Clubs - Men's 4x400 Relay Rankings
Filtering by Grade:
|
Filtering by Age:
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}. USATF rules for 18-19 year old exception.
Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.
Age | Grade | Athlete | Mark | ST | Team | Date | Meet | ||
1. | Adam Mason Charlie Bartholomew Connor Washington Cyrus Jacobs Jr. | 3:08.23 | TX | Jacobs Sports Academy | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
2. | Bryce McCray Cutler Zamzow David Foster Shane Gardner | 3:09.55 | TX | Greater Houston Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
3. | 18 | 17-18 | Aaron Cooper Johnathan Crawford Jr Shane Bennett Tomlee Thomas Jr. | 3:10.67 | TX | Track Houston Youth Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |
4. | 3:11.58 | TX | The Wings Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | ||||
5. | Chase Roberts Dajon Debose Israel Osby Allen Michael Strange Jr | 3:15.16 | TX | H-TOWN TRACK CLUB | Jul 03 | AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier | |||
6. | 20 | - | James Onwuka Jean Origene Esteban Lopez John Fermpong Jr | 3:16.05 | NY | Newburgh Elite TC | Jun 19 | New York State Showcase | |
7. | 16 | 15-16 | Ayden Anderson Ervin Pearson III Jaiden Patterson Methias Carter | 3:16.10 | GA | Jackrabbit Track & Field Clinic | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |
8. | 18 | 17-18 | Dario Fairnot Derrick White Nigel Hussey Rashun Fountain | 3:16.12 | GA | Elite Speed | Jul 17 | AAU National Club Championship | |
9. | 18 | 17-18 | Talil Atkins Carl Hicks Jr. Antwon Harris Noah Sander | 3:16.39 | MD | Ralph Durant Academy | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
10. | Alphonsus Korie Jr DaShawn Gaither Noah Sanders Anthony Sanders | 3:16.51 | MD | Windsor Elite Track Club | Jul 17 | AAU National Club Championship | |||
11. | 3:16.53 | TX | International Elite Track & Field Club | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | ||||
12. | 16 | Devin Clark Eric Singleton Jr. Jaylen Marsh Marcus Guidry Jr | 3:16.98 | GA | Cobb PAL | Jun 13 | AAU Georgia District Qualifier | ||
13. | 18 | 17-18 | Quinterrious Daggs Isiah Brown Kashie Crockett Donterius Mitchell | 3:17.12 | LA | Massey Miracle Run | Jun 12 | USATF Southern Association Championships | |
14. | 18 | 17-18 | Darius Brown Hasani Williams Miah Chatmond Myles Sloan | 3:17.63 | KY | Westside Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |
15. | Antonio Munoz Daqwalyn King DeAnthony Williams Jaden Thompson | 3:17.78 | TX | Junior Speedster TC | Jul 03 | AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier | |||
16. | Andre Aj Gibson Bryson Wyatt Cameron Wooley David Walker | 3:18.06 | TX | Burner Nation | Jul 03 | AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier | |||
17. | Alex Francisco Corin Burnes Evan Wilson King Grimm | 3:18.44 | TX | Xtreme Force Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
18. | 18 | 17-18 | Jaden Warner Kasahn Rivers Trevon Perkins Justice Northern | 3:18.45 | GA | Drive Phase Track Club | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
19. | 18 | 17-18 | Bryce Hawkins Courtlin Baunchand Dominic Baptiste Levi Matthews | 3:20.25 | LA | Run Fast TC | Jul 17 | AAU National Club Championship | |
20. | 18 | 17-18 | John Sherman III Mario Paul Naiden Maynard Roland McGhee Jr | 3:20.28 | TN | Rutherford County Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |
21. | Dominique Bailey Jameel Hoyes Kamren Kennedy Malik Dennis | 3:20.41 | GA | Middle Georgia Impalas | Jul 17 | AAU National Club Championship | |||
22. | 18 | Keshon Sapp Camren Stamp Jamel Brown Christian Parker | 3:20.43 | NC | The All American Project | Jul 03 | The Outdoor Nationals Presented by Nike | ||
23. | Charis Jackson Damarion McPherson Prentice Sanders Timothy Madison | 3:20.87 | TX | NTX Jackrabbits | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
24. | Darius Sharif Dillon Tatum Jordan Graham Jordan Johnson | 3:21.13 | MI | Michigan Mustangs TC | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
