Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Jamari Sharpe10.69 (1.7)FLMiami NorthwesternMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.11Devaughn Mortimer10.70 (1.3)PRFLDillardMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.10Chris Johnson10.74FLDillardMar 19BCAA Championships
10Trimaine Brown10.74FLMiami NorthwesternFeb 27Hall of Fame Relay Meet
5.12Demarcus Allen10.85FLDillardMar 31Fort Lauderdale City Championships
6.11Mateo Smith10.87FLBoyd AndersonApr 16FHSAA 3A District 14
7.12Jeremiah Housey10.89PRFLRockledgeApr 09Cape Coast Conference Meet
8.11Jalen Rogers10.91 (.5)PRFLMiami NorthwesternApr 21FHSAA 3A District 16
11Jacolby Spells10.91PRFLAmerican HeritageFeb 27Hall of Fame Relay Meet
10.12Tyshawn Hamilton10.95PRFLHeritage (Palm Bay)Apr 14FHSAA 3A District 13
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.10Mekhi Gammons21.29 (-1.5)FLHialeah Miami LakesMay 01FHSAA 3A Region 4
2.10Trimaine Brown21.36 (-1.5)FLMiami NorthwesternMay 01FHSAA 3A Region 4
3.11Jamari Sharpe21.47 (.0)FLMiami NorthwesternApr 21FHSAA 3A District 16
4.10Chris Johnson21.59FLDillardMar 19BCAA Championships
5.12Demarcus Allen21.61FLDillardMar 19BCAA Championships
6.11Devaughn Mortimer21.63 (-.3)PRFLDillardMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
7.12Tariq Garrison21.86 (-.4)FLAmerican HeritageMar 13MTFXCCGA Invitational
8.11Jalen Rogers21.94 (.0)PRFLMiami NorthwesternApr 21FHSAA 3A District 16
11Virgil Marshall21.94PRFLRockledgeApr 14FHSAA 3A District 13
10.12Elijah Major22.01PRFLFort Pierce WestwoodApr 14FHSAA 3A District 13
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.10Mekhi Gammons46.76PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
2.12Rohan Hamilton48.40PRFLNortheast (Oakland Park)Apr 16FHSAA 3A District 14
3.12Tajay Roberts48.43PRFLDillardApr 03Cardinal Gibbons Last Chance Meet
4.11Emory Clemons48.55PRFLAmerican HeritageMar 13MTFXCCGA Invitational
5.9Xavion Bolden48.93PRFLPlantationMay 01FHSAA 3A Region 4
6.11Neikerson Buckmaster49.19FLRockledgeApr 09Cape Coast Conference Meet
7.10Rios Prude49.38PRFLPalm BayMay 01FHSAA 3A Region 4
8.12Tariq Garrison49.45PRFLAmerican HeritageMar 13MTFXCCGA Invitational
9.11Marcus Higgins49.47PRFLHeritage (Palm Bay)Apr 09Cape Coast Conference Meet
10.12Dewante Deas49.66PRFLBlanche ElyMay 01FHSAA 3A Region 4
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Renand Jean1:53.70PRFLDillardMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.12Javier Vento1:53.95PRFLBelen Jesuit PrepMar 29Belen Jesuit Meet #4
3.11Adam Magoulas1:54.88PRFLBelen Jesuit PrepMar 29Belen Jesuit Meet #4
4.12Rushane Miller1:56.61FLDillardApr 16FHSAA 3A District 14
5.10Jeremiah Toussaint1:56.92PRFLHialeah Miami LakesMay 01FHSAA 3A Region 4
6.10Daniel Jean-Charles1:57.65FLMiami NorthwesternMar 27Dunbar Tigers Classic
7.10Johnathan Petit-Frere1:57.69FLBoyd AndersonMar 19BCAA Championships
8.12Michael Sanchez1:58.08PRFLBelen Jesuit PrepApr 21FHSAA 3A District 16
9.11Julian Rodriguez1:58.20PRFLBelen Jesuit PrepMar 29Belen Jesuit Meet #4
10.10Nazir Ward1:59.25PRFLMiami NorthwesternMay 01FHSAA 3A Region 4
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Javier Vento4:14.58PRFLBelen Jesuit PrepMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.11Adam Magoulas4:15.49FLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
3.12Aiden Villasuso4:19.50PRFLBelen Jesuit PrepMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
4.11Julian Rodriguez4:21.83FLBelen Jesuit PrepApr 21FHSAA 3A District 16
5.12Austin San Juan4:28.40PRFLBelen Jesuit PrepFeb 20IMG Academy Invitational
6.10Roberto Leon4:32.18PRFLBelen Jesuit PrepMar 15Belen Home Meet #3
7.12Evan Thompson4:33.37PRFLMerritt IslandFeb 26Satellite High Reggie Johnson Memorial Meet
8.12Christian Fernandez4:34.73PRFLBelen Jesuit PrepMar 29Belen Jesuit Meet #4
9.12Brandon Crawford4:35.14PRFLHeritage (Palm Bay)May 01FHSAA 3A Region 4
10.12Max Sackenheim4:35.32PRFLRockledgeFeb 26Satellite High Reggie Johnson Memorial Meet
View full rankings...
