Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Calob Larson10.45PRNDLegacyApr 22Karlgaard Invite
2.11Dawson Hawkinson10.80 (3.4)NDBismarckMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.11Carson Hegerle10.85 (1.2)NDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.12Mustafa Taylor10.88 (3.4)PRNDDickinsonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.12Jackson Kuznia10.92PRNDWest Fargo SheyenneMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
6.12Wade James10.96 (2.9)PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.12Bakarr Fullah11.01 (1.2)PRNDFargo SouthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.10Dylan McGlothlin11.02NDLegacyMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
12TJ Seidel11.02PRNDLegacyApr 22Karlgaard Invite
10.11Quentin Lewis11.07NDDickinsonMay 06Charlie Denton Relays
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Calob Larson21.12PRNDLegacyApr 22Karlgaard Invite
2.11Carson Hegerle21.67 (1.3)NDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Mustafa Taylor21.71 (1.3)PRNDDickinsonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.12Jackson Kuznia21.91PRNDWest Fargo SheyenneMay 07Packer Relays
5.11Dawson Hawkinson21.93 (1.3)NDBismarckMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.12Jak Urlacher21.95 (1.3)PRNDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.12Wade James22.03 (4.7)PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.11Wyatt Mutzenberger22.14 (4.7)NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
9.11Quentin Lewis22.19 (3.3)NDDickinsonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10.12TJ Seidel22.23 (1.9)PRNDLegacyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Calob Larson47.02PRNDLegacyMay 01Howard Wood Dakota Relays
2.12Cullen Curl49.78PRNDSt. Mary'sMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Jackson Kuznia49.91PRNDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
4.11Jacob Renz49.95PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.11Joseph Eberle50.47PRNDSt. Mary'sMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.11Parker Nelson50.50NDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.12Tommy Kern50.63NDGraftonMay 21North East Region
8.12Tucker Schiele50.77PRNDSouthern McLean (Washburn/Wilton/Wing)May 21South Central Region
9.11Dawson Hawkinson51.01NDBismarckMay 06Charlie Denton Relays
10.12Michael Borysewicz51.05PRNDLarimoreMay 15Larimore Invitational
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Sean Korsmo1:53.61PRNDBismarckMay 11BPS Triangular
2.10Ethan Moe1:54.41NDWillistonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Brady Yoder1:55.48PRNDDickinsonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.11Chance Bowlinger1:55.64NDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.12Aidan Jarvis1:56.39PRNDMinotMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.11Caeden Johnson1:56.64NDWest Fargo SheyenneApr 27West Fargo Quadrangular
7.12Ethan Bender1:56.77PRNDCenturyMay 11BPS Triangular
8.11Parker Nelson1:56.80PRNDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
9.12Mason Kindel1:56.97PRNDCenturyMay 11BPS Triangular
10.12Jacob Knodle1:57.34PRNDWest Fargo SheyenneMay 10Fargo Rotary Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Sean Korsmo4:12.16PRNDBismarckMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.12Brady Yoder4:13.26PRNDDickinsonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Jacob Knodle4:14.79PRNDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
4.10Ethan Moe4:17.33NDWillistonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.9Owen Sondag4:19.19NDFargo NorthMay 21East Region
6.12Ethan Bender4:20.05PRNDCenturyApr 22Minot Invite
7.12Mason Kindel4:20.69PRNDCenturyMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
8.9Aiden Johnson4:21.10NDWest Fargo SheyenneMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
9.11Griffin House4:21.48NDCenturyMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
