Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Christopher Spring11.45PRAKColonyMay 29ASAA Division 1 State Championships
10Timothy Grisso11.45PRAKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
3.12Trenton O'Reagan11.49PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
4.12Mason Reynolds11.68AKWasillaMay 15Colony Invitational
5.11Ezekiel Carie11.74PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
6.12Eli Cravens11.75AKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
7.12Joshua Bevan11.77PRAKPalmerMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
8.12Felix Robertson11.80PRAKColonyMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
9.12Benjamin Loggins11.86PRAKColonyMay 12Runners Duel
10.11Chevy Hicks11.89PRAKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
12Avery Reid11.89PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Trenton O'Reagan23.04PRAKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.12Christopher Spring23.21PRAKColonyMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.12Tucker Christiansen23.55PRAKPalmerMay 08Palmer Invite
4.12Mason Reynolds23.59PRAKWasillaMay 08Palmer Invite
5.10Timothy Grisso23.61AKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
6.11Liam James23.97PRAKHomerMay 29ASAA Division 2 State Championships
7.11Ezekiel Carie23.98PRAKAnchorage ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
8.11Matt Sanders24.02PRAKAnchorage ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
9.12Eli Cravens24.05AKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
10.12Felix Robertson24.10PRAKColonyMay 08Palmer Invite
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Maison Dunham51.93PRAKKenai CentralMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
11Nathanael Johnson51.93PRAKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.12Tucker Christiansen52.50PRAKPalmerMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.12Mason Reynolds52.61PRAKWasillaMay 15Colony Invitational
5.11Matt Sanders52.80PRAKAnchorage ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
6.12Zachary Burns53.02PRAKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
7.11Micah Fields53.56PRAKKodiakMay 08Palmer Invite
8.12Tristian Merchant53.65PRAKAnchorage ChristianMay 15Colony Invitational
9.12Levi Deboard53.92PRAKSewardMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
10.11Ezekiel Carie53.94PRAKAnchorage ChristianApr 24Homer Invitational
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Tristian Merchant1:59.04PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
2.12Maison Dunham1:59.75PRAKKenai CentralMay 29ASAA Division 2 State Championships
3.11Nathanael Johnson2:00.65PRAKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.12Cole Fritzel2:01.35PRAKGrace ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
5.12Joshua Davis2:02.41PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
6.11Micah Fields2:04.48PRAKKodiakMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
7.11Ryan Owens2:04.81PRAKPalmerJun 06Brian Young Invitational by Schools
8.12Mike Reem2:05.59PRAKPalmerJun 06Brian Young Invitational by Schools
9.11Preston Wethington2:06.40PRAKGrace ChristianMay 15Colony Invitational
10.10David Sliwinski2:06.72AKGrace ChristianMay 08Palmer Invite
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Tristian Merchant4:15.28PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
2.10David Sliwinski4:32.46AKGrace ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
3.11Preston Wethington4:34.17PRAKGrace ChristianMay 08Palmer Invite
4.12Cole Fritzel4:34.72PRAKGrace ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
5.11Micah Fields4:36.20PRAKKodiakMay 08Palmer Invite
6.9Tobias Buchanan4:40.41AKColonyJun 06Brian Young Invitational by Schools
7.10Seth Lochmann4:46.70AKGrace ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
8.10Lance Seneff4:46.89PRAKHomerMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
9.12Jackson Roberts4:47.77PRAKKodiakJun 06Brian Young Invitational by Schools
10.12Joshua Davis4:48.37AKAnchorage ChristianMay 01Wasilla Invite
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Tristian Merchant8:52.53PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
2.11Micah Fields9:41.48PRAKKodiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.10David Sliwinski9:48.13AKGrace ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
4.9Tobias Buchanan9:57.85PRAKColonyMay 29ASAA Division 1 State Championships
5.11Preston Wethington10:04.84AKGrace ChristianApr 24Homer Invitational
6.10Seth Lochmann10:05.69AKGrace ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
7.11Aiden Zingone10:07.09AKGrace ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
8.10Josh Brower10:08.63PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
9.11Ben Thatcher10:08.77AKGrace ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
10.10Preston Merchant10:09.15AKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Trey Ingalls17.43PRAKSewardMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
