Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Carson Hegerle10.85 (1.2)NDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.12Jackson Kuznia10.92PRNDWest Fargo SheyenneMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
3.12Bakarr Fullah11.01 (1.2)PRNDFargo SouthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.12Henry Collins11.09 (2.9)NDShanleyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.10Ty Schlichting11.10 (1.6)PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
12Jaden Compson11.10PRNDValley CityApr 30Shanley Invitational
7.11John Gores11.19NDShanleyApr 09Fargo South Icebreaker
8.12Austin Harmsen11.19PRNDDaviesApr 29Fargo Davies JV Quadrangular
9.12Samuel Nyemah11.22 (1.2)PRNDFargo NorthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10Ethan Raan11.22 (3.4)NDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11Carson Hegerle21.67 (1.3)PRNDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.12Jackson Kuznia21.91PRNDWest Fargo SheyenneMay 07Packer Relays
3.12Jak Urlacher21.95 (1.3)PRNDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.11Wyatt Mutzenberger22.14 (4.7)PRNDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.12Bakarr Fullah22.24PRNDFargo SouthMay 07Packer Relays
6.12Samuel Nyemah22.49PRNDFargo NorthMay 14Moorhead v Fargo North Dual
7.12Trevor Tiongson22.60 (4.7)PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.11Austin Shape22.86 (1.9)NDValley CityMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
9.12Jaden Compson22.92PRNDValley CityApr 24Grand Forks Pentangular
10.12Jacob Brosius22.97PRNDFargo NorthMay 21East Region
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Jackson Kuznia49.91PRNDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
2.11Parker Nelson50.50PRNDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.11Gannon Brooks51.19PRNDRed RiverMay 21East Region
4.11Wyatt Mutzenberger51.30PRNDGrand Forks CentralApr 24Grand Forks Pentangular
5.12Jack Robertson51.79PRNDDaviesMay 21East Region
6.11Nathaniel Fritel52.04NDFargo NorthMay 14Moorhead v Fargo North Dual
7.10James Gaden52.28PRNDFargo SouthMay 21East Region
11Brady Duttenhefer52.28PRNDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
9.12Carson Dean52.63PRNDShanleyMay 10Fargo Rotary Invitational
10.10Reece Breidenbach52.68NDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.11Caeden Johnson1:56.64NDWest Fargo SheyenneApr 27West Fargo Quadrangular
2.11Parker Nelson1:56.80PRNDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Jacob Knodle1:57.34PRNDWest Fargo SheyenneMay 10Fargo Rotary Invitational
4.11Lane Dullum1:58.75NDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.12Carson Dean1:59.15PRNDShanleyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.11Dameon Zenawick1:59.30PRNDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.12Mustafe Abdi1:59.82PRNDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.12Jack Robertson1:59.88NDDaviesMay 07Packer Relays
9.10Quinn Roehl2:00.10NDGrand Forks CentralMay 17Bob Zimney Last Chance
10.11Hunter McHenry2:00.45PRNDRed RiverMay 10Fargo Rotary Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Jacob Knodle4:14.79PRNDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
2.9Owen Sondag4:19.19PRNDFargo NorthMay 21East Region
3.9Aiden Johnson4:21.10PRNDWest Fargo SheyenneMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
4.11Caeden Johnson4:21.96PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.11Dameon Zenawick4:23.75PRNDRed RiverMay 21East Region
6.11Hunter McHenry4:27.09NDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.10Quinn Roehl4:29.38NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.10Jonah Dafoe4:30.71PRNDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
