Oklahoma High School Men's 4x800 Relay Rankings
Filtering by Grade:
|
Filtering by Age:
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}. USATF rules for 18-19 year old exception.
Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.
Age | Grade | Athlete | Mark | ST | Team | Date | Meet | ||
1. | Kyle Bussell Jacob Thomas Brendan Robeaux Gabe Simonsen | 7:57.60 | OK | Mustang | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
2. | Simon Larimore Ethan Goss Carson Kardokus Andrew Cordova | 7:58.02 | OK | Edmond Memorial | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
3. | Jaxson Leming Holden Lenz Blake Feron Mathew Hopton | 7:58.68 | OK | Broken Arrow | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
4. | Kalen Hogan Thomas Welch Aiden Hoover Gabe Lopez | 8:01.28 | OK | Choctaw | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
5. | Kaid Ross Matthew Kletke Kolton C Bennett Joel Haynes | 8:06.06 | OK | Southmoore | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
6. | Keith Howerton Gavin Bacus Jacob Mcclure Carson Royse | 8:06.57 | OK | Edmond North | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
7. | Luke Weathers Aj Antonelli Tyler Schwarz Lucas Cisneros | 8:07.99 | OK | Deer Creek (Edmond) | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
8. | Brycen Ward Dawson Bowman Dawson Reed Alfonso Barraza | 8:09.30 | OK | Durant | May 15 | OSSAA Class 5A State Track & Field Championships | |||
9. | Jaxson Brooks Ethan Martin Ben Himaya Josiah Antis | 8:09.91 | OK | Lincoln Christian | May 07 | OSSAA Class 4A State Track & Field Chamionships | |||
10. | Relay Team | 8:10.23 | OK | Stillwater | May 08 | OSSAA Class 6A Regional - Ponca City | |||
11. | Shawn Rutledge Mathew Minton Kyle Jordan Spencer Conrad | 8:10.59 | OK | Union | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
12. | Ethan Stovall Brooks Klein Luke Lawrence Jack Ray | 8:11.87 | OK | Oklahoma Christian | May 07 | OSSAA Class 3A State Track & Field Championships | |||
13. | Garry Rose Grant Christian Jacob Wilson Alberto Arrieta | 8:13.20 | OK | Weatherford | May 07 | OSSAA Class 4A State Track & Field Chamionships | |||
14. | Troy Garner Phillip Owens Lydon Swafford Wyatt Whittenburg | 8:14.72 | OK | Mannford | May 07 | OSSAA Class 4A State Track & Field Chamionships | |||
15. | Max Marler Eli George Kayden Chaparro Austin Miller | 8:14.88 | OK | Yukon | May 08 | OSSAA Class 6A Regional - Norman North | |||
16. | Relay Team | 8:15.18 | OK | Tahlequah | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Tahlequah | |||
17. | Relay Team | 8:15.92 | OK | Edmond Santa Fe | May 08 | OSSAA Class 6A Regional - Moore | |||
18. | Relay Team | 8:17.15 | OK | Piedmont | Apr 09 | Carl Albert Invitational | |||
19. | Relay Team | 8:18.24 | OK | Owasso | May 08 | OSSAA Class 6A Regional - Ponca City | |||
20. | Kylun Semien Halen Biggs Nathan Deboutez Lucas Forman | 8:20.04 | OK | Westmoore | May 08 | OSSAA Class 6A Regional - Norman North | |||
21. | Relay Team | 8:21.73 | OK | Kingston | Apr 09 | Sulphur Rock Creek Invitational | |||
22. | Relay Team | 8:25.31 | OK | Sapulpa | Apr 30 | Sapulpa Invitational | |||
23. | Relay Team | 8:25.67 | OK | Madill | Apr 09 | Sulphur Rock Creek Invitational | |||
