Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Davian Willems10.65PRWIWest De PereMay 06Seymour Invite
2.12Elliott Harris10.75PRWIFranklinMay 29Myrhum Invitational
3.10Ethan Turbeville10.78PRWINew RichmondJun 14WIAA D1 Regional - Hudson
4.11Kevonte Walls-Burdine10.81 (2.6)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
5.12Lukas Beck10.83WIAquinasMay 25Tomah Invitational
12Sam Blaskowski10.83PRWIOshkosh WestJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
7.10Andrew Trandahl10.84PRWINew RichmondJun 14WIAA D1 Regional - Hudson
8.12Sam Hockenhull10.89PRWIHowards GroveApr 27Cedar Grove-Belgium Five Team Meet
11Brady Gotto10.89WIJeffersonJun 17WIAA D2 Sectional - Whitewater
12Cameren Ketarkus10.89PRWIMadison MemorialJun 14WIAA D1 Regional - Middleton
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Tejay Evans21.59PRWIWest De PereJun 14WIAA D1 Regional - Appleton North
2.12Elliott Harris21.60PRWIFranklinMay 29Myrhum Invitational
3.12Sam Blaskowski21.99PRWIOshkosh WestJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
4.12Luke Vance22.02 (1.0)PRWIGale-Ettrick-TrempealeauJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
5.11Greyton Gannon22.09PRWIMukwonagoMay 29Myrhum Invitational
6.11Kevonte Walls-Burdine22.16WIMilwaukee LutheranJun 08Woodland Conference East
11Ryder Smith22.16PRWIOconomowocJun 17WIAA D1 Sectional - Arrowhead
11Elliott Lowney22.16 (1.0)PRWIShawano CommunityJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
9.9Eddie Jones22.23 (1.0)WICatholic MemorialJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
10.12Max McQuide22.24PRWIMarquette UniversityMay 12Tosa East Triangular JV/Var
12Lucas Hart22.24PRWIHomesteadMay 25Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.10Nathan Cumberbatch48.55WIShorewoodJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
2.12Elliott Harris48.67PRWIFranklinMay 08West Allis Hale Mondo Invitational
3.12Zachary Zenner48.88PRWIOconomowocJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
4.10Andrew Regnier49.10WIWaunakeeJun 14WIAA D1 Regional - Middleton
5.11Devin Williams49.13PRWIOshkosh NorthJun 08Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
6.11Bryan Topercer49.22PRWIWestosha CentralJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
7.11Sebastian Pagan-Vega49.42PRWIKimberlyJun 14WIAA D1 Regional - Appleton North
8.11Brady Gotto49.49PRWIJeffersonJun 17WIAA D2 Sectional - Whitewater
9.12Dylan Brown49.57PRWIHomesteadMay 25Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
10.10Simon Alexander49.59PRWIDenmarkJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Zachary Zenner1:52.64PRWIOconomowocMay 22West Allis Hale Distance Night
2.10Nathan Cumberbatch1:52.98PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.11Cael Schoemann1:53.85WIHartford UnionJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
4.11Yordanos Zelinski1:54.55WIOregonJun 14WIAA D1 Regional - Sun Prairie
5.11Charlie Wesley1:55.29WIArrowheadMay 22West Allis Hale Distance Night
6.11Parker Schneider1:55.31WIDurandMay 24Arcadia Invite
7.12Grant Magnuson1:55.50PRWIRiver FallsJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
8.10Austin Henderson1:55.97PRWINeenahJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
9.12Nathan Hirsch1:55.98PRWIBrookfield CentralMay 22West Allis Hale Distance Night
