Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Christian Langlois10.43 (1.5)PRTNBeardenMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.11Barion Brown10.49 (.2)PRTNPearl Cohn-Business MagnetMay 25TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
3.12Javon Burke10.53PRTNBradley CentralMay 07TSSAA Section 2 Sectional - Large Schools
4.17-18Jordan Ware10.60PRTNYouth Track and Field of MemphisJul 10Birmingham East Side Track Invitational 2021
5.11Jaden Stevenson10.75 (1.5)PRTNGreenevilleMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.10Jermain Dodson10.76PRTNMelroseMay 01SCIAA HS Large & Small School County Championship
7.10Gabriel Torres10.77 (.9)PRTNArlingtonMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
8.10James Wharton10.79 (.9)PRTNHendersonvilleMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
9.12Jamir Eaton10.80PRTNSmyrnaMay 07TSSAA Section 2 Sectional - Large Schools
10.12Marius Steward10.81PRTNWhitehavenMar 20Bartlett Triangular
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Christian Langlois21.09PRTNBeardenMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.10Jordan Ware21.19PRTNMemphis CentralMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.11Barion Brown21.37PRTNPearl Cohn-Business MagnetMay 25TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
4.12Javon Burke21.49PRTNBradley CentralMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
12Marius Steward21.49PRTNWhitehavenMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.11Jaden Stevenson21.72PRTNGreenevilleMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
7.17-18Andrew Brown21.74 (1.0)PRTNTeam 4mulaJun 26AAU Region 6
8.11Roland McGhee Jr21.77PRTNEnsworthMay 14TSSAA Division II Class A Middle Region
9.12Eric Foley21.86PRTNJohn OvertonMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.11Austin Rome21.94PRTNHardin Valley AcademyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Terrick Johnson48.19PRTNWhitehavenMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.12Khalid White48.56PRTNMemphis CentralMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.12Andrew Brown48.64PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.12Justin Smith48.69PRTXLewisville HebronApr 10UIL 6A District 06 T&F Championships
5.11Austin Rome48.80PRTNHardin Valley AcademyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.10Courtland Noble48.84PRTNWhite StationMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 4
7.9Kavan Reynolds49.03PRTNMcCallieMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
8.17-18Jon Coulter49.13PRTNTeam 4mulaJul 17AAU National Club Championship
9.12Connor Evans49.17PRTNFarragutMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.11Benjermin Drake49.31PRTNWhites CreekMay 25TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
11Quincy Briggs49.31PRTNMemphis CentralMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.11Carson Turner1:51.49PRUnattachedJun 04Music City Track Carnival
2.12Miles Ally1:52.70PRTNMartin Luther KingMay 13TSSAA Section 3 Championship
3.11Landen McNair1:53.05PRTNBartlettMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.12Gabriel Robinson1:53.83TNRavenwoodMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.17-18Jon Coulter1:55.07PRTNTeam 4mulaJul 17AAU National Club Championship
6.11Connor Henson1:55.39PRTNColumbia AcademyMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
7.11Tyler Ebbert1:56.00PRTNFarragutMay 04KIL Championship
8.11Jake Ryan1:56.09PRTNChristian BrothersApr 10Houston Classic
9.9Luke Mussard1:56.46PRTNDaniel BooneMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
10.12Graham Ferguson1:56.48PRTNFranklinMay 13TSSAA Section 3 Championship
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.3Jon Coulter4:10.82PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.12Colton Sanborn4:13.95PRTNE DistanceJun 19SEAAU District - Knoxville
3.Andreis Campo4:20.08PRTNMemphis MustangsJun 26AAU Region 6
4.11Stephen Strickland4:20.10PRTNPrecision Track ClubJun 26AAU Region 6
5.10Cash Coggin4:28.27PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
6.12Clay Hawley4:30.84PRTNHarding AcademyMay 21TSSAA Division II Class A Pentathlon / Decathlon
7.12Sam Sullivan4:30.97PRTNBrentwoodMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
8.12Tyler Nunley4:34.10PRTNSoddy-DaisyMar 30Stan Sumrell Classic @ Soddy Daisy
9.10Nate Armstrong4:35.71PRUnattachedJul 17Greater Chattanooga Pre National Youth Invitational
10.9Hayden Waleski4:39.19PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Miles Ally4:09.48PRTNMartin Luther KingMar 26Early Bird Endurance Meet
2.12Aiden Britt4:11.40PRTNLebanonMar 26Early Bird Endurance Meet
3.11Landen McNair4:11.63PRTNBartlettMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.11Connor Henson4:16.76PRTNColumbia AcademyApr 27Great Eight Invitational
5.9Luke Mussard4:16.95PRTNDaniel BooneMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
6.11Conner Wingfield4:18.45PRTNDaniel BooneMay 07Watauga Orthopaedics / Times News Relays
7.12Kevin Vanderkolk4:18.50PRTNBrentwoodMar 25March Madness
8.11Ryan Lovelace4:18.67PRTNClevelandMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
9.12Jack Cottrell4:19.43PRTNChattanooga ChristianApr 23CCS FastBreak Invite
10.12Jake Arnold4:20.00PRTNHoustonApr 17Bartlett Panther Relays
View full rankings...
