Texas Middle School Men's 4x400 Relay Rankings
Filtering by Grade:
|
Filtering by Age:
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}. USATF rules for 18-19 year old exception.
Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.
Age | Grade | Athlete | Mark | ST | Team | Date | Meet | ||
1. | 8 | Luis Tovar Ben Harris Clay Prevost Michael Terry | 3:40.31 | TX | Alamo Heights | Apr 14 | District MS Meet | ||
2. | 8 | Bredin Hardin Aaron Alvarado Abram Hicks JaQualan Whitaker | 3:43.07 | TX | Kerr | Apr 27 | MS District Track & Field Meet | ||
3. | 8 | Karter Gentry Thomas Cone Walker Wells Abebe Brandiger | 3:45.48 | TX | Laura Bush | Apr 19 | 2021 LCMS T&F Championships | ||
4. | 8 | Kenny Bramlett Tristan Jones Ace Calvillo Austin Andrews | 3:45.66 | TX | Adams (Haslet) | Apr 13 | NISD Boys Zone Meet | ||
5. | 8 | Wes Polk Matteo Primo Jonas Rogers J McGil | 3:45.72 | TX | Coppell East | Apr 14 | 8TH Grade Zone Meet Coppell ISD | ||
6. | Keller Chourb Kalten Guerra Drayden Bonet Gavin Kantorak | 3:46.26 | TX | Smithson Valley | Apr 14 | District MS Meet | |||
7. | 8 | Cade Jones Carson Jones Juan Lopez River Risinger | 3:47.2h | TX | Hal Peterson | Mar 29 | SWMS District Meet | ||
8. | 8 | Cory Tilly Kaden LoBaugh Muaaz Choudhry Blake Burdine | 3:47.24 | TX | Aledo | Apr 27 | MS District Track & Field Meet | ||
9. | 8 | Peyton Laxson Collin Lucero Hudson Simpson Maverick Allen | 3:47.47 | TX | Heritage | Apr 19 | 2021 LCMS T&F Championships | ||
10. | 8 | Cooper Clabo Mayodele Awe Marcus Finney Cade Hebel | 3:47.8h | TX | Pearson | Mar 24 | Frisco ISD- Middle School @ Heritage | ||
11. | 8 | Christian Pena Diego Sanchez Lane Duke Chris Hinton | 3:47.96 | TX | New Braunfels | Apr 14 | District MS Meet | ||
12. | 8 | Cooper Hess Colten Place Cooper Farrow Harrison Williams | 3:48.10 | TX | Celina | Mar 23 | AMS Chaparral Invitational | ||
13. | 7 | Ryland Good Nathan Dow Jarren Mangan Colton Murphy | 3:48.2h | TX | Curtis | Mar 24 | Allen MS Meet #1 | ||
14. | 8 | Eddie Nelson Trevor Rogers Rocky Orosco Wyatt Sadler | 3:49.06 | TX | OakRun | Mar 24 | Church Hill MS Relays | ||
15. | 8 | Elijah Moore Josiah Rodriguez Kendrion Colemen Ethan Deleon | 3:49.14 | TX | Terra Vista | Apr 19 | 2021 LCMS T&F Championships | ||
16. | 8 | Jeremiah McGilvaery Kaden Howington Lance Sansom Eli Martinez | 3:49.17 | TX | Cleburne (Smith) | Apr 27 | MS District Track & Field Meet | ||
17. | 8 | Daniel Vasquez Myron Gathenji Kamran Reese Jackson Jennings | 3:49.3h | TX | Maus | Mar 24 | Frisco ISD- Middle School @ Heritage | ||
18. | 7 | Brayden Marrufo Houston Martin Andreau Watson Landon Smith | 3:49.52 | TX | Hughes | Apr 27 | MS District Track & Field Meet | ||
19. | 8 | Xavier E. Craven Reno S. III McCrory Shane R. Everhart John Cartez D. Frances | 3:49.82 | TX | Hall | Apr 27 | MS District Track & Field Meet | ||