10.12Ben Anteau4:21.51PRNDJamestownMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Sean Korsmo8:57.82PRNDBismarckMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.12Brady Yoder8:59.56PRNDDickinsonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Jacob Knodle9:01.56PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.12Ben Anteau9:08.10PRNDJamestownMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.9Aiden Johnson9:13.19PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.9Owen Sondag9:17.63PRNDFargo NorthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.12Ethan Bender9:21.03PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.10Fynn Krenz9:21.18PRNDWillistonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
9.12Gunnar Alvarado9:24.41PRNDWillistonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10.11Griffin House9:32.51NDCenturyMay 01Howard Wood Dakota Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Brock Johnsen14.37PRNDCenturyMay 06Charlie Denton Relays
2.12Clay Radenz14.72 (2.2)PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Jared Eggermont14.93PRNDValley CityMay 07Packer Relays
4.11Carter Elde14.97 (2.2)NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.12Cullen Curl15.07PRNDSt. Mary'sMay 06Charlie Denton Relays
6.12Morningstar Williams15.15PRNDBismarckMay 17WDA Last Chance
7.12JD Matehs15.28NDRugbyMay 21North Central Region
8.10Trey Heinrich15.34PRNDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
9.11Nate Anderson15.44 (1.8)PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10Brooks Turner15.44 (2.2)NDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Cullen Curl37.87PRNDSt. Mary'sMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.11Carter Elde38.32NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Clay Radenz38.40PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.12Brock Johnsen38.66PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.11Isaac Birnbaum39.64PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.12Jared Eggermont39.97PRNDValley CityMay 21East Region
7.12Tommy Kern40.04PRNDGraftonMay 17Bob Zimney Last Chance
8.11Madden Thorson40.05NDHarvey/Wells CountyMay 21North Central Region
9.12JD Matehs40.42NDRugbyMay 11CNDC Outdoor
10.12Sam Roller40.83NDThompsonMay 17Bob Zimney Last Chance
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Matthew Alexis
Calob Larson
Nathan Mathern
TJ Seidel
42.42NDLegacyApr 22Karlgaard Invite
2.Mason Maier
Brock Johnsen
Peyton Arndt
Wade James
42.73NDCenturyMay 11BPS Triangular
3.Abraham Kollie
Ethan Raan
Trevor Tiongson
Ty Schlichting
42.87NDWest Fargo SheyenneMay 21East Region
4.James Gaden
Trehvon Montgomery
Sibomana Enock
Bakarr Fullah
42.97NDFargo SouthMay 21East Region
5.Lucas Miller
Dawson Hawkinson
Hudson Schroeder
Ty Allen
43.36NDBismarckMay 21West Region
6.John Gores
Carson Dean
Carter Kochmann
Henry Collins
43.83NDShanleyApr 09Fargo South Icebreaker
7.Samuel Nyemah
Jacob Brosius
Nathaniel Fritel
Peder Haugo
43.88NDFargo NorthMay 21East Region
8.Mustafa Taylor
Jack Unruh
Quentin Lewis
Bradyn Enderud
43.95NDDickinsonMay 06Charlie Denton Relays
9.Levi Korum
Devin Beach
Preston Kroeber
Brode Hillstrom
43.97NDJamestownMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10.Denver Piechowski
Austin Harmsen
Ryan Barth
Nicholas Nyquist
44.09NDDaviesMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Matthew Alexis
TJ Seidel
Reece Snow
Nathan Mathern
1:28.42NDLegacyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.Trehvon Montgomery
Peyton Kessel
Sibomana Enock
Bakarr Fullah
1:29.24NDFargo SouthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
Caden Hight
Wade James
Peyton Arndt
Drew Kelsch
1:29.24NDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
4.Ty Schlichting
Brady Duttenhefer
Isaac Birnbaum
Trevor Tiongson
1:30.30NDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.Mustafa Taylor
Jack Homiston
Mason Anchondo
Quentin Lewis
1:30.59NDDickinsonMay 21West Region
6.Ian Skari
Carson Hegerle
Courage David
Payton McGregor
1:30.63NDWest FargoMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.Nathaniel Fritel
Peder Haugo
Jacob Brosius
Samuel Nyemah
1:30.77NDFargo NorthMay 21East Region
8.John Gores
Carson Dean
Carter Kochmann
Henry Collins