1 MileCompare top 10
1.12Miles Ally4:06.42PRTNMartin Luther KingJun 03HOKA Festival of Miles
2.11Landen McNair4:07.42PRUnattachedJun 04Music City Track Carnival
3.12Aiden Britt4:10.02PRTNLebanonJun 03HOKA Festival of Miles
4.11Connor Henson4:12.48PRTNColumbia AcademyJun 03HOKA Festival of Miles
5.12Jack Cottrell4:18.17PRTNChattanooga ChristianJun 03HOKA Festival of Miles
6.9Luke Thompson4:20.80PRUnattachedJun 04Music City Track Carnival
7.11Kaden Keller4:21.48PRUnattachedJun 04Music City Track Carnival
8.11Levi Streeval4:26.21PRTNDaniel BooneApr 03Tri-Cities Classic
9.12Andy Henton4:32.55PRUnattachedJun 04Music City Track Carnival
10.10Alexander Quackenbush4:46.06PRTNDaniel BooneApr 03Tri-Cities Classic
View full rankings...
3000 MetersCompare top 10
1.11Jacob Rutledge9:31.42PRTNCoffee County CentralApr 06Blackman Half and Half #1
2.12Ben Tickle9:43.29PRTNSiegelApr 06Blackman Half and Half #1
3.12Jack Parmer9:44.68PRTNOaklandApr 06Blackman Half and Half #1
4.10Tate Bowland10:02.56PRTNOaklandApr 06Blackman Half and Half #1
5.10Lathan Sunderland10:20.07PRTNSiegelApr 06Blackman Half and Half #1
6.12Daniel Koralewski10:24.79PRTNBlackmanApr 06Blackman Half and Half #1
7.9Bryce Helton10:27.26PRTNBlackmanApr 06Blackman Half and Half #1
8.11Jackson Reed10:27.36PRTNSiegelApr 06Blackman Half and Half #1
9.11Garrett Masters10:46.07PRTNCoffee County CentralApr 06Blackman Half and Half #1
10.11Fabian Salazar10:56.98PRTNOaklandApr 06Blackman Half and Half #1
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Miles Ally8:56.29PRTNMartin Luther KingApr 27Great Eight Invitational
2.12Aiden Britt8:59.43PRTNLebanonApr 27Great Eight Invitational
3.11Conner Wingfield9:08.76PRTNDaniel BooneMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.11Landen McNair9:22.18PRTNBartlettApr 10Houston Classic
5.12Jack Cottrell9:24.59PRUnattachedJun 04Music City Track Carnival
6.12Kevin Vanderkolk9:26.78TNBrentwoodMay 13TSSAA Section 3 Championship
7.10Brody Chapman9:26.97PRTNBrentwoodMay 13TSSAA Section 3 Championship
8.11Kaden Keller9:29.00PRTNHardin Valley AcademyMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
9.12Robert Dawson9:30.26PRTNBartlettMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.12Andrew Schultz9:30.57PRTNHardin Valley AcademyMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
View full rankings...
