Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Jorgen Paulson11.31NDEdgeley/KulmMay 21South East Region
2.12Garret Meehl11.44NDOakesApr 27OJ & Dee Jensen Kiwanis Invitational
3.11Will Ellison11.46NDCentral CassMay 21South East Region
4.12Dallas Brandt11.57NDKindredApr 24Hillsboro-Central Valley Varsity Invitational
5.11Jake Deutsch11.58PRNDCentral CassMay 21South East Region
6.10Cruz Hernandez11.64PRNDHankinsonMay 21South East Region
7.12Samuel Badger11.71PRNDCentral CassMay 21South East Region
8.10Charlie Biewer11.72PRNDKindredApr 30Shanley Invitational
9.12Ethan McKenney11.81PRNDKindredMay 21South East Region
10.11Frosty Wisnewski11.86PRNDCentral CassMay 04Joan Halland Classic
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Garret Meehl23.07NDOakesMay 15Oakes Last Chance
2.12Jorgen Paulson23.56NDEdgeley/KulmMay 15Oakes Last Chance
3.11Frosty Wisnewski23.58PRNDCentral CassMay 04Joan Halland Classic
4.12Tristin Johnson23.98PRNDNorthern CassMay 08Central Cass Varsity Invitational
5.12Kaden Quam23.99PRNDCentral CassApr 17Eagle Invite
6.10Charlie Biewer24.00NDKindredApr 24Hillsboro-Central Valley Varsity Invitational
7.12Kolby Rasmusson24.09NDLisbonMay 15Oakes Last Chance
8.11Trevon Rodriguez24.16PRNDOak Grove LutheranMay 07Packer Relays
9.11Caeden Sweet24.17NDLisbonMay 03Oakes Open
10.9Nick Hansen24.18PRNDSargent CountyMay 15Oakes Last Chance
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Garret Meehl52.14PRNDOakesMay 04Joan Halland Classic
2.12Tristin Johnson52.23NDNorthern CassMay 08Central Cass Varsity Invitational
3.11Frosty Wisnewski52.42NDCentral CassMay 21South East Region
4.11Caeden Sweet52.53PRNDLisbonMay 15Oakes Last Chance
5.10Boeden Greenley52.57PRNDLisbonMay 21South East Region
6.10Isaac Johnson53.18PRNDNorthern CassMay 17Central Cass Last Chance
7.12Caaden Rath53.44PRNDKindredApr 24Hillsboro-Central Valley Varsity Invitational
8.10Rylee Bakkegard53.88PRNDOak Grove LutheranMay 17Bill Jansen Last Chance
9.12Simon Sveum54.52PRNDLisbonMay 15Oakes Last Chance
10.12Ty Fountain54.57PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 15Oakes Last Chance
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Caaden Rath2:01.94NDKindredMay 07Packer Relays
2.9Mike Nelson2:03.03NDLisbonMay 17Bill Jansen Last Chance
3.12Tristin Johnson2:06.01NDNorthern CassMay 21South East Region
4.10Levi Reis2:07.16PRNDEllendaleMay 15Oakes Last Chance
5.12Lane McCleary2:07.34PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 21South East Region
6.11Frosty Wisnewski2:07.77PRNDCentral CassMay 08Central Cass Varsity Invitational
7.10Rylee Bakkegard2:08.95PRNDOak Grove LutheranMay 17Bill Jansen Last Chance
8.11Ethan Schaffer2:09.57PRNDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
9.9Jack Bommersbach2:10.72PRNDEllendaleMay 15Oakes Last Chance
10.10Jeremiah Dockter2:11.66NDKindredMay 04Joan Halland Classic
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Caaden Rath4:38.58NDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
2.12Lane McCleary4:42.66PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 15Oakes Last Chance
