Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Tallen Williams10.88PRWAFerndaleMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
2.12Alex Nguyen10.92PRWALynnwoodApr 18Lynnwood, Cedarcrest, Edmonds Woodway @ Edmonds Stadium
3.12Christopher Lolkema10.95PRWASqualicumApr 2716th Annual Tomahawk Classic
4.11Chinedu Acholonu10.97WAEdmonds-WoodwayApr 18Lynnwood, Cedarcrest, Edmonds Woodway @ Edmonds Stadium
5.12Lukas Sepulveda10.99PRWAStanwoodApr 2716th Annual Tomahawk Classic
6.11Hunter Quick11.01PRWAShorecrestApr 04Cedarcrest, SC @ Mariner
7.10Chris Taylor11.06PRWAShorewoodMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
8.12Tyler Massena11.16WASnohomishMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
9.11Sebastian Stevenson11.18PRWASqualicumApr 2716th Annual Tomahawk Classic
10.12Kristian Fairbanks11.20PRWAArlingtonMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
10Gabe Nelson11.20PRWAShorecrestApr 04Cedarcrest, SC @ Mariner
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Alex Nguyen22.24PRWALynnwoodApr 27Lakewood SUNNY AND 70 Invitational
2.12Lukas Sepulveda22.31WAStanwoodMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
3.11Chinedu Acholonu22.43WAEdmonds-WoodwayMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
4.12Tyler Massena22.80WASnohomishMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
5.12Christopher Lolkema22.83PRWASqualicumMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
6.11Sebastian Stevenson22.88PRWASqualicumMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
11Anthony Salvione22.88PRWAShorewoodMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
8.11Cade Younger22.96WAArlingtonMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
9.12David Weitkamp23.10PRWALynnwoodMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
10.12Marcus Dilworth23.23PRWAEdmonds-WoodwayMar 28Mountlake Terrace, Shorewood, Edmonds Woodway @ Edmonds Stadium
10Amdane Aboudou23.23PRWAShorecrestApr 04Cedarcrest, SC @ Mariner
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.11Chinedu Acholonu49.59PRWAEdmonds-WoodwayMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
2.10Chris Taylor50.88PRWAShorewoodMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
3.12Thomas McCormick51.03PRWAMarysville GetchellMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.12Reed Adjibly51.08PRWAShorecrestMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Cade Younger51.35PRWAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.11Cole Nouwens51.44PRWAShorewoodMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
7.9Isaac Carlson51.92WAMeadowdaleMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
8.11Anthony Salvione52.02PRWAShorewoodMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
9.12Ryan Sphung52.07PRWAEverettMay 03Everett SD Championships
10.12Grant Christian52.44WAEdmonds-WoodwayApr 18Lynnwood, Cedarcrest, Edmonds Woodway @ Edmonds Stadium
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Jeffery Richner1:55.93PRWAMarysville-PilchuckMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
2.12Grant Christian1:56.75WAEdmonds-WoodwayMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Lucas Lacambra1:57.14PRWAEdmonds-WoodwayMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
4.12Nick McIver1:57.24PRWASnohomishMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.10Landon Sturdevant1:57.76WAFerndaleMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.12Dylan Hartono1:57.98PRWAEdmonds-WoodwayMay 03Edmonds Woodway, Mountlake Terrace, Lynnwood, Meadowdale @ Edmonds Stadium
7.11Jason Khoury1:58.91WAStanwoodMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
8.12Erik Luu1:59.02WAShorecrestApr 18Marysville-Getchell, Shorecrest @Snohomish
9.12Stefan Mueller1:59.27PRWAShorewoodMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
10.12John Christian1:59.31PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
1500 MetersCompare top 5
1.12Jeffery Richner4:27.74PRWAMarysville-PilchuckJun 01Washington State Combined Event Championship
2.12Quinn Wieber4:57.85PRWAEverettJun 01Washington State Combined Event Championship
3.10Cody Bennett5:10.98PRWAEverettJun 01Washington State Combined Event Championship
4.9Parker Duskin5:12.45PRWAArlingtonJun 01Washington State Combined Event Championship