20. | 8 | Anthony Ruvalcaba Issac Dunning Banks Bowen Austin Roberts | 3:50.6h | TX | Argyle | Apr 13 | Irma Marsh Relays | ||
21. | 8 | Jakob Martinez Lyle McChesney Cooper Archer Noah Rodriquez | 3:51.01 | TX | Frenship | Apr 19 | 2021 LCMS T&F Championships | ||
22. | 8 | Major Vera Colsen Wolfe Isaiah Vasquez Shaun Sharp | 3:51.46 | TX | Lubbock Irons | Apr 19 | 2021 LCMS T&F Championships | ||
23. | 8 | Mason Fritz Derek Smith Jared Mangum Casey Kennimer | 3:51.5h | TX | Chisholm Trail (Rhome) | Mar 03 | Pike MS Meet | ||
24. | 8 | Nolan Waida Julian Jaggard Kaelan Hemmi Henry Brewton | 3:51.7h | TX | Danforth | Mar 29 | SWMS District Meet | ||
25. | 8 | Fife Adeyemo Rylee Lipp Jackson Mirza Cornell McGee | 3:51.8h | TX | Dawson (Southlake) | Mar 24 | Dawson Middle Meet #3 | ||
8 | William Tolar Jackson Temple Josh Surber Jaxon Baize | 3:51.8h | TX | Voss | Mar 29 | SWMS District Meet | |||
27. | 8 | Matthew Martinez Bennett Cory Dawson David Gage Anderson | 3:52.00 | TX | Pilot Point | Mar 30 | 10-3A Boys MS District Meet | ||
28. | 8 | Noah McNemar Tyler Blain Chase Mader Denim Johnson | 3:52.5h | TX | Carroll | Mar 24 | Dawson Middle Meet #3 | ||
29. | 8 | Jaiden Farrar Joseph Frazier Jaydrian Johnson Mason Stubbe | 3:52.6h | TX | Wilson (Haslet) | Mar 25 | Medlin MS Meet | ||
30. | 8 | Antonio Sparks Jake Potucek Trae Williams Joshua Ester | 3:52.68 | TX | Melissa | Mar 29 | North Texas Junior High District Track Meet | ||
31. | 8 | Antwan Bridges Braeden Garza Landry Cook Emmanuel James | 3:52.8h | TX | Timberview | Mar 10 | Future Falcon Relays | ||
32. | 8 | Jorge Sanchez Matthew Neitzel Scott Fishpaw Luis Mendez Gil | 3:52.83 | TX | Coppell North | Apr 14 | 8TH Grade Zone Meet Coppell ISD | ||
33. | 8 | Quinton Murphy Gabriel Rodriguez Mikey Davisson Ben Coronado | 3:52.92 | TX | Church Hill | Apr 14 | District MS Meet | ||
34. | 8 | Jackson Deardorff Zachary Furnas Noah Sharp Arjan Lajqi | 3:53.2h | TX | Medlin | Mar 25 | Medlin MS Meet | ||
35. | 8 | Jonah Collis Cole Franklin Gage Walter Coleman Patmon | 3:53.39 | TX | Ridgeview | Mar 30 | RRISD MS District Meet Big School Division | ||
36. | William Runyon Jordan Jones John David Hart Hank Hayden | 3:53.47 | TX | FW Country Day | Apr 24 | Tarrant County Private Middle School Championships | |||
37. | 8 | Labraylon Bell Nathan Hough Brock Temple Tyler Brown | 3:53.56 | TX | Aubrey | Mar 23 | AMS Chaparral Invitational | ||
38. | 8 | Joshua Cervantes Jalen Morgan Jonah Damiano Samuel Draper | 3:53.73 | TX | Cornerstone Christian (San Antonio) | Mar 24 | Cornerstone Christian MS Warriors Relays #3 | ||
39. | 8 | Jaylon Rochell Axel Reyes Jonathan Fuerte Sebastian Calleja | 3:54.18 | TX | Vanston | May 01 | Mesquite ISD MS District Championships | ||