1 MileCompare top 10
1.12Javier Vento4:09.26PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
2.11Adam Magoulas4:16.04PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
3.11Tomas Duque4:40.65PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
4.9Joshua Ruiz4:40.68PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
5.9Evan Torres4:41.11PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
6.10Alec Torricella4:49.33PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
7.11Lucas Morales4:51.19PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
8.10Diego De la Hoz4:54.58PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
9.11Ricardo Mendez4:59.78PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
10.9Philippe Riobe5:06.36PRUnattachedMar 27Dunbar Tigers Classic
View full rankings...
3000 MetersCompare top 6
1.12Max Sackenheim9:46.15PRFLRockledgeFeb 12Astronaut Pre Season Classic
2.11Daniel Reinecke10:14.06PRUnattachedAug 07AAU National Junior Olympic Games
3.6Armando Cruz10:14.65PRFLBelen JesuitMay 22FLYRA Middle School State Track & Field Championship 2021
4.8Diego Magarino10:17.82PRFLBelen JesuitMay 22FLYRA Middle School State Track & Field Championship 2021
5.6Octavio Blandon10:29.88PRFLBelen JesuitMay 22FLYRA Middle School State Track & Field Championship 2021
6.6Davi Bodoh10:32.02PRFLBelen JesuitMay 22FLYRA Middle School State Track & Field Championship 2021
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Javier Vento9:02.61PRFLBelen Jesuit PrepMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.11Adam Magoulas9:13.47PRFLBelen Jesuit PrepMar 15Belen Home Meet #3
3.12Javier Vento9:16.66FLBelen Jesuit PrepFeb 20IMG Academy Invitational
4.12Christi Fernandez9:25.36PRFLBelen Jesuit PrepMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
5.12Aiden Villasuso9:33.39PRFLBelen Jesuit PrepMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
6.12Austin San Juan9:40.47PRFLBelen Jesuit PrepFeb 26Spartan Invitational
7.12Christian Fernandez9:42.02FLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
8.11Julian Rodriguez9:44.80FLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
9.9Joshua Ruiz9:50.51FLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
10.10Justin Cannata9:55.74FLJensen BeachApr 14FHSAA 3A District 13
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Jerry Philippe13.45 (1.3)PRFLDillardJul 02Brooks PR Invitational
2.12Jerry Philippe13.52PRFLPlantation H.E.A.T.Jun 25Broward Elite Summer Meet #2
3.12Matthew Blackmon Jr.14.32PRFLPalm BayApr 02Holy Trinity Classic
4.10Bryron Holt14.44 (-.7)FLMiami JacksonMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
5.12Jameli Thomas14.57 (-.7)FLNortheast (Oakland Park)May 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
6.12Desmond Ferrell14.63 (-2.5)PRFLBaysideMay 01FHSAA 3A Region 4
7.11Derick Brown15.11FLBlanche ElyMar 19BCAA Championships
8.11Daryl Smith15.28FLRockledgeMar 06Holy Trinity Invitational
9.12Oronde Gadsden15.36 (-1.9)PRFLAmerican HeritageApr 03Cardinal Gibbons Last Chance Meet
10.12John Butler15.37PRFLSebastian RiverApr 14FHSAA 3A District 13
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Jerry Philippe37.69PRFLDillardMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.12Rotchild Telsaint38.20PRFLNortheast (Oakland Park)Mar 19BCAA Championships
3.12Oronde Gadsden38.44PRFLAmerican HeritageMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
4.11Daryl Smith38.73PRFLRockledgeApr 09Cape Coast Conference Meet
5.12Tayari Sherwood38.92PRFLMiami NorlandMay 01FHSAA 3A Region 4
6.11Jayden Geathers39.49FLAmerican HeritageMay 01FHSAA 3A Region 4
7.10Bryron Holt39.80FLMiami JacksonMay 01FHSAA 3A Region 4
8.12Matthew Blackmon Jr.39.83PRFLPalm BayApr 09Cape Coast Conference Meet
9.12Matthew McKnight39.91FLMiami NorlandApr 08GMAC Championship
10.12Deante Dohman39.96PRFLPlantationMay 01FHSAA 3A Region 4
View full rankings...