5.10Jaden Roskelley5:20.92WAArlingtonJun 01Washington State Combined Event Championship
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Dylan Hartono4:16.28PRWAEdmonds-WoodwayMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
2.12Erik Luu4:16.89PRWAShorecrestMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
3.12Lucas Lacambra4:17.09PRWAEdmonds-WoodwayApr 20NIKE Eason Invitational
4.12Spencer Thurman4:19.87PRWAShorecrestApr 27Shoreline Invitational (COED)
5.12Nick McIver4:20.80PRWASnohomishMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
6.9Aiden Emerson4:23.83WAArlingtonMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
7.12Deyago Peraza4:24.28PRWAEdmonds-WoodwayMay 08Wesco 3A South Championships Day 1
8.11Micah Murphy4:26.57PRWALynnwoodMay 03Edmonds Woodway, Mountlake Terrace, Lynnwood, Meadowdale @ Edmonds Stadium
9.11Jacob Willcox4:26.84WAEdmonds-WoodwayMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
10.12Grant Christian4:27.21PRWAEdmonds-WoodwayMay 03Edmonds Woodway, Mountlake Terrace, Lynnwood, Meadowdale @ Edmonds Stadium
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Dylan Hartono9:10.23PRWAEdmonds-WoodwayApr 27Shoreline Invitational (COED)
2.12Erik Luu9:18.58PRWAShorecrestMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Deyago Peraza9:19.34PRWAEdmonds-WoodwayApr 27Shoreline Invitational (COED)
4.12Spencer Thurman9:26.20PRWAShorecrestMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Micah Murphy9:34.00PRWALynnwoodMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
6.11Jacob Willcox9:34.58PRWAEdmonds-WoodwayMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
7.12Noah Loftis9:37.68PRWAArlingtonApr 20Viking Classic
8.12Ben Heagler9:39.16PRWAShorewoodMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.9Aiden Emerson9:47.46WAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
10.11Chance Pearston9:47.84PRWAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Jonathan Birchman14.04 (.1)PRUnattachedJun 15Brooks PR Invitational
2.12Marcus Dilworth14.87PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.10Amdane Aboudou15.19PRWAShorecrestMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
4.10Dane Patten15.42PRWASnohomishMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
5.9Parker Duskin15.66WAArlingtonMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
6.12Matthew Bangsberg15.77WAShorewoodMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.15-16Amado Toyo16.02 (2.1)PRWARainier Beach TrackJul 28USATF National Junior Olympic Championships
8.10Jaden Roskelley16.08WAArlingtonApr 25Lake Stevens @ Arlington
9.10Evan Graves16.37WAEdmonds-WoodwayApr 27Shoreline Invitational (COED)
10.10Trae Tingelstad16.60PRWAMarysville-PilchuckMar 23Chuck Randall Relays
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Jonathan Birchman38.27PRWAShorewoodMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
2.12Marcus Dilworth39.50PRWAEdmonds-WoodwayMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
3.10Amdane Aboudou40.16PRWAShorecrestMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
4.9Parker Duskin41.00WAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.12Matthew Bangsberg41.12PRWAShorewoodMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.9Deklund DeBell41.51WAMeadowdaleMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.12Colton Fox41.64PRWAFerndaleApr 17NWC Championships - Varsity
8.9Amado Toyo42.31WAShorecrestMay 08Wesco 3A South Championships Day 1
9.12Ryan Secrest42.39PRWAMeadowdaleMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
10.10Jaden Roskelley43.27WAArlingtonMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Pavin Soumpholphakdy
David Weitkamp
Alex Nguyen
Adrian Morgan
43.34WALynnwoodMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
2.Capassio Cherry
Marcus Dilworth
Steele Swinton
Chinedu Acholonu
43.56WAEdmonds-WoodwayMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
3.Relay Team43.86WAShorecrestMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.Relay Team44.02WAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.Christopher Lolkema
Sebastian Stevenson
Josh Bates
Hayden Smet
44.30WASqualicumApr 20NIKE Eason Invitational
6.Curt Tanaka
Preston Tu
Cole Becker