1:31.05NDShanleyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
9.Lucas Miller
Dawson Hawkinson
Gannon McGregor
Ty Allen
1:31.30NDBismarckMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10.Wyatt Mutzenberger
Jak Urlacher
Alex Schill
Carter Elde
1:31.65NDGrand Forks CentralMay 01Howard Wood Dakota Relays
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Clay Radenz
Brock Johnsen
Jacob Renz
Chance Bowlinger
3:22.84NDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.Joseph Eberle
Isaac Felchle
Ean Leingang
Cullen Curl
3:24.55NDSt. Mary'sMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.Jackson Kuznia
Trevor Tiongson
Reece Breidenbach
Caeden Johnson
3:24.81NDWest Fargo SheyenneMay 01Howard Wood Dakota Relays
4.Mustafa Taylor
Brady Yoder
Quentin Lewis
Kaden Selle
3:25.26NDDickinsonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.Aanders Weltz
Aidan Hasby
Chase Knoll
Calob Larson
3:28.05NDLegacyApr 22Karlgaard Invite
6.Adam Arnold
Wyatt Mutzenberger
Jak Urlacher
Carter Elde
3:28.10NDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.Carson Dean
Carter Kochmann
Emmett Kenney
Henry Collins
3:29.66NDShanleyApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
8.Tanner Schiller
Carter Stinson
Sam Kruger
Gannon Brooks
3:30.99NDRed RiverMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
9.Sean Korsmo
Dawson Hawkinson
Drew Henriksen
Trenton Gibson
3:31.26NDBismarckMay 06Charlie Denton Relays
10.Cutter Jones
Logan Dangerfield
James Powers
Ethan Moe
3:31.35NDWillistonMay 21West Region
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Mason Kindel
Ethan Bender
Jacob Renz
Chance Bowlinger
7:51.69NDCenturyMay 21West Region
2.Juan Flores
Isaac Anderson
Brady Korsmo
Sean Korsmo
8:00.43NDBismarckMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.Jonah Dafoe
Broden Diederich
Hunter McHenry
Mustafe Abdi
8:02.28NDRed RiverMay 21East Region
4.Jacob Knodle
Aiden Johnson
Kamden Coles
Caeden Johnson
8:07.16NDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.Justin Smith
Parker Nelson
Lincoln Retzlaff
Lane Dullum
8:07.63NDWest FargoMay 21East Region
6.Fynn Krenz
James Powers
Gunnar Alvarado
Ethan Moe
8:08.15NDWillistonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.Drew Rempher
Regan Bosch
Jaray Touray
Jack Robertson
8:12.79NDDaviesMay 21East Region
8.Chandlar Rott
Micah Hoke
Kade Schumacher
Ben Anteau
8:16.59NDJamestownMay 21West Region
9.Grant Schaeffer
Aidan Jarvis
Carson Wistisen
Oscar Hultz
8:18.77NDMinotMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10.Brady Yoder
Hunter Gregoire
Griffin Obrigewitch
AJ Ash
8:19.24NDDickinsonMay 17WDA Last Chance
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Kaden Pastian62' 7PRNDHillsboro/Central ValleyMay 08Central Cass Varsity Invitational
2.12Jaxon Duttenhefer60' 6.5PRNDMandanMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Andrew Leingang59' 7PRNDCenturyMay 06Charlie Denton Relays
4.12Kc Ortiz54' 9PRNDWest FargoMay 17Bob Zimney Last Chance
5.12Carter Smith54' 8PRNDLegacyMay 11BPS Triangular
6.10Jack Packer54' 3NDKindredMay 17Bill Jansen Last Chance
7.12Thomas Jeske53' 9PRNDCenturyMay 21West Region
12Brady Bauman53' 9PRNDBismarckApr 10Bismarck Kiwanis Boys
9.12Trey Haugen53' 8PRNDDickinsonMay 06Charlie Denton Relays
10.11Lucas Schweigert52' 7NDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Kaden Pastian193' 4PRNDHillsboro/Central ValleyMay 21North East Region
2.12Ashton Biesterfeld171' 5NDOakesMay 17Central Cass Last Chance
3.12Aanders Weltz168' 9PRNDLegacyMay 06Charlie Denton Relays
4.12Lane Grant163' 0PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.12Jaxon Duttenhefer158' 8PRNDMandanMay 21West Region
6.11Thomas Allmer157' 9PRNDJamestownMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.11Lucas Schweigert157' 2PRNDCenturyMay 06Charlie Denton Relays
8.12Brady Bauman156' 3PRNDBismarckMay 21West Region
9.10Ethan Manock154' 5NDWahpetonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10.12Kc Ortiz153' 0PRNDWest FargoMay 10Fargo Rotary Invitational
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.12Jaxon Duttenhefer179' 3PRNDMandanMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.10Logan Arason178' 7NDRed RiverMar 26Grand Forks Triangular
