Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Jackson Harmon11.08AKSouth AnchorageMay 22CIC Region IV Meet 2021
2.12Logan Mathieu11.15PRAKChugiakMay 22CIC Region IV Meet 2021
3.10Peyton George11.19PRAKLathropMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.10Brian Morris11.35AKEast AnchorageMay 29ASAA Division 1 State Championships
5.10Ali Joseph Jr.11.40 (.2)PRUnattachedAug 01USATF National Junior Olympic Championships
11James Connally11.40AKJuneau-Douglas Yadaa.at KaleMay 22Region V Track & Field Championships
7.12Ali Beya11.43AKThunder MountainMay 29ASAA Division 1 State Championships
8.12Christopher Spring11.45PRAKColonyMay 29ASAA Division 1 State Championships
10Timothy Grisso11.45PRAKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
10.11Nathaniel Lyken11.46AKWest AnchorageMay 08Quad 4 @ Dimond with EHS/ERHS/WHS/SAHS
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Logan Mathieu22.26PRAKChugiakMay 22CIC Region IV Meet 2021
2.10Brian Morris22.86AKEast AnchorageMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.10Ali Joseph Jr.22.91PRAKWest AnchorageMay 22CIC Region IV Meet 2021
4.12Jackson Harmon22.97PRAKSouth AnchorageMay 22CIC Region IV Meet 2021
5.12Trenton O'Reagan23.04PRAKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
6.10Alex Gallego23.09PRAKEast AnchorageMay 29ASAA Division 1 State Championships
7.11Kuyler Balleck23.11PRAKWest ValleyMay 29ASAA Division 1 State Championships
8.12Christopher Spring23.21PRAKColonyMay 29ASAA Division 1 State Championships
9.12Ali Beya23.24PRAKThunder MountainMay 29ASAA Division 1 State Championships
10.12Wyatt Rohde23.25PRAKChugiakApr 24Bartlett v Chugiak Apr 24 Dual
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Maison Dunham51.93PRAKKenai CentralMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
11Nathanael Johnson51.93PRAKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.12Jacob Lestina52.34AKChugiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.12Tucker Christiansen52.50PRAKPalmerMay 29ASAA Division 1 State Championships
5.10Preston Maes52.52AKServiceMay 22CIC Region IV Meet 2021
6.12Mason Reynolds52.61PRAKWasillaMay 15Colony Invitational
7.12Thomas Macdonald52.63PRAKSu ValleyMay 29ASAA Division 2 State Championships
8.12Owen Lewis52.68PRAKChugiakJun 06Brian Young Invitational by Schools
9.11Matt Sanders52.80PRAKAnchorage ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
10.11Mark Shepherd52.86AKEagle RiverJun 06Brian Young Invitational by Schools
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.17-18Brady Burrough1:56.96PRAKCook Inlet ConferenceJun 05Brian Young Invitational
2.12Jacob Lestina1:57.49PRAKChugiakJun 06Brian Young Invitational by Schools
3.11Daniel Abramowicz1:57.80PRAKWest ValleyMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.12Tristian Merchant1:59.04PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
5.12Maison Dunham1:59.75PRAKKenai CentralMay 29ASAA Division 2 State Championships
6.12Finn Morley2:00.00PRAKJuneau-Douglas Yadaa.at KaleMay 29ASAA Division 1 State Championships
7.11Nathanael Johnson2:00.65PRAKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
8.12Cole Fritzel2:01.35PRAKGrace ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
9.12Michael Earnhart2:01.81PRAKChugiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
10.10Shane Fisher2:02.16PRAKWest ValleyMay 15Region VI West Valley 2021-05-14/15
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Tristian Merchant4:15.28PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
2.12Brady Burrough4:27.28PRAKSouth AnchorageJun 06Brian Young Invitational by Schools
3.11Daniel Abramowicz4:27.81AKWest ValleyMay 08Region VI Invitational 2021-05-08