2 MilesCompare top 10
1.9Luke Mussard10:11.95PRTNDaniel BooneApr 03Tri-Cities Classic
2.10Samuel Cline10:46.44PRTNDaniel BooneApr 03Tri-Cities Classic
3.11Jerry Ricker10:47.55PRTNDavid CrockettApr 03Tri-Cities Classic
4.10Brit Dugan10:59.11PRTNScience HillApr 03Tri-Cities Classic
5.11Conley Owen11:10.96PRTNScience HillApr 03Tri-Cities Classic
6.11Griffin Swinehart11:13.02PRTNDaniel BooneApr 03Tri-Cities Classic
7.10Evan Glass11:26.17PRTNVolunteerApr 03Tri-Cities Classic
8.10Alex Klinker11:30.52PRTNScience HillApr 03Tri-Cities Classic
9.11Nick Payne11:59.28PRTNDaniel BooneApr 03Tri-Cities Classic
10.10Ryan Johnson12:07.21PRTNDobyns-BennettApr 03Tri-Cities Classic
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Kylan Bernard13.89 (.6)PRTNBartlettMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.11Shamari Covington13.98PRTNWhite StationMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 4
3.12Skyy Craig14.37PRTNWalker ValleyMay 07TSSAA Section 2 Sectional - Large Schools
4.10Jakobe Tharp14.38 (.6)PRTNRiverdaleMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.12Michael Spurgeon14.71 (.6)PRTNHardin Valley AcademyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.11James Patrick14.81PRTNFranklinApr 08Willco Championship
7.12Nicolas Robinson14.88PRTNMcCallieMay 13TSSAA D-II Large School East Region
8.12Marico Smith15.00 (1.5)PRTNBartlettMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
9.12Baker Schell15.04 (.6)PRTNBeechMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.12Michael May15.07 (.0)PRTNMcCallieMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Skyy Craig37.99PRTNWalker ValleyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.11Dohnovon Hunt38.21PRTNMemphis CentralMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.11Kylan Bernard38.30PRTNBartlettMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 4
4.12Aeneas Reed38.50PRTNGermantownMay 01SCIAA HS Large & Small School County Championship
5.11Roland McGhee Jr38.53PRTNEnsworthMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
6.12Greg Bush38.69PRTNLaVergneMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
7.11Shamari Covington39.07PRTNWhite StationMay 01SCIAA HS Large & Small School County Championship
8.12Nicolas Robinson39.26PRTNMcCallieMay 13TSSAA D-II Large School East Region
9.12Marius Steward39.36PRTNWhitehavenApr 02Arlington's Eggs-cellent Extravaganza
10.12Michael May39.47PRTNMcCallieMay 13TSSAA D-II Large School East Region
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Relay Team41.72TNMemphis CentralMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.Relay Team41.80TNPearl Cohn-Business MagnetApr 27Great Eight Invitational
3.Relay Team42.03TNGreenevilleMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.Relay Team42.28TNEnsworthApr 27Great Eight Invitational
5.Relay Team42.30TNMcCallieMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
6.Relay Team42.59TNChristian BrothersMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
7.Relay Team42.60TNWhitehavenMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
8.Relay Team42.63TNBartlettMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
Tyler Reid
Parker Beck
reid Williford
Benjamin Reavis
42.63TNChrist Presbyterian AcademyMay 14TSSAA Division II Class A Middle Regional
10.Relay Team42.69TNNashville ChristianApr 20LA Home Meet #4
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Relay Team1:26.14TNMemphis CentralMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.Relay Team1:28.19TNPearl Cohn-Business MagnetMay 25TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
3.Relay Team1:28.50TNWhitehavenMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 4
4.Relay Team1:28.80TNChristian BrothersMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
5.Relay Team1:29.31TNHardin Valley AcademyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
6.Relay Team1:29.32TNEnsworthMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
7.Relay Team1:29.34TNFather RyanMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
8.Tyler Reid
Parker Beck
Benjamin Reavis
reid Williford
1:29.57TNChrist Presbyterian AcademyMay 14TSSAA Division II Class A Middle Regional
9.Relay Team1:29.84TNOoltewahMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.Relay Team1:30.04TNGreen HillMay 13TSSAA Section 3 Championship
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Relay Team3:19.06TNWhitehavenMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.Relay Team3:21.74TNBartlettMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.Relay Team3:21.92TNAntiochMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.Relay Team3:22.17TNBlackmanMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.Relay Team3:23.20TNEnsworthApr 27Great Eight Invitational
6.Relay Team3:23.50TNWhite StationMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 4
7.Relay Team3:23.54TNMemphis CentralMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 4
8.Relay Team3:24.26TNMontgomery BellApr 27Great Eight Invitational
9.Relay Team3:24.48TNMartin Luther KingMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.Relay Team3:24.93TNHardin Valley AcademyMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Relay Team7:52.62TNHardin Valley AcademyMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
2.Relay Team7:53.38TNDaniel BooneMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.Relay Team7:53.84TNFranklin CountyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.Relay Team7:57.53TNBrentwoodMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
5.Relay Team8:00.43TNOak RidgeMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
6.Relay Team8:03.35TNFarragutMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
7.Relay Team8:04.73TNBartlettMay 01West TN Last Chance Invitational
8.Relay Team8:05.18TNFranklinMay 13TSSAA Section 3 Championship
9.Relay Team8:07.16TNRavenwoodMay 13TSSAA Section 3 Championship
10.Relay Team8:08.29TNChristian BrothersMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
View full rankings...
