Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Nathan Kent10.73PRCARocklinMar 12Rocklin HS vs Nevada Union HS
2.12Jacob McBeth10.88 (3.6)PRCAPleasant GroveMay 19Delta: Pleasant Grove @ Davis
12Wyatt Wiggins10.88 (1.5)PRCACosumnes OaksJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
4.11MacGregor TeSelle10.97 (.4)CARocklinMay 05SFL: Rocklin hosts Oak Ridge
5.11Isaac Ja11.02 (1.1)PRCARocklinMay 12SFL: Rocklin hosts Folsom
12Jaxon Morrell11.02 (1.1)PRCARocklinMay 12SFL: Rocklin hosts Folsom
7.11Wyatt Roseman11.07CADel OroApr 29Rocklin HS vs. Del Oro dual league meet
11Ray Oldham11.07 (1.5)PRCADavisJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
9.12Nathan Lewis11.08 (2.3)PRCAJesuitMay 07Delta: Jesuit/St.Francis @ Elk Grove
10.12Charles Jones11.10 (2.5)CASt Mary’sMay 01West Coast Relays
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11MacGregor TeSelle21.61 (.2)CARocklinMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
2.11Nathan Kent21.68 (.6)PRCARocklinMar 18Rocklin HS vs Placer & Del Oro HSs
3.11Isaac Ja22.01 (-.7)PRCARocklinMay 12SFL: Rocklin hosts Folsom
12Jaxon Morrell22.01 (.2)PRCARocklinMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
5.12Daniel Broskie22.14 (.2)PRCAFolsomMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
6.11Jadyn Marshall22.16 (-1.1)CASt Mary’sApr 17Central Valley Relays
7.12Wyatt Wiggins22.36 (-1.7)PRCACosumnes OaksJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
8.Christopher Franco22.37 (.0)PRUnattachedJul 04AAU West Coast Nationals
9.12Jacob McBeth22.42 (-1.7)PRCAPleasant GroveJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
10.12Charles Jones22.59 (2.5)CASt Mary’sMay 01West Coast Relays
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Nathan Kent47.47PRCARocklinMar 25Rocklin HS vs Lincoln HS
2.12Andrew Grant49.04PRCARocklinMay 19Sierra Foothill League (SFL) Trials
3.11Isaac Ja49.57CARocklinApr 21Rocklin HS vs. Granite Bay HS dual league meet
4.10Christopher Franco49.58PRCARocklinMay 19Sierra Foothill League (SFL) Trials
5.12Jaxon Morrell49.69PRCARocklinMay 01Thunder Invitational
6.11Brycen Mogensen49.73PRCAGranite BayMay 19Sierra Foothill League (SFL) Trials
7.12Daniel Broskie49.83PRCAFolsomMay 08Cougar Twilight Distance (+400) Track Meet
8.11Christopher Clay Ballard50.38PRCADavisApr 21Delta: Jesuit/Saint Francis at Davis Sr.
9.10John Dailey50.39CAWhitneyMay 19Sierra Foothill League (SFL) Trials
10.10Irven Hill50.56CASt Mary’sMay 01West Coast Relays
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Ajani Salcido1:54.33PRCAJesuitJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
2.12Diego Perez1:55.12PRCADavisMay 01Thunder Invitational
3.11Braden King1:55.35PRCAJesuitJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
4.11Noah Pagaran1:56.52CALincoln (S)May 08Arcadia Invitational
5.12Ansel Tucker1:57.40PRCADavisMay 27Delta: Davis @ Elk Grove
6.12Jason Finta1:57.54PRCAWhitneyMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
7.11Kyle Towne1:58.13CASheldon (CA)Jun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
8.10Ethan Smith1:58.48CAFolsomMay 01Thunder Invitational
9.11Preston Conner1:58.61PRCAJesuitApr 24Dublin Social Distance Fiesta (High Schools w/in 120 Miles of Dublin HS)
10.11Drew Gladwell1:58.62PRCAOak RidgeMay 01Thunder Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Ajani Salcido4:07.82PRCAJesuitMay 15Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.12Diego Perez4:10.46PRCADavisJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
3.12Spencer Pickren4:16.38PRCAJesuitMay 15Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
4.11Braden King4:16.93CAJesuitMay 15Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
5.11Daniel Winter4:17.03CASt Mary’sApr 17Buchanan Distance Classic 2021
6.12Michael Chambers4:17.12PRCAJesuitMay 15Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
7.11Zachary Ayers4:19.30CADavisMay 27Delta: Davis @ Elk Grove
8.12Ansel Tucker4:20.39PRCADavisApr 28Delta: Sheldon at Davis Sr.