3.11Ethan Schaffer4:46.78NDKindredMay 21South East Region
4.9Mike Nelson4:51.47PRNDLisbonApr 08Valley City Boys Invite
5.11Donald Worrell4:54.11NDEnderlin/Maple ValleyMay 15Oakes Last Chance
6.10Cole Campbell4:57.07PRNDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
7.11Rodney Olson4:58.08PRNDLisbonMay 15Oakes Last Chance
8.10Jeremiah Dockter5:00.50PRNDKindredMay 13VC Invite
9.11Jacob Urbach5:07.53PRNDLisbonMay 10Fargo Rotary Invitational
10.8Lincoln Adair5:08.25PRNDLisbonMay 21South East Region
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Caaden Rath10:09.10PRNDKindredMay 08Central Cass Varsity Invitational
2.11Ethan Schaffer10:14.88NDKindredMay 08Central Cass Varsity Invitational
3.10Cole Campbell10:37.71PRNDKindredMay 04Joan Halland Classic
4.12Lane McCleary10:40.48NDEnderlin/Maple ValleyMay 13VC Invite
5.10Theo Thurber10:42.38NDEllendaleMay 21South East Region
6.11Donald Worrell10:55.17PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 13VC Invite
7.11Jacob Urbach11:11.96NDLisbonMay 15Oakes Last Chance
8.9Andy Garman11:25.87PRNDCentral CassMay 08Central Cass Varsity Invitational
9.12Evan Gross11:29.44PRNDCentral CassMay 21South East Region
10.9Keaton Olson11:32.35PRNDKindredApr 30Shanley Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.10Trey Heinrich15.34PRNDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
2.12Hunter Allmaras15.76NDNorthern CassMay 04Joan Halland Classic
3.12Eli Heinrich16.09NDKindredApr 30Shanley Invitational
4.11Caleb Klabunde16.91PRNDKindredMay 07Packer Relays
5.10Colton Tapson18.04PRNDLisbonMay 17Bill Jansen Last Chance
6.12Aidan Olson-Tingelsta18.47PRNDCentral CassMar 29Central Cass Invitational I
7.7Gunner Thielges18.70PRNDLaMoure/Litch-MarionMay 13VC Invite
8.9Trey Skoglund19.04PRNDOakesMay 15Oakes Last Chance
9.9Nick Wulfekuhle19.28PRNDRichlandMay 21South East Region
10.9Luke Schroeder20.24PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 17Bill Jansen Last Chance
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Eli Heinrich41.68NDKindredMay 13VC Invite
2.10Trey Heinrich41.98NDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
3.11Caeden Sweet42.44NDLisbonApr 27OJ & Dee Jensen Kiwanis Invitational
4.12Max Fehr43.46PRNDBarnes County NorthMay 15Oakes Last Chance
5.11Caleb Klabunde44.02PRNDKindredMay 21South East Region
6.12Aidan Olson-Tingelsta45.69PRNDCentral CassApr 17Eagle Invite
7.7Gunner Thielges45.79PRNDLaMoure/Litch-MarionMay 04Joan Halland Classic
8.9Max Musland46.12PRNDLaMoure/Litch-MarionMay 21South East Region
9.10Colton Tapson46.82PRNDLisbonMay 15Oakes Last Chance
10.9Luke Martinson47.22PRNDSargent CountyMay 13VC Invite
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Frosty Wisnewski
Samuel Badger
Owen Wiersma
Will Ellison
44.97NDCentral CassMay 01Mariya Tate Memorial
2.Jorgen Swenson
Trey Heinrich
Eli Heinrich
Charlie Biewer
45.32NDKindredMay 21South East Region
3.Jack Metzger
Hunter Allmaras
Andrew Schenck
Kolby Vander Wal
45.54NDNorthern CassMay 17Central Cass Last Chance
