Minnesota Middle School Women's 4x100 Relay Rankings
Filtering by Grade:
|
Filtering by Age:
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}. USATF rules for 18-19 year old exception.
Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.
Age | Grade | Athlete | Mark | ST | Team | Date | Meet | ||
1. | Relay Team | 55.92 | MN | Albany | May 26 | Albany JH Quad | |||
2. | Grace Truscinski Kaitlyn Delzer Ayla Caskey Sartell Girl | 56.04 | MN | New London-Spicer | May 17 | New London - Spice MS Invite | |||
Relay Team | 56.04 | MN | Foley Intermediate | May 26 | Albany JH Quad | ||||
4. | Relay Team | 56.60 | MN | Robert J. Elkington | May 18 | Bemidji Middle School Meet | |||
5. | Grace Soltau Chantle Reiland Breeley Galle Kailyn Schneider | 56.89 | MN | Grand Meadow | Apr 26 | GMLOKS JH | |||
6. | Aviana Thompson Saige Schild Rebecca Copeman Jaelyn LaPlante | 57.06 | MN | Chosen Valley | Apr 26 | GMLOKS JH | |||
7. | Relay Team | 57.09 | MN | Rocori | Apr 16 | Sauk Rapids Rice Middle school | |||
8. | Relay Team | 57.76 | MN | Bemidji | May 18 | Bemidji Middle School Meet | |||
9. | Relay Team | 58.18 | MN | Delano | May 04 | Mound Westonka Middle School Invite | |||
10. | Anna Shedivy Robyn Moynagh Lydia Warmkagathje Ella Shedivy | 58.25 | MN | Rochester Lourdes | Apr 20 | Kasson-Mantorville Invitational 2 | |||
11. | 8 | Audrey Kirscht Anri Akiyama-Finger Brooke Garlock Avery Olson | 58.36 | MN | Mound-Westonka | Apr 30 | Hutchinson Middle School Invitational | ||
12. | Relay Team | 58.84c | MN | Cass Lake-Bena | May 06 | Northland Conference Track and Field Meet at WHA | |||
13. | Relay Team | 58.88 | MN | Sauk Rapids-Rice | Apr 30 | Sauk Rapids - Rice / Sartell St Stephen MS Dual | |||
14. | 8 | Taylor Anderson Giana Buttera Peyton Sommers Kelli Waypa | 59.07 | MN | Owatonna | May 10 | ELLIS INVITATIONAL JUNIOR HIGH TRACK MEET | ||
15. | Relay Team | 59.33 | MN | Detroit Lakes | May 18 | Bemidji Middle School Meet | |||
16. | 7 | Abbie Retzer Greta Verkuilen Ella Hrdlicka Kaityn Walthers | 59.84 | MN | Horizon | Apr 26 | Sullivan Middle School Invitational (JH) | ||
17. | 7 | Cassie Schulz Slusher Allison Linder Zoie Chantharath Natya Khamphanh | 59.87 | MN | Worthington | Apr 29 | Pipestone JH Invite #1 | ||
18. | Anna Ask Delaney Awe Alivia Bellrichard Reese Hiatt | 59.96 | MN | Kasson-Mantorville | May 04 | Kenyon-Wanamingo 7/8th Grade Invitational | |||
19. | Relay Team | 1:00.21 | MN | Hutchinson | May 04 | Mound Westonka Middle School Invite | |||
20. | - | Hannah Castillo Jacey Braun Reese Henning Sadi Altman | 1:00.29 | MN | Adrian | May 14 | 2021 Red Rock Jr. High Conference Meet | ||
21. | Relay Team | 1:00.34c | MN | Nevis | May 06 | Northland Conference Track and Field Meet at WHA | |||
22. | Relay Team | 1:00.44c | MN | W.H.A. | May 06 | Northland Conference Track and Field Meet at WHA | |||
7 | Sofia Aguirre Myah Mulligan Emily Rebel Lara Witzany | 1:00.44c | MN | Saint Ambrose Of Woodbury | May 22 | CAA Championships | |||
24. | 8 | Finley Reichel Cadence Leiding Bella Schroeder Ava Rodning | 1:00.54c | MN | Fairmont | Apr 26 | Buc JH Invite | ||
25. | Molly Church Lillian Lynch Keira Walkington Mary Andersen | 1:00.85 | MN | Jordan | Apr 30 | Hutchinson Middle School Invitational | |||
26. | 8 | Mackenzie Smith Savannah Meyer Ryley Bieck Maddie Huiras | 1:00.95 | MN | Mankato Loyola/Cleveland | Apr 17 | JWP Jr High Meet | ||
27. | Macy Koenen Claire Hayden Reagan Schimek Lyndee Northrop | 1:01.19 | MN | Pine Island | Apr 20 | Kasson-Mantorville Invitational 2 | |||
28. | Relay Team | 1:01.21 | MN | Rockford | May 07 | JH Wright County Quad - Rockford | |||
29. | Relay Team | 1:01.56 | MN | Sartell | May 03 | Rocori Middle School NLS and Sartell | |||
30. | Katherine Callahan Rowyn Mhyra June Elias Gretta Baker | 1:01.84c | MN | St. Peter | Apr 26 | Buc JH Invite | |||