25. | 19 | Josh White Quincy Harris Jacobie Sims Ryan Glenn | 3:21.14 | SC | Trust The Process | Jul 03 | The Outdoor Nationals Presented by Nike | ||
26. | Alton Davis Emmanuel Ekong Ethan Archie Ja'Quaviion Mason | 3:21.23 | TX | Athletic Performance (AP) Ranch | Jul 03 | AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier | |||
27. | Caden McGrady Jayzon Mack Khaleel Manderson Mark Ravenscraft | 3:21.27 | GA | East Cobb Cheetahs | May 30 | Mark Trail | |||
28. | Carlos Valenciano Frederick Dubose Ja'Kwon Downing Jaydan Douglas | 3:21.37 | TX | San Antonio Swift Track Club | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
29. | Relay Team | 3:21.40 | NJ | Garden State Track Club | Apr 17 | Garden State Track Club Spring Opener | |||
30. | 17-18 | Orion Barger Etienne Bordes Dylan Cleary Brayden Snearly | 3:21.56 | NV | Lake Tahoe Track Club | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | ||
31. | 18 | 17-18 | Christian Barker Parris Hawkins iii Demarian Murray Bryce Southerland | 3:21.95 | GA | D4 Training Group | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
32. | 17 | 17-18 | Micah Dennis Bryson Brown Joshua Smith Da' Veon Jenkins | 3:22.20 | GA | Quicksilver Track Club, Inc. | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
33. | 16 | 15-16 | Cabott Craft Cedric Sabin Jyaire Hill Jayon Morrow | 3:22.32 | IL | Vipers Track Club | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
34. | 18 | 17-18 | Demitri Carter Micah Earnest Tyler Green Michael Portale | 3:22.50 | DE | Delaware Elite Track Club | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
35. | 16 | 15-16 | Dre Alford Donovan Bradley Gerald Martin Jacob Berry | 3:22.55 | TX | Atascocita Titans Track | Jul 03 | AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier | |
36. | Relay Team | 3:23.00 | FL | Quiet Storm Track Association | Jun 05 | AAU Junior Olympic Florida District (Gainesville) | |||
37. | 17-18 | Da'Sean Thomas Logan Popelka Patrick Bennett William Perry | 3:23.01 | TX | Team Quest Track Club | Jun 06 | Southwestern AAU District Championship | ||
38. | 18 | 17-18 | Baden Seabury Benjamin Ross Deron Davis Ethan Ehrlich | 3:23.02 | NY | Sky's The Limit | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |
39. | 18 | 17-18 | Andrew Brown Chazz Brown Donovan Davis Isaiah Robinson | 3:23.20 | TN | Team 4mula | Jun 26 | AAU Region 6 | |
40. | - | Amere Talley Brandon Boyd Carlton Landingham II Gabriel Tolbert | 3:23.22 | OH | Feet on Fire | Jun 13 | AAU Junior Olympic Lake Erie District | ||
41. | 18 | Alec Williams Christopher Johnson Elijah Jolivette Garrett Wilkins | 3:23.28 | TX | CL Athletics Stars Track Club | Jul 03 | AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier | ||
42. | 18 | 17-18 | Xeybien Borel Lawrence Armstead Nyciem Belvin Samuel Piquant | 3:23.29 | GA | Sprint Athletics Track | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
43. | Dinari Bennett Donovan Horne Jacari Kennedy James Turner | 3:23.30 | FL | Empire Athletics | May 23 | SPEED CAPITAL FLORIDA INVITATIONAL 2021 | |||
44. | Evan Echols Jonathan Meadows Zion Mitchell Danarrion Ard | 3:23.43 | GA | Heart Of Georgia | Jul 17 | AAU National Club Championship | |||
45. | 18 | Cameron Antoine Nasir Starks Nicholas Rodriguez Noah Reed | 3:23.68 | TX | Pearland Track Xpress | Jul 03 | AAU Region 17 Junior Olympics National Qualifier | ||
46. | 18 | 17-18 | Isaiah LaGrange Lukas Rollenhagen Osman Osman Zain Shipley | 3:23.89 | ID | Idaho Dash Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |
47. | Relay Team | 3:23.90 | MD | Baltimore City Track & Field | May 09 | Speed Capital Mid-Atlantic Invitational | |||
48. | Relay Team | 3:24.00 | MI | Blazers TC | Jun 05 | AAU Junior Olympic Florida District (Gainesville) | |||
49. | Cedrick Owens Jr Christian Jarrett Dyimond Walker John Brown | 3:24.40 | MO | Palestine Prowlers Track Club | Jun 26 | AAU Region 16 National Qualifier | |||