9.12Eric Anderson4:23.11PRCAFolsomMay 08Cougar Twilight Distance (+400) Track Meet
10.12Jason Finta4:23.62PRCAWhitneyMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Ajani Salcido8:51.32PRCAJesuitMay 08Arcadia Invitational
2.11Braden King8:56.89CAJesuitMay 08Arcadia Invitational
3.11Daniel Winter8:58.02CASt Mary’sMay 08Arcadia Invitational
4.SoZachary Ayers9:02.46PRUnattachedJun 26Unofficial California State Track & Field Championships
5.12Ansel Tucker9:12.33PRCADavisJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
6.12Diego Perez9:16.79PRCADavisMay 22Dublin Social Distance Fiesta #3
7.12Michael Chambers9:19.87PRUnattachedMar 27Sundown Track Series Meet #3
8.10Jacob Swanson9:25.89CAJesuitJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
9.12Jason Finta9:26.51PRCAWhitneyMay 22Dublin Social Distance Fiesta #3
10.11Noah Pagaran9:41.33PRCALincoln (S)May 22Dublin Social Distance Fiesta #3
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Jadyn Marshall13.76 (1.2)CASt Mary’sMay 08Arcadia Invitational
2.12Eitan Goore15.42PRCAJesuitMay 15Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
3.12Ethan Heo15.49 (.4)PRCARocklinMay 01Thunder Invitational
4.12Nnaemeka Okwuosa15.51 (1.5)PRCAPleasant GroveMay 19Delta: Pleasant Grove @ Davis
5.10Kyle Hall15.76 (.6)CARocklinMar 25Rocklin HS vs Lincoln HS
6.12William Abello15.81 (1.3)PRCAFolsomApr 28SFL: Granite Bay @ Folsom
7.12Caleb Axtell15.97 (.7)PRCADel OroMay 04SFL: Folsom @ Del Oro
8.11Peter Strohm16.30CADel OroApr 14Del Oro @ Granite Bay SFL League meet
9.11Scott Inouye16.34 (1.5)CADavisMay 19Delta: Pleasant Grove @ Davis
10.10Kellan Brophy16.35PRCALodiFeb 25Lodi v. St. Mary's
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Jadyn Marshall36.77CASt Mary’sMay 08Arcadia Invitational
2.12Nnaemeka Okwuosa40.81PRCAPleasant GroveJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
3.-Jaydn Marshall41.03PRCASt Mary’sFeb 25Lodi v. St. Mary's
4.12Ethan Heo41.52PRCARocklinMay 05SFL: Rocklin hosts Oak Ridge
5.12William Abello41.79PRCAFolsomApr 21Whitney AT Folsom
6.11Paul Dikeman42.37CAOak RidgeMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
7.10Stephen Dahdouh42.71PRUnattachedJun 16Nor Cal Championships
8.11Peter Strohm42.73CADel OroMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
9.12Caleb Axtell42.99PRCADel OroMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
10.11Wyatt Webdell43.16CADel OroMar 23Del Oro/Colfax @ Nevada Union Tri Meet
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Isaac Ja
Jaxon Morrell
Andrew Grant
MacGregor TeSelle
41.94CARocklinMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
2.Charles Jones jr
Jadyn Marshall
Nick Murray
Irven Hill
43.11CASt Mary’sMay 08Arcadia Invitational
3.Relay Team43.43CAJesuitMay 07Delta: Jesuit/St.Francis @ Elk Grove
4.Relay Team43.75CAWhitneyApr 27Oak Ridge vs. Whitney
5.Isaiah Bickham
Laurence Mitchell-Patterson
Brandon Lane
Marcellus Dove-Austin
43.97CASheldon (CA)May 13Delta: Elk Grove @Sheldon
6.Logan Foster
Wyatt Roseman
Thomas Graham ii
TJ Willson
43.98CADel OroMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
7.Sam Moody
Raymond Oldham
Jacob Schaal
Christopher Clay Ballard
44.19CADavisApr 28Delta: Sheldon at Davis Sr.