SMR 100-100-200-400mCompare top 10
1.Relay Team1:34.27TNChristian BrothersApr 10Houston Classic
2.James Reed
Christian Smith
Alex Ford
Ian Jones
1:34.80TNFather RyanApr 10Houston Classic
3.Joe Williams
Zerius Short
Davion Jones
Jacquan Davis
1:39.18TNWhitehavenApr 10Houston Classic
4.Hastin Dodson
Tre'veon Hawkins
Tristan Bohannon
Christian Perez
1:39.41TNMunfordApr 10Houston Classic
5.Robert Giaimo
Thomas Jones
Brian Whitehead
Noah Johnson
1:39.48TNBartlettApr 10Houston Classic
6.Relay Team1:40.30TNSouthwindApr 10Houston Classic
7.Christian Jordan
Langston Rogers
Nikko Bedford
Jordan Pendleton
1:40.37TNLausanneApr 10Houston Classic
8.Chateaur Shipp
Kelvin Anderson
Kam Jennings
Nathan Hunter
1:41.53TNColliervilleApr 10Houston Classic
9.Relay Team1:42.72TNMillington CentralApr 10Houston Classic
10.Relay Team1:42.75TNHoustonApr 01Saints Relays
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]Compare top 10
1.Relay Team3:48.65TNColliervilleApr 10Houston Classic
2.Relay Team3:51.28TNFather RyanApr 10Houston Classic
3.Relay Team3:54.33TNKnoxville CarterApr 09Dave Emory Relays
4.Relay Team3:58.01TNPowellApr 09Dave Emory Relays
5.Relay Team3:58.18TNWhitehavenApr 10Houston Classic
6.Relay Team4:10.35TNChristian BrothersApr 10Houston Classic
7.Relay Team4:17.71TNRhea CountyMar 30Stan Sumrell Classic @ Soddy Daisy
8.Relay Team4:21.52TNBradley CentralMar 30Stan Sumrell Classic @ Soddy Daisy
9.Relay Team4:29.44TNKnoxville HallsApr 09Dave Emory Relays
10.Relay Team4:32.76TNSoddy-DaisyMar 30Stan Sumrell Classic @ Soddy Daisy
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]Compare top 10
1.Relay Team10:28.79TNDaniel BooneMay 01Texas Roadhouse / DCTC Relays
2.Dallen Hayden
Parker Russ
Jake Ryan
Adam Willet
10:46.26TNChristian BrothersApr 01Saints Relays
3.Reese Webber
Kaleb Conway
Andreis Campo
Tal Old
11:06.00TNColliervilleApr 10Houston Classic
4.Relay Team11:12.81TNBaylorApr 20Baylor Dual Meet
5.Relay Team11:14.29TNScience HillMay 01Texas Roadhouse / DCTC Relays
6.Blake Deterding
Braiden Stevens
Jacob Pufall
Carlin Reeves
11:16.65TNRossviewMar 20Rossview Relays
7.Carson Spalding
Fuad Ahmed
Colin Knapp
Aidan Nix
11:28.00TNFather RyanApr 10Houston Classic
8.Relay Team11:37.39TNDavid CrockettMay 01Texas Roadhouse / DCTC Relays
9.Bo Scott
Caleb Hinkle
Luke Miller
Clay Hawley
11:50.00TNHarding AcademyApr 10Houston Classic
10.Eylan Morris
Daniel Jordan
Amaurie Pitts
Eze Chapina
12:09.00TNCrockett CountyApr 10Houston Classic
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12DJ Harden61' 7.75PRTNChristian BrothersMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
2.11Eli Penix57' 9.25PRTNDaniel BooneMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.12Eli Sutton57' 8PRTNBrentwood AcademyMay 01Charlie Harper Relays
4.12Brock Carlson57' 3.75PRTNFather RyanMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
5.12Kevin Burkett56' 1.5PRTNGatlinburg-PittmanMay 25TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
6.12Tristan Boatman55' 5.75PRTNJefferson CountyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
7.12Dietrick Pennington54' 10.75PRTNEvangelical ChristianMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
8.12Dominic Schroeder54' 7PRTNJefferson CountyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
9.10Drake Carlson54' 2.75PRTNFather RyanMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
10.11BJ Robinson53' 5.25PRTNChristian BrothersMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Taylan Tribble168' 3.75PRTNUnion CityMay 25TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
2.12Eli Sutton167' 8PRTNBrentwood AcademyMay 01Charlie Harper Relays
3.12Evan Smith167' 6PRTNMcCallieApr 17Montgomery Bell Academy Home Meet #3
4.12Jamal Mitchell167' 0.75PRTNHarding AcademyMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
5.10Drake Carlson165' 7.75PRTNFather RyanApr 27Great Eight Invitational
6.11Eli Penix164' 3.75PRTNDaniel BooneMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