24. | Rylie Miller Tucker Galeener Lane Hargrove Cole Hull | 8:26.78 | OK | Elk City | May 01 | OSSAA Class 4A Regional - Plainview | |||
25. | Michael Brockman Dayton Austin Max Williams Colton McCollough | 8:26.95 | OK | Bartlesville | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
26. | Relay Team | 8:28.08 | OK | Enid | Mar 26 | Choctaw Yellowjacket Invitational | |||
27. | Fayera Wolabu Cal Swanson Rashawn Walker Jalen Reed | 8:29.60 | OK | Ardmore | May 15 | OSSAA Class 5A State Track & Field Championships | |||
28. | Andrew Mitchell Mason Blochowiak Burton Miner Chase Allensworth | 8:29.96 | OK | Ponca City | May 15 | OSSAA Class 6A State Track & Field Championships | |||
29. | Relay Team | 8:30.24 | OK | Thomas Edison | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Tahlequah | |||
30. | Gavin Johnston Jackson Edmonds Braedon Black Luke Chansolme | 8:31.16 | OK | Bishop McGuinness Catholic | May 15 | OSSAA Class 5A State Track & Field Championships | |||
31. | Dillon Callaway Cullen Craig Ian Vangilder Kellen Bombach | 8:31.36 | OK | Bixby | Apr 19 | Jenks Trojan Invitational | |||
32. | Relay Team | 8:31.46 | OK | Thomas-Fay-Custer | Apr 30 | OSSAA Class 1A Regional - Okemah | |||
33. | Relay Team | 8:31.65 | OK | Rejoice Christian | Apr 20 | Pinnacle Conference | |||
34. | Kulson Yates Hayden McClure Michael Juhl Gabe Cardoza | 8:31.91 | OK | Tecumseh | May 07 | OSSAA Class 4A State Track & Field Chamionships | |||
35. | Travis Meadows Kaceson Lolar Nathan Hudson Adam Clifton | 8:32.15 | OK | Duncan | May 15 | OSSAA Class 5A State Track & Field Championships | |||
36. | Relay Team | 8:32.90 | OK | Moore | May 08 | OSSAA Class 6A Regional - Moore | |||
37. | Relay Team | 8:33.47 | OK | Jones | Apr 30 | OSSAA Class 3A Regional - Atoka | |||
38. | Cooper Garden Ty Rupert Nick Byrd Hunter Bellis | 8:34.34 | OK | Kiefer | May 07 | OSSAA Class 3A State Track & Field Championships | |||
39. | Terrance Allen Jack Groves Tyrell Johnson Glendon Poole | 8:34.78 | OK | Carl Albert | May 15 | OSSAA Class 5A State Track & Field Championships | |||
40. | Clint Stapleton Jace Jansen Eli Despain Devon Ankerich | 8:34.84 | OK | Oologah | May 07 | OSSAA Class 4A State Track & Field Chamionships | |||
41. | Luke Tolle Cody Davis Ean Hewitt Tyler Mckinley | 8:36.19 | OK | Marlow | May 07 | OSSAA Class 3A State Track & Field Championships | |||
42. | Jaxon Owens Shandell Riddle Will Bradley Luke Robeson | 8:36.45 | OK | Norman North | May 08 | OSSAA Class 6A Regional - Norman North | |||
43. | Michael Moriasi Zachary Beshears Kirk Cole Caden Wehmuller | 8:36.83 | OK | Southwest Covenant | May 08 | OSSAA Class 1A State Track & Field Championships | |||
44. | Relay Team | 8:37.15 | OK | Coweta | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Tahlequah | |||
45. | Relay Team | 8:37.18 | OK | Cache | Apr 09 | Plainview Indian Invitational | |||
46. | Relay Team | 8:37.67 | OK | Mt Saint Mary | Mar 11 | Bishop McGuinness Clancy Classic | |||
47. | Phin Bonner Michael Parker Spencer Greene Matthew Ely | 8:38.11 | OK | Norman | Apr 17 | Norman Gregg Byram Classic | |||