Chris Taylor
44.63WAShorewoodApr 04Shorewood, Kamiak, Stanwood, Archibishop Murphy @ Shoreline Stadium
7.Tyler Massena
Hunter Philabaum
Kyden Gaffney
Dane Patten
44.67WASnohomishMay 03Lake Washington Last Chance Qualifier
8.Relay Team44.68WAStanwoodMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.Bryan Sanders
Jacob Mejia
Sergio Macias-Rossiter
Kevin Crumrine
44.81WAMarysville-PilchuckMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
10.Levi Johansen
Brady Morrison
Tallen Williams
Colton Fox
45.21WAFerndaleMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Chris Taylor
Cole Nouwens
Anthony Salvione
Jonathan Birchman
3:23.83WAShorewoodMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
2.Ian Mortensen
Rafe Kruse
Amdane Aboudou
Reed Adjibly
3:28.27WAShorecrestMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
3.Relay Team3:28.64WAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.Relay Team3:28.86WASnohomishMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.Deklund DeBell
Matthew Hartono
Ryan Secrest
Isaac Carlson
3:29.60WAMeadowdaleMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
6.Marcus Dilworth
Lucas Lacambra
John Christian
Grant Christian
3:30.72WAEdmonds-WoodwayMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.Relay Team3:34.83WAOak HarborMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.Adrian Seeber
Adrian Morgan
Micah Murphy
Alex Nguyen
3:35.33WALynnwoodMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
9.Thomas McCormick
Cole Norton
Evan Krautkremer
Dominic Andrews
3:35.86WAMarysville GetchellApr 18Marysville-Getchell, Shorecrest @Snohomish
10.Ryotaro Colon
Daniel Woodard
Gabriel Woodard
Ryan Sphung
3:36.82WAEverettMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Jayden White55' 8.75PRWAEverettMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
2.12Cade Tucker51' 11.5PRWAMarysville-PilchuckApr 2716th Annual Tomahawk Classic
3.12Wyatt Tayon50' 10.25PRWAStanwoodMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
4.12Isaac Zedwick49' 8PRWAStanwoodMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
5.12Michael Fisken49' 2PRWAOak HarborApr 18Arlington and Mt. Vernon at Oak Harbor
6.12Noah Dunham47' 6.5PRWASnohomishMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
7.12David Rivera47' 5.5PRWAShorecrestApr 18Marysville-Getchell, Shorecrest @Snohomish
8.12Larson Fairbarin46' 9PRWAFerndaleMar 27Nooksack hosts FHS & SQHS
9.12Jeffrey Roullier46' 0PRWAMarysville-PilchuckMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
10.10Cheron Smith45' 8.5PRWAMarysville GetchellMay 03Marysville City Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Jayden White157' 10WAEverettMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
2.12Wyatt Tayon151' 7PRWAStanwoodApr 18Stanwood/Archbishop Murphy @ MPHS
3.12Isaac Zedwick150' 5PRWAStanwoodApr 27Lakewood SUNNY AND 70 Invitational
4.12Michael Fisken145' 6WAOak HarborMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.12Isaac Donnelson144' 10WAArlingtonMar 21Arlington v. Marysville Getchell @ Quil Ceda Stadium
6.12Jeffrey Roullier143' 7WAMarysville-PilchuckApr 25Mariner @ MPHS
7.11Michael Gomez143' 0PRWAOak HarborMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.12Cade Tucker137' 6PRWAMarysville-PilchuckMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.12Nathan Broome137' 5PRWAMarysville GetchellMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
10.10Taejin Thongdee137' 0WAShorewoodMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.12David Weitkamp182' 3PRWALynnwoodMar 28Lynnwood and Snohomish at Oak Harbor
2.10Cody Bennett171' 7PRWAEverettMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Jeffrey Roullier169' 5PRWAMarysville-PilchuckApr 2716th Annual Tomahawk Classic
4.12Israel Muela166' 1PRWALynnwoodMar 28Lynnwood and Snohomish at Oak Harbor
5.11Michael Gomez164' 7PRWAOak HarborMar 28Lynnwood and Snohomish at Oak Harbor
6.11Ian Mortensen161' 8PRWAShorecrestMar 14Shoreline Jamboree -SC, SW, Kings, SL Christian
7.12Kristian Fairbanks159' 6WAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.9Andrew Nelson159' 2WAFerndaleApr 25Ferndale and Squalicum @ Meridian
9.12Barrett Rybka159' 0PRWAFerndaleApr 25Ferndale and Squalicum @ Meridian