4.12Jacob Lestina4:28.71PRAKChugiakJun 06Brian Young Invitational by Schools
5.10Shane Fisher4:31.18AKWest ValleyMay 22Region VI Championship
6.12Michael Earnhart4:32.44PRAKChugiakMay 22CIC Region IV Meet 2021
7.10David Sliwinski4:32.46AKGrace ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
8.11Preston Wethington4:34.17PRAKGrace ChristianMay 08Palmer Invite
9.12Cole Fritzel4:34.72PRAKGrace ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
10.11Jared Gardiner4:34.91AKDimondMay 22CIC Region IV Meet 2021
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Tristian Merchant8:52.53PRAKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
2.11Daniel Abramowicz9:39.65AKWest ValleyMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.11Micah Fields9:41.48PRAKKodiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.11Jared Gardiner9:43.97AKDimondMay 29ASAA Division 1 State Championships
5.10Shane Fisher9:44.47PRAKWest ValleyMay 22Region VI Championship
6.10David Sliwinski9:48.13AKGrace ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
7.12Michael Earnhart9:50.82PRAKChugiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
8.17-18Brady Burrough9:51.48PRAKCook Inlet ConferenceJun 05Brian Young Invitational
9.9Tobias Buchanan9:57.85PRAKColonyMay 29ASAA Division 1 State Championships
10.11Preston Wethington10:04.84AKGrace ChristianApr 24Homer Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Logan Mathieu14.47PRAKChugiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.12Adrian Velasco14.83PRAKDimondMay 22CIC Region IV Meet 2021
3.12Riley Knott15.40PRAKLathropJun 06Brian Young Invitational by Schools
4.12Wyatt Rohde15.64PRAKChugiakApr 17Chugiak v East Apr 17 Dual
5.12Will Anderson15.65PRAKServiceMay 22CIC Region IV Meet 2021
6.12Garren Nicholson15.93PRAKMonroe CatholicMay 29ASAA Division 2 State Championships
7.12William Anderson16.09PRAKServiceJun 06Brian Young Invitational by Schools
8.9Alan Szewczyk Jr16.17AKEagle RiverMay 22CIC Region IV Meet 2021
9.12Jeffrey Prevost16.53PRAKValdezMay 29ASAA Division 2 State Championships
10.12Jesse Schnabel16.71PRAKWest ValleyMay 29ASAA Division 1 State Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Logan Mathieu39.45PRAKChugiakApr 24Bartlett v Chugiak Apr 24 Dual
2.12Wyatt Rohde39.53PRAKChugiakApr 24Bartlett v Chugiak Apr 24 Dual
3.12Adrian Velasco40.21PRAKDimondMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.12Will Anderson41.41PRAKServiceMay 29ASAA Division 1 State Championships
5.12Jesse Schnabel41.75PRAKWest ValleyMay 29ASAA Division 1 State Championships
6.9Alan Szewczyk Jr42.30AKEagle RiverMay 22CIC Region IV Meet 2021
7.12Trey Ingalls42.33PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
8.12Noah Rygh42.85PRAKDimondMay 22CIC Region IV Meet 2021
9.12William Anderson42.87PRAKServiceJun 06Brian Young Invitational by Schools
10.12Garren Nicholson43.06AKMonroe CatholicMay 29ASAA Division 2 State Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Relay Team44.48AKChugiakMay 07Quad 3 at Dimond with CHS/SHS/BHS/DHS
2.Relay Team44.66AKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.-Relay Team45.26AKEast AnchorageMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.Timothy Grisso
Chevy Hicks
Dylan Jeffus
Mason Reynolds
45.31AKWasillaMay 15Colony Invitational
5.Relay Team45.60AKWest AnchorageMay 29ASAA Division 1 State Championships
6.Earl Parker
Eddie Coleman
Jaylen Thomas
Peyton George
45.75AKLathropMay 22Region VI Championship
7.Carter Brown
Trenton McCumby
James Price
Camren Hyson
45.88AKNorth PoleMay 08Region VI Invitational 2021-05-08
8.-Relay Team45.94AKSouth AnchorageMay 22CIC Region IV Meet 2021
9.Tanner Bunten
Ali Beya
Adam Bishop
Audimyre Horca
