Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Kevin Gilmore11.21NDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
2.9Luke Shobe11.43NDDickinson TrinityApr 29Badlands Conference Meet
9Izaak Kudrna11.43PRNDDickinson TrinityApr 29Badlands Conference Meet
4.12Dawson Zuroff11.44PRNDBeulahMay 06Killdeer Invite
5.12Kostner Benz-Weber11.49NDKilldeerApr 29Badlands Conference Meet
6.12Caleb Duffield11.54PRNDBowman CountyApr 22Killdeer Invite
7.11Collin Grage11.57NDRichardton-TaylorApr 29Badlands Conference Meet
8.11James Dela Cruz11.74PRNDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
9.11Brody Headley11.76NDBowman CountyApr 01Bowman County Early Bird
10.10Jamison Opp11.77PRNDGlen Ullin/HebronApr 29Badlands Conference Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11Kevin Gilmore22.49NDBeulahMay 22South West Region
2.9Luke Shobe23.29NDDickinson TrinityMay 11Hollinger Classic
3.11Chance Manhart23.68NDBeachMay 22South West Region
4.9Izaak Kudrna23.77PRNDDickinson TrinityApr 29Badlands Conference Meet
5.12Caleb Duffield23.82PRNDBowman CountyApr 17Blue Hawk Invitational
6.11Clay Heimer23.85NDBowman CountyMay 11Hollinger Classic
7.11Collin Grage23.99PRNDRichardton-TaylorMay 06Killdeer Invite
12Nate Battest23.99PRNDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
9.11James Dela Cruz24.05PRNDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
10.11Brody Headley24.25NDBowman CountyApr 29Badlands Conference Meet
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.9Luke Shobe51.68PRNDDickinson TrinityMay 15Beach Varsity Invite
2.11Chance Manhart51.78PRNDBeachMay 15Beach Varsity Invite
3.11Kevin Gilmore52.22PRNDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
4.12Eli Barbot53.01PRNDBeulahMay 11Heart River Invite
5.10Jack Koppelsloen53.54PRNDBeulahMay 11Heart River Invite
6.12Brian Miller53.91PRNDBowman CountyMay 15Beach Varsity Invite
7.12Caleb Duffield53.94NDBowman CountyApr 08Bowman County Invite
8.9Jake Shobe54.02PRNDDickinson TrinityMay 15Beach Varsity Invite
9.9Bishop Duffield54.37PRNDBowman CountyMay 06Killdeer Invite
10.12Dawson Zuroff54.95PRNDBeulahMay 06Killdeer Invite
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Brian Miller2:00.82NDBowman CountyApr 22Killdeer Invite
2.11Caleb Hansen2:01.36PRNDDickinson TrinityMay 06Killdeer Invite
3.11Chance Manhart2:03.01PRNDBeachMay 18Beach Last Chance
4.12Jake Daniel2:06.94NDDickinson TrinityMay 22South West Region
5.11Peyton Tuhy2:07.20NDHettinger-ScrantonMay 22South West Region
6.11Gavin Scott2:07.63PRNDBowman CountyMay 22South West Region
7.11Jace Andersen2:09.87PRNDKilldeerMay 06Killdeer Invite
8.10Eli Hansen2:10.36PRNDDickinson TrinityApr 22Killdeer Invite
9.10Jace Cofer2:10.39PRNDDickinson TrinityApr 22Killdeer Invite
10.9Gus Bohmbach2:12.38PRNDKilldeerApr 22Killdeer Invite
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Caleb Hansen4:30.66NDDickinson TrinityApr 22Killdeer Invite
2.12Brian Miller4:32.57NDBowman CountyMay 11Hollinger Classic