9.12Mustafe Abdi4:30.84PRNDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10.10Matt Rongitsch4:31.70PRNDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Jacob Knodle9:01.56PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.9Aiden Johnson9:13.19PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.9Owen Sondag9:17.63PRNDFargo NorthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.11Hunter McHenry9:38.07NDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.12Broden Diederich9:47.82PRNDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.10Matt Rongitsch9:49.71PRNDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.11Dameon Zenawick9:55.44NDRed RiverApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
8.11Regan Bosch9:57.90NDDaviesMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
9.10Brady Goss9:58.40NDDevils LakeMay 21East Region
10.11Justin Smith10:00.19PRNDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Jared Eggermont14.93PRNDValley CityMay 07Packer Relays
2.11Carter Elde14.97 (2.2)NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Courage David15.71 (2.2)PRNDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
11Isaac Birnbaum15.71PRNDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
5.12Jackson Kuznia15.90PRNDWest Fargo SheyenneMar 29West Fargo Sheyenne Earlybird
6.10Carter Byron15.96NDRed RiverMay 07Packer Relays
7.12Trehvon Montgomery15.98PRNDFargo SouthApr 27West Fargo Quadrangular
8.10Lukas Heydt16.00NDRed RiverMay 07Packer Relays
9.11Steven Edwards16.24NDWest FargoMay 17Bob Zimney Last Chance
10.11Denver Piechowski16.57NDDaviesMay 14Orvik-Radke Classic
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Carter Elde38.32NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.11Isaac Birnbaum39.64PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Jared Eggermont39.97PRNDValley CityMay 21East Region
4.12Jackson Kuznia41.44PRNDWest Fargo SheyenneMay 07Packer Relays
5.12Adam Arnold41.48PRNDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10Lukas Heydt41.48NDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.8Josh Beil41.79NDDaviesMay 15EDC Boys JV Outdoor Championships
8.11Joe Williamson42.40NDGrand Forks CentralApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
9.12Jacob Bartels42.42PRNDWahpetonMay 04Joan Halland Classic
10.10Will Lacher42.92NDFargo SouthMay 21East Region
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Abraham Kollie
Ethan Raan
Trevor Tiongson
Ty Schlichting
42.87NDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
2.James Gaden
Trehvon Montgomery
Sibomana Enock
Bakarr Fullah
42.97NDFargo SouthMay 21East Region
3.John Gores
Carson Dean
Carter Kochmann
Henry Collins
43.83NDShanleyApr 09Fargo South Icebreaker
4.Samuel Nyemah
Jacob Brosius
Nathaniel Fritel
Peder Haugo
43.88NDFargo NorthMay 21East Region
5.Denver Piechowski
Austin Harmsen
Ryan Barth
Nicholas Nyquist
44.09NDDaviesMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.Ian Skari
Carson Hegerle
Courage David
Ibrahim Bangura
44.20NDWest FargoMay 21East Region
7.Collin Allan
Alex Schill
Adam Arnold
Jak Urlacher
44.39NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.Mason Reynolds
Carter Byron
Gannon Brooks
Sam Kruger
44.73NDRed RiverMay 10Fargo Rotary Invitational
9.Jackson DeVries
Blake Schafer
Beau Arenstein
Shea Truesdell
45.30NDWahpetonMay 21East Region
10.Carter Borg
Austin Shape
Evan Mielke
Jaden Compson
45.38NDValley CityMay 04Joan Halland Classic
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Trehvon Montgomery
Peyton Kessel
Sibomana Enock
Bakarr Fullah
1:29.24NDFargo SouthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.Ty Schlichting
Brady Duttenhefer
Isaac Birnbaum
Trevor Tiongson
1:30.30NDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.Ian Skari
Carson Hegerle
Courage David
Payton McGregor
1:30.63NDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.Nathaniel Fritel
Peder Haugo
Jacob Brosius
Samuel Nyemah
1:30.77NDFargo NorthMay 21East Region
5.John Gores
Carson Dean
Carter Kochmann
Henry Collins
1:31.05NDShanleyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.Wyatt Mutzenberger
Jak Urlacher
Alex Schill
Carter Elde
1:31.65NDGrand Forks CentralMay 01Howard Wood Dakota Relays
7.Jared Eggermont
