Mens

100 MetersCompare top 10
1.17-18Aaron Charles10.69 (-.6)PRMDRalph Durant AcademyAug 01USATF National Junior Olympic Championships
2.12Shavar Staats10.70 (.4)PRMDMilford MillJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
3.11Malcolm Beckford10.72PRMDDeMatha CatholicJun 05WCAC Tri-Meet Showdown
11Aidan McDuffie10.72 (-.2)MDBullisMay 22Tachyon Track and Field Games
5.12Jauan Jeffreys10.79 (.4)PRMDCarver Vo-TechJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
6.12Kroy Myers10.83 (2.8)PRMDNorth PointMay 25Charles County Championships
7.12Khalid Hornsby10.84PRMDEleanor Roosevelt (MD)Jun 08MPSSAA 4A South Section 2 Championships
12Charles Townsend II10.84MDSnow HillJun 14MPSSAA 1A East Region Championships
9.12Malachi Carter10.85 (.7)PRMDEleanor Roosevelt (MD)Jun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
10.11Octavian Smith10.88 (.7)PRMDPaint BranchJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
12Aaron Ray10.88PRMDLoyola BlakefieldMay 05McDonogh @ Loyola (Dual Meet) Track & Field
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Jauan Jeffreys21.30 (.8)PRMDCarver Vo-TechJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
2.17-18Aaron Charles21.32 (1.6)PRMDRalph Durant AcademyJul 09Brandon Scott HS Showcase
3.11Malcolm Beckford21.40PRMDDeMatha CatholicJun 05WCAC Tri-Meet Showdown
4.11Aidan McDuffie21.60 (2.8)PRUnattachedJun 19New York State Showcase
5.11Judson Lincoln IV21.78MDOakland MillsMay 15Tri Meet (AM): Wilde Lake, Long Reach @ Oakland Mills HS
6.11Gavin Birchfield21.79PRMDAnnapolisJun 14MPSSAA 4A East Region Championships
7.12Kroy Myers21.81 (3.8)PRMDNorth PointMay 25Charles County Championships
8.11Donovan Brown21.83 (.0)PRMDQuince OrchardJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
9.12Aaron Ray21.85PRMDLoyola BlakefieldApr 28Loyola @ Gilman: Dual Track & Field Meet
10.12Shavar Staats21.94 (.8)PRMDMilford MillJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Judson Lincoln IV48.35MDOakland MillsJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
2.17-18Talil Atkins48.37PRMDRalph Durant AcademyAug 01USATF National Junior Olympic Championships
3.11Donovan Brown48.46PRMDQuince OrchardJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
17-18Marquis Miller48.46PRMDWindsor Elite Track ClubJul 17AAU National Club Championship
5.11Antonio Sims49.43MDRiverdale BaptistJun 24East Coast Championships
6.15-16Darian Tarver Jr.49.45PRMDBullseye RunningAug 01USATF National Junior Olympic Championships
7.10Sean Townes49.50PRMDEdgewoodJun 14MPSSAA 3A North Region Championships
8.12David Livingstone49.59PRMDSpringbrookJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
9.11Alonzo Sims Jr49.66MDRiverdale BaptistJun 24East Coast Championships
10.12Julian Vissering49.76PRMDReservoirJun 12MPSSAA 3A East Region Championships
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Baidy Ba1:51.46PRMDOakland MillsJul 02Brooks PR Invitational
2.12Alex Lombardo1:52.48PRMDGovernor Thomas JohnsonJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
3.11Aiden Neal1:52.98MDManchester ValleyMay 21Liberty, South Carroll, Winters Mill @ Manchester Valley
4.11Joseph Raudabaugh1:53.51PRMDHowardMay 22OM, CEN, HAM, HEB, MR @ Howard
5.12Beck Wittstadt1:53.63PRMDGilmanMay 30Splash and Dash Holiday Classic
6.11Korede Otusajo1:53.85MDMilford MillJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
7.10Antonio Camacho-Bucks1:54.28PRMDCentennialMay 22OM, CEN, HAM, HEB, MR @ Howard
8.11Tinoda Matsatsa1:54.44PRMDNorthwestJun 12MPSSAA 4A West Region Championships
9.12Finn Walsh1:55.09PRMDKent IslandJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
10.11Yariv Simhony1:55.33PRMDWalter JohnsonJun 12MPSSAA 4A West Region Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Aiden Neal4:09.51PRMDManchester ValleyJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