3.12Jake Daniel4:41.44NDDickinson TrinityMay 11Hollinger Classic
4.11Jace Andersen4:43.42PRNDKilldeerApr 22Killdeer Invite
5.11Gavin Scott4:43.61PRNDBowman CountyApr 22Killdeer Invite
6.10Eli Hansen4:47.30PRNDDickinson TrinityApr 22Killdeer Invite
7.11Peyton Tuhy4:47.81PRNDHettinger-ScrantonMay 06Killdeer Invite
8.11Owen Duttenhefner4:49.59NDKilldeerMay 06Killdeer Invite
9.10Austin Wanner4:50.28PRNDBowman CountyMay 11Hollinger Classic
10.10Caleb Sarsland4:55.07PRNDBowman CountyApr 22Killdeer Invite
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Caleb Hansen9:52.86NDDickinson TrinityMay 15Beach Varsity Invite
2.10Austin Wanner10:09.97NDBowman CountyMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
3.11Owen Duttenhefner10:12.15PRNDKilldeerMay 11Hollinger Classic
4.11Jace Andersen10:14.75NDKilldeerMay 15Beach Varsity Invite
5.12Brian Miller10:14.86NDBowman CountyMay 04House/Kihne Invite
6.10Caleb Sarsland10:24.00PRNDBowman CountyMay 22South West Region
7.10Eli Hansen10:35.00PRNDDickinson TrinityMay 15Beach Varsity Invite
8.12Jake Daniel10:44.15PRNDDickinson TrinityMay 15Beach Varsity Invite
9.10Jace Cofer10:49.24PRNDDickinson TrinityMay 04House/Kihne Invite
10.8Taylor Wanner11:12.44PRNDBowman CountyApr 17Blue Hawk Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Carson Massey16.20PRNDBowman CountyMay 22South West Region
2.12Eli Barbot16.23NDBeulahMay 22South West Region
3.12Aidan Rebel17.30PRNDMott/Regent-New EnglandMay 11Hollinger Classic
4.11Robert Bartz17.47PRNDRichardton-TaylorMay 01Glendive Elk's Invitational
5.11Dominic Tibor18.33NDDickinson TrinityMay 11Hollinger Classic
6.10Isaac Jaggi18.54PRNDKilldeerMay 22South West Region
7.11Amari Gilmore19.26PRNDBeulahMay 22South West Region
8.11Jaxson Hansey19.86NDBowman CountyMay 11Hollinger Classic
9.8Austin Mittlesteadt20.45PRNDBeulahMay 22South West Region
10.11Karter Kuhn20.79NDGlen Ullin/HebronMay 18Last Chance (Hazen)
9Dayton Kinnischtcke20.79PRNDGlen Ullin/HebronMay 01Hunter Seifert Memorial
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Eli Barbot41.20NDBeulahMay 22South West Region
2.11Carson Massey42.08PRNDBowman CountyMay 04House/Kihne Invite
3.11Robert Bartz43.16NDRichardton-TaylorMay 11Hollinger Classic
4.12Aidan Rebel44.00PRNDMott/Regent-New EnglandApr 27Dickinson Varsity Pankratz Track & Field Meet
5.10Bennett Jorgenson45.71PRNDHettinger-ScrantonMay 11Hollinger Classic
6.11Zayne Phelps46.07PRNDBeulahMay 22South West Region
7.10Isaac Jaggi46.57PRNDKilldeerMay 22South West Region
8.8Austin Mittlesteadt46.97PRNDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
9.11Karter Kuhn47.03PRNDGlen Ullin/HebronMay 15Beach Varsity Invite
10.11Jaxson Hansey47.04PRNDBowman CountyApr 22Killdeer Invite
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Brody Headley
Clay Heimer
Bohden Duffield
Carson Massey
45.27NDBowman CountyMay 18Beach Last Chance
2.James Dela Cruz
Nate Battest
Isaak Barbot
Eli Barbot
45.62NDBeulahMay 22South West Region
3.9Izaak Kudrna
Jake Shobe
Luke Shobe