48. | Eli Wiley Zander Wood Alex Porter Andrew Shepard | 8:38.18 | OK | Shawnee | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Collinsville | |||
49. | Relay Team | 8:38.85 | OK | Bishop Kelley | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Tahlequah | |||
50. | Relay Team | 8:38.91 | OK | Jenks | Mar 11 | Tulsa Union Invitational | |||
51. | Mason Barney Dawson Sallee Jaxon Harden Mason Mayer | 8:38.94 | OK | Guthrie | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Collinsville | |||
52. | Jackson Casey Collin Seely Steven Whitmore Clayton Freeman | 8:39.36 | OK | Newcastle | May 07 | OSSAA Class 4A State Track & Field Chamionships | |||
53. | Relay Team | 8:39.55 | OK | Anadarko | Apr 27 | Velma Invitational | |||
54. | Makinde Ogunsola Abe Redd Ethan Carpenter Hunter Combs | 8:39.62 | OK | Chisholm | May 07 | OSSAA Class 3A State Track & Field Championships | |||
55. | Harley Ray ZAC LEE Trevor Jenkins Gaige Maher | 8:40.09 | OK | Warner | May 08 | OSSAA Class 2A State Track & Field Championships | |||
56. | Relay Team | 8:40.13 | OK | Byng | May 01 | OSSAA Class 4A Regional - Madill | |||
57. | Relay Team | 8:40.16 | OK | Metro Christian | Apr 09 | Kellyville Ponies Meet | |||
58. | Relay Team | 8:40.44 | OK | Kingfisher | Apr 20 | Western Conference | |||
59. | Vade Buster Jeremy Pena Asa Worthington Jagger Worley | 8:40.89 | OK | Carnegie | May 01 | OSSAA Class 2A Regional - Alex | |||
60. | Zack Carr Bryce Lagunas Dawson Michel Riley Herndon | 8:42.12 | OK | Merritt | May 08 | OSSAA Class 2A State Track & Field Championships | |||
61. | Relay Team | 8:43.63 | OK | Charles Page (Sand Springs) | Mar 06 | Holland Hall Phil Sweeney Invitational | |||
62. | Relay Team | 8:44.01 | OK | Sulphur | Apr 09 | Sulphur Rock Creek Invitational | |||
63. | Austin Green Riley Floyd Trevor King Blake Wynne | 8:44.79 | OK | Henryetta | May 07 | OSSAA Class 3A State Track & Field Championships | |||
64. | Relay Team | 8:45.30 | OK | Jay | May 01 | OSSAA Class 4A Regional - Vinita | |||
65. | Relay Team | 8:45.76 | OK | Santa Fe South (Charter) | Apr 09 | Carl Albert Invitational | |||
66. | Relay Team | 8:46.50 | OK | Putnam City | May 08 | OSSAA Class 6A Regional - Moore | |||
67. | John Venetich Albert Garay Anthony Ripp Marquez Barnett | 8:46.54 | OK | Wagoner | May 01 | OSSAA Class 4A Regional - Checotah | |||
68. | Relay Team | 8:47.21 | OK | Pryor | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Tahlequah | |||
69. | Relay Team | 8:47.77 | OK | Grove | Apr 01 | Carthage Invitational | |||
70. | Relay Team | 8:48.39 | OK | Blanchard | May 01 | OSSAA Class 4A Regional - Madill | |||
71. | Brock Sellers Wyatt Hannah Logan Weber Caiden Davis | 8:49.31 | OK | Oklahoma Union | May 08 | OSSAA Class 2A State Track & Field Championships | |||
72. | Gordon Cordero Lamon Miles Logan Wright Riddick Nash | 8:49.56 | OK | Del City | Apr 17 | Norman Gregg Byram Classic | |||
73. | Payton Glenn Jack Mccoy Pete Gwinn Merric Judd | 8:49.78 | OK | Timberlake | Apr 30 | OSSAA Class 1A Regional - Alex | |||
74. | Yahir Nieto Jase Stewart Livan Rosas Caleb Arthaud | 8:50.45 | OK | Boise City | Apr 30 | OSSAA Class 1A Regional - Alex | |||