10.12Hunter Krepline1:56.19PRWIBrillionMay 25Brillion Sting Cancer Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Cael Grotenhuis4:08.56PRWISlingerJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Joshua Truchon4:09.50PRWIWest Allis Nathan HaleJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
3.12Hunter Krepline4:14.65PRWIBrillionJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
4.10Austin Henderson4:15.38PRWINeenahJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
5.11Shane Griepentrog4:15.39WIValdersJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
6.11Aidan Manning4:15.86PRWIVerona AreaJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
7.12Leo Richardson4:17.04PRWIMadison EdgewoodJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
8.12Charlie Wirth4:18.73PRWIHortonvilleJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
9.10Owen Bosley4:19.65WIHomesteadMay 25Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
10.11Griffin Ward4:20.41WIMiddletonJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Joshua Truchon8:44.36PRWIWest Allis Nathan HaleMay 22West Allis Hale Distance Night
2.12Cael Grotenhuis9:03.15PRWISlingerMay 22West Allis Hale Distance Night
3.12Hunter Krepline9:08.18PRWIBrillionMay 22West Allis Hale Distance Night
4.12Leo Richardson9:11.57PRWIMadison EdgewoodMay 22West Allis Hale Distance Night
5.10Owen Bosley9:19.28WIHomesteadMay 22West Allis Hale Distance Night
6.12Jacob Bourget9:20.74PRWIStevens PointJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
7.11Patrick Wills9:21.08WIWaukesha NorthMay 29Pewaukee Altheimer Invitational
8.9Bode Erickson9:22.12WIStevens PointJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
9.11Shane Griepentrog9:22.75PRWIValdersJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
10.12Cale Bishop9:24.01PRWINew RichmondJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Landon Peterson14.43 (.1)PRWIOnalaskaJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Jack Rosner14.47 (.1)PRWIDe PereJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
3.11Lucas Heyroth14.56 (1.9)PRWILodiJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
4.12Kaden Martin14.61 (.1)PRWISlingerJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
5.12Luke Schroeder14.83PRWIAshwaubenonJun 14WIAA D1 Regional - Preble
6.11Brennen Dvorachek14.92WIReedsvilleJun 17WIAA D3 Sectional - Rosholt
10Cade Stingle14.92PRWIShioctonJun 17WIAA D3 Sectional - Rosholt
8.11Cole Worrall14.98PRWIRhinelanderJun 14WIAA D1 Regional - DC Everest
9.12Griffin Wiegel14.99 (.1)PRWIKimberlyJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
10.11Cameron Wnek15.03PRWIKimberlyJun 14WIAA D1 Regional - Appleton North
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Luke Schroeder38.07WIAshwaubenonJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
2.10Cade Stingle38.85PRWIShioctonJun 17WIAA D3 Sectional - Rosholt
3.11Brennen Dvorachek38.90PRWIReedsvilleJun 17WIAA D3 Sectional - Rosholt
4.11Lucas Heyroth39.19PRWILodiJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
5.11Cameron Wnek39.30WIKimberlyJun 14WIAA D1 Regional - Appleton North
6.9Logan Hicks39.36WIArrowheadMay 29Myrhum Invitational
7.12Max Schmitt39.41PRWIMuskegoJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
8.12Landon Peterson39.55WIOnalaskaJun 14WIAA D1 Regional - Baraboo
9.12Taylor Phillips39.75PRWIJeffersonJun 14WIAA D2 Regional - Jefferson