Austin Shape
Evan Mielke
Jaden Compson
1:32.78NDValley CityApr 30Shanley Invitational
8.Sam Kruger
Carter Stinson
Gannon Brooks
Morgan Hoefs
1:33.25NDRed RiverMay 21East Region
9.Nathan Stegmiller
Austin Harmsen
Ryan Barth
Nicholas Nyquist
1:33.79NDDaviesMay 14Orvik-Radke Classic
10.Jackson DeVries
Treyton Mauch
Beau Arenstein
Brady Owens
1:36.92NDWahpetonMay 21East Region
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Jackson Kuznia
Trevor Tiongson
Reece Breidenbach
Caeden Johnson
3:24.81NDWest Fargo SheyenneMay 01Howard Wood Dakota Relays
2.Adam Arnold
Wyatt Mutzenberger
Jak Urlacher
Carter Elde
3:28.10NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.Carson Dean
Carter Kochmann
Emmett Kenney
Henry Collins
3:29.66NDShanleyApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
4.Tanner Schiller
Carter Stinson
Sam Kruger
Gannon Brooks
3:30.99NDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.Carson Hegerle
Parker Nelson
Eli Svenby
Courage David
3:32.53NDWest FargoMay 21East Region
6.James Gaden
George Hanesgard
Zunekia Diamond McGill
Tristan Quibell
3:33.74NDFargo SouthMay 10Fargo Rotary Invitational
7.Nathaniel Fritel
Alex Flores
Daniel Jones
Gabe Sagvold
3:34.79NDFargo NorthMay 21East Region
8.Jack Robertson
Drew Rempher
Jaray Touray
Grant Tschosik
3:35.13NDDaviesMay 21East Region
9.Gus Lasch
Blake Schafer
Riley Schmit
Jacob Bartels
3:42.17NDWahpetonMay 10Fargo Rotary Invitational
10.Colton Schneider
Jacob Vaagen
Sam Enget
Gabriel Houle
3:42.58NDDevils LakeMay 21East Region
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Jonah Dafoe
Broden Diederich
Hunter McHenry
Mustafe Abdi
8:02.28NDRed RiverMay 21East Region
2.Jacob Knodle
Aiden Johnson
Kamden Coles
Caeden Johnson
8:07.16NDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.Justin Smith
Parker Nelson
Lincoln Retzlaff
Lane Dullum
8:07.63NDWest FargoMay 21East Region
4.Drew Rempher
Regan Bosch
Jaray Touray
Jack Robertson
8:12.79NDDaviesMay 21East Region
5.Owen Sondag
Caleb Yokom
Braxton Middaugh
Gabe Sagvold
8:19.54NDFargo NorthApr 30Shanley Invitational
6.Emmett Kenney
Carson Dean
Ethan Lantz
Noah Geffre
8:23.64NDShanleyMay 21East Region
7.Gus Lasch
Colin Samuels
Riley Schmit
Jacob Bartels
8:31.23NDWahpetonMay 21East Region
8.Curtis Sande
Emmett Sum
Cael Lorenz
Finn Jackson
8:41.40NDGrand Forks CentralMay 21East Region
9.Brady Goss
Jacob Vaagen
Tyler Goss
Gabriel Houle
8:45.49NDDevils LakeMay 21East Region
10.Charley Larson
Omar Aly Ahmed
Nathan Hokstad
Isaac Miller
9:29.85NDFargo SouthApr 09Fargo South Icebreaker
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Kc Ortiz54' 9PRNDWest FargoMay 17Bob Zimney Last Chance
2.12James Tice49' 7.25PRNDDevils LakeMay 17Devils Lake Rotary
3.12Sam Sather49' 6PRNDRed RiverMay 10Fargo Rotary Invitational
4.12Andrew Paustian49' 1PRNDDaviesApr 17Eagle Invite
5.11Kaleb Vliem48' 9.5NDDaviesMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.11Jacob Kirkeby46' 2NDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
7.12Simon Bowden44' 7.75PRNDShanleyApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
8.12Kaiden Vliem44' 5PRNDDaviesMay 21East Region
9.11Arthur Fahnbulleh43' 10PRNDWest Fargo SheyenneApr 30Shanley Invitational
10.12Adam Clute43' 0PRNDWest Fargo SheyenneMay 17Bill Jansen Last Chance
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.10Ethan Manock154' 5NDWahpetonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.12Kc Ortiz153' 0PRNDWest FargoMay 10Fargo Rotary Invitational
3.12Andrew Paustian148' 8.25PRNDDaviesMay 10Fargo Rotary Invitational
4.10Logan Arason147' 3NDRed RiverMay 14Orvik-Radke Classic
5.12Mickey Kenney146' 3PRNDFargo NorthMay 10Fargo Rotary Invitational
6.10Eli Hayes138' 9NDDaviesMay 07Packer Relays
7.11Kaleb Vliem137' 3NDDaviesMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.12James Tice132' 10.5NDDevils LakeMay 17Devils Lake Rotary
9.12Tyler Larson132' 10PRNDRed RiverMay 17Bob Zimney Last Chance
10.11Hunter Van Raden130' 10PRNDFargo NorthMay 07Packer Relays