50. | Dominic Byles Jacob Alexander Jayden Blakey Nathanael Henry | 3:24.50 | TX | Dynamic Speed Track Club | Jul 03 | AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier | |||
51. | Durrell Collins Jayvan Bradley Caden Durham Devin Page | 3:24.54 | TX | DeSoto SWIFT | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
52. | Donovan Hayward George Gage Luke Parambo Ryan Marvar | 3:24.81 | MI | Elite Performance XL | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
53. | Relay Team | 3:25.00 | FL | Wind Speed Athletics | Jun 05 | AAU Junior Olympic Florida District (Gainesville) | |||
54. | 18 | 17-18 | Connor Downs Guiness Brown Jadon Rahman Trevor Paschall | 3:25.14 | PA | Stallions Track | Jun 27 | AAU Region 4 Junior Olympics National Qualifier | |
55. | Darius Charles Jarell Joseph Jarworski Joseph Jeremiah Coleman | 3:25.16 | LA | United Southern Express Track | Jun 15 | AAU Region 11 Qualifier | |||
56. | 18 | 17-18 | Ronald O'Riley Paul Parrish Jr. Joshua Scott Patrez Thomas | 3:25.35 | GA | Adrenaline Rush | Jun 20 | USATF Georgia Youth Track and Field Championships | |
18 | 17-18 | Shawn Walls Jr Ha'mir Hampton Korey Pratt Jordan Reece | 3:25.35 | NC | PERFORMANCE JCP | Jul 17 | USATF Region 3 Youth Championships | ||
58. | Bryson Glenn Jaydan McCauley Julian Bailey Xavier Henderson | 3:25.36 | MI | Track Life University | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
59. | Byron Jones Corlos Akins Demarlynn Taylor Devian Montgomery | 3:25.37 | NB | East St Louis Grey Hound | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
60. | 18 | 17-18 | Micah Pernetter Chase Roberts Eric Wilkinson Romeo Yancy | 3:25.48 | TX | Texas Storm Track | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
61. | Allen Dixson Barry Summers Chandler Newman Garrion Curry | 3:25.73 | AR | Team Elite | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
62. | 18 | 17-18 | Elijah Bellinger Jordan Jackson Matthew Faria Shane Ashton | 3:25.84 | NY | Brooklyn Elite Track Club | Jun 27 | AAU Region 1 Qualifier | |
63. | Relay Team | 3:25.97 | MD | Baltimore City White Knight Track | May 09 | Speed Capital Mid-Atlantic Invitational | |||
64. | Relay Team | 3:26.03 | VA | NVA Track | May 09 | Speed Capital Mid-Atlantic Invitational | |||
65. | 17-18 | Ahmere Jackson Devon George Yougendy Mauricette Rashawn Velazquez | 3:26.07 | DE | Above Xpectations | Jul 17 | AAU National Club Championship | ||
66. | 16 | 15-16 | Michael Ash Malek Jackson Micahi Danzy Justin Greenwood | 3:26.14 | FL | Tallahassee Zoom Track | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
67. | 18 | 17-18 | Beckett Schoenleber Dusten Butikofer George Gregory Peyton Ennis | 3:26.27 | WA | SPOKANE SPEED ACADEMY | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |
68. | 18 | 17-18 | Antonio Vickerie Brayden Gant Bryce Charles Chris Borders-Hill | 3:26.35 | GA | Lightning Spikes Track | Jun 27 | AAU Region 08 Qualifier | |
69. | Relay Team | 3:26.43 | CO | Real Training | Apr 10 | NIKE Rotary USATF | |||
70. | 18 | 17-18 | Carl Strawder Isaiah Huley Rashad Littlejohn Trystan Borko | 3:26.91 | IL | Midwest Storm TC | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |
71. | Daylin Jordan Jason Jeffries London Love Yohaan Mungroo | 3:27.17 | TX | Mercury Track And Field | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
72. | Benny Diaz Jaylin Holmes Lawrence Young Patrick Adams | 3:27.32 | MI | GR FIRE | Jul 04 | AAU Region 12 Qualifier at Detroit, MI | |||
73. | Aaron Thomas Christia Garrett Elonzo Burroughs Ikwan Kelly | 3:27.37 | DC | Speed Unlimited | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
74. | Christopher Moffett Demarius Webber Ethan Moffett Lafayette Armstrong | 3:27.80 | TX | MadFrogs Track | Jul 03 | AAU Region 18 Junior Olympics National Qualifier | |||
75. | 17-18 | Essmal Reed Gavin Bendross Keyshawn Johnson Miles Jones | 3:28.13 | FL | Perseverance Track Club | Jun 27 | AAU Region 09 Qualifier at Orlando, FL | ||