40. | 8 | Chase Garnett Zion Adams BJ Stovall Kelden Ryan | 3:54.2h | TX | Hillwood | Mar 03 | Indian Springs Invitational | ||
41. | 8 | Drake Turk Christian Carrington Coby McBride Derrick Page | 3:54.69 | TX | Wayside | Apr 06 | Springtown MS Pojo Relays III | ||
42. | 8 | Jaelym Glover Sean Dansby Cooper Manning Cameron Smith | 3:54.74 | TX | Bonham (Amarillo) | Apr 12 | Amarillo ISD MS Track Meet | ||
43. | 8 | Jeremy Chacko Liam McDonough Jacob Gayman William Compton | 3:54.80 | TX | Walsh | Mar 30 | RRISD MS District Meet Big School Division | ||
44. | 8 | Micah Moore Weston Ford Brayden Ho Quin Stankavage | 3:55.2h | TX | Tison | Apr 13 | Smith Middle School Meet 21 | ||
45. | 8 | Brodie Fisher Brodie Colvin Rhett Garza Isaac Kauffman | 3:55.4h | TX | Lamar (Flower Mound) | Mar 24 | Marcus MS #3 | ||
8 | Braxton Van Cleave Richard Rios Robbie Rocha Grayson Carpenter | 3:55.4h | TX | Boles | Apr 01 | Arl ISD Track Meet #5 hosted by Bailey JH (Bailey, Boles, Nichols) | |||
47. | 8 | Isiah Keliikipi Paul Hong Masias Quesada Grayson Patrick | 3:55.7h | TX | Briarhill | Mar 24 | Flower Mound MS #3 | ||
48. | Vaughn Hamill Ashtyn Berry Cayden Howard Parker Jones | 3:55.71 | TX | Holliday | Mar 29 | District 7-3A Middle School Championships | |||
49. | 8 | Anthony French Kairel Robertson Evan Smith Aidan Collier | 3:55.8h | TX | Prairie Vista | Apr 14 | Azle/Forte Junior High Meet | ||
50. | 8 | Gavin Ortiz Brandon Winfrey Adolfo Valles Ryan Gafford | 3:56.11 | TX | Andrews | Mar 23 | Ranger Relays (JH) | ||
51. | 8 | Jackson Melanson Anthony Salazar Mark Thompson Benton Warrick | 3:56.2h | TX | Boerne South | Mar 29 | SWMS District Meet | ||
52. | 8 | Landry Cantu Juan Vargas Julian Dominguez Jose Vargas | 3:56.35 | TX | Canadian | Mar 11 | Canadian MS Relays | ||
53. | 7 | Jackson Hostettler Frank Kirby Cash Lancaster Ayden Reus | 3:56.38 | TX | Pieper Ranch | Apr 14 | District MS Meet | ||
54. | Relay Team | 3:56.41 | TX | Billy Earl Dade | May 22 | District 4 Dallas ISD MS Invitational | |||
55. | Jaylin Morrow Anthony Tuda Daniel Soukup Blake Townsley | 3:56.45 | TX | Danville | Apr 14 | District MS Meet | |||
56. | 7 | Carsen Dennett Conner Dowling Hudson Parks Luke Meseberg | 3:56.5h | TX | Ereckson | Mar 24 | Allen MS Meet #1 | ||
57. | 8 | Brendan Fournier Luke Huerkamp Jake Chu Arys Perardi | 3:56.60 | TX | Canyon Ridge | Mar 30 | Leander ISD Middle School District | ||
58. | 7 | Peyton Williams Carter Harris Major Miller Ryan Dang | 3:56.8h | TX | Ford | Mar 24 | Allen MS Meet #1 | ||
8 | Zach DeAnda Micah Caine Ethan Ball Andrew Yanes | 3:56.8h | TX | Crownover | Mar 24 | Middle School Meet #2 | |||
60. | 8 | Kameron Brimmer Ashton Loggins Roman Hernandez Amarion Coleman | 3:56.89 | TX | Marine Creek | Apr 06 | Springtown MS Pojo Relays III | ||
61. | 8 | Juan Moreno Kaleb Lewis Erik Bowen Aedin Cox | 3:57.00 | TX | Slayter Creek | Mar 29 | North Texas Junior High District Track Meet | ||