46.00AKThunder MountainMay 22Region V Track & Field Championships
10.Ryan Shelden
Benjamin Loggins
Christopher Spring
Evan Hernandez
46.42AKColonyMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.-Relay Team1:34.07AKChugiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.-Relay Team1:34.32AKEast AnchorageMay 08Quad 4 @ Dimond with EHS/ERHS/WHS/SAHS
3.Relay Team1:34.51AKWest AnchorageMay 22CIC Region IV Meet 2021
4.Carter Brown
Trenton McCumby
James Price
Camren Hyson
1:35.44AKNorth PoleMay 15Region VI West Valley 2021-05-14/15
5.Eddie Coleman
Kalvyn Bandith
Aijon Augustine
Peyton George
1:35.48AKLathropMay 15Region VI West Valley 2021-05-14/15
6.Joshua Bevan
Arthur Merritt
Logan Johnson
Tucker Christiansen
1:35.53AKPalmerMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
7.-Relay Team1:35.61AKSouth AnchorageMay 22CIC Region IV Meet 2021
8.-Relay Team1:35.92AKEagle RiverMay 29ASAA Division 1 State Championships
9.Avery Reid
Eli Cravens
Zachary Burns
Leigh Tacey II
1:35.93AKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
10.Euan Uliassi
Jesse Schnabel
Ben Foshee
Kuyler Balleck
1:36.12AKWest ValleyMay 22Region VI Championship
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.-Relay Team3:32.75AKChugiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.Relay Team3:32.89AKSoldotnaMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.Relay Team3:35.03AKPalmerMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.Relay Team3:35.28AKJuneau-Douglas Yadaa.at KaleMay 29ASAA Division 1 State Championships
5.-Relay Team3:36.22AKServiceMay 29ASAA Division 1 State Championships
6.Shane Fisher
Caleb Petersen
Jesse Schnabel
Daniel Abramowicz
3:36.34AKWest ValleyMay 22Region VI Championship
7.Relay Team3:37.71AKAnchorage ChristianMay 29ASAA Division 2 State Championships
8.Relay Team3:38.10AKNorth PoleMay 29ASAA Division 1 State Championships
9.Aijon Augustine
Jonathan Ebel
Jack Snavely
Owen Averett
3:38.12AKLathropMay 22Region VI Championship
10.Relay Team3:38.75AKSu ValleyMay 29ASAA Division 2 State Championships
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Relay Team8:30.17AKKodiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.Cole Fritzel
Preston Wethington
David Sliwinski
Ty Elliott
8:34.45AKGrace ChristianMay 01SOHI Invitational
3.Relay Team8:36.69AKNorth PoleMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.-Relay Team8:42.21AKDimondMay 29ASAA Division 1 State Championships
5.Daniel Szepanski
Josh Brower
Preston Merchant
Micah Tedrick
8:47.67AKAnchorage ChristianMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
6.Relay Team8:47.79AKJuneau-Douglas Yadaa.at KaleMay 29ASAA Division 1 State Championships
7.Grant Goodman
Blaise Boyer
Rowan Robinson
Ryan Smith
8:50.60AKSouth AnchorageMay 29ASAA Division 1 State Championships
8.Landon Hayes
Kolten Greathouse
Samuel Logsdon
Brennan Lackey
8:51.39AKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
9.Jayden Rice
Ruben Fishinghawk
Oliver Rose
Tobias Buchanan
8:52.16AKColonyMay 15Colony Invitational
10.-Relay Team8:54.29AKServiceMay 29ASAA Division 1 State Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Orion Harper50' 8.5PRAKKodiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
2.11Shaistin Naufahu Gaspar50' 5AKBartlettApr 16Bartlett vs West Apr 16 Dual
3.12Peter Kolomeychuk48' 2PRAKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
4.11Dylan Dahlgren47' 10AKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
5.12Wesley Verhamme47' 1PRAKHainesJun 06Brian Young Invitational by Schools
6.10Eric Kolomeychuk44' 10.5AKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
7.12Ikaika VaiVai44' 9.25PRAKEast AnchorageApr 23East v West April 23 Dual