2.15-16Antonio Camacho-Bucks4:10.43PRMDEllicott City Track ClubJun 24East Coast Championships
3.12Baidy Ba4:12.09PRMDOakland MillsMay 15Tri Meet (AM): Wilde Lake, Long Reach @ Oakland Mills HS
4.12Fernando Ribeiro Duraes4:12.66PRMDCentennialJun 12MPSSAA 3A East Region Championships
5.11Tinoda Matsatsa4:15.57PRMDNorthwestJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
6.12Beck Wittstadt4:15.74PRUnattachedMar 20Texas Distance Festival
7.12William Jones4:15.96PRMDMount HebronJun 12MPSSAA 3A East Region Championships
8.12Carson Sloat4:16.13PRMDSeverna ParkMay 27Tri Meet: South River, Northeast @ Severna Park
9.11Joseph Raudabaugh4:16.30PRMDHowardMay 29Howard County Championships
10.12Garrett Bivens4:17.22PRMDChesapeake-AAJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Baidy Ba9:11.32PRMDOakland MillsJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
2.11Aiden Neal9:12.11PRMDManchester ValleyMay 15FSK, South Carroll and Manchester Valley at Century
3.12Cameron Hindle9:12.70PRMDLong ReachMay 29Howard County Championships
4.10Antonio Camacho-Bucks9:14.21PRMDCentennialJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
5.12Jake Gelfand9:25.22PRUnattachedMay 22Project Creek Invite
6.12Hayden Healey9:26.05PRMDChesapeake-AAMay 12North County, Northeast, Old Mill @Chesapeake
7.12Garrett Bivens9:28.02PRMDChesapeake-AAMay 12North County, Northeast, Old Mill @Chesapeake
8.11Timothy Synowiec9:28.58PRMDJames M BennettJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
9.12William Jones9:29.90PRUnattachedMar 27New Balance Dash for Doobie 3200
10.12Jacob Cole9:30.62PRMDCentennialMay 29Howard County Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Shawn Getzen14.21PRMDDigital HarborJun 08MPSSAA 2A North Section 2 Championships
17-18Jason Holmes-Williamson14.21 (-.8)PRMDEYT SpartansJun 27AAU Region 3 National Qualifier
3.11JB Brooks14.34MDGilmanMay 07Calvert Hall @ Gilman (Boys)
4.12David Strong14.54PRMDLa PlataMay 25Charles County Championships
5.12Isiah Rucker14.66PRMDOakland MillsJun 08MPSSAA 3A East Section 2 Championships
6.12Chase Franklin14.70PRMDOld Mill SeniorJun 14MPSSAA 4A East Region Championships
11Vaughn Devaughn III14.70 (.1)MDMergenthaler Voc TechJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
8.11Gavin Shaffer14.75PRMDDulaneyJun 12 MPSSAA 4A North Region Championships
9.12Jordan Hall14.83PRMDNew TownJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
10.12William Stephenson14.97MDRichard MontgomeryJun 12MPSSAA 4A West Region Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Isiah Rucker39.03PRMDOakland MillsJun 12MPSSAA 3A East Region Championships
2.11Vaughn Devaughn III39.14PRMDMergenthaler Voc TechJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
3.12Chase Franklin39.25PRMDOld Mill SeniorJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
4.12Andrew Ray39.48PRMDLoyola BlakefieldMay 08Henderson Invitational
5.11Sage Phillips39.56MDDeMatha CatholicMay 08Henderson Invitational
6.11JB Brooks39.57MDGilmanMay 07Calvert Hall @ Gilman (Boys)
7.12Isaiah Howard39.64PRMDDigital HarborJun 08MPSSAA 2A North Section 2 Championships
8.10Edwin Hall39.73PRMDHenry E. LackeyJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
9.12Jabari Clarke39.85PRMDClarksburgJun 12MPSSAA 4A West Region Championships
10.12Jordan Hall40.09PRMDNew TownJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Myles Harrington
Jalen Booth-Mitchell
Dylan Bradford
Julian Vissering
42.11MDReservoirJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
2.Joshua Ruley
Jamel Mins
Darian Tarver
Andre' Richmond
42.44MDAtholtonJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
3.JB Brooks
Jalen Marshall
Rayuan Lane
Dejuan Lane
42.53MDGilmanApr 28Loyola @ Gilman: Dual Track & Field Meet
4.Kevin Collins
Kroy Myers
Jeffery Robinson Jr.
