Mens

100 MetersCompare top 10
1.10Zachary Guthrie11.02PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
2.12Aiden Patterson11.14PRORPendletonApr 10Pendleton @ Hermiston
3.12Reed Twidwell11.19PRORThe DallesMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
4.12Cam Sandford11.22PRORPendletonApr 10Pendleton @ Hermiston
5.10Carter Chase11.42PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
6.11Brendan Powell11.55PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
7.11Aaron Luke11.57ORPendletonMay 03Baker Invitational
8.12Robby Running11.61PRORHood River ValleyMay 08Hood River @ Oregon City
9.11Austin McVey11.65PRORRidgeviewMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
10.12Blake Davis11.67PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Robby Running22.62PRORHood River ValleyMay 03Dean Nice Invite
2.10Zachary Guthrie22.69PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
3.12Reed Twidwell22.86PRORThe DallesMay 185A-4 IMC District Championships
4.12Cam Sandford23.03PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
5.10Carter Chase23.08PRORRedmondMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
6.11Aaron Luke23.11PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
7.11Austin McVey23.55PRORRidgeviewMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
8.11Denver Neil23.70PRORThe DallesMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
9.11Brendan Powell23.90PRORRedmondMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
10.11Gabe Helseth23.91PRORThe DallesMay 185A-4 IMC District Championships
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Robby Running50.19PRORHood River ValleyApr 06Sandy Invitational
2.12Dominic Langley50.68PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
3.17-18Lane Maher52.26PRORRising Phoenix Track ClubJun 23USATF Oregon Association Junior Olympic Championships
4.11Aaron Luke52.29PRORPendletonMay 25OSAA 5A State Championships
5.9Triston Fischer52.71PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
6.12Marshall Bailey52.98PRORHood River ValleyMay 03Dean Nice Invite
7.12Noah Chaney53.20PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
8.12John Bonham53.27PRORThe DallesMay 185A-4 IMC District Championships
9.12Kian Bangerter53.38PRORRidgeviewMay 04Madras Rotary Invitational
10.11TJ Green53.52PRORThe DallesMay 03Dean Nice Invite
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Miles Chaney2:01.63PRORCrook CountyMay 25OSAA 5A State Championships
2.10Josh Haynes2:02.66ORHood River ValleyMay 08Hood River @ Oregon City
3.11Omar Quintana2:04.03PRORHood River ValleyMay 08Hood River @ Oregon City
4.11Braeden Blakeney2:04.98PRORHood River ValleyMay 08Hood River @ Oregon City
5.9Finn Anspach2:05.96PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
6.11Eric Logan2:08.33PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
7.11Cade Catterson2:08.90PRORCrook CountyApr 03Bend & LaPine @ BSH
8.11Sam Alvarez2:09.10PRORThe DallesMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
9.10Zacchaeus Otto-Allen2:09.22PRORPendletonApr 19Kiwanis Twilight Invitational
10.12Gabe Lira2:09.33ORThe DallesApr 2755th Centennial Invitational
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.10Josh Haynes4:08.96ORHood River ValleyMay 25OSAA 5A State Championships
2.11Sam Alvarez4:14.63PRORThe DallesMay 25OSAA 5A State Championships
3.11Braeden Blakeney4:17.98PRORHood River ValleyApr 20Wilsonville Invitational
4.11Omar Quintana4:20.20PRORHood River ValleyApr 20Wilsonville Invitational
5.12Gabe Lira4:21.13ORThe DallesMay 03Dean Nice Invite
6.9Finn Anspach4:24.04PRORRedmondApr 20Summit Invitational
7.10Alex Vail4:26.31ORCrook CountyMay 08The Frontier Meet
8.10Alec Carne4:26.49ORCrook CountyMay 03Wally Ciochetti Invitational
9.11Cade Catterson4:28.07ORCrook CountyApr 17Crook County/The Dalles @ Hood River
10.12Miles Chaney4:30.53PRORCrook CountyApr 17Crook County/The Dalles @ Hood River
View full rankings...