4.Simon Sveum
Jordan Sours
Jaden Schmidt
Kolby Rasmusson
45.70NDLisbonMay 21South East Region
5.Brady Lettenmaier
Kyreece McGaughy
Owen Lesko
Gunner Thielges
46.18NDLaMoure/Litch-MarionMay 17Central Cass Last Chance
6.Charlie Andrys
Lane Froehlich
Braedon Kinzler
Jorgen Paulson
46.27NDEdgeley/KulmMay 21South East Region
7.Carter Ptacek
Barret Gelinske
Andrew Wolff
David Schmitz
47.02NDOakesMay 15Oakes Last Chance
8.Cole Ohnstad
Andrew Green
Trevon Rodriguez
Cole Pfund
47.19NDOak Grove LutheranApr 24Hillsboro-Central Valley Varsity Invitational
9.Chayse Bopp
Nick Hansen
Luke Martinson
Bryer Crandall
47.24NDSargent CountyMay 21South East Region
10.Jake Kuchera
Tyler Brandt
Dylan Severson
Johnny Gutzmer
47.55NDWyndmere-LidgerwoodMay 21South East Region
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Reed Volden
Isaac Johnson
Hunter Allmaras
Tristin Johnson
1:33.41NDNorthern CassMay 21South East Region
2.Frosty Wisnewski
Kaden Quam
Owen Wiersma
Will Ellison
1:35.03NDCentral CassApr 24Hillsboro-Central Valley Varsity Invitational
3.Jorgen Swenson
Trey Heinrich
Eli Heinrich
Charlie Biewer
1:35.24NDKindredMay 13VC Invite
4.Simon Sveum
Caeden Sweet
Jordan Sours
Kolby Rasmusson
1:35.51NDLisbonMay 21South East Region
5.Charlie Andrys
Braedon Kinzler
Lane Froehlich
Jorgen Paulson
1:37.54NDEdgeley/KulmMay 21South East Region
6.Brady Lettenmaier
Kyreece McGaughy
Owen Lesko
Gunner Thielges
1:37.72NDLaMoure/Litch-MarionMay 15Oakes Last Chance
7.Carter Ptacek
Barret Gelinske
Joseph Heim
David Schmitz
1:39.52NDOakesMay 21South East Region
8.Exander Minets
Peter Bryn
Devin Quick
Max Fehr
1:39.66NDBarnes County NorthMay 10Ray McDaniel Memorial
9.Chayse Bopp
Nick Hansen
Luke Martinson
Bryer Crandall
1:39.77NDSargent CountyMay 13VC Invite
10.Tommy Baldwin
Tyler Brandt
Dylan Severson
Johnny Gutzmer
1:40.91NDWyndmere-LidgerwoodMay 17Central Cass Last Chance
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Charlie Biewer
Jack Olson
Caaden Rath
Eli Heinrich
3:33.81NDKindredMay 21South East Region
2.Boeden Greenley
Mike Nelson
Simon Sveum
Caeden Sweet
3:33.99NDLisbonMay 21South East Region
3.Jake Deutsch
Isaac Wisnewski
Will Ellison
Frosty Wisnewski
3:38.04NDCentral CassMay 21South East Region
4.Joseph Heim
Blayson Dolney
Adam Mayer
Garret Meehl
3:38.23NDOakesMay 08Central Cass Varsity Invitational
5.Brady Lettenmaier
Brayden Steffes
Owen Lesko
Max Musland
3:44.27NDLaMoure/Litch-MarionMay 13VC Invite
6.Reed Volden
Isaac Johnson
Hunter Allmaras
Tristin Johnson
3:44.28NDNorthern CassMay 21South East Region
7.Charlie Andrys
Lane Froehlich
Alex Huber
Wyatt Moch
3:47.41NDEdgeley/KulmMay 21South East Region
8.Evan Richman
Ty Fountain
Donald Worrell
Lane McCleary
3:48.86NDEnderlin/Maple ValleyMay 15Oakes Last Chance
9.Trevon Rodriguez
Beck Ulven
Andrew Green
Rylee Bakkegard
3:53.44NDOak Grove LutheranMay 21South East Region
10.Jack Bommersbach
Aidan Thurber
Riley Thorpe
Josh Meyers
3:56.85NDEllendaleMay 21South East Region
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 9
1.Boeden Greenley
Mike Nelson
Simon Sveum
