in partnership with
Tri-Valley - Ohio
5,000 Meters
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
11
Erik Dabelko
17:26.5
OH
Athens
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
2.
9
Samuel Boyd
17:35.6
OH
Vinton County
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
3.
9
Jackson Walker
17:40.6
OH
Vinton County
Oct 23
OHSAA D2 Southeast District - Rio Grande
4.
10
Tyler Callahan
17:45.1
OH
Athens
Oct 23
OHSAA D1 Central District - Darby
5.
10
Tyler Wallace
17:45.6
PR
OH
Alexander
Oct 23
OHSAA D2 Southeast District - Rio Grande
6.
9
Sullivan Pelot
17:47.8
PR
OH
Athens
Sep 18
Belpre XC Invitational
7.
12
Cody Wooten
17:51.0
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
8.
11
Blake Swaim
17:59.8
OH
Vinton County
Oct 23
OHSAA D2 Southeast District - Rio Grande
9.
10
Jacob Bourque
18:06.5
PR
OH
Athens
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
10.
17
11
Caleb Lindner
18:22.0
PR
OH
Vinton County
Oct 2
Pickerington North Panther XC Invitational
11.
9
Sully Pelot
18:31.9
PR
OH
Athens
Sep 4
Vinton County Cross Country Invitational
12.
11
Colin Anderson
18:36.2
PR
OH
Athens
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
13.
12
Kyle Pero
18:37.1
OH
Athens
Oct 23
OHSAA D1 Central District - Darby
14.
12
Ethan Schultz
18:58.5
PR
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 23
OHSAA D2 Southeast District - Rio Grande
15.
10
Junu Park
18:59.0
OH
Athens
Sep 18
Belpre XC Invitational
16.
11
Nik Hill
18:59.1
OH
Wellston
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
17.
10
Henry Wagner
19:03.4
OH
Athens
Oct 6
Spartan Invitational
18.
10
John Siciliano
19:12.6
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
19.
11
Kade Alderman
19:42.5
PR
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
20.
10
Braiden Bay
20:04.6
OH
Vinton County
Sep 11
Agony Hill Zane Trace Invitational
21.
11
Alex Norris
20:17.5
OH
Alexander
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
22.
11
Adam Green
20:28.1
PR
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 23
OHSAA D2 Southeast District - Rio Grande
23.
9
Aidan Porter
20:31.6
OH
Vinton County
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
24.
10
Brayden Stanley
20:34.3
PR
OH
Meigs
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
25.
9
Tyler Kuklis
20:38.6
PR
OH
Alexander
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
26.
9
Isaac Payton
20:43.6
OH
Alexander
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
27.
9
Joe Shriver
20:58.1
PR
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 23
OHSAA D2 Southeast District - Rio Grande
28.
12
Brandon Petrie
20:59.7
OH
Wellston
Sep 22
Federal Hocking Invitational
29.
10
Damieon Shriver
21:04.2
PR
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 9
Unioto Invitational
30.
11
William Morosko
21:26.2
OH
Athens
Oct 6
Spartan Invitational
31.
12
John Santos
21:27.8
PR
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
32.
9
Jacob Gutekanst
21:40.8
PR
OH
Athens
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
33.
10
Keaton Travis
21:47.0
OH
Vinton County
Oct 23
OHSAA D2 Southeast District - Rio Grande
34.
12
Clay Boeninger
21:49.1
OH
Athens
Sep 18
Belpre XC Invitational
35.
10
Cole Boeninger
21:56.5
OH
Athens
Sep 22
Federal Hocking Invitational
36.
9
Nick Conley
22:50.8
PR
OH
Vinton County
Oct 23
OHSAA D2 Southeast District - Rio Grande
37.
10
Luke Santos
22:56.8
OH
River Valley (Bidwell)
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
38.
9
Chad Carroll
23:24.2
PR
OH
Vinton County
Oct 9
Unioto Invitational
39.
9
Jamil Burden
24:06.3
PR
OH
Athens
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
10
Bryce Gutherie
24:06.3
OH
Alexander
Oct 16
Tri-Valley Conference Championships
41.
10
Koen Travis
24:59.6
OH
Vinton County
Sep 8
Skyline Lanes River Valley Invitational
42.
11
Blake Dazey
27:04.5
OH
Wellston
Sep 25
Minford Invitational
43.
9
Ethan Bowman
28:05.0
PR
OH
Athens
Sep 18
Belpre XC Invitational
44.
-
Eric Young
28:19.0
PR
OH
Wellston
Sep 25
Minford Invitational
45.
9
Donald Patton
29:45.5
PR
OH
Meigs
Aug 28
Wellston Golden Rocket Invitational
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.