2k SteeplechaseCompare top 9
1.12Christian Fernandez6:33.55PRFLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
2.11Tomas Duque6:55.00PRFLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
3.11Ricardo Mendez7:01.36PRFLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
4.12Seth DAY7:15.30PRFLHeritage (Palm Bay)Mar 13Bill Wilson Invitational
5.11Nolen Genna7:19.83PRFLHeritage (Palm Bay)Mar 13Bill Wilson Invitational
6.12Jesse Rodriguez7:24.52PRFLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
7.10Alec Torricella7:27.38FLBelen Jesuit PrepMar 20IMG Spring Break Invitational
8.10Colin Mcadams7:34.92PRFLSebastian RiverMar 13Bill Wilson Invitational
9.12Jaden Smith8:59.35PRFLHeritage (Palm Bay)Mar 13Bill Wilson Invitational
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Relay Team40.83FLDillardMay 01FHSAA 3A Region 4
2.Relay Team40.99FLMiami NorthwesternMay 01FHSAA 3A Region 4
3.Relay Team41.76FLAmerican HeritageMay 01FHSAA 3A Region 4
4.Relay Team42.13FLRockledgeMar 13Kowboy Invitational
5.Relay Team42.62FLFort Pierce WestwoodMay 01FHSAA 3A Region 4
6.Aaron Campbell
Mateo Smith
travaughn Robbin
Shanard Walker
42.71FLBoyd AndersonMar 16BCAA North Central Qualifier
7.Relay Team42.97FLMater AcademyApr 21FHSAA 3A District 16
8.Relay Team43.15FLMiami SouthridgeApr 21FHSAA 3A District 16
9.Relay Team43.29FLMiami KillianApr 21FHSAA 3A District 16
10.Jakahrii Green
Shedlet Noelsaint
Jameli Thomas
Julian Griffin
43.32FLNortheast (Oakland Park)Mar 16BCAA North Central Qualifier
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Relay Team3:15.61FLMiami NorthwesternMay 01FHSAA 3A Region 4
2.Renand Jean
Rushane Miller
Tajay Roberts
Jaccar Shakes
3:16.34FLDillardMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.Relay Team3:19.11FLNortheast (Oakland Park)May 01FHSAA 3A Region 4
4.Relay Team3:19.57FLAmerican HeritageMay 01FHSAA 3A Region 4
5.Daryl Smith
Neikerson Buckmaster
Jacen Waters
Bertram Pratt
3:21.58FLRockledgeMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
6.Relay Team3:23.37FLMiami NorlandApr 08GMAC Championship
7.Relay Team3:27.20FLBoynton Beach CommunityMay 01FHSAA 3A Region 4
8.Relay Team3:28.79FLBelen Jesuit PrepMay 01FHSAA 3A Region 4
9.Relay Team3:28.95FLBoyd AndersonMay 01FHSAA 3A Region 4
10.Relay Team3:29.58FLMater AcademyMar 29Belen Jesuit Meet #4
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Relay Team7:50.87FLBelen Jesuit PrepMay 01FHSAA 3A Region 4
2.Renand Jean
Rushane Miller
Tajay Roberts
Jaccar Shakes
7:52.00FLDillardMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.Daniel Jean-Charles
Devin Jones
Nazir Ward
Herman Dorsett
8:01.55FLMiami NorthwesternMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
4.Relay Team8:15.68FLHeritage (Palm Bay)May 01FHSAA 3A Region 4
5.Relay Team8:19.40FLRockledgeApr 09Cape Coast Conference Meet
6.Relay Team8:22.43FLArchbishop McCarthyMay 01FHSAA 3A Region 4
7.Relay Team8:23.34FLBoyd AndersonApr 16FHSAA 3A District 14
8.Relay Team8:24.14FLAmerican HeritageMay 01FHSAA 3A Region 4