10.11Cody Lustig40.01PRWIAshlandJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Alijah Maher-Parr
Zachary Graham
Brady Russ
Jacoby Cefalu
42.48WIArrowheadJun 17WIAA D1 Sectional - Arrowhead
2.Riley Taylor
Blake Langlitz
Ja'siah Williams
Sam Blaskowski
42.60WIOshkosh WestJun 17WIAA D1 Sectional - Hartford
3.Connor Krznarich
Daniel Martens
Logan Matthews
Tyler Smith
42.73WIFranklinMay 22Carleton Sitz Invitational-Morning
4.Ryan Hammond
Brandon Hyche
Charlie Kinowski
Adam Jeter
42.81WIHamiltonMay 22Carleton Sitz Invitational-Morning
5.Davian Willems
Gyriece Goodman
Najeh Mitchell
Tejay Evans
42.87WIWest De PereMay 06Seymour Invite
6.Evan Ploeckelman
Alex Current
Mason Buehler
Hunter Wohler
43.02WIMuskegoJun 17WIAA D1 Sectional - South Milwaukee
7.Dilan Williamson
Keany Parks
Christian Crump
Michael DeLuca
43.07WIKenosha BradfordJun 17WIAA D1 Sectional - South Milwaukee
8.Austin Dahlke
Konnor Wolf
Drew Guden
Kyle Brewster
43.12WIEdgarMay 17Marathon Relay Meet
9.Kennan Stowers
Ethan Turbeville
Brock Unger
Andrew Trandahl
43.13WINew RichmondJun 17WIAA D1 Sectional - DC Everest
10.Kyle Santos
Drew Trudell
Riley Wernes
Jake Adams
43.24WIMukwonagoJun 17WIAA D1 Sectional - Beloit Memorial
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Alijah Maher-Parr
Jacob Parsons
Zachary Graham
Brady Russ
1:29.57WIArrowheadJun 14WIAA D1 Regional - Homestead
2.Davian Willems
Najeh Mitchell
Gyriece Goodman
Tejay Evans
1:29.66WIWest De PereMay 22Gil Frank Invitational @Kimberly
3.Jake Timmers
Sam Savasta
Jake Adams
Riley Wernes
1:29.73WIMukwonagoJun 17WIAA D1 Sectional - Beloit Memorial
4.Kennan Stowers
Brock Unger
Andrew Trandahl
Ethan Turbeville
1:29.92WINew RichmondJun 17WIAA D1 Sectional - DC Everest
5.Isaiah Hopf
Robert Rehm
Jacob Spudat
Phrellis Lee
1:29.98WIWisconsin LutheranJun 17WIAA D1 Sectional - West Allis Hale
6.Ja'siah Williams
Olufunsho Akinleye
Jacob Larson
Riley Taylor
1:30.03WIOshkosh WestJun 14WIAA D1 Regional - Sheboygan North
7.Liam Martel
Max McQuide
Paul Lough
Frank Collopy
1:30.13WIMarquette UniversityJun 17WIAA D1 Sectional - West Allis Hale
8.Bo Hines
Shane Lange
Ashton Quade
Max Grand
1:30.14WIEllsworthJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
9.Will Henschel
Logan Matthews
Terrance Shelton
Elliott Harris
1:30.23WIFranklinMay 29Myrhum Invitational
10.Michael DeLuca
Jelani Lawson
Christian Crump
Keany Parks
1:30.28WIKenosha BradfordJun 17WIAA D1 Sectional - South Milwaukee
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Brady Gotto
Sawyer Thorp
Preston Rutherford
Taylor Phillips
3:21.92WIJeffersonJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
2.Brady Russ
Seth Ray
Zachary Graham
Charlie Wesley
3:22.38WIArrowheadJun 17WIAA D1 Sectional - Arrowhead
3.Jackson Van Den Heuval
Bryce Smith
Gyriece Goodman
Robbie Jones
3:23.88WIWest De PereJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
4.Zackary Nye
Isaac Carns
Joshua Linton
Grant Magnuson
3:24.31WIRiver FallsJun 17WIAA D1 Sectional - DC Everest
5.Harrison Cull
Alexander Wraalstad
Noah Burbank
Zachary Zenner
3:24.87WIOconomowocJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
6.Owen Tisdale
Blake Kortz
Gavin Greiner
Jackson Higgins
3:25.53WIFreedomJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
7.Jackson Wildes
Owen Siebert
Sam Schreiber
Sebastian Pagan-Vega
3:25.77WIKimberlyJun 08Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
8.Brock Unger
