCompare top 10
1.8Pierce Caplette131' 4PRMTHavreMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
2.7Max Spangler125' 7PRMTHavreMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
3.8Jacob Hutchins116' 8MTPlainsApr 16Charlo Junior High
4.8Nick McAllister113' 7PRMTHot SpringsApr 16Charlo Junior High
5.8Daniel Tillman111' 7PRMTHavreMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
6.8Ezequle Fleenor109' 11MTPlainsApr 16Charlo Junior High
7.7Brandon Healy109' 7PRMTHavreMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
8.8Dylan Wilkinson105' 6PRMTSeeley LakeApr 16Charlo Junior High
9.6Marcus Anderson105' 2PRMTGreat Falls Central CatholicMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
10.8Jackson Oftedahl104' 11PRMTPark CityMay 05MS Tri-Valley Meet
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.6Silas BrownPRMTPotomacMay 11ZMH Invitational Track Meet
2.8Porter Gibbs6' 4PRMTTarget RangeMay 07Copper League Meet #3
3.7Brett Evans5' 8PRMTFort BentonMay 15District 9C Middle School Meet
4.8Oliver Standiford5' 6PRMTChinookMay 07North Star Middle School Meet
5.8Logan Jenne5' 5PRMTVictorApr 28Five Valley Meet
6.8Zane Pilgeram5' 4PRMTSavageMay 14District 2C 5-8 Meet
8Winter Lonebear5' 4PRMTMedicine CrowMay 25BPS 7th/8th City Meet
8Nate Davis5' 4PRMTLockwoodApr 29Laurel MS Class A Track Meet
8Kason Berry5' 4PRMTWashington (Glendive)May 03Baker Middle School
8Axel Becker5' 4PRMTDenton-Geyser-StanfordMay 07North Star Middle School Meet
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.8Reece Graves9' 6PRMTSidneyMay 13Mondak Track and Field Championships
2.7Jarret Averett9' 0PRMTSidneyMay 13Mondak Track and Field Championships
3.8Sayer Erickson8' 6PRMTSavageMay 14District 2C 5-8 Meet
4.8Wyatt McPherson8' 0PRMTFairviewMay 14District 2C 5-8 Meet
8Gabe Callender8' 0PRMTFairviewMay 06R&L Elem/JH Invitational, 2021
8Nolan Evenson8' 0PRMTRed LodgeApr 29Columbus Middle School Track Meet
8Theron Klebe8' 0PRMTLaurelApr 22Shepherd/Huntley JH meet
8Kade Strommen8' 0MTHinsdaleApr 09Wolf Point JH Invite
7Luke Allen8' 0PRMTFort BentonMay 15District 9C Middle School Meet
8Ryan Carney8' 0PRMTWashington (Glendive)May 13Mondak Track and Field Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.8Kason Berry19' 6.25PRMTWashington (Glendive)May 03Baker Middle School
2.8Wyatt Babb19' 2PRMTGlasgowMay 01Malta Middle School Meet
3.8Thomas Petersen18' 8.5PRMTBen SteeleMay 25BPS 7th/8th City Meet
4.7Aiden McGuirl18' 2PRMTHellgateMay 04Copper League Meet #2
5.8Corbin Welzien17' 11PRMTPotomacMay 04Copper League Meet #2
6.8Jacob Blumhardt17' 10PRMTLewis & ClarkMay 25BPS 7th/8th City Meet
7.8Reece Graves17' 9.5PRMTSidneyMay 13Mondak Track and Field Championships
8.8Zane Pilgeram17' 8.5PRMTSavageMay 14District 2C 5-8 Meet
9.8Kaniel Ricker17' 6PRMTPoplarMay 01Malta Middle School Meet
10.8Winter Lonebear17' 5PRMTMedicine CrowMay 25BPS 7th/8th City Meet
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.8Wyatt Babb36' 0.25PRMTGlasgowMay 01Malta Middle School Meet
2.8Zane Pilgeram35' 8.5PRMTSavageMay 06R&L Elem/JH Invitational, 2021
3.8Josh Bender35' 4PRMTHamiltonApr 28Five Valley Meet
4.8Tate Nelson35' 1PRMTHavreMay 15Kent Shaffer Memorial Divisional Track Meet
5.8Layne Duncan34' 11.75PRMTCusterApr 08Columbus/Colstrip MS Meet
6.8Landen Beck34' 10PRMTChinookMay 15District 9C Middle School Meet
8Braden McGuirl34' 10PRMTHellgateApr 28Five Valley Meet
8.8Kaden Juhnke34' 4PRMTJolietApr 29Columbus Middle School Track Meet
9.8Ethan Weinmeister34' 0.5PRMTCusterApr 08Columbus/Colstrip MS Meet
10.-Kenyan Davis33' 11PRMTHillcrestMay 05MS Tri-Valley Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.