3000 MetersCompare top 10
1.10Josh Haynes8:54.50PRORHood River ValleyMay 25OSAA 5A State Championships
2.11Sam Alvarez9:07.98ORThe DallesMay 25OSAA 5A State Championships
3.11Cade Catterson9:17.21ORCrook CountyMay 03Wally Ciochetti Invitational
4.10Alex Vail9:18.11PRORCrook CountyMay 03Wally Ciochetti Invitational
5.12Miles Chaney9:29.71ORCrook CountyMay 08The Frontier Meet
6.11Braeden Blakeney9:33.14PRORHood River ValleyMay 03Dean Nice Invite
7.12Gabe Lira9:34.29ORThe DallesMay 03Dean Nice Invite
8.11Omar Quintana9:39.57PRORHood River ValleyMay 03Dean Nice Invite
9.12David Wring9:47.54PRORThe DallesApr 13The Willamette Falls Invitational
10.9Finn Anspach9:59.32ORRedmondMay 04Madras Rotary Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Lane Maher14.73 (.0)PRORPendletonMay 25OSAA 5A State Championships
2.12Justin Conklin15.00PRORThe DallesMay 03Dean Nice Invite
3.11Jonas Rice15.44PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
4.11Mathias Patrick15.76ORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
5.11Mateo Campos-Davis16.02PRORHood River ValleyApr 20Wilsonville Invitational
6.12Elijah Becker16.59PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
7.9Jordyn Swyers16.89PRORThe DallesMay 185A-4 IMC District Championships
8.10Zaanan Bane17.02ORPendletonApr 19Kiwanis Twilight Invitational
9.11Will Evans17.50PRORThe DallesApr 19Kiwanis Twilight Invitational
10.10Trevyn Smith18.01PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Lane Maher38.75PRORPendletonMay 25OSAA 5A State Championships
2.11Jonas Rice40.57PRORCrook CountyMay 25OSAA 5A State Championships
3.11Mathias Patrick43.59ORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
4.10Alec Carne43.88ORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
5.10Trevyn Smith44.17PRORCrook CountyMay 03Wally Ciochetti Invitational
6.11Trent Snyder44.46PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
7.12Dustin Henderson44.73PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
8.9Jordyn Swyers45.14PRORThe DallesMay 03Dean Nice Invite
12Elijah Becker45.14PRORCrook CountyApr 05Laker Classic Invitational
10.11Zack Ziegenhagen45.32PRORThe DallesMay 03Dean Nice Invite
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 6
1.Cam Sandford
Aaron Luke
Blake Davis
Aiden Patterson
43.57ORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
2.Brendan Powell
Ayden Mills
Carter Chase
Gage Garner
44.06ORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
3.Reed Twidwell
Gabe Helseth
Denver Neil
TJ Green
44.59ORThe DallesMay 185A-4 IMC District Championships
4.Jason Slawter
Triston Fischer
Kaden Horton
Eliab Rice
44.97ORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
5.Austin McVey
Brennan McBride
Quintin Grover
Kian Bangerter
46.46ORRidgeviewMay 185A-4 IMC District Championships
6.Mateo Campos-Davis
Kohl Garrett
Tanner Fletcher
Robby Running
46.78ORHood River ValleyApr 06Sandy Invitational
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 6
1.Zachary Guthrie
Triston Fischer
Alec Carne
Dominic Langley
3:29.20ORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
2.John Bonham
Denver Neil
Noah Holloran
Reed Twidwell
3:31.95ORThe DallesMay 25OSAA 5A State Championships
3.Mateo Campos-Davis
Marshall Bailey
Elian Sedano
Robby Running
3:37.94ORHood River ValleyApr 06Sandy Invitational
4.Dustin Henderson
Zacchaeus Otto-Allen
Aaron Luke
Lane Maher
3:38.74ORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
5.Gabe Caudell
Aaron Park
Brendan Powell
Carter Chase
3:47.31ORRedmondMay 04Madras Rotary Invitational
6.Brennan McBride
Quintin Grover
Austin Johnson
Kian Bangerter
3:47.98ORRidgeviewMay 185A-4 IMC District Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.10Henry Buckles59' 5.5PRORHood River ValleyMay 25OSAA 5A State Championships
2.11Dylan Moss51' 3.5PRORRedmondMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
3.12Tyler Humeston51' 0.75PRORCrook CountyMay 25OSAA 5A State Championships
4.12Caleb Parrot43' 11.75ORCrook CountyMay 03Wally Ciochetti Invitational
5.10Chuck Sheldon43' 8.5ORRidgeviewMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
6.12Everett Willard43' 8PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
7.11Redmond O'Hanlon41' 5PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
8.11Ayden Orion41' 4PRORThe DallesApr 19Kiwanis Twilight Invitational
9.12EJ Allen40' 8PRORCrook CountyMay 08The Frontier Meet
10.12Ben DeGrande40' 6PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.10Henry Buckles172' 9PRORHood River ValleyApr 06Sandy Invitational
2.12Caleb Parrot145' 9PRORCrook CountyMay 25OSAA 5A State Championships
3.12Tyler Humeston143' 7PRORCrook CountyMay 25OSAA 5A State Championships