Gage Glaser
46.35NDDickinson TrinityApr 22Killdeer Invite
4.Cody Simmons
Cayden Neurohr
Calvin Dobitz
Kostner Benz-Weber
46.68NDKilldeerMay 22South West Region
5.Caleb Feland
Brady Brandt
Dylan Rud
Jayden Selzler
46.74NDNew Salem-AlmontMay 22South West Region
6.Adam Kautzman
Jesse Reich
Nathan Kaufman
Aidan Rebel
47.23NDMott/Regent-New EnglandApr 24Lemmon Dacotah Bank Relays
7.Jamison Opp
Garrett Kuhn
Layne Duppong
Karter Kuhn
48.47NDGlen Ullin/HebronMay 15Beach Varsity Invite
8.Caisen Dohrmann
Mack Hoselton
Dylan Kessel
Cody Miller
51.08NDRichardton-TaylorMay 22South West Region
9.Bennett Jorgenson
Freddie Forthun
Chason Schumacher
Maddox Pierce
51.74NDHettinger-ScrantonApr 01Bowman County Early Bird
10.Kade Manhart
Bryson Sime
Justus Baker
Andrew Trask
53.39NDBeachMay 15Beach Varsity Invite
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Dawson Zuroff
Jack Koppelsloen
Nate Battest
Kevin Gilmore
1:34.02NDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
2.Brody Headley
Clay Heimer
Bohden Duffield
Carson Massey
1:34.82NDBowman CountyMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
3.Izaak Kudrna
Jace Kovash
Trevor Schagunn
Luke Shobe
1:37.04NDDickinson TrinityMay 04House/Kihne Invite
4.Jayden Selzler
Dylan Rud
Caleb Feland
Brady Brandt
1:37.36NDNew Salem-AlmontMay 11Heart River Invite
5.Collin Grage
Andrew Schwartz
Marcus Cuevas
Robert Bartz
1:37.47NDRichardton-TaylorMay 22South West Region
6.Cody Simmons
Cayden Neurohr
Calvin Dobitz
Kostner Benz-Weber
1:38.49NDKilldeerMay 22South West Region
7.Adam Kautzman
Jesse Reich
Cole Manolovits
Nathan Kaufman
1:39.39NDMott/Regent-New EnglandApr 22Killdeer Invite
8.Jamison Opp
Landon Schaff
Layne Duppong
Karter Kuhn
1:40.82NDGlen Ullin/HebronMay 18Last Chance (Hazen)
9.Justus Baker
Chance Manhart
Adam Trask
Kade Manhart
1:44.82NDBeachMay 15Beach Varsity Invite
10.Chason Schumacher
Maddox Pierce
Freddie Forthun
Peyton Tuhy
1:46.30NDHettinger-ScrantonApr 08Bowman County Invite
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Jack Koppelsloen
Brady Alexander
Eli Barbot
Kevin Gilmore
3:33.27NDBeulahMay 06Killdeer Invite
2.Carson Massey
Clay Heimer
Bishop Duffield
Brian Miller
3:36.12NDBowman CountyMay 06Killdeer Invite
3.Luke Shobe
Jake Daniel
Jake Shobe
Trevor Schagunn
3:38.35NDDickinson TrinityMay 22South West Region
4.Collin Grage
Andrew Schwartz
Marcus Cuevas
Robert Bartz
3:46.10NDRichardton-TaylorMay 22South West Region
5.Adam Kautzman
Jesse Reich
Matt Huether
Nathan Kaufman
3:47.36NDMott/Regent-New EnglandMay 22South West Region
6.Cody Simmons
Ethan Hendrickson
Dawson Schneider
Gus Bohmbach
3:48.54NDKilldeerMay 22South West Region
7.Bennett Jorgenson
Peyton Tuhy
Caden Parnow
Maddox Pierce
3:53.13NDHettinger-ScrantonMay 22South West Region
8.Chance Manhart
Adam Trask
Justus Baker
Andrew Trask
3:54.27NDBeachMay 15Beach Varsity Invite
9.Bradie Cymbaluk
Dawsyn Malkowski
Kaleb Kelly
Nolan Johnson
4:01.69NDHeart RiverMay 22South West Region
10.Jamison Opp
Karter Kuhn
Layne Duppong