31. | Relay Team | 1:01.93 | MN | Hills-Beaver Creek | May 14 | 2021 Red Rock Jr. High Conference Meet | |||
32. | 7 | Betsy Joyce Piper Rigge Tila Gregg Haven Aude | 1:02.20 | MN | Redwood Valley | Apr 30 | Hutchinson Middle School Invitational | ||
33. | Relay Team | 1:02.51 | MN | Willmar | May 06 | Sauk Rapids Rice - Willmar MS Dual | |||
34. | 7 | Ambrosa Yang Sage Bents Alexis Vang Evelyn Rentschler | 1:02.97 | MN | Westbrook Walnut Grove | May 14 | 2021 Red Rock Jr. High Conference Meet | ||
35. | 8 | Jessa Gillette Courtney Gengler Sophia Nelson Gabrelle Thovson | 1:02.98 | MN | Murray County Central | May 14 | 2021 Red Rock Jr. High Conference Meet | ||
36. | Relay Team | 1:03.06 | MN | Milaca | May 26 | Albany JH Quad | |||
37. | - | Skyler Wrolstad Emma Gonzalez Brynja Cochran Romina Medina | 1:03.19 | MN | Triton | May 04 | Kenyon-Wanamingo 7/8th Grade Invitational | ||
38. | 7 | Karlee Bolton Audrey Haugen Emilie Jarvis Hannah Ranc | 1:03.41 | MN | Kenyon-Wanamingo | May 04 | Kenyon-Wanamingo 7/8th Grade Invitational | ||
39. | Arianna Walker Star Sorum Sophie Holsclaw Anna Holmstrom | 1:03.54 | MN | Mesabi East | Apr 27 | Mesabi East JH Invitational | |||
Relay Team | 1:03.54c | MN | Morris Area | May 06 | Sisseton CDP JH Meet | ||||
41. | McKenna Smith Haylee Payne Bella Millen Kenna Gudmundson | 1:03.69 | MN | Rushford-Peterson | Apr 26 | GMLOKS JH | |||
42. | - | Brooklyn Tyrrell Rebecca Cheadle Ellie Kremer Jolyne Zimmerman | 1:04.21 | MN | Fulda | May 14 | 2021 Red Rock Jr. High Conference Meet | ||
43. | Relay Team | 1:04.35 | MN | Bigfork | May 03 | Northome JH 1 | |||
44. | 8 | Vivianna Kelley Raegann Harmon Reese Norton Yemilet Quinonez Balbuena | 1:04.37 | MN | Ellis | May 10 | ELLIS INVITATIONAL JUNIOR HIGH TRACK MEET | ||
45. | Ruby Schultz Rachel Osbourne Jocelyn Baltierrez Kalyn Listrude | 1:04.76 | MN | Belle Plaine | May 14 | JH DUAL | |||
46. | Sivanna Schwartz Luella Coulter Aubrey Paul Erin Klett | 1:04.78 | MN | Faribault | May 10 | ELLIS INVITATIONAL JUNIOR HIGH TRACK MEET | |||
47. | 8 | Julianna Purrington Makayli Burrell Chioma Onyeaghala Madyson Girard | 1:04.82 | MN | Marshall | Apr 29 | Pipestone JH Invite #1 | ||
48. | 6 | Lucy Lindahl Rylann Miller Lily Nelson Ella Gerster | 1:05.15 | MN | Cannon Falls | May 17 | Kasson-Mantorville Jr High meet #3 | ||
49. | - | Khloe Saelee Elyza Buller Paige Wilson Zoe Evers | 1:05.33 | MN | Comfrey | May 14 | 2021 Red Rock Jr. High Conference Meet | ||
50. | 7 | Ashlyn Hayes Ivy Gregoire Madison Pluth Brooke Cantera | 1:05.64c | MN | Central (East Grand Forks) | Apr 26 | Grand Forks Middle School (Twining Classic) April 26th Meet | ||
51. | 7 | McKenzie Huwe Kennedy Hodgeson Lydia Renney Ellie Cronquist | 1:05.81 | MN | Discovery | May 17 | New London - Spice MS Invite | ||
52. | Ellie Bouse Mackenzie Piens Ava Weis Alex Lennon | 1:05.85 | MN | Stewartville | May 04 | Pine Island JH #1 | |||
53. | 14 | 7 | Molly Monahan Summer Nelson Ava Lombardi Francesca Chastek | 1:06.34c | MN | Transfiguration Catholic | May 22 | CAA Championships | |
54. | 14 | Kennedy Lynch Madisyn McClune Sierra Krause Aliyah Taylor | 1:06.88 | MN | Waseca | Apr 16 | JH Dual BP | ||
55. | - | Vicky Sanchez -Vazquez Kailyn Bissen Daniella Camarena Gonzalez Zuri Leonardo Sandivol | 1:08.35 | MN | Lyle | Apr 26 | GMLOKS JH | ||
56. | Maddy Bulk Leah Marachek Anna Snustad Evelyn Warren | 1:09.64c | MN | St. Odilia Catholic | May 22 | CAA Championships | |||
57. | Relay Team | 1:10.00 | MN | Clearbrook-Gonvick | May 03 | Northome JH 1 | |||
58. | Bailey Anderstrom Olivia Wright Faith Leske Malin Forbes | 1:13.74c | MN | New Life Academy | May 22 | CAA Championships |
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 25 rankings in each category are free.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.