Tennessee High School Men's 4x200 Relay Rankings
Filtering by Grade:
|
Filtering by Age:
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}. USATF rules for 18-19 year old exception.
Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.
Age | Grade | Athlete | Mark | ST | Team | Date | Meet | ||
1. | Relay Team | 1:26.55 | TN | Memphis Central | May 23 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools | |||
2. | Relay Team | 1:28.07 | TN | Southwind | May 23 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools | |||
3. | Relay Team | 1:28.10 | TN | Cane Ridge | May 23 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools | |||
4. | Relay Team | 1:28.31 | TN | Cordova | May 23 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools | |||
5. | Walter Batey Joseph Weston Markeece Shufford James Patrick | 1:28.34 | TN | West Creek | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools | |||
6. | Corey Smith Reggie Caldwell Edward Macklin Adrian Dowell | 1:28.68 | TN | Millington Central | May 10 | TSSAA D-I Section 4 Large Schools | |||
7. | Relay Team | 1:28.69 | TN | Austin-East Magnet | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
8. | Relay Team | 1:28.92 | TN | Montgomery Bell | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
9. | Relay Team | 1:29.07 | TN | Cleveland | May 23 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools | |||
10. | Relay Team | 1:29.10 | TN | Ensworth | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
11. | Relay Team | 1:29.18 | TN | Dobyns-Bennett | May 23 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools | |||
12. | Trelon Gadson Vashon Jackson Tim Cross Kavarius Moody | 1:29.69 | TN | Kenwood | May 10 | TSSAA D-I Section 3 Large Schools | |||
13. | Ethan Jones Robert Baker Laqualin Nicholson Montrell Turner | 1:29.71 | TN | Northwest | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools | |||
14. | Christian Donatelli Cameron Sowell Colby Martin Michael Ruttlen | 1:29.90 | TN | Mt. Juliet | Mar 30 | Hardin Valley Invitational | |||
15. | Elijah Johnson Solathus Johnson Savion Johnson Bryce Sparks | 1:29.95 | TN | Franklin | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools | |||
16. | Relay Team | 1:29.98 | TN | Sevier County | May 23 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools | |||
17. | Carter Harris DaVon Kimble A.J. Davis Jackson Jett | 1:30.20 | TN | Maryville | May 10 | TSSAA D-I Section 1 Large Schools | |||
18. | John Roberts Darian Jones Kyndrich M. Breedlove Barion Brown | 1:30.33 | TN | Pearl Cohn-Business Magnet | Apr 02 | Lipscomb Academy Meet #2 | |||
19. | Kenneth Walker Jorge Avalos Darius Boyd Ethan Goode | 1:30.56 | TN | Arlington | May 10 | TSSAA D-I Section 4 Large Schools | |||
20. | Relay Team | 1:30.60 | TN | Kirby | May 10 | TSSAA D-I Section 4 Large Schools | |||
21. | Ian Gatlin Andrew Mason Garrett Moorman Will Kaylor | 1:30.70 | TN | Ravenwood | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools | |||
Kevon Woodley Stanley Hawkins Evan Johnson Bryan Young | 1:30.70 | TN | White Station | May 10 | TSSAA D-I Section 4 Large Schools | ||||
23. | Relay Team | 1:30.81 | TN | Brentwood Academy | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
24. | Relay Team | 1:31.00 | TN | Brentwood | Apr 04 | Scott Hartman Invitational | |||
25. | Relay Team | 1:31.09 | TN | Harding Academy | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
26. | Relay Team | 1:31.12 | TN | Germantown | Apr 06 | Battle For The Border Track Classic | |||
27. | Relay Team | 1:31.20 | TN | Father Ryan | Apr 16 | Father Ryan HS Home Meet #2 | |||
Joshua Exom Andre Brown Thierno Sene Terrick Johnson | 1:31.20 | TN | Whitehaven | May 10 | TSSAA D-I Section 4 Large Schools | ||||
Relay Team | 1:31.20 | TN | Lausanne Collegiate School | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | ||||
30. | 17 | Jordan Hibbert Jeremiah Jones Luke Anastasio Marquette Hayes | 1:31.22 | TN | Hardin Valley Academy | May 10 | TSSAA D-I Section 1 Large Schools | ||
31. | Noah Martin Destin Morrison Patton Ford Riley Jenne | 1:31.31 | TN | Baylor | Apr 26 | Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS) | |||
32. | Relay Team | 1:31.40 | TN | Fairview | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
33. | Quincey Elder Emilio Martin Tyler Long Adonis Otey | 1:31.49 | TN | Blackman | Apr 06 | Riverdale Relays | |||