10.9Mark Schlichting154' 7WAFerndaleMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.10Jaden Roskelley6' 4WAArlingtonJun 01Washington State Combined Event Championship
2.12Joshua Gutierrez6' 2PRWAArlingtonMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
11Jonathan Birchman6' 2PRWAShorewoodMar 28Mountlake Terrace, Shorewood, Edmonds Woodway @ Edmonds Stadium
4.11Bryce Petersen6' 0PRWAArlingtonMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
11William Abram6' 0PRWAArlingtonMar 23Chuck Randall Relays
10Shahid McDaniel6' 0PRWAShorecrestMar 28SC vs. Meadowdale, Archbishop Murphy
9Kyden Gaffney6' 0WASnohomishApr 11Snohomish, Meadowdale, Mountlake Terrace @ Edmonds Stadium
8.12Juan Luna-Elliott5' 11PRWAOak HarborMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
11Kaleb Danielson5' 11PRWAStanwoodMar 21Big Fish Classic
10.9Nathaniel Wilder5' 10WALynnwoodApr 18Lynnwood, Cedarcrest, Edmonds Woodway @ Edmonds Stadium
11Jacob Elwood5' 10PRWAMarysville-PilchuckApr 13Terrace Invite
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.11Curt Tanaka15' 0PRWAShorewoodMay 02Shoreline vs. Mukilteo @ Shoreline Stadium
2.12Trenton Brown14' 6PRWASnohomishMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
3.11Nicholas Sibiryakov14' 3PRWAEdmonds-WoodwayMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
4.10Cade Tanaka13' 6WAShorewoodApr 06Birger Solberg Invitational
5.11Karson Byle13' 0WAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
12Quinn Wieber13' 0PRWAEverettMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
11Satchel McKee13' 0PRWAShorecrestApr 11Jackson, Shorecrest and Shorewood
8.12Zebedee Kumley12' 6WASnohomishMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
11Jacob Day12' 6PRWABallardApr 25CH.SEALTH, GARFIELD, BALLARD
10.11Coleston Jones12' 0PRWASnohomishMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
12Mikhail Balko12' 0WAFerndaleApr 25Ferndale and Squalicum @ Meridian
9Alec Rust12' 0WAEdmonds-WoodwayApr 25Edmonds Woodway, Marysville Getchell, Meadowdale @ Edmonds Stadium
12Josh Baker12' 0PRWAMarysville GetchellApr 25Edmonds Woodway, Marysville Getchell, Meadowdale @ Edmonds Stadium
12Gavin Deline-howell12' 0PRWAArlingtonApr 25Lake Stevens @ Arlington
11Chase Johnson12' 0WASnohomishApr 18Marysville-Getchell, Shorecrest @Snohomish
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Tallen Williams23' 11.25 (1.4)PRWAFerndaleMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
2.12Raymond Free22' 2PRWAMeadowdaleApr 11Snohomish, Meadowdale, Mountlake Terrace @ Edmonds Stadium
3.10Amdane Aboudou22' 1.25PRWAShorecrestMay 02Shoreline vs. Mukilteo @ Shoreline Stadium
4.10Jaden Roskelley21' 9.25WAArlingtonMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
5.10Gabriel Andre21' 6.5WAEverettMar 28Stanwood, Everett v. Marysville Getchell
6.12Joshua Gutierrez21' 3PRWAArlingtonApr 25Lake Stevens @ Arlington
7.12Juan Luna-Elliott21' 2PRWAOak HarborMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
8.11Hunter Quick21' 1.5PRWAShorecrestMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
9.12Marcus Dilworth20' 9.5PRWAEdmonds-WoodwayMar 28Mountlake Terrace, Shorewood, Edmonds Woodway @ Edmonds Stadium
10.10Cole Becker20' 7.5PRWAShorewoodMay 153A/4A NW District 1 Championships - Day 1
11Bryce Petersen20' 7.5PRWAArlingtonMay 08Wesco 3A North Championships Day 1
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Tallen Williams46' 6 (-.8)PRWAFerndaleMay 25WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS)
2.12Raymond Free45' 5.5PRWAMeadowdaleApr 11Snohomish, Meadowdale, Mountlake Terrace @ Edmonds Stadium
3.10Gabriel Andre44' 11.5WAEverettMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.11Benito Zuze44' 3.5PRWAShorecrestMay 10Wesco 3A South Championships Day 2
5.12Joshua Gutierrez44' 0PRWAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.10Bryce Bingham41' 7PRWAStanwoodMar 28Stanwood, Everett v. Marysville Getchell
7.12Ayodele Aribibola41' 2.5PRWAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.10Jacob Bolopue40' 7.25PRWAArlingtonMay 173A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.10Joseph Matthew Kelley39' 7WAOak HarborMar 28Lynnwood and Snohomish at Oak Harbor
10Declan Bartelheimer39' 7PRWASnohomishMar 16Cardinal Relays
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.