8 | Triston Frazier Keiundre Johnson Daelyn Hooper Draeden Fullbright | 3:57.0h | TX | Furlough | Apr 01 | Brown MS Track Meet | |||
63. | Relay Team | 3:57.83 | TX | Travis (Amarillo) | Apr 19 | Amarillo ISD Middle School City Track Meet 2021 | |||
64. | 8 | Larry Nichols Gael Garcia Jullian White-Moreno Elijah Atwood | 3:58.0h | TX | Barnett | Apr 01 | Arl ISD Meet #4 (Young Host, Workman, Barnett) | ||
8 | Hayden Avalos Jackson Caswell Britt Haas Davis Behaj | 3:58.0h | TX | Azle South | Apr 14 | Azle/Forte Junior High Meet | |||
66. | 8 | Anthony Ortiz Travon Lewis DeMarcus Lewis Brenden Garcia | 3:58.05 | TX | Wellington | Mar 11 | Canadian MS Relays | ||
67. | 8 | Jerrius Ybarra Major McNeese Gabriel Villanueva Chip Green | 3:58.1h | TX | Littlefield | Mar 30 | District 3-3A JH District Track Meet Zone 2 | ||
68. | 8 | Jacob Cortinez Rylan Stokes Adrian Munoz Isaiah Vasquez | 3:58.17 | TX | Abilene Mann | Mar 20 | Key City Boys Relays | ||
69. | 8 | Barron Mannis Blake Brisker Charlie Bergeson Ewan Curtis | 3:58.36 | TX | Liberty Christian | Apr 06 | MS Warrior Relays | ||
70. | 8 | Blake Sibley Samuel Ditto Camden Coburn Nathanael Davis | 3:58.7h | TX | Colleyville | Apr 08 | GCISD District Meet | ||
71. | 8 | Jadon Harrington Noah Grier Ryder Norton Sam Smith | 3:58.95 | TX | Gene Pike | Apr 13 | NISD Boys Zone Meet | ||
72. | 8 | Finley Simpson Daxton Louk Amarion Sparkman Ian Rowan | 3:59.01 | TX | Cedar Valley | Mar 30 | RRISD MS District Meet Big School Division | ||
73. | 8 | Andrew Williams Jacorey Harrell Tyrique McDuffey Christian Brown | 3:59.08 | TX | Cunningham | Mar 08 | North Channel MS Boys Meet #2 | ||
74. | 8 | Reece Smith Isaiah Picon Joshua Chavez Kaylon Muhammad | 3:59.2h | TX | Rodriguez | Mar 24 | Middle School Meet #2 | ||
75. | 8 | Nolan Akins Nixxon Warren Rock Duer Brock Golwas | 3:59.3h | TX | Downing | Mar 24 | Flower Mound MS #3 | ||
76. | Relay Team | 3:59.48 | TX | Van Alstyne | Mar 29 | North Texas Junior High District Track Meet | |||
77. | 8 | Finnegan O'Brien Hudson Eidem Sohan Bardhan David Madison | 3:59.5h | TX | Fowler | Mar 24 | Frisco ISD- Middle School @ Reedy | ||
8 | Shawn Lewis Anthony Garcia Marcus Thomas Rodrigo Rodriguez | 3:59.50 | TX | Kimbrough | May 01 | Mesquite ISD MS District Championships | |||
79. | 8 | Bryson Powell Kutter Stone Brayson Burch Messiah Mayo | 3:59.70 | TX | Stephenville Henderson | Apr 27 | MS District Track & Field Meet | ||
80. | Sebastian Martinez Nick Salazar Brayden Rhyne Cooper McShan | 3:59.77 | TX | Bowie | Mar 29 | District 7-3A Middle School Championships | |||
81. | 8 | Juan Rodriguez Joshua Graham Aiden Bailey Morgan Lackey | 3:59.93 | TX | Crockett (Amarillo) | Mar 30 | Amarillo ISD - Middle School Track 3-30-21 | ||