34. | Caelan Thompson K-Juan Stacy-Wright Vaughn Coleman Jordan Graham | 1:31.57 | TN | Oak Ridge | May 10 | TSSAA D-I Section 1 Large Schools | |||
35. | Relay Team | 1:31.58 | TN | Bartlett | Apr 27 | Dragon Relays | |||
36. | Relay Team | 1:31.62 | TN | Franklin Road Academy | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
37. | Relay Team | 1:31.68 | TN | Farragut | Apr 13 | Houston Track & Field Classic | |||
38. | Relay Team | 1:31.74 | TN | Christian Brothers | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
39. | Jaylan Simmons Jacob Morris Jalen Dowell Samari Hill | 1:31.76 | TN | Riverdale | May 10 | TSSAA D-I Section 2 Large Schools | |||
40. | Relay Team | 1:31.77 | TN | Memphis Academy of Health Sciences | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
41. | Relay Team | 1:31.78 | TN | Chattanooga Christian | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
42. | Tajiri Jenkins Deiondre Wilson Jarius Satterfield Gregory Carter | 1:31.86 | TN | Clarksville Academy | May 09 | TSSAA Div II Class A Middle Region | |||
43. | Chane Brown Aaron Bolster Aaron Northingron Kariem Montague | 1:31.91 | TN | Rossview | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools | |||
44. | Jaeden McAllister Bryce Turnbow Michael Curt Josh Barefield | 1:31.95 | TN | Cookeville | May 10 | TSSAA D-I Section 2 Large Schools | |||
45. | Master Rainer Jacob Johnson Nehemiah Buntin Davien Hill | 1:32.05 | TN | Hillsboro | May 10 | TSSAA D-I Section 3 Large Schools | |||
46. | Relay Team | 1:32.21 | TN | Freedom Preparatory Academy | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
47. | Relay Team | 1:32.24 | TN | Lipscomb Academy | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
48. | Dawson Jones Omar Norris Julien Walker Donté Blunt | 1:32.27 | TN | Ooltewah | Apr 15 | Ooltewah Meet 1 | |||
49. | Cameron Conaux Caleb Greer Jorin Mull Marciano Taylor | 1:32.40 | TN | Ridgeway | May 10 | TSSAA D-I Section 4 Large Schools | |||
Relay Team | 1:32.40 | TN | Alcoa | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | ||||
51. | Relay Team | 1:32.54 | TN | Whites Creek | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
52. | Relay Team | 1:32.56 | TN | Knoxville Central | Apr 04 | Central HS Meet | |||
53. | Tylan Beard Cameron Addie Amari Jelks Desmond Campbell | 1:32.58 | TN | Stewarts Creek | Apr 13 | McCallie Mid-South Track Classic | |||
54. | Relay Team | 1:32.59 | TN | Mitchell | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
55. | Relay Team | 1:32.65 | TN | West Greene | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
56. | Relay Team | 1:32.74 | TN | Houston | Apr 27 | Dragon Relays | |||
57. | Relay Team | 1:32.82 | TN | Martin Luther King | Apr 13 | Doug Hall Relays | |||
58. | Kylan Boyd Jayden Lewis Kyeth Powell Shamarion Jones | 1:32.85 | TN | Haywood | May 10 | TSSAA D-I Section 4 Large Schools | |||
59. | Keith Carter Jr. David Amos Ryan Lampley Payton Culp | 1:32.86 | TN | Centennial | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools | |||
60. | 18 | Anthony Coleman Andre Mungin Javarius Wright Orlando Gearing | 1:32.98 | TN | Chattanooga Central | May 10 | TSSAA D-I Section 2 Large Schools | ||
61. | Kahlil Abdullah Jerrard Young JaQuan Williams Julian Kendrick | 1:33.01 | TN | Bearden | Mar 30 | Hardin Valley Invitational | |||
62. | Relay Team | 1:33.05 | TN | Spring Hill | Apr 29 | MTTC Championships | |||
63. | Relay Team | 1:33.17 | TN | Grace Christian (Knoxville) | May 22 | TSSAA State Track & Field Championships D-II A & AA | |||
64. | Relay Team | 1:33.18 | TN | Lebanon | Apr 06 | Cookeville Invitational | |||
65. | Apiat Apiat Jasiah Brown Zachary Emery Juanya Schofield | 1:33.29 | TN | Karns Comprehensive | Apr 30 | KIL Track and Field Championships | |||
66. | Deonte Lewis Myles McMillan Micah Talley Keshaun Urquhart | 1:33.38 | TN | McGavock | Apr 09 | All MNPS Meet Hosted by Overton HS | |||
67. | Noah Osborne Jayden Keller Kaleb Smith Isaiah Smith | 1:33.41 | TN | Tennessee | May 10 | TSSAA D-I Section 1 Large Schools | |||
68. | Relay Team | 1:33.48 | TN | Montgomery Central | Apr 29 | MTTC Championships | |||
69. | Kristian Lainez Philik Stewart Jaylon Carr Rayshawn Thompson | 1:33.54 | TN | LaVergne | May 04 | L.D Agees District 7 -Sub-Sectional Championship | |||