10Clayton Jackson17.43AKGrace ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
3.12Austin Adlam17.98PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
4.9Nolan Warren18.06AKAnchorage ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
5.12Benjamin Loggins18.16PRAKColonyMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
6.11Kade Reynolds18.24AKWasillaMay 15Colony Invitational
11Aiden Brost18.24AKHomerMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
8.11Ryan Shelden18.31AKColonyMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
9.12Will Simmons18.55PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
10.11James Sparks18.89AKKenai CentralMay 08Palmer Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Trey Ingalls42.33PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
2.11Kade Reynolds43.43PRAKWasillaMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.10Arthur Merritt44.49AKPalmerMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
4.10Kodi Swanson44.80PRAKColonyMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
5.12Austin Adlam45.06PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
6.10Deshawn Campbell45.15AKWasillaMay 08Palmer Invite
7.9Nolan Warren45.36AKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
8.10Clayton Jackson45.94PRAKGrace ChristianMay 15Colony Invitational
9.11Aiden Brost46.10AKHomerMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
10.11Elmar Barroga46.68PRAKKodiakMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Relay Team44.66AKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.Timothy Grisso
Chevy Hicks
Dylan Jeffus
Mason Reynolds
45.31AKWasillaMay 15Colony Invitational
3.Ryan Shelden
Benjamin Loggins
Christopher Spring
Evan Hernandez
46.42AKColonyMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
4.Jonathan Earhart
Ezekiel Carie
Nolan Warren
JD McGee
48.09AKAnchorage ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
5.Logan Johnson
Arthur Merritt
Joshua Bevan
Tucker Christiansen
48.22AKPalmerApr 28Palmer Quad Mini "B"
6.Tyler Hippchen
Reagan Graves
Jacob Begich
Riley Graves
48.44AKKenai CentralMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
7.Kaleb Boyce
Connor Klebs
Kellen Jedlicka
Luke Lentfer
48.78AKGrace ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
8.Charles Guevarra
George Aquino
Elmar Barroga
Akio Viray
51.44AKKodiakApr 17Homer Dual Round 2
9.Trenton Hawes
Talon Jefferson
Haskell Nelson
Hunter Craig
51.47AKHoustonMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
10.Dallas Mattson
Mason Brouillet
Logan Seymore
Myles Campbell
51.93AKRedingtonApr 28Palmer Quad Mini "B"
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Joshua Bevan
Arthur Merritt
Logan Johnson
Tucker Christiansen
1:35.53AKPalmerMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
2.Avery Reid
Eli Cravens
Zachary Burns
Leigh Tacey II
1:35.93AKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
3.Christopher Spring
Landis Erwin
Magdiel Fernandez Cruz
Benjamin Loggins
1:37.50AKColonyMay 08Palmer Invite
4.Kaleb Boyce
Kellen Jedlicka
Geremu Daggett
Aidan Pepperd
1:39.42AKGrace ChristianMay 15Colony Invitational
5.Jonathan Earhart
Daniel Szepanski
Joshua Davis
Matt Sanders
1:39.71AKAnchorage ChristianMay 15Colony Invitational
6.Dylan Perdue
Elisha Wagle
Alexander Palaniuk
Collin Butrlakorn
1:41.93AKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
7.Riley Graves
John Wright
Aiden Arness
Reagan Graves
1:45.02AKKenai CentralMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
8.Igan Galindez
Elmar Barroga
John Saliva
Akio Viray
1:45.47AKKodiakMay 08Palmer Invite
9.Trenton Hawes
Talon Jefferson
Haskell Nelson
Hunter Craig
1:48.67AKHoustonMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
10.Trey Ingalls
Aaron Smith
Bengimin Ambrosiani
Nickolas Ambrosiani
1:50.56AKSewardMay 15KPBSD HS Borough Championships
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Relay Team3:32.89AKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.Relay Team3:35.03AKPalmerMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.Relay Team3:37.71AKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
4.Geremu Daggett
David Sliwinski
Preston Wethington
Cole Fritzel
3:42.70AKGrace ChristianMay 08Palmer Invite
5.Tommy Cronin
Max Pfeiffenberger
Paxton Hill
Levi Deboard
3:45.58AKSewardMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
6.Relay Team3:46.29AKHomerMay 29ASAA Division 2 State Championships
7.Kade Reynolds
Elisha Wagle
Timothy Grisso
Mason Reynolds
3:47.91AKWasillaMay 08Palmer Invite
8.Jackson Roberts
Simon Grimes
Akio Viray
Jerron Bruce
3:48.84AKKodiakMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
9.Andrew Essman
Ruben Fishinghawk
Tanner Thornhill
Evan Hernandez
3:50.40AKColonyMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
10.George Wright
Nathan Haakenson
Riley Graves
Maison Dunham
3:51.89AKKenai CentralMay 01SOHI Invitational