Caeden Sweet
8:24.32NDLisbonMay 10Fargo Rotary Invitational
2.Jeremiah Dockter
Jack Olson
Ethan Schaffer
Caaden Rath
8:33.53NDKindredMay 07Packer Relays
3.Dalton Schmit
Adam Mayer
Joseph Heim
Blayson Dolney
8:43.59NDOakesMay 15Oakes Last Chance
4.Evan Gross
Josiah Crandall
Josh Dixon
Ronnie Burchill
8:58.34NDCentral CassMay 21South East Region
5.Jack Bommersbach
Theo Thurber
Aidan Thurber
Josh Meyers
9:06.44NDEllendaleMay 21South East Region
6.Rylee Bakkegard
Jeffrey Porter
Andrew Holman
Beck Ulven
9:40.09NDOak Grove LutheranMay 08Central Cass Varsity Invitational
7.Donald Worrell
Josiah Olson
Eli Christensen
Lane McCleary
9:49.58NDEnderlin/Maple ValleyApr 22VC Invite
8.Alex Huber
Wyatt Moch
Jacob Nitschke
Adam Nitschke
10:03.86NDEdgeley/KulmMay 08Central Cass Varsity Invitational
9.Evan Podoll
Brayden Steffes
Brady Lettenmaier
Brady Pfaff-Christianson
10:17.00NDLaMoure/Litch-MarionMay 03Oakes Open
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.10Jack Packer54' 3PRNDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
2.9Riley Sunram52' 4PRNDKindredMay 21South East Region
3.10Blake Houska49' 10PRNDKindredMay 13VC Invite
4.12Nick Martin49' 1PRNDCentral CassMay 08Central Cass Varsity Invitational
5.11Caleb Olson48' 3NDLisbonMay 21South East Region
6.12Brennan Wiederrich47' 10NDEdgeley/KulmMay 21South East Region
7.11Nick Thompson47' 6PRNDRichlandMay 04Joan Halland Classic
8.12Max Vikander46' 10NDKindredMay 04Joan Halland Classic
9.12Ashton Biesterfeld46' 3PRNDOakesMay 21South East Region
10.12Robert Adam46' 2PRNDLisbonMay 21South East Region
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Ashton Biesterfeld171' 5NDOakesMay 17Central Cass Last Chance
2.11Caleb Olson148' 9NDLisbonMay 21South East Region
3.10Jack Packer145' 7PRNDKindredMay 21South East Region
4.12Nick Martin143' 3.5PRNDCentral CassMay 08Central Cass Varsity Invitational
5.9Riley Sunram141' 9NDKindredMay 07Packer Relays
6.12Brennan Wiederrich138' 1NDEdgeley/KulmMay 17Central Cass Last Chance
7.10Brady Guscette130' 9PRNDBarnes County NorthApr 27Lloyd Memorial Invite
8.12Robert Adam127' 10PRNDLisbonApr 30Sisseton Legion Relays
9.11Tate Jerdee123' 10PRNDWyndmere-LidgerwoodMay 17Central Cass Last Chance
10.12Landon Hanson123' 1PRNDBarnes County NorthMay 15Oakes Last Chance
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.12Ashton Biesterfeld174' 2.5PRNDOakesMay 03Oakes Open
2.12Brennan Wiederrich167' 2PRNDEdgeley/KulmMay 21South East Region
3.11Collin Lunde164' 5PRNDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
4.9Riley Sunram154' 0PRNDKindredMay 04Joan Halland Classic
5.12Max Fehr153' 5PRNDBarnes County NorthApr 22VC Invite
6.12Robert Adam151' 6PRNDLisbonMay 21South East Region
7.11Dawson Kramer150' 2PRNDLaMoure/Litch-MarionApr 27South Central Conference
8.11Tate Jerdee142' 4.5PRNDWyndmere-LidgerwoodMay 17Central Cass Last Chance
9.11Evan Richman139' 7PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 17Bill Jansen Last Chance
10.10Levi Reis137' 8PRNDEllendaleMay 15Oakes Last Chance