Thomas Casey
Max Blader
Kennan Stowers
3:25.97WINew RichmondJun 17WIAA D1 Sectional - DC Everest
9.Carter Koch
Nate Streveler
James Jacobs
Matthew Eiden
3:26.01WIStevens PointJun 17WIAA D1 Sectional - DC Everest
10.Quinn Calvin
Griffin Ward
Thomas Blumer
Max Foland
3:26.65WIMiddletonMay 29Myrhum Invitational
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Jakob Pardun
Joseph Natalizio
Seth Ray
Charlie Wesley
7:52.14WIArrowheadJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Alec Missall
Chris Clauer
Joel Wolf
Braden Schreiber
7:57.37WIMukwonagoJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
3.Zach Scharbarth
James Jacobs
Bode Erickson
Jacob Bourget
7:57.61WIStevens PointJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
4.Logan Bell
JJ Hemmer
Grant Gaskell
Trent Curry
7:58.86WIBrookfield EastJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
5.Arthur Wellenstein
Aidan Matthai
Grant Matthai
Ryan Morita
8:00.77WIWauwatosa EastJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
6.Brenden Dieter
Eli Weink
Connor Blanke
Yordanos Zelnski
8:02.72WIOregonJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
7.Josh Smidt
Isaiah Tabbert
Owen Schmitt
Michael Gilligan
8:04.87WIAppleton NorthJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
8.Wade Duffek
Jacob Mularski
Adam Weyer
Cael Schoemann
8:08.57WIHartford UnionJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
9.Bobby Rafferty
Jake Zarov
Aj Ketarkus
Cole Wichmann
8:10.27WIMadison MemorialJun 17WIAA D1 Sectional - Madison Memorial
10.Christian Jaeger
Sebastian Brenneis
Nico Castellanos
Karl Olson
8:10.71WIMadison La FolletteJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Logan Cleary62' 2.75PRWINekoosaJun 17WIAA D2 Sectional - Osceola
2.12Quinten Wynn62' 1PRWIKimberlyMay 29Myrhum Invitational
3.12Jackson Acker58' 5PRWIVerona AreaJun 14WIAA D1 Regional - Middleton
4.12Noah Jessup56' 5.75PRWIFranklinMay 26Franklin Quad
5.12Nathan Gribble56' 2PRWIWest SalemJun 05Coulee Conference Championships
6.12Marcus Mbow56' 0.5PRWIWauwatosa EastMay 22Carleton Sitz Invitational-Morning
7.12Karter Rashke54' 7PRWIStevens PointJun 14WIAA D1 Regional - DC Everest
8.11Gavin Fritsch54' 3.25WILittle ChuteJun 04NEC Championship @ Fox Valley Lutheran
9.12Brennan Neitzel53' 11.5PRWIDC EverestJun 17WIAA D1 Sectional - DC Everest
10.12Ben Pable53' 10.25PRWIKenosha St. JosephJun 24WIAA D3 State Track & Field Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Jackson Acker207' 6PRWIVerona AreaJun 14WIAA D1 Regional - Middleton
2.12Kaden Banks192' 5PRWIHolmenJun 17WIAA D1 Sectional - Madison Memorial
3.11Abiathar Curry188' 7PRWIJanesville ParkerMay 11Mansfield Stadium
4.12Jake Schaefer186' 10PRWIBarabooJun 17WIAA D1 Sectional - Madison Memorial
5.12Noah Jessup180' 11PRWIFranklinMay 29Myrhum Invitational
6.12Quinten Wynn180' 10PRWIKimberlyMay 29Myrhum Invitational
7.11Dan Otto167' 6WIEau Claire NorthJun 17WIAA D1 Sectional - DC Everest
8.11Sean Burant164' 8WIKimberlyMay 17FVA Kaukauna Tri
12Ben Pable164' 8PRWIKenosha St. JosephMay 22St. Joseph Lancer Invitational
10.12Brennan Neitzel164' 6PRWIDC EverestMay 17DCE Co-Ed Quadrangular
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.10Kyle Wisniewski6' 8PRWINew LondonMay 18Bay Conference Relays
2.12Julien Harden6' 6PRWIOshkosh NorthJun 14WIAA D1 Regional - Sheboygan North
12Nathan Andringa6' 6WIWaukesha WestJun 17WIAA D1 Sectional - West Allis Hale