8.12Aiden Arness44' 5.5PRAKKenai CentralMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
9.12Joshua Manwiller43' 6.5PRAKHomerMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
10.11Cort Sandefur43' 3.5PRAKRedingtonMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Dylan Dahlgren147' 1AKSoldotnaMay 08Palmer Invite
2.11Shaistin Naufahu Gaspar141' 9PRAKBartlettMay 29ASAA Division 1 State Championships
3.11Keegan Laughlin135' 4AKLathropMay 22Region VI Championship
4.11Cort Sandefur133' 7AKRedingtonMay 15Colony Invitational
5.10Eric Bushnell131' 2AKEast AnchorageMay 29ASAA Division 1 State Championships
6.12Ben Foshee130' 5PRAKWest ValleyMay 08Region VI Invitational 2021-05-08
7.12Ikaika VaiVai128' 8PRAKEast AnchorageApr 23East v West April 23 Dual
8.11Liam Hays127' 9AKWasillaMay 15Colony Invitational
9.12Daniel Isaak127' 7PRAKJuneau-Douglas Yadaa.at KaleMay 082021 Capital Invite
10.12Joshua Manwiller125' 11PRAKHomerMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Riley Knott6' 4PRAKLathropJun 06Brian Young Invitational by Schools
2.11Brynn Miller6' 3PRAKPalmerMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
3.12William Anderson6' 1PRAKServiceJun 06Brian Young Invitational by Schools
4.11Dylan Jeffus6' 0AKWasillaApr 24Homer Invitational
11Matt Sanders6' 0PRAKAnchorage ChristianJun 06Brian Young Invitational by Schools
9Alex Emers6' 0AKWest ValleyMay 15Region VI West Valley 2021-05-14/15
7.11Pike Peterson5' 10AKSouth AnchorageMay 22CIC Region IV Meet 2021
12Will Anderson5' 10AKServiceApr 17South v Service Apr 17 Dual
11Bryson Jolley5' 10PRAKSu ValleyMay 01Wasilla Invite
10.9Jeren Nash5' 8PRAKSoldotnaMay 01SOHI Invitational
12Mike Reem5' 8PRAKPalmerMay 15Colony Invitational
11Tommy Cronin5' 8PRAKSewardMay 22Region III Division 2 Track and Field Championships
12Jackson Wall5' 8AKChugiakApr 17Chugiak v East Apr 17 Dual
12Aiden Luhr5' 8PRAKPetersburgApr 24Ketchikan Invite Day One
View full rankings...
Pole VaultCompare top 1
1.17-18Dakota Brannan12' 7.5PRAKAlaska Pole VaultAug 01USATF National Junior Olympic Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Logan Mathieu21' 4.5PRAKChugiakApr 17Chugiak v East Apr 17 Dual
2.10Willie Zamora20' 9.75AKWest AnchorageJun 06Brian Young Invitational by Schools
3.12Jackson Wall20' 7.5PRAKChugiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
4.12Trenton O'Reagan20' 6.75PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
5.11Dylan Jeffus20' 3.25AKWasillaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
6.11Joshua Baczuk20' 2.25PRAKValdezMay 15Region VI West Valley 2021-05-14/15
7.12Owen Lewis20' 1.75PRAKChugiakMay 29ASAA Division 1 State Championships
8.11Tommy Cronin19' 11.5PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
9.12Zachary Chang19' 10.5PRAKServiceMay 07Quad 3 at Dimond with CHS/SHS/BHS/DHS
10.9Alex Emers19' 9.75 (.6)PRAKWest ValleyMay 22Region VI Championship
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Owen Lewis42' 8PRAKChugiakJun 06Brian Young Invitational by Schools
2.12Felix Robertson41' 4PRAKColonyJun 06Brian Young Invitational by Schools
3.11Tommy Cronin41' 0.5PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
4.11Nathanael Johnson41' 0PRAKSoldotnaMay 22Region III Division 1 Track & Field Championships
5.9A'lante Owens-Player40' 10.25AKBartlettMay 29ASAA Division 1 State Championships
6.11James Sparks40' 8.5PRAKKenai CentralApr 24Homer Invitational
7.11Kuyler Balleck40' 7PRAKWest ValleyMay 22Region VI Championship
8.11Dylan Jeffus40' 6.5AKWasillaMay 29ASAA Division 1 State Championships
9.12Samuel Koster40' 3.5PRAKSewardMay 29ASAA Division 2 State Championships
10.11Bryson Jolley40' 0PRAKSu ValleyMay 01Wasilla Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.