Samurai Matthews
42.65MDNorth PointJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
5.Trevin McHargh
Quincy Julien
Judson Lincoln IV
Shane King
42.94MDOakland MillsJun 02ATH, OM, HAM, GLEN, LR @ Mt. Hebron
6.Arun Sen
Quentin Williams
Fernando Ibarra
Lucas Boiteux
42.95MDWalter JohnsonJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
7.Jamil Bishop
Isaiah Hill
Terron Kellman
Jayden Johnson
43.18MDHenry A WiseJun 08MPSSAA 4A South Section 2 Championships
8.Relay Team43.19MDMilford MillMay 21 Milford Mill, Lansdowne, Chesapeake@ Woodlawn
9.Relay Team43.25MDDeMatha CatholicMay 08Henderson Invitational
10.Christian Eldridge
Jeremiah Maxwell
K'Vonta Harvey
Ervin Mitchell
43.26MDWestlakeJun 14MPSSAA 2A South Region Championships
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Arun Sen
Quentin Williams
Fernando Ibarra
Lucas Boiteux
1:28.70MDWalter JohnsonJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
2.Trevin McHargh
Quincy Julien
Kanye Holland
Shane King
1:29.59MDOakland MillsJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
3.Kristopher Caine
Ervin Mitchell
Jeremiah Maxwell
Christian Eldridge
1:29.61MDWestlakeJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
4.Emmanuel Obeng
Octavian Smith
Khalil Radway
Marquese Lancaster
1:29.81MDPaint BranchJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
5.Favor Ojo
Breeze Wigfield
Tyrese Minto
Shavar Staats
1:29.92MDMilford MillJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
6.Martin Spinner
Daniel Ainerua
Antoine Spencer
Kroy Myers
1:29.94MDNorth PointMay 25Charles County Championships
7.Kamel Winfield
Chase Franklin
Jordan Penn
Joseph DeRosier
1:30.34MDOld Mill SeniorJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
8.Darian Tarver
Joshua Ruley
Charles Ngansi
Jamel Mins
1:30.61MDAtholtonJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
9.Carlos Allen
Jordan Carter
Jarron Plater
Andre' Morris
1:31.17MDHenry E. LackeyJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
10.Javon Watts
Jayden Johnson
Jamil Bishop
Devin Washington
1:31.27MDHenry A WiseJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Relay Team3:23.12MDDeMatha CatholicJun 05WCAC Tri-Meet Showdown
2.Relay Team3:23.19MDBullisMay 22Tachyon Track and Field Games
3.Aiden Neal
Maverick Mezaache
Marcel Montgomery
Carter Knox
3:23.36MDManchester ValleyJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
4.David Livingstone
Ronald Chomnou
Jeriel Williams
Jared Obispo
3:23.66MDSpringbrookJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
5.Kristopher Caine
Ervin Mitchell
Erick Hunter
Jeremiah Maxwell
3:23.75MDWestlakeJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
6.Carlos Allen
Bisanga Ngoie
Jarron Plater
Andre' Morris
3:25.39MDHenry E. LackeyJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
7.Isiah Rucker
Judson Lincoln IV
John Tatum IV
Baidy Ba
3:25.43MDOakland MillsJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
8.Derrick Hollie
Arnel Heathington
Gregory Shamenek
Morey Campbell
3:25.48MDNorth PointJun 15MPSSAA 3A South Region Championships
9.Christopher Taylor
Jayden Perkins
Roosevelt Elivert
Donovan Correll
3:25.61MDBishop McNamaraMay 22Tachyon Track and Field Games
10.Alphonsus Korie
Marquis Miller
Korede Otusajo
Breeze Wigfield