9.Relay Team8:28.04FLSouth ForkApr 16FHSAA 3A District 14
10.Relay Team8:28.10FLSuncoast CommunityMay 01FHSAA 3A Region 4
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]Compare top 10
1.Relay Team10:56.52FLBelen Jesuit PrepFeb 20IMG Academy Invitational
2.Jahmil White
Majet Bethely
Emmanuel Jean-Baptiste
Johnathan Petit-Frere
11:18.84FLBoyd AndersonFeb 27David Bowden Relays/Cobras Hall of Fame Meet
3.Relay Team11:20.76FLSebastian RiverFeb 18Merritt Island Relays
4.Relay Team11:30.88FLRockledgeFeb 18Merritt Island Relays
5.Relay Team11:40.25FLHeritage (Palm Bay)Feb 18Merritt Island Relays
6.Gabriel Carty
Jaccar SHAKES
Dashon Gill
Rushane Miller
12:02.31FLDillardFeb 27David Bowden Relays/Cobras Hall of Fame Meet
7.Emory Clemons
Sebastian Salgado
Nicholas Darosa
Ricky Krissel
12:34.47FLAmerican HeritageFeb 13Cardinal Gibbons Preseason Distance Carnival
8.Ezra Baldwin
Xavion Bolden
Jonathan Heath
Mekhi Henderson
12:44.57FLPlantationFeb 27David Bowden Relays/Cobras Hall of Fame Meet
9.Relay Team12:51.21FLMiami SouthridgeFeb 13Warriors Preseason Meet
10.Relay Team12:52.81FLMerritt IslandFeb 18Merritt Island Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Malik Lewis16.05mPRFLDillardMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.12Tyler Washington15.39mPRFLMiami KillianMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.12Ming Tjon15.34mPRFLAmerican HeritageMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
4.11Jacob Ramsey14.95mFLMiami NorlandMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
11Ian Johnson14.95mFLBelen Jesuit PrepApr 21FHSAA 3A District 16
6.11Jacori Clark14.78mPRFLSebastian RiverApr 01Treasure Lake Conference
7.12Jordan Love14.51mPRFLRockledgeApr 09Cape Coast Conference Meet
8.9Jayden Milfort14.21mPRFLMourningMay 01FHSAA 3A Region 4
9.12Ahamari Avin14.10mFLPembroke Pines CharterMar 15BCAA South Qualifier
10.12Zachary Lovett13.98mPRFLRockledgeFeb 27St. Cloud Track Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Ahamari Avin49.75mPRFLPembroke Pines CharterFeb 27David Bowden Relays/Cobras Hall of Fame Meet
2.11Jacori Clark47.07mFLSebastian RiverApr 14FHSAA 3A District 13
3.12Tajgeil Brown44.51mPRFLNortheast (Oakland Park)May 01FHSAA 3A Region 4
4.12Jordan Love42.91mPRFLRockledgeApr 09Cape Coast Conference Meet
5.11Ian Johnson40.98mFLBelen Jesuit PrepFeb 20IMG Academy Invitational
6.11Davis Jayden40.80mPRFLMiami NorlandMay 01FHSAA 3A Region 4
7.10Christopher Cruz40.76mPRFLArchbishop McCarthyMar 03Archbishop McCarthy Track Meet #3
8.12Tyler Washington40.51mFLMiami KillianApr 21FHSAA 3A District 16
9.12James Paris40.42mPRFLNortheast (Oakland Park)Apr 01Boyd Anderson Final Tune Up
10.12David Exum40.06mPRFLPalm BayApr 14FHSAA 3A District 13
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Terrence Huggins1.95mPRFLMiami KillianApr 21FHSAA 3A District 16
2.10Amani Drayton1.92mPRFLMcArthurMay 01FHSAA 3A Region 4
3.12Tyric Francios1.90mPRFLHomestead SeniorApr 21FHSAA 3A District 16