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.10Logan Arason178' 7NDRed RiverMar 26Grand Forks Triangular
2.10Ethan Manock173' 8NDWahpetonMay 10Fargo Rotary Invitational
3.10Eli Hayes166' 6PRNDDaviesMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.12Kael Grebel165' 3PRNDValley CityApr 24Grand Forks Pentangular
5.12Carson McGough160' 6PRNDValley CityMay 21East Region
6.12Mickey Kenney160' 1PRNDFargo NorthMay 21East Region
7.11Jacob DeVries155' 10PRNDWahpetonMay 13VC Invite
8.10Colton Schneider155' 8NDDevils LakeApr 16West Fargo Sheyenne Quadrangular
9.12James Tice152' 1PRNDDevils LakeApr 30Shanley Invitational
10.12Carson Bollinger149' 0.75PRNDDaviesMay 10Fargo Rotary Invitational
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Peyton Zaun6' 4PRNDValley CityMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.9Cedric Taylor6' 0NDWest FargoApr 21West Fargo v Fargo North Outdoor Dual
12Peyton Kessel6' 0PRNDFargo SouthApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
11Jean Irumva6' 0NDWest FargoMay 10Fargo Rotary Invitational
5.11Michael Nhial5' 10NDWest Fargo SheyenneApr 16West Fargo Sheyenne Quadrangular
10Carter Byron5' 10PRNDRed RiverApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
10Luke Berge5' 10PRNDDaviesMay 10Fargo Rotary Invitational
10Lukas Heydt5' 10PRNDRed RiverMay 10Fargo Rotary Invitational
12Carter Stinson5' 10PRNDRed RiverMay 14Orvik-Radke Classic
10Dylan Beyl5' 10NDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
12Wythe Rynestad5' 10NDGrand Forks CentralMay 21East Region
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Jak Urlacher15' 7.5PRNDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.11Bradley Bertsch13' 3NDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
12Erik Ault13' 3PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.12Ryan Barth13' 0PRNDDaviesMay 07Packer Relays
5.12Shea Truesdell12' 6PRNDWahpetonMay 17Bill Jansen Last Chance
12Andrew Martodam12' 6PRNDDaviesMay 07Packer Relays
7.9Connor Manske12' 0NDWest Fargo SheyenneMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
8.10Andrew Withuski11' 6NDWahpetonMay 21East Region
10Hudson Flom11' 6PRNDRed RiverMay 17Bob Zimney Last Chance
10.12Jakob Stevenson11' 0PRNDGrand Forks CentralApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
9Ryaan Alshami11' 0NDGrand Forks CentralMay 21East Region
9Thomas Schreiner11' 0NDDaviesMay 21East Region
10Soren Kaster11' 0NDWest Fargo SheyenneMay 04Fargo Davies Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Sibomana Enock22' 2.5NDFargo SouthApr 09Fargo South Icebreaker
2.12Trehvon Montgomery22' 1 (1.1)PRNDFargo SouthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.10Ty Schlichting21' 7NDWest Fargo SheyenneApr 16West Fargo Sheyenne Quadrangular
4.12Peyton Zaun21' 0PRNDValley CityApr 08Valley City Boys Invite
5.8Treyton Mauch20' 11PRNDWahpetonMay 17Bill Jansen Last Chance
6.12Carter Kochmann20' 10.25NDShanleyMay 17Bill Jansen Last Chance
7.9Thomas Schreiner20' 6.5NDDaviesMay 07Packer Relays
8.11Nathaniel Fritel20' 4.5NDFargo NorthApr 21West Fargo v Fargo North Outdoor Dual
9.12Carter Stinson20' 4.25PRNDRed RiverMar 29West Fargo Sheyenne Earlybird
10.11John Gores20' 3PRNDShanleyApr 16West Fargo Sheyenne Quadrangular
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Sibomana Enock44' 11PRNDFargo SouthApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
2.12Carter Stinson42' 1 (.3)PRNDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12KJ Franklin41' 8.25PRNDWest Fargo SheyenneApr 16West Fargo Sheyenne Quadrangular
4.12Peyton Zaun41' 7PRNDValley CityApr 22VC Invite
5.11Simon Haug41' 1PRNDRed RiverMay 17Bob Zimney Last Chance
6.12Peyton Kessel41' 0.5PRNDFargo SouthMay 07Packer Relays
7.12Gadi Ntirandekura40' 10.5PRNDFargo SouthMay 21East Region
8.10Lukas Heydt40' 5PRNDRed RiverMay 21East Region
9.9Erick Paye40' 2PRNDGrand Forks CentralApr 10Boys & Girls Double Dual 2021
10.10Dylan Beyl40' 1NDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.