3:25.77MDMilford MillJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Jack Muldoon
Edward Sullivan
James Glebocki
Jake Gelfand
7:53.71MDSeverna ParkJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
2.-Kendall Phillips
Eian Butler
Jakob Werdell
Joseph Raudabaugh
7:56.32MDHowardJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
3.Sebastian Martinez
Connor Brennan
Fernando Ribeiro Duraes
Antonio Camacho-Bucks
7:57.15MDCentennialMay 29Howard County Championships
4.Alex Scott
Andrew Schell
Alexander Fitenko
Yariv Simhony
7:57.50MDWalter JohnsonJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
5.Will Sakowicz
Sean Miller
Charlie Butler
Kevin Zaleski
8:02.06MDMount Saint JosephApr 19Mount St Joseph vs Loyola Men's Dual Meet
6.Relay Team8:03.91MDDeMatha CatholicMay 08Henderson Invitational
7.Mason Hoover
Douglas Hoover
Jeffrey Wedding
Zachary Wedding
8:06.06MDChopticonJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
8.Thomas Foulkes
Thomas Gorman
Ian Hays
Brandon Stein
8:07.23MDHuntingtownJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
9.Griffin Beckley
Sean Cunniff
Greg Garner
Michael Ward
8:09.11MDWalt WhitmanJun 12MPSSAA 4A West Region Championships
10.Dewayne Heard-Perry
Kyle Goodrich
Ayden Magda
Nicholas Grooms
8:15.84MDLeonardtownJun 14MPSSAA 4A East Region Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Bryce Purnell54' 5.5PRMDSnow HillJun 18MPSSAA 1A State Track & Field Championships
2.12Liam Lovering54' 2PRMDCentennialJun 01RES, CEN, HOW, RVH, WLD, @ Marriotts Ridge
3.12Mason Breeze52' 8PRMDLibertyMay 14Westminster and Winters Mill at Liberty
4.12Zach Mills51' 5.5PRMDMardelaJun 18MPSSAA 1A State Track & Field Championships
5.12Benjamin Treat51' 5PRMDLibertyJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
6.11Garik Pozecki50' 8MDCalvert Hall CollegeApr 24Archbishop Spalding vs Calvert Hall BOYS Duel Meet
12Aaron Jones50' 8PRMDWalter JohnsonJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
8.11Adam Szatanek48' 9MDHuntingtownJun 15MPSSAA 3A South Region Championships
9.11CJ Marthins48' 3MDHowardJun 01RES, CEN, HOW, RVH, WLD, @ Marriotts Ridge
10.12Micah Harrison48' 0PRMDLa PlataJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Zach Mills169' 3PRMDMardelaJun 14MPSSAA 1A East Region Championships
2.12Liam Lovering167' 6PRMDCentennialMay 15Tri Meet (AM): Atholton, Centennial @ Glenelg
3.11Aiden Walker167' 0PRMDHuntingtownJun 08 MPSSAA 3A South Section 1 Championships
4.12Mason Breeze165' 7PRMDLibertyMay 21Liberty, South Carroll, Winters Mill @ Manchester Valley
5.12Logan Kelsch159' 1PRMDRising SunMay 20Rising Sun @ North East
6.12Emmamuel Tomilson151' 4PRMDDeMatha CatholicMay 08Henderson Invitational
7.12Henry Sheppard149' 9PRMDWalter JohnsonJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
8.12Micah Harrison147' 9PRMDLa PlataJun 14MPSSAA 2A South Region Championships
9.11Jacob Reeves147' 5PRMDLeonardtownJun 14MPSSAA 4A East Region Championships
10.12Baebaa Sayeh144' 2PRMDWatkins MillJun 08 MPSSAA 3A West Section 2 Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Morey Campbell6' 8PRMDNorth PointJun 15MPSSAA 3A South Region Championships
2.11Gavin Shaffer6' 6MDDulaneyJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