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Logan Prochnow6' 0PRNDCentral CassMay 21South East Region
11Jake Deutsch6' 0PRNDCentral CassMay 08Central Cass Varsity Invitational
3.11Evan Richman5' 10PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 15Oakes Last Chance
10Riley Johnson5' 10PRNDNorthern CassMay 17Central Cass Last Chance
5.10Jorgen Swenson5' 8PRNDKindredApr 30Shanley Invitational
8Presley Perazza5' 8PRNDKindredMay 21South East Region
9Jayden Bittner5' 8PRNDLisbonMay 21South East Region
9Zeke Barnick5' 8PRNDEdgeley/KulmMay 08Central Cass Varsity Invitational
9.12Devin Quick5' 6PRNDBarnes County NorthApr 22VC Invite
12Cole Pfund5' 6PRNDOak Grove LutheranApr 27Northern Cass Varsity Invitational
11Chayse Bopp5' 6PRNDSargent CountyMay 17Central Cass Last Chance
10Ashton Czapiewski5' 6PRNDCentral CassMay 08Central Cass Varsity Invitational
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Caleb Klabunde13' 1PRNDKindredMay 13VC Invite
2.12Kaden Quam12' 0NDCentral CassMay 21South East Region
3.11Rodney Olson11' 0PRNDLisbonApr 27OJ & Dee Jensen Kiwanis Invitational
11Jack Olson11' 0PRNDKindredMay 13VC Invite
5.9Mike Nelson10' 6PRNDLisbonMay 21South East Region
11Silas Reinke10' 6PRNDLisbonMay 21South East Region
7.9Blaze Reinke10' 0PRNDLisbonMay 21South East Region
8.9Wyatt Olson9' 0PRNDLisbonMay 10Fargo Rotary Invitational
10Josiah Crandall9' 0PRNDCentral CassMay 21South East Region
10.9Kolton Kadoun8' 6PRNDSargent CountyMay 17Central Cass Last Chance
12Samuel Badger8' 6NDCentral CassApr 17Eagle Invite
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Jorgen Paulson21' 10.5PRNDEdgeley/KulmMay 15Oakes Last Chance
2.12Alex Muggli21' 3.5PRNDOakesApr 24Quarterback Club Track Meet
11Evan Richman21' 3.5PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 04Joan Halland Classic
4.11Will Ellison20' 6.5NDCentral CassMay 04Joan Halland Classic
5.12Garret Meehl20' 6PRNDOakesMay 03Oakes Open
6.9Jayden Bittner20' 4PRNDLisbonMay 17Bill Jansen Last Chance
7.10Owen Wiersma20' 3PRNDCentral CassApr 22VC Invite
8.12Kolby Rasmusson20' 2PRNDLisbonMay 17Bill Jansen Last Chance
9.12Logan Prochnow20' 0PRNDCentral CassMay 17Central Cass Last Chance
10.9Nick Hansen19' 10NDSargent CountyMay 08Central Cass Varsity Invitational
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.10Owen Wiersma42' 9.5PRNDCentral CassMar 29Central Cass Invitational I
2.12Kolby Rasmusson42' 0.5PRNDLisbonMay 21South East Region
11Evan Richman42' 0.5PRNDEnderlin/Maple ValleyMay 08Central Cass Varsity Invitational
4.12Kolby Vander Wal41' 10PRNDNorthern CassApr 22VC Invite
5.12Caaden Rath41' 4PRNDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
6.9Nick Hansen40' 10PRNDSargent CountyMay 08Central Cass Varsity Invitational
7.9Jace Narum40' 9.5PRNDCentral CassMay 21South East Region
8.10Jake Kuchera40' 3PRNDWyndmere-LidgerwoodMay 08Central Cass Varsity Invitational
9.12Matthew Pearson39' 4PRNDKindredMay 21South East Region
10.12Bryer Crandall38' 10.5PRNDSargent CountyMay 21South East Region
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.