70. | Relay Team | 1:33.58 | TN | Smyrna | Apr 13 | Bullis Bulldog Invitational | |||
71. | Nate Adebayo Elijah Young T j Shaw Mohamed Sanoe | 1:33.67 | TN | South Doyle | Apr 30 | KIL Track and Field Championships | |||
72. | Marko Dozier Cameron Montgomery Jajuan Smith Chris Myers | 1:33.68 | TN | East Hamilton | May 10 | TSSAA D-I Section 2 Large Schools | |||
73. | Xzayvier Horton Roman Woodson Dontavius Brown Jonathan Knight | 1:33.73 | TN | Columbia Central | May 10 | TSSAA D-I Section 2 Large Schools | |||
74. | Relay Team | 1:33.97 | TN | Oakhaven | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
75. | Desmen Pope Fred Orr Julius Orr Malik Rumble | 1:34.04 | TN | Northeast | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools | |||
76. | Relay Team | 1:34.19 | TN | McCallie | Mar 16 | Ridge to River Relays | |||
77. | Carson Quince Billy Weakley Kannon Vanderburg Jack Lewis | 1:34.22 | TN | Station Camp | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - North Regional Large Schools | |||
78. | Anthony Lawson Drake Pyle Devlon Dukes Christian Shouse | 1:34.31 | TN | Campbell County | May 10 | TSSAA D-I Section 1 Large Schools | |||
79. | Treyvon Anderson Tyshawn Gause Devosea Gause Corterrion Moore | 1:34.33 | TN | Ripley | May 10 | TSSAA D-I Section 4 Large Schools | |||
80. | Evan Snider King Henderson Andrew Sinclair-Whitely Parker Beck | 1:34.42 | TN | Christ Presbyterian Academy | May 09 | TSSAA Div II Class A Middle Region | |||
81. | Jayden Goodwin Aulbrey Smith Parker Gravett Kannon Oggs | 1:34.43 | TN | Rhea County | May 10 | TSSAA D-I Section 2 Large Schools | |||
82. | Sheldon James Caden Stephens Nathan Hoyle Jacob Blair | 1:34.56 | TN | Knoxville Halls | Mar 28 | Gibbs Home Meet #1 | |||
83. | Isaiah Willams Jalin Murphy Zachary Stevenson Sidney Hall | 1:34.59 | TN | Memphis Academy of Science & Engineering | Apr 06 | Battle For The Border Track Classic | |||
84. | Relay Team | 1:34.63 | TN | Volunteer | Apr 26 | Big 7 Conference Championships | |||
85. | Relay Team | 1:34.67 | TN | Tyner | Apr 23 | Ooltewah Meet 2 | |||
86. | Simon Garner Travis Gauvain Ezekiel Rogers Karson Trotter | 1:34.68 | TN | Heritage | May 10 | TSSAA D-I Section 1 Large Schools | |||
87. | Malichi Blacksmith Jaylon London Wanyea Stevenson Kwanzee Jemison | 1:34.69 | TN | East Nashville Magnet | Apr 13 | McCallie Mid-South Track Classic | |||
88. | Pate Eldridge Luke Slaughter Tyler Williamson Kanye Harris | 1:34.84 | TN | Christian Academy of Knoxville | May 10 | TSSAA Div. II A East Championship | |||
89. | Carson Whitehead Evan England Riley Bryant Bailor Hughes | 1:34.95 | TN | Powell | Apr 16 | Halls HS Meet 1 | |||
90. | Brandon Brackett Dawson Williams Matthew McMeans Austin Saunier | 1:35.06 | TN | Evangelical Christian | May 09 | TSSAA D-II Class A West Championship | |||
91. | Relay Team | 1:35.08 | TN | Fairley | May 24 | TSSAA State Track & Field Championships D-I Small School | |||
92. | Relay Team | 1:35.19 | TN | Pope John Paul II | Apr 16 | Father Ryan HS Home Meet #2 | |||
93. | Thomas Byrd Collin Monohan Calvin Wilson Zachary Byrum | 1:35.27 | TN | Independence | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools | |||
94. | Jayleen Dupree Chris Rice Xiyeer Lattimore Demetrius Hampton | 1:35.28 | TN | Brainerd | Apr 15 | Ooltewah Meet 1 | |||
Relay Team | 1:35.28 | TN | Northview Academy | Apr 16 | Morristown West Home Meet #3 | ||||
96. | Tyki Jones Russell McVay Connor Kerr Jalen Jackson | 1:35.29 | TN | Nolensville | May 03 | TSSAA D-I Sec. 3 - South Regional Large Schools | |||
97. | 17 | Camron Lannom Wes Clark Trevor Young Brian Criddle | 1:35.33 | TN | Walker Valley | May 10 | TSSAA D-I Section 2 Large Schools | ||
98. | Noah Tripucka Evan Witt Chandler Roberts Nathan Sia | 1:35.53 | TN | Morristown Hamblen West | May 10 | TSSAA D-I Section 1 Large Schools | |||
99. | Nolan Edwards Devonte McBroom Malachi Clemmons Sterling Melancon | 1:35.54 | TN | Wilson Central | Mar 30 | Hardin Valley Invitational | |||
100. | Keegan Barrett Bryce Bedford Gabe Davis Mason Porter | 1:35.70 | TN | Soddy-Daisy | Apr 26 | Cadet Command ROTC's TennesseeRunner Sweet 16 (HS) | |||
View Next Page (Total stats: 173) |
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 25 rankings in each category are free.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.