Mens

100 MetersCompare top 10
1.1812Udodi Onwuzurike10.23 (1.6)PRMIBrother RiceJul 02Brooks PR Invitational
2.1812Brandon Miller10.41 (1.9)PRMIPrime Time Performance Track ClubJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.1812Trey Gardette10.50 (2.0)PRMIAnn Arbor HuronMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
4.10Corey Royster10.57MIMacomb DakotaMay 18MAC RED DIVISION MEET
5.9Shamar Heard10.64MIClinton Township Chippewa ValleyApr 27Eisenhower @ Chip Valley
6.1710Cole Cabana10.69 (3.4)MIDexterMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
7.1811Preston Nichols10.70PRMISt. JosephMar 30St. Joseph at Mattawan
8.11Olando Trader10.84 (2.0)PRMIJacksonMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
9.174Evan Knox10.88PRMIMichigan Mustangs TCJul 04AAU Region 12 Qualifier at Detroit, MI
10.510Jaiden Reed10.90 (.1)MIDetroit U-D JesuitMay 22MHSAA LP Region 07-1 @ Farmington
1711Stephen Brown10.90 (2.9)PRMILake OrionMay 2862nd Oakland County Championship - HS
12Muhammad Jammeh10.90PRMIDetroit RenaissanceMay 29DPSCD 2021 City Championship
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.1812Brandon Miller20.49 (2.1)PRMIPrime Time Performance Track ClubJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.1812Udodi Onwuzurike20.98 (.0)PRUnattachedJun 12Midwest Meet Of Champions
3.9Shamar Heard21.06 (.7)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
4.1912Terrence Muex21.61 (-3.2)PRMIFlint Carman-AinsworthJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
5.12Noah Sage21.64PRMIFentonMay 282021 MITCA D1 Team State
6.1812Trey Gardette21.74 (.9)PRMIAnn Arbor HuronMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
7.1811Preston Nichols21.79PRMISt. JosephMay 14SMAC Championships
8.1710Cole Cabana21.86 (.9)PRMIDexterMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
9.12Dylan Reason21.94PRMIPinckneyMay 0121 Saline "May Day Showcase"
10.11Olando Trader21.99PRMIJacksonJun 01Selby Track Classic @ East Jackson
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.1912Terrence Muex46.13PRUnattachedJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.1812Miles Brown46.65PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.12Noah Sage47.41PRMIFentonJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
4.12Dylan Reason48.50PRMIPinckneyJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
5.12Lawrence Gilliam48.54PRMIDetroit U-D JesuitMay 15CHSL Bishop Championships (formerly AB)
6.1711Tamaal Myers II49.24PRMIDetroit Cass TechMay 21MHSAA LP Region 06-1 @ GP South
7.1811Preston Nichols49.39PRMISt. JosephMay 26Michiana Timing Metro Health Scholarship Invite
8.1711Josh Flake49.41MIOak ParkMay 22MHSAA LP Region 07-1 @ Farmington
9.12Titus Bretzke49.45PRMIGreenvilleMay 26Michiana Timing Metro Health Scholarship Invite
10.1811Cole Toney49.50PRMISt. JosephApr 27Lakeshore & St. Joseph @ Portage Northern
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.1812Hobbs Kessler1:49.67PRMIAnn Arbor SkylineMay 08New Balance Invite (Boys) - Session B
2.1812Miles Brown1:50.95PRMINoviJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
3.12Titus Bretzke1:52.11PRUnattachedJun 12Midwest Meet Of Champions
4.1912Patrick Byrnes1:52.61MIPlymouthMay 08New Balance Invite (Boys) - Session B
5.1912Corey Bowers1:54.25PRMICedar SpringsMay 26Michiana Timing Metro Health Scholarship Invite
6.1812Dominic Suliman1:54.79PRMIWarren CousinoMay 1517th ANNUAL DAKOTA COUGARS INVITATIONAL
7.12Zander Masten1:55.77PRMIEast KentwoodMay 14OK Red Conference Meet
8.12Connor Vachon1:55.87PRMIJenisonMay 29Distance Night at the CAT
9.12Luke Burns1:56.04PRMIPinckneyJun 01Larry Steeb Memorial Meet of Champions
10.12Charlie Frank1:56.26PRMIDearbornJun 01Larry Steeb Memorial Meet of Champions
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.1812Hobbs Kessler4:08.53PRUnattachedFeb 27Trials of Miles Texas Qualifier