76. | Relay Team | 3:28.18 | MI | Motor City Track | Jun 23 | Divine Child Summer Meet #1 | |||
77. | 18 | 17-18 | Travaughn Robbins-Hall Shanard Walker Johnathan Petit-Frere Mateo Smith | 3:28.26 | FL | Dedicated Performance | Jun 26 | 2021 USATF National Youth Outdoor Championships | |
78. | 19 | Aidan Hall Dom Dutton Evans White IV George Poulson | 3:28.32 | VA | MVP League | Jul 11 | DMV Challenge Invitational | ||
79. | Relay Team | 3:28.33 | MD | DH Ram Tech | May 01 | DMV Showcase | |||
80. | Coulton Chan Grant Lockwood Jack Beard Luke Browning | 3:28.37 | KS | Hot Feet Track Club | Jun 26 | AAU Region 16 National Qualifier | |||
81. | Jace Lilljedahl Mattvey Carter Noah Young Spencer Williams | 3:28.48 | TX | Leander Spartans Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
82. | 18 | 17-18 | Jose Corbo Sebastian Salazar Ernest "Robbie" Robertson III George Stark | 3:28.80 | FL | Alpha Omega Elite Track Team | Jun 26 | 2021 USATF National Youth Outdoor Championships | |
83. | Relay Team | 3:28.92 | MD | BMHSTC | May 09 | Speed Capital Mid-Atlantic Invitational | |||
84. | 18 | Christopher Thomas Hayden Yerby Jabril Muhammad Joshua White | 3:29.07 | AL | Alabama Heat | Jun 12 | Alabama Heat Regional Tune Up 2021 | ||
85. | Jaylan Robinson Kerry Robinson Jr Trevon Baysinger Xavier Harper | 3:29.10 | OK | OKC Sprinters | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | |||
86. | 18 | 17-18 | Jack Fleck Zahir Giwa Tariq Essat Jaden Blake | 3:29.30 | IL | Windy City Hammers | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |
87. | 18 | 17-18 | John Robinson IV Luca Parker Collin Owenby Peter Gottschalk | 3:29.46 | GA | Major Impact Track | Jul 11 | USATF GA/SC Battle for the Peach Track and Field Championships | |
88. | 16 | 15-16 | Christopher Doby Devan Crumpton Dominick Young Johnathon Backstrom | 3:29.49 | SC | Team Blaze | May 30 | Mark Trail | |
89. | Anthony Coleman Christian Bardell Dylan Frith Todd Kane-Ross | 3:29.83 | CA | Oakland PAL | Jul 04 | AAU West Coast Nationals | |||
90. | Thomas Hoff David Terry Dakarai Freeman Christian Washington | 3:29.93 | FL | Florida Striders Track | Aug 01 | USATF National Junior Olympic Championships | |||
91. | David Johnson Jr Howard Bell Jabari Brooks Jordan Williams | 3:29.94 | TN | Nashville Illusions Track | Jun 26 | AAU Region 6 | |||
92. | Benjamin Roberts Kemarius Miller Khrystofer Washington Rhett Richardson | 3:29.95 | TX | O.L.H-Flash Fleet | May 29 | 2021 Leander Spartan Invite | |||
16 | 15-16 | Conor Flaherty Deion Mcintosh Gabriel Cuffey Tyler Abraham | 3:29.95 | PA | Mt Airy Track | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | ||
94. | 18 | Carlos Rosales Chris Twombly Glenn Addotey Gabriel Kwarteng | 3:30.00 | CT | Danbury Hatters HCYS Track & XC Club | Jun 19 | New York State Showcase | ||
95. | 18 | 17-18 | Joshua Macklin Abedelemejid Kerebo Sage Abdullah Milton Prince | 3:30.06 | GA | Sapphire - Ruff Riders Track Club | Jul 11 | USATF GA/SC Battle for the Peach Track and Field Championships | |
96. | 16 | 15-16 | Henry Johnson Jay Bowles Nathan Amundson Thomas Radtke | 3:30.18 | MN | Track Minnesota Elite | Jul 11 | 2021 West Coast AAU Junior Olympics @ Pearson Community Center | |
97. | 16 | 15-16 | Elijah Harris Karmine Stevens Osayi Ogbeiloi Kade Stevens | 3:30.21 | TX | Mainland Jaguars Track | Jun 06 | Track Houston 2021 Championship Meet | |
98. | Billy Jones Devin Mosley Kemon Driver Kevin Hill | 3:30.31 | VA | Aerial Supreme Track Club | Jun 27 | AAU Region 05 National Qualifier | |||
99. | 18 | 17-18 | victor byrd Jr. Lee Campbell Jordan Grant Armond Hopkins | 3:30.53 | NC | Purpose Driven NC Elite Track Club | Jul 17 | USATF Region 3 Youth Championships | |
100. | 15-16 | Darius Rodgers Gavin Carey Jack Musgrave Jacob Tabor | 3:31.17 | TX | Texas Cyclones | Aug 07 | AAU National Junior Olympic Games | ||
View Next Page (Total stats: 443) |
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 25 rankings in each category are free.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.