8.Sidney Hong
Graham Johnson
Payton Schaffert
Brycen Mogensen
44.34CAGranite BayMay 13SFL Dual Oak Ridge @ Granite Bay
9.Paul Dikeman
Casey Hohloch
Jaxsen Jaussi
Keller Leet
44.47CAOak RidgeMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
10.Keyon Foreman-brown
Wyatt Wiggins
Apollo Guintu
Gabriel Brown
44.51CACosumnes OaksApr 28Delta: Cosumnes Oaks @ Jesuit/ St. Francis
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Andrew Grant
Isaac Ja
Christopher Franco
Jaxon Morrell
3:19.40CARocklinMay 01Thunder Invitational
2.Jacob Schaal
Christopher Clay Ballard
Josiah McCarthy
Sean Layman
3:27.45CADavisJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
3.Steven Cuevas
Jason Finta
Sirr Butler
John Dailey
3:30.45CAWhitneyMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
4.Relay Team3:32.08CAElk GroveJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
5.Alex LeBel
Graham Johnson
Wakee Myette-Doan
Brycen Mogensen
3:32.83CAGranite BayMay 13SFL Dual Oak Ridge @ Granite Bay
6.James Casper
Paul Dikeman
Luke Stewart
Drew Gladwell
3:33.37CAOak RidgeMay 13SFL Dual Oak Ridge @ Granite Bay
7.Ty Ertel
Garett LaPlante
Peter Strohm
Caleb Axtell
3:37.94CADel OroMay 07Colfax Invitational
8.Jacob McBeth
Stephen Dahdouh
Michael Colbert
Nnaemeka Okwuosa
3:38.78CAPleasant GroveMay 19Delta: Pleasant Grove @ Davis
9.Brandon Lane
Laurence Mitchell-Patterson
Marcellus Dove-Austin
Kyle Towne
3:40.85CASheldon (CA)Apr 28Delta: Sheldon at Davis Sr.
10.Kevin Cox
Tyler Offerman
Ian King
Preston Conner
3:41.56CAJesuitApr 28Delta: Cosumnes Oaks @ Jesuit/ St. Francis
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Christopher Buck56' 2PRCAWhitneyApr 15Whitney Versus Rocklin
2.12Tyler Venner50' 1.5PRCADavisJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
3.12Jaryn Eaton47' 10.5PRCATokayMar 04TCAL Tokay v. Lincoln
4.11Pita VI46' 9.5PRCAElk GroveApr 28Delta: Elk Grove @ Franklin
5.11Michael Palchak46' 6CAJesuitMay 26Delta: Jesuit/St. Francis @ Franklin
6.10Amir Hayes46' 2PRCALincoln (S)Mar 24Tcal Meet Lincoln @ St Marys
7.10Akio Martinson45' 8.5PRCADel OroMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
8.12Adam Cearley45' 7PRCALincoln (S)Mar 04TCAL Tokay v. Lincoln
9.17-18Jake Weathers44' 2PRCAGolden State ThrowersApr 17GST 2021 Spring Fling Throws Meet
10.12Evan Revillas43' 6.5PRCAPleasant GroveJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Christopher Buck174' 9PRCAWhitneyApr 21Whitney AT Folsom
2.17-18Jaryn Eaton170' 4PRCAGolden State ThrowersApr 032021 Golden State Throwers - Easter Throws Meet
3.12Jake Weathers159' 8PRCACosumnes OaksApr 22Delta League Meet CO vs Franklin
4.11Dylan Brashier154' 1PRCACosumnes OaksMay 05Delta League CO vs Sheldon
5.10Noah Gula142' 6PRUnattachedJun 16Nor Cal Championships
6.11Michael Palchak137' 2CAJesuitApr 14Delta: Sheldon @ Jesuit/St. Francis
7.12Colin Brown135' 6PRCAGranite BayMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
8.12Tyler Venner134' 6PRCADavisMay 01Thunder Invitational
9.10Matthew Palchak133' 4PRCAJesuitJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
10.11Andrew Baum133' 2CADavisMay 19Delta: Pleasant Grove @ Davis
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11Ray Oldham6' 6UnattachedJun 16Nor Cal Championships
2.17-18Axel Verdoorn6' 0.75PRCATrailblazers Track ClubJul 24RETC #3 Youth Mini Meet (6 teams)
3.10Jake Whatley6' 0PRCADel OroMay 19Sierra Foothill League (SFL) Trials
12Nolan Bitners6' 0PRCADavisJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
11Kyran Bell6' 0CARocklinMay 19Sierra Foothill League (SFL) Trials
6.10Kyle Enriques5' 10CAOak RidgeApr 07SACTOWN RACES
11Eitan Rosenheim5' 10PRCADavisApr 21Delta: Jesuit/Saint Francis at Davis Sr.