75. | Matthew Smith Nick Hawk Creighton Hofen Brendon Tubbs | 8:50.54 | OK | Oklahoma Bible | Apr 30 | OSSAA Class 1A Regional - Alex | |||
76. | Relay Team | 8:51.18 | OK | Luther | Apr 24 | Luther Lions Invitational | |||
77. | Relay Team | 8:51.45 | OK | Lawton | Apr 09 | Duncan Southern Oklahoma Invitational | |||
78. | Daniel Ponce Shane Jones Jack Dodd Elias Burrell | 8:53.74 | OK | Lindsay | May 07 | OSSAA Class 3A State Track & Field Championships | |||
79. | Cole Beller Travis Bolling Grayson Mitchell Grant Hager | 8:53.76 | OK | Washington | Apr 30 | OSSAA Class 3A Regional - Plainview | |||
80. | Relay Team | 8:53.78 | OK | Pauls Valley | Mar 30 | Marietta Invitational | |||
81. | Relay Team | 8:54.26 | OK | Bethany | Mar 27 | Bethany Invitational | |||
82. | Relay Team | 8:54.33 | OK | Eisenhower | Apr 09 | Duncan Southern Oklahoma Invitational | |||
83. | Relay Team | 8:54.38 | OK | Elgin | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Altus | |||
84. | Harris Stapleton Josh Foster Cole Svob Corbin Burnham | 8:55.09 | OK | Pond Creek-Hunter | May 08 | OSSAA Class 1A State Track & Field Championships | |||
85. | Christian Tarango Parker Smith Drake Daugherty Dylan Mclane | 8:56.30 | OK | Covington-Douglas | May 08 | OSSAA Class 1A State Track & Field Championships | |||
86. | Relay Team | 8:56.57 | OK | Hooker | May 01 | OSSAA Class 2A Regional - Stroud | |||
87. | Daniel Bond Riley Gastelum Jj Morton Steel Synder | 8:57.25 | OK | Poteau | May 01 | OSSAA Class 4A Regional - Checotah | |||
88. | Jack Roberts Xander Glover Joseph Lackey Cal Pritchett | 8:57.45 | OK | Claremore | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Collinsville | |||
89. | Relay Team | 8:57.79 | OK | Tonkawa | May 01 | OSSAA Class 2A Regional - Stroud | |||
90. | Ej Pope Mason Fair Azria Gurley Aiden Kirkpatrick | 9:00.59 | OK | Classen SAS | May 07 | OSSAA Class 5A Regional - Collinsville | |||
91. | Bray Bussell Caden Lasyone Jace Stewart Dezmen Loving | 9:00.90 | OK | Bethel | Apr 30 | OSSAA Class 3A Regional - Plainview | |||
92. | Relay Team | 9:01.77 | OK | Booker T Washington | Apr 30 | Sapulpa Invitational | |||
93. | Wyatt Vinson Austin Mcqueen Kyler Williams Wilbert Salas | 9:03.41 | OK | Marietta | May 07 | OSSAA Class 3A State Track & Field Championships | |||
94. | Relay Team | 9:03.49 | OK | North Rock Creek | Apr 30 | OSSAA Class 3A Regional - Atoka | |||
95. | Dakota Chapman Billy Mcgregor Aron Bennett Ashton Norris | 9:03.99 | OK | Lone Wolf | May 08 | OSSAA Class 1A State Track & Field Championships | |||
96. | Relay Team | 9:04.62 | OK | Lone Grove | Apr 27 | Velma Invitational | |||
97. | Quinton Ingram Diego Flores Ian Bocanegra Johnny Martinez | 9:05.02 | OK | Texhoma | May 08 | OSSAA Class 1A State Track & Field Championships | |||
98. | Relay Team | 9:05.15 | OK | Guymon | Apr 23 | Turpin Relays | |||
99. | Relay Team | 9:05.96 | OK | Idabel | Apr 08 | Sr. Scrapper Relays | |||
100. | Riley Egner Corbin Baxter Maddox Demoss Zach Schumacher | 9:06.42 | OK | Tulsa NOAH | May 06 | National Homeschool Invitational | |||
View Next Page (Total stats: 194) |
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 25 rankings in each category are free.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.