3.11Vaughn Devaughn III6' 5PRMDMergenthaler Voc TechJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
4.12Leroy Neal6' 4.5PRMDRichard MontgomeryMay 19Watkins Mill @ Richard Montgomery
5.12London Drummond6' 4PRMDJohn CarrollApr 16John Carroll IAAM/MIAA Week 2 Meet
12Jackson Tuomey6' 4PRMDBrunswickJun 08MPSSAA 1A West Section 2 Championships
11John Tyler6' 4PRMDSeverna ParkMay 27Tri Meet: South River, Northeast @ Severna Park
11Darius Lorfils6' 4MDNorthwestMay 25Northwest HS @ Damascus HS
9.12Adrian Nwakalor6' 3PRMDAtholtonJun 08MPSSAA 3A East Section 2 Championships
12Addison Eckardt6' 3PRMDClear SpringMay 22Clear Spring & Hancock @ Williamsport
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Jackson Tuomey15' 6PRMDBrunswickMay 22Brunswick Tri-Meet Versus THS & WHS
2.11Samuel Starrs14' 6MDOakdaleMay 27Frederick County Championships
3.12Peter Kamanu14' 4PRMDGovernor Thomas JohnsonJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
4.11Peyton Thomas14' 3PRMDSouth CarrollJun 12MPSSAA 2A West Region Championships
5.12Alec Zaller13' 7PRMDAtholtonJun 12MPSSAA 3A East Region Championships
6.12Conner Huntzberry13' 6PRMDPerryvilleApr 16Elkton @ Perryville
12Thomas McCoy13' 6PRMDWilde LakeMay 15Tri Meet (AM): Wilde Lake, Long Reach @ Oakland Mills HS
8.11Zack Kralec13' 0MDHerefordJun 02Franklin, Eastern Tech, Perry Hall@Hereford
11Owen Mielnik13' 0MDStephen DecaturJun 19MPSSAA 3A State Track & Field Championships
10.12Grayson Miller12' 6PRMDBroadneckMay 24Broadneck Meet 5.24
11Quinn Ruch12' 6MDLinganoreMay 27Frederick County Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Aaron Ray23' 10.5PRMDLoyola BlakefieldMay 05McDonogh @ Loyola (Dual Meet) Track & Field
2.12Ope Ayodele23' 9PRMDNew TownMay 14Pikesville, New Town, Overlea @Randallstown
3.12David Strong23' 5PRMDLa PlataJun 07MPSSAA 2A South Section 1 Championships
4.12Ibrahim Khariat22' 6.5PRMDHowardJun 14MPSSAA 4A East Region Championships
5.11Angelo Bowser22' 3PRMDOld Mill SeniorJun 14MPSSAA 4A East Region Championships
6.12Marcos Beach-Bayon22' 1.5PRMDMcDonoghMay 05McDonogh @ Loyola (Dual Meet) Track & Field
7.12ian Higgins22' 0.25 (.3)PRMDGlenelgJun 19MPSSAA 2A State Track & Field Championships
8.11Terrell Williams22' 0PRMDWoodlawnMay 21 Milford Mill, Lansdowne, Chesapeake@ Woodlawn
12Josh Green22' 0PRMDGilmanMay 07Calvert Hall @ Gilman (Boys)
10.12Israel Williams21' 10PRMDWestlakeJun 07MPSSAA 2A South Section 1 Championships
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11Donovan Young48' 3PRMDGilmanMay 22Tachyon Track and Field Games
2.12Emi Erekosima46' 11PRMDNorth HagerstownMay 01North Hagerstown @ Williamsport
3.12Ibrahim Khariat46' 9.5PRMDHowardJun 14MPSSAA 4A East Region Championships
4.11Ifabisi Owens46' 7.5MDGlenelgMay 29Howard County Championships
5.17-18Chase Drewery46' 4.75 (.2)PRMDFASST TrackJul 03The Outdoor Nationals Presented by Nike
6.12Josh Green46' 2.25MDGilmanApr 28Loyola @ Gilman: Dual Track & Field Meet
7.11Angelo Bowser46' 2 (.0)PRMDOld Mill SeniorJun 18 MPSSAA 4A State Track & Field Championships
8.11Kanye Holland44' 10MDOakland MillsJun 12MPSSAA 3A East Region Championships
9.9Qaiyon Prioleau44' 0.5PRMDDundalkMay 07Kenwood, Lansdowne, Chesapeake @Dundalk
12Israel Williams44' 0.5PRMDWestlakeMay 25Charles County Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.