7.11BJ Robinson162' 1.75PRTNChristian BrothersMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
8.12Dominic Schroeder159' 1.75PRTNJefferson CountyMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
9.12Brock Carlson158' 10PRTNFather RyanMar 23Father Ryan Home Meet #1
10.12Ben Centers158' 2.75PRTNWilliam BlountMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 1
1.10Cash Contreras84' 7PRUnattachedJun 26AAU Region 6
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.10Grant Campbell6' 8PRTNHeritageMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.11James Patrick6' 6PRTNFranklinApr 27Great Eight Invitational
12Marzeion Jones6' 6PRTNGreen HillMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
12Justin Hughes6' 6PRTNLipscomb AcademyMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
5.9Judah Doyle6' 4PRTNChrist Presbyterian AcademyMay 14TSSAA Division II Class A Middle Regional
12Eric Foley6' 4PRTNJohn OvertonMay 06TSSAA D-1 Section 3 - South Regional Large Schools
12Eric Rivers6' 4PRTNMcCallieApr 13Soddy Daisy Home Meet 2
12Jensen Howalt6' 4PRTNBrentwoodApr 17Montgomery Bell Academy Home Meet #3
9.12Kelvin Verge6' 4PRTNCoffee County CentralMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
10.12Caleb Littlejohn6' 3PRTNMemphis UniversityApr 13Memphis University School Meet #3
12Stockton Owen6' 3PRTNCookevilleApr 06York Institute Home Meet #3
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Connor Steanson15' 8.25PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.12Evan Puckett15' 8PRTNStation CampMar 29Father Ryan Home Meet #2
3.11Payton Culp15' 2.75PRTNFranklin Road AcademyMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
4.12Jack Braman14' 5PRTNMcCallieApr 13Soddy Daisy Home Meet 2
5.12Grant Speer14' 0PRTNChrist Presbyterian AcademyMay 14TSSAA Division II Class A Middle Regional
6.12Ethan Duck13' 11.75PRTNCentennialApr 27Great Eight Invitational
7.12Grant Coggin13' 10PRTNFarragutApr 30Last Chance Meet
8.12Jonathan Shved13' 6PRTNFarragutMar 15Farragut Home Meet
12Matthew Bretscher13' 6PRTNL & N STEM AcademyMay 04KIL Championship
10.12Michael May13' 5.75PRTNMcCallieMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Roman Woodson23' 8.75PRTNColumbia CentralApr 27Great Eight Invitational
2.11Tj Edler23' 4 (-1.1)PRTNRipleyMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.12Marzeion Jones23' 3.5PRTNGreen HillApr 27Great Eight Invitational
4.11Roland McGhee Jr23' 3.25PRTNEnsworthMay 14TSSAA Division II Class A Middle Region
5.10London Humphreys23' 2.75 (.0)PRTNChrist Presbyterian AcademyMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
6.12David Johnson23' 2PRTNHendersonvilleApr 12Sumner County Schools Championship
7.12Aeneas Reed23' 0PRTNGermantownMay 01SCIAA HS Large & Small School County Championship
8.10Jordan Harris22' 11.25 (.0)PRTNAlcoaMay 25TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School
9.12Eric Foley22' 11PRTNJohn OvertonMay 06TSSAA D-1 Section 3 - South Regional Large Schools
10.11Jaden Stevenson22' 10.5 (.0)PRTNGreenevilleMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Marzeion Jones47' 3.75 (-.2)PRTNGreen HillMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
2.12Jamell Powell45' 2.25 (-.7)PRTNArlingtonMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
3.12Jaden Keller45' 1 (.0)PRTNTennesseeMay 27 TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
4.12Skyy Craig44' 8PRTNWalker ValleyMay 07TSSAA Section 2 Sectional - Large Schools
5.11Christian Doty44' 7.25PRTNOoltewahMay 07TSSAA Section 2 Sectional - Large Schools
6.11Mason Collins44' 6.75PRTNFarragutMay 15TSSAA Division 1 Large Schools Section 1
7.12Eric Rivers44' 5.5 (1.7)PRTNMcCallieMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
8.12Sam Banks44' 4PRTNMontgomery BellMay 26TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA
9.9Nigel Vidale44' 2PRTNDobyns-BennettMay 01Texas Roadhouse / DCTC Relays
10.10Sammy Taylor43' 10.5PRTNEnsworthApr 27Great Eight Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.