2.1912Patrick Byrnes4:11.70PRMIPlymouthMay 15KLAA Championships - BOYS
3.1811Riley Hough4:12.19MIHartlandJun 01Larry Steeb Memorial Meet of Champions
4.12Drew Seabase4:14.31PRUnattachedJun 12Midwest Meet Of Champions
5.1812Talha Syed4:14.53PRMISalemMay 15KLAA Championships - BOYS
6.11Caleb Jarema4:14.88MIPinckneyMay 21MHSAA LP Region 08-1 @ Milford
7.12Koby Fraaza4:15.16PRUnattachedJun 12Midwest Meet Of Champions
8.11Luke Venhuizen4:15.29MITraverse City CentralJun 01Record-Eagle John Lober Honor Roll Meet
9.11Brady McArdle4:16.02MIDavisonJun 01Larry Steeb Memorial Meet of Champions
10.12Charlie Frank4:17.00PRMIDearbornMay 15KLAA Championships - BOYS
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.1812Hobbs Kessler8:54.42PRMIAnn Arbor SkylineMay 08New Balance Invite - TWILIGHT 3200 (Boys)
2.1811Riley Hough8:56.46PRUnattachedJun 13Running Lane Track Championships 2021
3.11Caleb Jarema8:59.66MIPinckneyMay 08New Balance Invite - TWILIGHT 3200 (Boys)
4.11Peter Baracco9:01.01PRMIFarmingtonMay 08New Balance Invite - TWILIGHT 3200 (Boys)
5.1912Patrick Byrnes9:05.96PRMIPlymouthMay 08New Balance Invite - TWILIGHT 3200 (Boys)
6.12Tristan Brandenburg9:06.46PRMIRochester Hills Stoney CreekMay 08New Balance Invite - TWILIGHT 3200 (Boys)
7.1812Talha Syed9:07.72PRMISalemMay 08New Balance Invite - TWILIGHT 3200 (Boys)
8.1912Corey Bowers9:07.82PRMICedar SpringsMay 29Distance Night at the CAT
9.1912Carson Nicoletti9:10.32PRMIUticaMay 08New Balance Invite - TWILIGHT 3200 (Boys)
10.1812Zander Cobb9:10.62PRMIRomeoMay 08New Balance Invite - TWILIGHT 3200 (Boys)
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.1711Tamaal Myers II13.93 (.1)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.1912Gage Martin14.57 (-4.3)PRMIRockfordJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
3.11Joshua Rau14.66 (2.9)PRMILowellMay 26Michiana Timing Metro Health Scholarship Invite
4.1710Joshua Hurt14.81MIEast KentwoodMay 14OK Red Conference Meet
5.12Preston Dion14.91PRMITC West (Traverse City)May 22MHSAA LP Region 01-1 @ Saginaw Heritage
6.1711Ryan Nelson15.08PRMIWalled Lake CentralMay 04LVC Double Dual (WL Central, S. Lyon, Milford)
7.12Cass Dobrowolski15.11PRMIPort Huron NorthernMay 21MHSAA LP Region 10-1 @ Chippewa Valley
1711Armon Howard15.11 (1.5)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
9.12Thomas Destatte15.14 (.2)PRMITemperance BedfordMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
10.11Christian Ellison15.25MIFlint Carman-AinsworthMay 22MHSAA LP Region 01-1 @ Saginaw Heritage
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.1711Tamaal Myers II37.35PRMIDetroit Cass TechMay 0810th DDC Mark Carpenter Invite
2.1912Gage Martin38.42PRUnattachedJun 12Midwest Meet Of Champions
3.12Ethan Brooks39.47MIZeeland WestMay 21MHSAA LP Region 02-1 @ Grand Haven
4.12Preston Dion39.90PRMITC West (Traverse City)May 22MHSAA LP Region 01-1 @ Saginaw Heritage
5.1812Matthew Singer39.96PRMIMacomb DakotaMay 21MHSAA LP Region 10-1 @ Chippewa Valley
6.12Oswaldo Villafuerte39.99PRMIRochester Hills Stoney CreekMay 14OAA Red/White Championship
7.1711Armon Howard40.01MIRochester AdamsMay 14OAA Red/White Championship
8.11Joshua Rau40.07MILowellMay 14OK White Conference
9.1711Glenie Cross40.20PRMIOak ParkJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
10.1711Jaylin Holmes40.23MIEast KentwoodApr 26OK RED- Rockford at East Kentwood
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.1912Ben Haas57' 8.5PRMIClarkstonJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
2.12Nolan Berg56' 6.75PRMIMidlandMay 15Punch a Hole in the Sky - Throws Meet
3.12Brendan VanderMeer56' 0PRMIGrand HavenMay 26West Michigan Track Invite
4.1812Jaden Wilson54' 11.25PRMIDetroit RenaissanceJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
5.1711Aidan Taylor54' 5MIZeeland EastMay 21MHSAA LP Region 02-1 @ Grand Haven
