in partnership with
Independent
3,200 Meters
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
8
Brayden Bruce
8:37.9
PR
WI
Markesan
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
2.
8
Grant Wenzelow
8:38.3
PR
WI
Winneconne
Sep 18
Ripon KJG Invite
3.
8
Luckson Ballard
8:55.4
PR
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
4.
8
Silas Sarbo
8:59.7
PR
WI
Winneconne
Sep 18
Ripon KJG Invite
5.
8
Nic Talma
9:12.8
PR
WI
Markesan
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
6.
7
Caleb Siebauer
9:42.2
PR
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
7.
6
Kyle Allickson
9:43.4
PR
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
8.
8
Boyan Krastev
9:50.2
PR
WI
Westfield
Sep 18
Ripon KJG Invite
9.
6
Mason Dirmeier
9:58.2
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
10.
6
Connor Timm
10:01.8
PR
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
11.
8
Henry Allickson
10:05.9
PR
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
12.
6
Hudson Laper
10:14.5
PR
WI
Markesan
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
13.
8
Luca Duncan
10:15.1
PR
WI
Winneconne
Sep 18
Ripon KJG Invite
14.
8
Ethan Albrecht
10:21.1
PR
WI
Winneconne
Sep 18
Ripon KJG Invite
15.
6
Lucas Bruce
10:27.1
PR
WI
Markesan
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
16.
14
8
Luke Eiden
10:32.9
PR
WI
Pacelli
Sep 30
Rosholt Middle School Invite
17.
8
Jackson Mildebrandt
10:53.3
PR
WI
Markesan
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
18.
8
Ayden Kazda
10:56.5
PR
WI
Amherst
Sep 30
Rosholt Middle School Invite
19.
7
Aaron Engle
11:21.3
PR
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
20.
8
JT Schlaefer
11:28.6
PR
WI
Assumption
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
21.
8
Ethan Michels
11:32.3
PR
WI
Altoona
Sep 23
Durand Invitational
22.
8
Memphis Castillo
11:34.1
PR
WI
Markesan
Sep 14
Waupun Phil Leader Invite
23.
8
Abraham Poquette
11:36.0
PR
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
24.
8
Carson Hass
11:38.3
PR
WI
Mondovi
Sep 23
Durand Invitational
25.
8
Logan Cunningham
11:44.9
PR
WI
Wisconsin Dells
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
26.
8
Conner Davidson
11:49.5
PR
WI
Durand
Sep 23
Durand Invitational
27.
8
Noah Sylvester
11:51.0
PR
WI
Eau Claire-Delong
Oct 19
Delong Middle School Invite
28.
13
7
Josiah Kuehl
11:53.0
WI
Shawano Community
Sep 16
Horace Mann Junior Smiley
29.
7
Eli Reimer
11:53.8
PR
WI
Winneconne
Sep 18
Ripon KJG Invite
30.
7
Evan Bernier
11:57.5
WI
Omro
Oct 14
Flyway Conference
31.
7
Preston Marvin
11:58.0
PR
WI
Winneconne
Sep 18
Ripon KJG Invite
32.
7
Brady Paull
11:59.0
WI
Chippewa Falls
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
8
Aiden Schroeder
11:59.0
PR
WI
Eau Claire-Delong
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
34.
6
Blake Hoffmann
11:59.4
PR
WI
Markesan
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
35.
7
Jackson Buttke
11:59.6
PR
WI
Lourdes Academy
Oct 14
Trailways Conference Championship
36.
13
7
Zayne Richardson
12:01.9
PR
WI
Durand
Sep 23
Durand Invitational
37.
-2
7
Wilson Spiegel
12:02.0
PR
WI
Washington County Homeschool
Sep 23
Horicon River Run
38.
6
Sawyer Niquette
12:02.1
WI
Markesan
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
8
Harvey Buddenhagen
12:02.1
PR
WI
Campbellsport
Sep 18
Ripon KJG Invite
40.
8
Colton Vanderlaan
12:04.7
PR
WI
Amherst
Sep 30
Rosholt Middle School Invite
41.
14
8
Sam Collier
12:05.0
PR
WI
DASH Homeschool
Oct 6
KML GS CC Invite
42.
7
Colton Tisler
12:05.3
PR
WI
Winneconne
Sep 18
Ripon KJG Invite
43.
7
Joey Shepherd
12:08.0
PR
WI
Winneconne
Sep 18
Ripon KJG Invite
44.
6
Reed Hartjes
12:08.8
WI
Assumption
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
45.
8
Bryan Badtke
12:09.0
PR
WI
New London
Sep 25
Rosholt "Trebs" Invite
46.
8
Mason Noren
12:11.4
PR
WI
Campbellsport
Sep 2
Valley Christian Warrior Invitational
47.
7
Benjamin Reed
12:12.5
PR
WI
Washington County Homeschool
Sep 23
Horicon River Run
48.
8
Ethan Prell
12:13.0
PR
WI
Altoona
Oct 5
South Middle School Invite
8
Kaiden Gransee-Tatg...
12:13.0
PR
WI
Menomonie
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
50.
6
Paceler Moll
12:21.0
WI
Poynette
Sep 27
Portage Middle School Invite
51.
8
Joseph Daly
12:21.2
PR
WI
New London
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
52.
7
Dylan Buwalda
12:24.3
WI
Central Wisconsin Christian
Oct 14
Trailways Conference Championship
53.
