in partnership with
Central Buckeye Mad River
5,000 Meters
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
12
Aiden Oburn
17:25.9
PR
OH
Graham Local
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
2.
11
Cayden Bonham
17:49.5
OH
Graham Local
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
3.
10
Grant Mcpherson
17:55.8
OH
Indian Lake
Sep 25
Celtic Clash - Dublin Jerome
4.
11
Ian Spence
18:08.1
OH
Greenon
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
5.
10
Tony Cummins
18:10.5
PR
OH
Indian Lake
Sep 25
Celtic Clash - Dublin Jerome
6.
11
Braylon Daniels
18:10.8
OH
Urbana
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
7.
9
Eric Hughes
18:19.8
OH
Benjamin Logan
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
8.
11
Ashton Aldredge
18:30.2
OH
Graham Local
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
9.
11
Jack Buckalew
18:32.7
OH
Urbana
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
10.
12
Andrew Hughes
18:43.0
OH
Benjamin Logan
Oct 9
Harding Invitational
11.
10
Brody Parsell
18:48.0
PR
OH
Indian Lake
Sep 25
Celtic Clash - Dublin Jerome
12.
10
Merrick Peterson
18:55.0
PR
OH
Greenon
Sep 25
Fairmont Neal Charske Firebird Invitational
13.
11
Cooper Johnson
19:04.2
OH
Greenon
Sep 25
Fairmont Neal Charske Firebird Invitational
9
Aaron Rhodes
19:04.2
PR
OH
Benjamin Logan
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
15.
10
Eli Rhodes
19:07.4
OH
Benjamin Logan
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
16.
9
Jackson McNeal
19:10.5
PR
OH
Indian Lake
Sep 25
Celtic Clash - Dublin Jerome
17.
9
Matthew Wiles
19:11.6
OH
Greenon
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
18.
9
Sebastian Bowers
19:17.4
OH
Graham Local
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
19.
12
Jacob Huhn
19:21.1
OH
Indian Lake
Sep 25
Celtic Clash - Dublin Jerome
20.
11
Sam Blankley
19:21.4
OH
Northwestern
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
21.
11
Brant Parsell
19:23.5
OH
Indian Lake
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
22.
10
Heath Wilson
19:23.6
OH
Indian Lake
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
23.
9
Daniel Wahl
19:26.3
PR
OH
Indian Lake
Sep 25
Celtic Clash - Dublin Jerome
24.
9
Ayden Rudolf
19:26.9
OH
Graham Local
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
25.
10
Graham Edwards
19:36.2
OH
Urbana
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
26.
9
Landon Zehner
19:37.9
OH
Benjamin Logan
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
27.
12
Philip Welsheimer
19:47.8
OH
Greenon
Sep 4
Buccaneer Invitational
28.
10
Chandler Vanbuskirk
19:52.4
OH
Urbana
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
29.
12
Jay LEE
19:54.2
PR
OH
Northwestern
Sep 28
Tecumseh Invitational
30.
10
Vincent Wilson
19:57.4
OH
Indian Lake
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
31.
9
Daniel Stacy
20:01.1
PR
OH
Greenon
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
32.
9
Carter Demarco
20:02.0
PR
OH
Graham Local
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
33.
12
Zachary Blosser
20:13.5
PR
OH
Graham Local
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
34.
11
Mason Beres
20:14.8
OH
Indian Lake
Sep 25
Celtic Clash - Dublin Jerome
35.
9
Andrew Duffey
20:36.4
PR
OH
Greenon
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
36.
11
Josh Tipton
20:44.3
PR
OH
Benjamin Logan
Oct 16
CBC XC Championships
37.
9
Zachary Wheeland
20:53.2
OH
Graham Local
Sep 11
Troy Twilight Invitational
38.
9
Ross Fultz
20:56.8
OH
Northwestern
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
39.
10
Joseph Lightle
20:58.6
OH
Urbana
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
40.
12
Griffin Abbey
21:01.3
OH
Urbana
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
41.
10
Carter Smith
21:13.7
OH
Graham Local
Oct 16
CBC XC Championships
42.
12
John Smith
21:31.7
OH
Northwestern
Oct 16
CBC XC Championships
43.
10
Gabe Mooney
21:43.8
OH
Benjamin Logan
Oct 9
Harding Invitational
44.
9
Camden Stangle
21:53.2
OH
Northwestern
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
45.
9
Owen MacKendrick
21:54.4
OH
Urbana
Oct 16
CBC XC Championships
46.
11
Ben Parke
22:09.9
OH
Graham Local
Sep 11
Troy Twilight Invitational
47.
12
Nathan Dirlam
22:32.1
OH
Northwestern
Oct 2
Saturday Night Lights X
48.
10
Devon Kimble
22:34.3
PR
OH
Benjamin Logan
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
49.
11
Smith Cody
22:49.2
OH
Northwestern
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
50.
11
Nolan Rickett
22:54.9
OH
Urbana
Sep 18
Graham Invitational
51.
9
Tyler Shefbuch
22:58.4
OH
Graham Local
Sep 11
Troy Twilight Invitational
52.
9
Caleb Altstaetter
23:19.2
OH
Indian Lake
Oct 16
CBC XC Championships
53.
9
Weston Helman
23:22.6
OH
Graham Local
Sep 11
Troy Twilight Invitational
54.
9
Adrian Crumley
23:55.3
PR
OH
Indian Lake
Oct 2
Jean Newmeyer Invitational
55.
9
Caleb Schultz
24:11.9
OH
Northwestern
Oct 23
OHSAA D2 Southwest District - Cedarville
56.
9
Braden Bost
24:50.4
OH
Graham Local
Sep 28
Triad Invitational
57.
11
Evan Campbell
25:23.1
PR
OH
Greenon
Sep 11
Brookville Invitational
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.