3.12Ashton Biesterfeld174' 2.5PRNDOakesMay 03Oakes Open
4.12Sam Roller173' 9NDThompsonMar 26Grand Forks Triangular
5.10Ethan Manock173' 8NDWahpetonMay 10Fargo Rotary Invitational
6.12Lane Grant173' 5PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.11Nathan Kaufman168' 0PRNDMott/Regent-New EnglandApr 29Badlands Conference Meet
8.12Brennan Wiederrich167' 2PRNDEdgeley/KulmMay 21South East Region
9.10Eli Hayes166' 6NDDaviesMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
10.12Kael Grebel165' 3PRNDValley CityApr 24Grand Forks Pentangular
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Braden Brown6' 8.5PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.12Stevan Garza6' 6PRNDGraftonMay 21North East Region
12Williams Durocher6' 6PRNDCenturyMay 21West Region
4.12Cole Slaubaugh6' 4NDRugbyApr 27Lloyd Memorial Invite
12Ryan Feland6' 4PRNDMohall-Lansford-SherwoodApr 27Nedrose Cardinals Varsity Meet
12Nate Battest6' 4NDBeulahApr 22Central McLean Track Meet
12Peyton Zaun6' 4PRNDValley CityMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
8.10Brooks Turner6' 2NDCenturyApr 29Class A Boys and Girls Mar Club Invite
-Qualifying Standard6' 2NDNDHSAA - Class AMar 01NDHSAA State Qualifying Standards
11Alex Erickson6' 2PRNDHarvey/Wells CountyMay 01Hunter Seifert Memorial
-Qualifying Standard6' 2NDNDHSAA - Class BMar 01NDHSAA State Qualifying Standards
12Dawson Zuroff6' 2PRNDBeulahMay 22South West Region
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Jak Urlacher15' 7.5PRNDGrand Forks CentralMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.12John Fischer14' 3.5PRNDBenson CountyMay 11CNDC Outdoor
3.12Jakob German13' 6PRNDBismarckApr 17Mandan Boys & Girls Invite
12Eli Barbot13' 6PRNDBeulahMay 15Glenburn Track and Field Meet
5.11Bradley Bertsch13' 3NDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
12Erik Ault13' 3PRNDWest Fargo SheyenneMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
7.11Caleb Klabunde13' 1PRNDKindredMay 13VC Invite
8.12Ethan Wardell13' 0PRNDDickinsonMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
11Parker Gallagher13' 0NDHillsboro/Central ValleyMay 21North East Region
10Noah Mehus13' 0PRNDMay-Port CGMay 17Central Cass Last Chance
10Keaton Reinke13' 0NDMinotMay 14Orvik-Radke Classic
11Jack Homiston13' 0NDDickinsonMay 13DHS Boys' Track & Field Meet
12Ryan Barth13' 0PRNDDaviesMay 07Packer Relays
12Matthew Scheer13' 0PRNDSt. Mary'sApr 29Class A Boys and Girls Mar Club Invite
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Braden Brown22' 7.5PRNDCenturyMay 06Charlie Denton Relays
2.12Trey Welstad22' 7.25PRNDRugbyMay 21North Central Region
3.12Sibomana Enock22' 2.5NDFargo SouthApr 09Fargo South Icebreaker
4.12Trehvon Montgomery22' 1 (1.1)PRNDFargo SouthMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
5.10JD Williams22' 0.5NDWillistonMay 21West Region
6.12Jorgen Paulson21' 10.5PRNDEdgeley/KulmMay 15Oakes Last Chance
11Clay Heimer21' 10.5NDBowman CountyApr 29Badlands Conference Meet
8.12Matt Alexis21' 8.5PRNDLegacyApr 08Minot Earlybird
10Ryan Brynjolfson21' 8.5NDCenturyMay 17Sophomore Boys WDA Track & Field Meet 2021
11Quentin Lewis21' 8.5PRNDDickinsonApr 27Dickinson Varsity Pankratz Track & Field Meet
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Kenneth Brako45' 7 (1.4)PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
2.12Nick Kupfer45' 5.5 (1.8)PRNDLegacyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
3.12Sibomana Enock44' 11PRNDFargo SouthApr 22Eagle Relays @ Sheyenne
4.12Tommy Kern44' 1PRNDGraftonMay 08Central Cass Varsity Invitational
5.12Nikko Helderop43' 9.5 (1.4)PRNDCenturyMay 29NDHSAA State A Track & Field Meet
6.11Clay Heimer43' 7NDBowman CountyApr 29Badlands Conference Meet
7.12Morningstar Williams43' 4PRNDBismarckMay 21West Region
8.10Dylan McGlothlin43' 3PRNDLegacyApr 17Mandan Boys & Girls Invite
9.10Ty Allen43' 2NDBismarckMay 17Sophomore Boys WDA Track & Field Meet 2021
10.12Payton Cauthon43' 0NDKidder CountyApr 22Central McLean Track Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.