10Alex Valcarenghi5' 10CADavisApr 21Delta: Jesuit/Saint Francis at Davis Sr.
10Eli Ishikawa5' 10CADavisApr 14Delta: Franklin at Davis Sr.
10.11Sean Murphy5' 9CADel OroApr 14Del Oro @ Granite Bay SFL League meet
12Titus Hutcherson5' 9PRCAWhitneyMay 04Whitney Versus Granite Bay
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Eitan Goore16' 0PRCAJesuitMay 29Del Campo Multi-Event Competition AND Pole Vault FEST
2.11Kyle Burns14' 6CAOak RidgeMay 01Thunder Invitational
3.11Will Siemens14' 1CADavisApr 14Delta: Franklin at Davis Sr.
4.17-18Owen Arreguy14' 0PRCARevolution Express TrackJun 27Top 8 Meet
5.10Collin Young14' 0CAJesuitJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
6.17-18Axel Verdoorn13' 8PRCATrailblazers Track ClubJul 24RETC #3 Youth Mini Meet (6 teams)
7.10Caden Fletcher13' 6PRCAOak RidgeMay 01Thunder Invitational
11Mason Munoz13' 6CARocklinMar 25Rocklin HS vs Lincoln HS
10David Shigematsu13' 6PRCADavisMay 27Delta: Davis @ Elk Grove
12Ian Menz13' 6PRCAJesuitApr 14Delta: Sheldon @ Jesuit/St. Francis
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.10Maceo McDowell21' 8.75CALodiMar 11Tracy vs Lodi
2.11Kyran Bell21' 6.5CARocklinApr 21Rocklin HS vs. Granite Bay HS dual league meet
3.12Nick Murray21' 2PRCASt Mary’sMar 04Tracy@St Mary's
4.9Omari Gayles21' 0CASt Mary’sMar 17Merrill West @ St. Mary's HS
5.12Sirr Butler20' 11.5 (.0)PRUnattachedJun 2061st Annual Golden West Invitational
6.10Isaiah Bickham20' 8PRUnattachedJun 16Nor Cal Championships
7.11Ray Oldham20' 5.5CADavisJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
8.10Nikolus Perez20' 5.25PRCAElk GroveMay 07Delta: Jesuit/St.Francis @ Elk Grove
9.10Ethan Fong20' 4PRUnattachedJul 04AAU West Coast Nationals
12Eitan Goore20' 4PRCAJesuitMay 07Delta: Jesuit/St.Francis @ Elk Grove
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Sirr Butler46' 1.5PRCAWhitneyMay 04Whitney Versus Granite Bay
2.11Kyran Bell44' 11.5PRCARocklinApr 21Rocklin HS vs. Granite Bay HS dual league meet
3.12Javier Viramontes40' 10PRCALodiMar 25TCAL Tokay @ Lodi
4.11Tyrone Brown40' 7CAWhitneyApr 27Oak Ridge vs. Whitney
5.10Kyle Enriques39' 9.5PRCAOak RidgeMay 05SFL: Rocklin hosts Oak Ridge
6.12Tai Hackett39' 7.5PRCADavisApr 14Delta: Franklin at Davis Sr.
7.11Payton Schaffert39' 3PRCAGranite BayMay 21Sierra Foothill League (SFL) Finals
8.9Dylan Takahashi39' 1.5PRCALodiMar 25TCAL Tokay @ Lodi
9.12Malachai Amore38' 7.25PRCAWhitneyApr 15Whitney Versus Rocklin
10.11Dean Fulks38' 6.5CADavisJun 05Marauder Invitational D#lta League Schools
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.