Ben Hosman
4:15.72NDGlen Ullin/HebronApr 08Bowman County Invite
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 7
1.Caleb Hansen
Eli Hansen
Luke Shobe
Jake Daniel
8:28.03NDDickinson TrinityMay 04House/Kihne Invite
2.Gavin Scott
Austin Wanner
Caleb Sarsland
Brian Miller
8:32.25NDBowman CountyMay 06Killdeer Invite
3.-Owen Duttenhefner
Dawson Schneider
Gus Bohmbach
Jace Andersen
8:57.18NDKilldeerMay 11Hollinger Classic
4.Matt Huether
Justin Kathrein
Jesse Reich
Nathan Kaufman
9:12.91NDMott/Regent-New EnglandMay 22South West Region
5.Logan Neuberger
Roy Morsette
Brady Keller
Brady Alexander
9:31.87NDBeulahMay 22South West Region
6.Ben Hosman
Garrett Kuhn
Eli Gietzen
Nikko Tutorow
10:18.74NDGlen Ullin/HebronMay 06Killdeer Invite
7.Andrew Schwartz
Mack Hoselton
Caisen Dohrmann
Marcus Cuevas
10:24.00NDRichardton-TaylorApr 17Blue Hawk Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Brendon Rasmussen52' 0PRNDBowman CountyMay 15Beach Varsity Invite
2.10Kayedenn Rivinius49' 4PRNDGrant County/FlasherMay 15Beach Varsity Invite
3.11Tyler Hansen47' 10.5PRNDKilldeerMay 06Killdeer Invite
4.12Isaiah Cook47' 4NDGrant County/FlasherMay 15Beach Varsity Invite
5.12Logan Becker45' 11.5NDNew Salem-AlmontMay 22South West Region
6.9Hunter Rasmussen44' 6PRNDBowman CountyApr 29Badlands Conference Meet
7.12Nolan Johnson43' 11PRNDHeart RiverMay 15Beach Varsity Invite
8.12Easton Schantz42' 6PRNDBeulahMay 06Killdeer Invite
9.11Nathan Kaufman41' 10PRNDMott/Regent-New EnglandMay 15Beach Varsity Invite
10.11Ethan Jepson41' 9.5PRNDKilldeerMay 01Hunter Seifert Memorial
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Brendon Rasmussen147' 5PRNDBowman CountyMay 04House/Kihne Invite
2.9Hunter Rasmussen145' 6PRNDBowman CountyMay 18Beach Last Chance
3.12Nolan Johnson135' 10PRNDHeart RiverMay 18Beach Last Chance
4.12Sam Huether134' 7NDMott/Regent-New EnglandMay 22South West Region
5.11Ethan Jepson133' 9PRNDKilldeerMay 22South West Region
6.12Taven Wilson127' 11PRNDDickinson TrinityMay 22South West Region
7.12Isaiah Cook127' 4PRNDGrant County/FlasherMay 18Beach Last Chance
8.10Armani Smith119' 6.5PRNDBeulahApr 29Badlands Conference Meet
9.10Grant Kees119' 4PRNDBowman CountyMay 11Hollinger Classic
10.10Wyatt Ottmar118' 10PRNDGrant County/FlasherApr 22Killdeer Invite
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.11Nathan Kaufman168' 0PRNDMott/Regent-New EnglandApr 29Badlands Conference Meet
2.12Nate Battest163' 2NDBeulahApr 29Badlands Conference Meet
3.12Sam Huether159' 3PRNDMott/Regent-New EnglandApr 29Badlands Conference Meet
4.11Tyler Hansen152' 11PRNDKilldeerApr 22Killdeer Invite
5.10Cody Miller147' 10PRNDRichardton-TaylorApr 01Bowman County Early Bird
6.11Ben Knopp145' 10PRNDBowman CountyApr 29Badlands Conference Meet
7.11Mack Hoselton143' 2PRNDRichardton-TaylorMay 22South West Region
8.12Easton Schantz143' 0PRNDBeulahMay 01Mariya Tate Memorial
9.10Wyatt Ottmar139' 11PRNDGrant County/FlasherMay 15Beach Varsity Invite
10.12Brady Senn138' 6PRNDBowman CountyApr 01Bowman County Early Bird