4.11Mateo Campos-Davis135' 9PRORHood River ValleyMay 185A-4 IMC District Championships
5.11Dylan Moss132' 2PRORRedmondMay 04Madras Rotary Invitational
11Gage Garner132' 2PRORRedmondApr 06Sandy Invitational
7.11Carson Chamness125' 2.75PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
8.11Ayden Orion124' 2PRORThe DallesApr 09Horizon Christian@ The Dalles
9.11Jesse Lachino110' 4PRORHood River ValleyMay 185A-4 IMC District Championships
10.10Juan Baza106' 0ORRidgeviewMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.15-16Samuel Jennings182' 8.5ORRising Phoenix Track ClubJul 07USATF Region 13 Junior Olympic Championships
2.12Jason Slawter162' 10PRORCrook CountyApr 03Bend & LaPine @ BSH
3.10Michael Goodman157' 10ORHood River ValleyApr 17Crook County/The Dalles @ Hood River
4.11Gage Garner146' 8PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
5.12Tyler Humeston137' 5ORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
6.17-18Redmond O'Hanlon132' 1.5PRORRising Phoenix Track ClubJun 23USATF Oregon Association Junior Olympic Championships
7.11Emanuel Perez128' 4PRORHood River ValleyMar 20Hood River, Portland Christian & De La Salle N. Catholic @ Centennial
8.10Garrett Greene126' 0.5ORRedmondApr 06Sandy Invitational
9.10Zachary Anderson125' 10PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
12Noah Chaney125' 10PRORCrook CountyMar 16Harvey Lewellen Throws Invitational
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Dominic Langley6' 4PRORCrook CountyApr 24Crook County (Senior Night) vs Redmond FIELD@330 RUNNING @430
12Justin Conklin6' 4PRORThe DallesMay 185A-4 IMC District Championships
3.12Shawn Yeager6' 2PRORPendletonApr 17Buckaroo Small Meet Invite
4.10Jaden Robertson5' 10PRORRedmondApr 17Ridgeview @ Redmond
5.9Drew Reyburn5' 8ORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
10Michael Goodman5' 8ORHood River ValleyMay 185A-4 IMC District Championships
7.12Blake Davis5' 7PRORPendletonApr 17Buckaroo Small Meet Invite
8.10Austin Rochelle5' 6PRORCrook CountyApr 03Bend & LaPine @ BSH
12Bryce Wobbe5' 6PRORRedmondApr 10Quad Meet w/ Bend, Redmond and LaPine
10Brendon Colella5' 6ORRidgeviewApr 17Ridgeview @ Redmond
9Jordyn Swyers5' 6PRORThe DallesMay 185A-4 IMC District Championships
9Austin Johnson5' 6PRORRidgeviewMay 185A-4 IMC District Championships
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Noah Chaney14' 6ORCrook CountyMar 21Crook County Relays (CO-ED)
2.10Steven Stanley12' 9PRORThe DallesMay 185A-4 IMC District Championships
3.9Taylor Morehouse12' 6ORThe DallesMay 25OSAA 5A State Championships
4.11Mateo Campos-Davis11' 6PRORHood River ValleyMay 08Hood River @ Oregon City
5.10Garrett Greene11' 0PRORRedmondMay 04Madras Rotary Invitational
6.11Mark Yarbrough10' 9PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
7.12Jason Slawter10' 6PRORCrook CountyApr 03Bend & LaPine @ BSH
10Grady Naughton10' 6PRORPendletonApr 05Carnival of speed
9.9Nathaniel Littrell10' 0PRORCrook CountyApr 24Crook County (Senior Night) vs Redmond FIELD@330 RUNNING @430
10.12Isaac Logan9' 6ORCrook CountyMay 13IMC Novice Meet
10Jon Moreno9' 6PRORPendletonApr 26Buck Track Classic Invite
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.10Zachary Guthrie22' 2.25PRORCrook CountyMar 21Crook County Relays (CO-ED)
2.11Mateo Campos-Davis21' 6.75PRORHood River ValleyApr 17Crook County/The Dalles @ Hood River
3.12Dominic Langley21' 4.5ORCrook CountyMay 08The Frontier Meet
4.12Reed Twidwell21' 1PRORThe DallesMay 09The Dalles, Redmond @ Ridgeview
5.11Edwin Linares21' 0.25PRORPendletonApr 17Buckaroo Small Meet Invite
6.11Stephen Saucedo20' 2PRORRedmondApr 17Ridgeview @ Redmond
7.11TJ Green20' 1.5PRORThe DallesApr 13The Willamette Falls Invitational
8.12Justin Kettle19' 9PRORRedmondApr 27Lithia Track and Field Invitational
9.12Erik Gonzalaz19' 0PRORCrook CountyMay 13IMC Novice Meet
10.12Jonathan Swaggart18' 11.25PRORPendletonApr 26Buck Track Classic Invite
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11Edwin Linares44' 0.5PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
2.12Dominic Langley43' 9.5PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
3.12Justin Kettle41' 9.25PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
4.10Zaanan Bane41' 4.5ORPendletonApr 26Buck Track Classic Invite
5.12Jonathan Swaggart40' 1.5PRORPendletonMay 185A-4 IMC District Championships
6.11Emanuel Perez40' 0.25PRORHood River ValleyMay 185A-4 IMC District Championships
7.11Stephen Saucedo39' 7PRORRedmondMay 185A-4 IMC District Championships
8.12Eliab Rice39' 4PRORCrook CountyMay 185A-4 IMC District Championships
9.11Noah Holloran39' 1.25PRORThe DallesMay 03Dean Nice Invite
10.9Drew Reyburn38' 11.5PRORPendletonApr 23WM Small Schools Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.