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Relay Team8:30.17AKKodiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.Cole Fritzel
Preston Wethington
David Sliwinski
Ty Elliott
8:34.45AKGrace ChristianMay 01SOHI Invitational
3.Daniel Szepanski
Josh Brower
Preston Merchant
Micah Tedrick
8:47.67AKAnchorage ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
4.Landon Hayes
Kolten Greathouse
Samuel Logsdon
Brennan Lackey
8:51.39AKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
5.Jayden Rice
Ruben Fishinghawk
Oliver Rose
Tobias Buchanan
8:52.16AKColonyMay 15Colony Invitational
6.Nathanael Johnson
Jeren Nash
Tytus Gilbert
Finnley Loop
8:55.40AKSoldotnaMay 01SOHI Invitational
7.Relay Team8:58.14AKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
8.Gregory Fallon
Nathan Haakenson
George Wright
Jack Laker
9:23.92AKKenai CentralMay 08Palmer Invite
9.Tobin Miller
Ryan Owens
Mike Reem
Noble Gurney
9:42.62AKPalmerApr 28Palmer Quad Mini "B"
10.Brock Barth
Tucker Hiller
Lliam Boss-Harmon
Jonah Mershon
10:17.84AKHomerMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Orion Harper50' 8.5PRAKKodiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.12Peter Kolomeychuk48' 2PRAKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
3.11Dylan Dahlgren47' 10AKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
4.10Eric Kolomeychuk44' 10.5AKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
5.12Aiden Arness44' 5.5PRAKKenai CentralMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
6.12Joshua Manwiller43' 6.5PRAKHomerMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
7.11Cort Sandefur43' 3.5PRAKRedingtonMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
8.11Brock Wilson42' 2.5PRAKSoldotnaMay 15KPBSD HS Borough Championships
9.11Callaghan Tipton41' 5.5PRAKPalmerMay 29ASAA Division 1 State Championships
10.11Mycus Fernandez40' 8.5AKKodiakJun 06Brian Young Invitational by Schools
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Dylan Dahlgren147' 1AKSoldotnaMay 08Palmer Invite
2.11Cort Sandefur133' 7AKRedingtonMay 15Colony Invitational
3.11Liam Hays127' 9AKWasillaMay 15Colony Invitational
4.12Joshua Manwiller125' 11PRAKHomerMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
5.11Brynn Miller125' 1PRAKPalmerMay 08Palmer Invite
6.10Luke Lentfer121' 7AKGrace ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
7.10Parker Glastetter120' 9AKPalmerMay 15Colony Invitational
8.12Aiden Arness117' 3PRAKKenai CentralMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
9.10Eric Kolomeychuk114' 1AKWasillaMay 15Colony Invitational
10.11Orion Harper113' 4AKKodiakMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11Brynn Miller6' 3PRAKPalmerMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
2.11Matt Sanders6' 0PRAKAnchorage ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
11Dylan Jeffus6' 0AKWasillaApr 24Homer Invitational
4.9Jeren Nash5' 8PRAKSoldotnaMay 01SOHI Invitational
12Mike Reem5' 8PRAKPalmerMay 15Colony Invitational
11Tommy Cronin5' 8PRAKSewardMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
7.12Max Pfeiffenberger5' 6PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
12Shea Halbert5' 6PRAKPalmerApr 23Palmer Quad Mini
11Ruben Fishinghawk5' 6PRAKColonyMay 06Knights Throwers and Jumpers Meet
9Jayce Underwood5' 6PRAKColonyMay 08Palmer Invite
10Clayton Jackson5' 6PRAKGrace ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Trenton O'Reagan20' 6.75PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
2.11Dylan Jeffus20' 3.25AKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
3.11Tommy Cronin19' 11.5PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
4.12Christopher Spring19' 7PRAKColonyApr 24Homer Invitational
5.10Deshawn Campbell19' 1.75PRAKWasillaMay 08Palmer Invite
6.9Jayce Underwood19' 1.25PRAKColonyMay 08Palmer Invite
7.12Felix Robertson18' 8PRAKColonyJun 06Brian Young Invitational by Schools
11Aidan Pepperd18' 8PRAKGrace ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
9.12Akio Viray18' 5.5PRAKSouth Central All-StarsJun 05Brian Young Invitational
10.12Austin Adlam18' 4.5AKSoldotnaMay 01SOHI Invitational
11James Sparks18' 4.5AKKenai CentralApr 24Homer Invitational
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Felix Robertson41' 4PRAKColonyJun 06Brian Young Invitational by Schools
2.11Tommy Cronin41' 0.5PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
3.11Nathanael Johnson41' 0PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
4.11James Sparks40' 8.5PRAKKenai CentralApr 24Homer Invitational
5.11Dylan Jeffus40' 6.5AKWasillaMay 29ASAA Division 1 State Championships
6.12Samuel Koster40' 3.5PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
7.12Benjamin Loggins39' 1.5PRAKColonyMay 01Wasilla Invite
8.10Logan Johnson38' 11.5AKPalmerMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
9.11Ryan Owens38' 8PRAKPalmerMay 29ASAA Division 1 State Championships
10.11David Martin37' 10AKKenai CentralMay 29ASAA Division 2 State Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.