8
Ethan Bryant
12:28.6
PR
WI
Horicon
Sep 14
Waupun Phil Leader Invite
54.
6
Adrian Schuelke
12:30.0
PR
WI
Horicon
Sep 14
Waupun Phil Leader Invite
55.
8
Zach Hughes
12:30.4
PR
WI
Evansville
Sep 18
Belleville Invitational
56.
7
Vince Donner
12:31.3
PR
WI
Westfield
Sep 18
Ripon KJG Invite
57.
8
Victor Martinez-Vil...
12:32.0
PR
WI
Webb
Sep 27
Portage Middle School Invite
58.
7
Cooper Powell
12:33.4
WI
Brookwood
Sep 18
Lloyd Luethe - Dustin Levy Memorial Invitatio...
59.
7
Denny Gil
12:34.1
WI
Horicon
Sep 14
Waupun Phil Leader Invite
60.
8
Josiah Chu
12:34.4
PR
WI
DASH Homeschool
Oct 6
KML GS CC Invite
61.
7
Landon McCollian
12:34.7
PR
WI
Omro
Oct 14
Flyway Conference
62.
6
Mason Piechowski
12:35.0
WI
Lourdes Academy
Oct 14
Trailways Conference Championship
8
Luke Ray
12:35.0
PR
WI
Menomonie
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
64.
14
8
Daniel Constantinea...
12:37.2
PR
WI
Pacelli
Sep 30
Rosholt Middle School Invite
65.
11
5
Fisher Carroll
12:38.0
WI
Pacelli
Oct 7
Don Chase Relays - Weyauwega-Fremont Invite
66.
8
James Nozar
12:39.0
PR
WI
Winneconne
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
67.
6
Lacy Austin
12:40.0
PR
WI
Brookwood
Sep 18
Lloyd Luethe - Dustin Levy Memorial Invitatio...
68.
8
Grant Knoespel
12:41.0
PR
WI
New London
Sep 25
Rosholt "Trebs" Invite
69.
6
Drake Peterson
12:42.6
PR
WI
Durand
Sep 23
Durand Invitational
70.
12
6
Logan Topper
12:43.0
WI
Menomonie
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
71.
8
Kenny Maciolek
12:46.5
PR
WI
Lumen Christi Catholic
Oct 6
KML GS CC Invite
72.
8
Charles Sloma
12:47.0
PR
WI
New London
Sep 25
Rosholt "Trebs" Invite
73.
7
Aiden Daliege
12:47.8
WI
Assumption
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
74.
5
Michael Dolan
12:48.4
WI
Assumption
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
75.
8
Xander Dane
12:49.0
PR
WI
Pacelli
Sep 25
Rosholt "Trebs" Invite
76.
7
Cole Gillles
12:52.0
WI
Chippewa Falls
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
77.
8
William Butalla
12:52.3
PR
WI
John Muir
Sep 7
Marshfield Tiger Invitational
78.
7
Jabari Etack
12:53.2
PR
WI
Westfield
Sep 18
Ripon KJG Invite
79.
6
Eli Coenen
12:54.2
PR
WI
Westfield
Sep 18
Ripon KJG Invite
80.
8
Danny Weiner
12:54.5
PR
WI
Brookfield Academy
Oct 6
KML GS CC Invite
81.
7
Reese Schiszik
12:56.0
PR
WI
Fall Creek
Oct 5
South Middle School Invite
82.
6
Benton Vande berg
12:56.4
PR
WI
Markesan
Sep 14
Waupun Phil Leader Invite
83.
8
Elliot Podeszwa
12:58.2
PR
WI
Amherst
Sep 30
Rosholt Middle School Invite
84.
13
7
Blake Schmitz
12:58.9
WI
Wisconsin Dells
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
85.
12
7
Sebastian Beversdor...
12:59.4
PR
WI
Our Fathers Lutheran
Sep 23
Horicon River Run
86.
7
Arthur Mathis
12:59.7
PR
WI
Mondovi
Sep 23
Durand Invitational
87.
8
Michael Maciolek
12:59.8
PR
WI
Lumen Christi Catholic
Oct 6
KML GS CC Invite
88.
8
Brekk Peterson
13:01.5
WI
Olson
Sep 23
Westfield Classic
89.
8
Brennan Jaeger
13:02.1
PR
WI
Winneconne
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
90.
8
Will Chaffin
13:04.0
PR
WI
Eau Claire-Delong
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
91.
12
6
Felix Rodriguez
13:07.6
WI
Horicon
Sep 14
Waupun Phil Leader Invite
92.
8
Gabriel Dunn
13:08.0
PR
WI
Northstar
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
93.
6
Braden Clarke
13:08.8
WI
New London
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
94.
8
Aaron Jacoby
13:09.5
PR
WI
Assumption
Oct 9
Wisconsin Middle School Cross Country Champio...
95.
8
Sam Westerlund
13:10.0
PR
WI
Eau Claire-Delong
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
96.
6
Aaron Badtke
13:13.0
PR
WI
New London
Sep 25
Rosholt "Trebs" Invite
7
Oliver Lugo
13:13.0
WI
Menomonie
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
98.
6
Everett Paulson
13:14.0
WI
Menomonie
Oct 26
Menomonie Middle School Invite
99.
7
Andrew Sperling
13:15.0
PR
WI
Winneconne
Sep 25
Rosholt "Trebs" Invite
7
Max Spartz
13:15.0
PR
WI
Menomonie
Oct 5
South Middle School Invite
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.