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Nate Battest6' 4NDBeulahApr 22Central McLean Track Meet
2.12Dawson Zuroff6' 2PRNDBeulahMay 22South West Region
3.12Jackson Rud5' 10PRNDNew Salem-AlmontMay 22South West Region
11Owen Duttenhefner5' 10PRNDKilldeerMay 15Beach Varsity Invite
5.10Isaac Jaggi5' 8PRNDKilldeerApr 29Badlands Conference Meet
11Karter Kuhn5' 8PRNDGlen Ullin/HebronMay 15Beach Varsity Invite
7.11Teigen Marmon5' 6NDBowman CountyApr 01Bowman County Early Bird
8.9Ethan Hendrickson5' 4PRNDKilldeerMay 11Hollinger Classic
10Justin Kathrein5' 4PRNDMott/Regent-New EnglandMay 22South West Region
12Garin Anderson5' 4PRNDDickinson TrinityMay 18Beach Last Chance
10Bradie Cymbaluk5' 4PRNDHeart RiverMay 15Beach Varsity Invite
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Eli Barbot13' 6PRNDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
2.9Gus Bohmbach12' 0PRNDKilldeerMay 18Beach Last Chance
3.11Jace Andersen11' 0PRNDKilldeerApr 17Sakakawea Classic
11Cody Simmons11' 0PRNDKilldeerMay 01Hunter Seifert Memorial
5.10Caleb Sarsland10' 0PRNDBowman CountyApr 29Badlands Conference Meet
8Michael Cattoor10' 0PRNDKilldeerMay 15Beach Varsity Invite
11Isaak Barbot10' 0PRNDBeulahMay 22South West Region
8.8Elijah Ramos9' 6PRNDKilldeerMay 18Beach Last Chance
9.9Gage Glaser9' 0PRNDDickinson TrinityMay 18Beach Last Chance
11Dawson Wilson9' 0PRNDDickinson TrinityApr 17Blue Hawk Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Clay Heimer21' 10.5NDBowman CountyApr 29Badlands Conference Meet
2.12Connor Ottmar21' 8NDGrant County/FlasherApr 01Bowman County Early Bird
3.11Kevin Gilmore21' 4PRNDBeulahApr 29Badlands Conference Meet
4.12Caleb Duffield21' 3PRNDBowman CountyApr 17Blue Hawk Invitational
11Teigen Marmon21' 3PRNDBowman CountyApr 17Blue Hawk Invitational
6.12Nate Battest20' 11NDBeulahApr 29Badlands Conference Meet
7.10Cole Manolovits20' 10PRNDMott/Regent-New EnglandApr 29Badlands Conference Meet
8.12Aidan Rebel20' 4PRNDMott/Regent-New EnglandApr 01Bowman County Early Bird
9.12Kostner Benz-Weber20' 2PRNDKilldeerMay 11Hollinger Classic
10.9Nathan Dix19' 11.5PRNDBowman CountyMay 11Hollinger Classic
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11Clay Heimer43' 7PRNDBowman CountyApr 29Badlands Conference Meet
2.9Aidan O'Brien42' 0PRNDBeulahApr 17Blue Hawk Invitational
3.10Cole Manolovits41' 4PRNDMott/Regent-New EnglandMay 11Hollinger Classic
4.11Teigen Marmon41' 3PRNDBowman CountyMay 11Hollinger Classic
5.12Connor Ottmar41' 0NDGrant County/FlasherMay 18Beach Last Chance
6.12Jayden Selzler40' 8PRNDNew Salem-AlmontMay 01Hunter Seifert Memorial
7.12Caleb Feland39' 10.5PRNDNew Salem-AlmontApr 29Badlands Conference Meet
8.10Adam Kautzman39' 7.5PRNDMott/Regent-New EnglandApr 17Blue Hawk Invitational
9.11Nathan Kaufman39' 4.5PRNDMott/Regent-New EnglandApr 17Blue Hawk Invitational
10.10Thomas Jacobs39' 3.5PRNDDickinson TrinityApr 29Badlands Conference Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.