82. | 8 | Gianni Giacoman Vikram Katari Lucas Callier Hayden Breedlove | 4:00.0h | TX | Frisco Nelson | Apr 07 | Frisco ISD- Middle School @ Memorial HS | ||
83. | 8 | Yahir Quezada Daniel Cardenas Brian Rosa Nathan Martens | 4:00.2h | TX | Watson | Mar 30 | District 3-3A JH District Track Meet Zone 2 | ||
84. | 8 | Judsen Hancock Isaiah Estrada Aaron Diaz Bryce Lynn | 4:00.45 | TX | Pampa | Apr 01 | Pampa Junior High Triangular | ||
85. | 8 | Cooper Badoni Angel Gaxiola Carter Kopecky Isaiah Robertson | 4:00.5h | TX | Arlington Bailey | Apr 01 | Arl ISD Track Meet #5 hosted by Bailey JH (Bailey, Boles, Nichols) | ||
86. | 8 | Hunter Campbell John Collazo Morgan Tittle Martin Wiker | 4:00.65 | TX | Trinity Springs | Apr 13 | KISD Zone Relays | ||
87. | 8 | Max Harris Matthew Garrison Avery Morgan Colton Alexander | 4:00.7h | TX | Midland Christian | Mar 26 | JH Bearkat Relays | ||
88. | 8 | Joaquin Martinez Calvin Barley Jimmy Green Evan Martin | 4:00.9h | TX | Cain | Mar 25 | Rockwall ISD Track Meet #1 | ||
Elijah Pendergrass Antley Rodgers Sawyer Wimberly Caleb Cameron | 4:00.90 | TX | Breckenridge | Mar 29 | District 7-3A Middle School Championships | ||||
90. | 8 | Daniel Tong Kadin Wright Trevor Martin Marcos Paz | 4:01.0h | TX | Creek Valley | Mar 29 | TCHS MS Meet #4 | ||
8 | Cooper Woodard Chase Thompson Cody Maes Aiden Winters | 4:01.00 | TX | Paradise | Mar 30 | 10-3A Boys MS District Meet | |||
8 | David E. Blakely Ja'Cobi D. Anderson Johran L. Porter Omari A. Gowans | 4:01.0h | TX | Brown | Apr 01 | Brown MS Track Meet | |||
93. | Tyler Jungman Chris Hernandez Jaxon Mead Jason Rivera | 4:01.06 | TX | Canyon (New Braunfels) | Apr 14 | District MS Meet | |||
94. | 8 | Nathan M. Martinez Jamari D. Andrews Titus T. JR. Muse Xavier A. Billegas | 4:01.08 | TX | Woolley | May 01 | Mesquite ISD MS District Championships | ||
95. | 8 | AJ Parker RJ Park Jonathan Hoopes Dhruv Salvi | 4:01.4h | TX | Shadow Ridge | Mar 10 | Marcus MS #2 | ||
8 | Caleb Braden Brylan White Thomas Leanos Luke Kemp | 4:01.40 | TX | Wall | Mar 27 | 6-3A MS South Zone District Meet | |||
97. | 8 | Brennan Anderson Dominic Dodson Nash Jones Jace Oliver | 4:01.6h | TX | Royse City Baley | Mar 25 | Forney ISD Middle School Meet | ||
8 | Jared Jordan Brenden Storm Victor Avila Cash Gardner | 4:01.6h | TX | Grapevine | Apr 08 | GCISD District Meet | |||
99. | 8 | Austin Duran Noah Boor Carson Darby Jayden Lacy | 4:01.7h | TX | Frisco Stafford | Mar 24 | Frisco ISD- Middle School @ Heritage | ||
100. | 8 | Dustin Hynson Hal Best Harrison Black Alex Mathieson | 4:02.0h | TX | Young | Apr 01 | Arl ISD Meet #4 (Young Host, Workman, Barnett) | ||
View Next Page (Total stats: 513) |
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 25 rankings in each category are free.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.