4.12Thomas Coder1.88mPRFLSouth ForkApr 01Treasure Lake Conference
5.11Adrian Delgado1.83mPRFLBelen Jesuit PrepFeb 24Belen Home Meet #1
6.12Matthew McKnight1.82mFLMiami NorlandMay 01FHSAA 3A Region 4
12Onwaja Thomas1.82mPRFLBoyd AndersonApr 01Boyd Anderson Final Tune Up
12Kenny Ermat1.82mPRFLBoyd AndersonApr 03Cardinal Gibbons Last Chance Meet
9.10Zachary Sunderland1.80mFLBelen Jesuit PrepApr 21FHSAA 3A District 16
10.11Jeramiah Delva1.78mPRFLHeritage (Palm Bay)Mar 06Holy Trinity Invitational
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.9Joseph Butler4.70mPRFLSebastian RiverApr 01Treasure Lake Conference
2.12Miguel Roque4.35mPRFLArchbishop McCarthyMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
11Dylan Peterson4.35mFLMerritt IslandMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
4.12John Butler4.26mPRFLSebastian RiverMar 06Holy Trinity Invitational
5.11Nicolas Souto4.20mFLBelen Jesuit PrepMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
6.11Demario Allen4.05mFLDillardMay 01FHSAA 3A Region 4
7.11Anthony Capone3.90mPRFLArchbishop McCarthyMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
8.11Raul Piedra3.75mPRFLArchbishop McCarthyMay 01FHSAA 3A Region 4
9.11Alejandro Minoso3.35mPRFLBelen Jesuit PrepMar 29Belen Jesuit Meet #4
11Nicholas Mestre3.35mFLArchbishop McCarthyMar 03Archbishop McCarthy Track Meet #3
11Aidan Girado3.35mFLBelen Jesuit PrepFeb 26Spartan Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.9Edward Louis7.09m (2.2)FLDillardMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.12Dewante Deas7.01mPRFLBlanche ElyFeb 25Blanche Ely Dual Meet #2
3.11Mateo Smith6.96mFLBoyd AndersonFeb 19Louie Bing Memorial Classic
12Jalen Housey6.96mPRFLRockledgeMar 13Kowboy Invitational
5.11Kyvon Tatham6.85mFLPembroke Pines CharterFeb 19Louie Bing Memorial Classic
6.12Timothy Burns6.83mPRFLMiami NorthwesternFeb 19Louie Bing Memorial Classic
12De'wante Deas6.83mPRFLBlanche ElyFeb 18Blanche Ely Dual Meet #1
8.11Daryl Smith6.72mPRFLRockledgeApr 09Cape Coast Conference Meet
11Trevon Mitchell6.72mFLEau GallieMay 01FHSAA 3A Region 4
10.12Rayon Standberry6.62mPRFLFort Pierce WestwoodApr 08Cobra Relays
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Kalil Murphy14.29mPRFLMcArthurMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
11Mateo Smith14.29mPRFLBoyd AndersonMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.12Kyree Brown14.27mPRFLSebastian RiverMay 07FHSAA Class 3A State Track & Field Championships
4.12Terrence Huggins13.98mPRFLMiami KillianFeb 19Louie Bing Memorial Classic
5.11Daryl Smith13.91mFLRockledgeApr 09Cape Coast Conference Meet
6.12Kamal Murphy13.60mPRFLMcArthurFeb 19Louie Bing Memorial Classic
7.12Kedrick Johnson13.34mPRFLHomestead SeniorApr 21FHSAA 3A District 16
8.11Christian Dabelus13.13mPRFLBoyd AndersonMar 19BCAA Championships
9.10Tyquarius Mallory13.02m (.9)PRFLBlanche ElyMay 01FHSAA 3A Region 4
10.10Christopher Cummings12.99m (.1)FLSebastian RiverMay 01FHSAA 3A Region 4
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.