10Emmanuel Johnson6' 6PRWIRacine ParkJun 08Southeast Conference Championship
11Casey Ploederl6' 6WIClintonvilleMay 25Marinette Triangular (Clintonville, Freedom, Marinette)
12De'Shawn Barsness6' 6PRWIWisconsin HeightsMay 25Columbus Quad
12Gavin Ralph6' 6PRWIWauzeka-SteubenMay 20Boscobel Invitational
12Bryant McLaughlin6' 6PRWIBrookfield EastMay 22Heimark NorthStar Invite
9.12Moe Craine6' 5PRWIFond Du LacJun 14WIAA D1 Regional - Sheboygan North
10Nikita Shankle6' 5WINew LisbonJun 01Cardinal Invite
12Neal McCourt6' 5PRWICatholic Central (Burlington)May 22St. Joseph Lancer Invitational
11Cole Spanbauer6' 5PRWIOshkosh NorthJun 14WIAA D1 Regional - Sheboygan North
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Evan Bartelsen15' 6PRWIArrowheadJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Hunter Cook15' 0PRWIRiponApr 29Berlin Invite
12Zachary Zirgibel15' 0PRWIArrowheadMay 04Midwest Orthopedic Specialty Hospital - Mike Gain Spartan Invite
10Aaron Cummings15' 0PRWIHartford UnionMay 29Myrhum Invitational
12Charles Silverman15' 0PRWINicoletJun 09Slinger Invite
6.11Luke Haase14' 10PRWIOsceolaJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
7.12Aiden Anderson14' 6PRWIGermantownJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
8.10Maxwell Rebella14' 3.25PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
9.11Jacob Wodushek14' 3WIWauwatosa EastJun 14WIAA D1 Regional - Wauwatosa
9Kaden Rambatt14' 3WIBig FootJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
12Michael Volz14' 3PRWINew HolsteinJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
12Alex Borkenhagen14' 3PRWIMayvilleJun 25WIAA D2 State Track & Field Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Sam Blaskowski23' 5.75PRWIOshkosh WestJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Max McQuide23' 4.75PRWIMarquette UniversityJun 26WIAA D1 State Track & Field Championships
3.10Keany Parks23' 3.5WIKenosha BradfordJun 08Southeast Conference Championship
4.12Landon Peterson23' 2.25WIOnalaskaJun 17WIAA D1 Sectional - Madison Memorial
5.12Isaiah Hopf23' 1.75PRWIWisconsin LutheranApr 27Franklin Quad
6.11Lucas Heyroth23' 0.5PRWILodiJun 17WIAA D2 Sectional - Whitewater
7.11Logan Matthews22' 11PRWIFranklinMay 08West Allis Hale Mondo Invitational
8.12Jackson Meyer22' 10.75PRWIMiddletonJun 17WIAA D1 Sectional - Madison Memorial
9.12Augustus Marks22' 8.5PRWIOconomowocMay 07Oconomowoc-Homestead Dual
10.12Preston Noethe22' 6.5PRWILancasterJun 24WIAA D3 State Track & Field Championships
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Isaiah Hopf47' 6.5 (.6)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.10Javier Myles46' 9WIGermantownJun 17WIAA D1 Sectional - Arrowhead
3.12Jackson Meyer46' 8PRWIMiddletonJun 04Paul Frank Invitational
4.11Peter Rucker46' 2PRWIWisconsin Rapids LincolnJun 14WIAA D1 Regional - DC Everest
5.11Camden Combs45' 6.5PRWITurnerJun 17WIAA D2 Sectional - Whitewater
6.10Gabe Olsen45' 2PRWICedarburgJun 17WIAA D1 Sectional - Hartford
7.12Dylan Kuehl45' 1.25PRWIHustisfordJun 24WIAA D3 State Track & Field Championships
8.11Ethan Tratz45' 0.5PRWIWild RoseJun 24WIAA D3 State Track & Field Championships
9.12Brandon Huurman44' 10.5PRWIOconomowocJun 17WIAA D1 Sectional - Arrowhead
10.10Andrew Regnier44' 10WIWaunakeeJun 14WIAA D1 Regional - Middleton
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.