6.1610Andrew Berryhill53' 6MIBattle Creek LakeviewMay 21MHSAA LP Region 03-1 @ Portage Central
7.1812Justin Doty53' 4.25PRMIBay City WesternMay 15Punch a Hole in the Sky - Throws Meet
8.12Damon Payne52' 6PRMIBellevilleMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
9.11Kadyn Warner51' 9MITraverse City CentralMay 26Big North Championships
10.11Tristan Hinkley51' 8MISwartz CreekMay 27Linden Eagles Post a PR Open
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.1912Drake Willenborg184' 5PRMISouth Lyon EastMay 2862nd Oakland County Championship - HS
2.11Aidan Vaughan180' 10PRMIWalled Lake WesternJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
3.1812Justin Doty178' 7PRMIBay City WesternJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
4.12Brendan VanderMeer171' 4PRMIGrand HavenApr 26Grand Haven at Grandville
1811Jake Steslicki171' 4MIFarmingtonJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
6.12Nolan Berg168' 4PRMIMidlandMay 01Graves/Swayze Relay Meet
7.12Austin Wilson163' 6PRMIWalled Lake CentralJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
8.12Gavin Hartman159' 5PRMILapeerMay 21MHSAA LP Region 09-1 @ Lake Orion
9.12Ian Hanby159' 2PRMISalineMay 0721 Saline "TRACK TOWN SHOW DOWN"
10.12Blake Nelson158' 0PRMIWalled Lake CentralJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Cass Dobrowolski6' 8PRMIPort Huron NorthernMay 14Algonac Friday Night Lights meet (Could take more)
1912Zachary Webb6' 8PRMIMacomb DakotaMay 18MAC RED DIVISION MEET
1811Justin Miller6' 8MIFentonMay 21MHSAA LP Region 09-1 @ Lake Orion
4.11Jackson Davis6' 5PRMIOkemosMay 21MHSAA LP Region 08-1 @ Milford
11Charlie Iverson6' 5PRMIBeverly Hills GrovesMay 22MHSAA LP Region 07-1 @ Farmington
12Caleb Taylor6' 5MIRichland Gull LakeJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
7.12Orion Kendra6' 4PRMIBeverly Hills GrovesApr 28OAA: Groves at Seaholm
11Elijah Lawrence6' 4PRMIDavisonMay 03Lapeer, Davison
10Dylan Stone6' 4PRMIOxfordMay 14OAA Red/White Championship
11Josh Burnham6' 4PRMITraverse City CentralMay 17Titan Last Chance Meet
11Julian Holt6' 4MILakeview St. Clair ShoresJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Eli Nelson15' 9PRMIGrand HavenMay 21MHSAA LP Region 02-1 @ Grand Haven
2.1711Cole Sheldon15' 6MIDexterMay 14SEC-HS: Championship (White)
12Trey Welch15' 6PRMIPlymouthMay 21MHSAA LP Region 05-1 @ River Rouge
4.11Ethan Lingle15' 3MITemperance BedfordMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
1812Noah Schultz15' 3PRMIDexterMay 21MHSAA LP Region 04-1 @ Saline
11Adam Blue15' 3MIGrand LedgeMay 26CAAC Blue League Meet
7.12Jacob Peck14' 9PRMIRockfordJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
8.1812Jesse Henderson14' 6PRMIEast Grand RapidsMay 01EGR Classic
1912Canon McNeil14' 6PRMIHoltMay 15Hastings Pre-Regional Invitational
12Abraham Konjoh14' 6PRMIKalamazoo Loy NorrixMay 21MHSAA LP Region 03-1 @ Portage Central
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.9Shamar Heard23' 9 (.9)PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.12Jacob Patanella22' 7PRMITC West (Traverse City)May 26Big North Championships
3.1811Levi Honderd22' 6 (9.3)MIHollandJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
4.1811Noah Reuter-Gushow22' 5.5 (3.7)PRMIH.H. DowJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
5.12Eli Nelson21' 11.75 (.0)PRMIGrand HavenJun 05MHSAA LP Division 1 Finals
6.12Caleb Taylor21' 11.25PRMIRichland Gull LakeMay 21MHSAA LP Region 03-1 @ Portage Central
7.12Dominic Owen21' 9.75PRMIH.H. DowMay 22MHSAA LP Region 01-1 @ Saginaw Heritage
8.11Jordon Clerkley21' 9.25PRMIOkemosMay 21MHSAA LP Region 08-1 @ Milford
9.10Caleb Jones21' 8.25PRMILake OrionMay 21MHSAA LP Region 09-1 @ Lake Orion
10.11Christian Ellison21' 8MIFlint Carman-AinsworthApr 08Swartz Creek Relay Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.