Kansas
High School
2024 Outdoor Track & Field
Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Switch to
Meet List
Teams
Men's
Top Athletes
Women's
Top Athletes
Performance Lists
Lists
KSHSAA
Rankings
/
/
Swipe to view all teams
1A
Cornerstone Family
Northeast Kansas Nighthawks Homeschool
Reno County Homeschool
Rural Vista
Smoky Valley Home Educators
Region 21
Argonia
Ashland
Attica
Bucklin
Caldwell
Central Christian
Cunningham
Deerfield
Fairfield
Fowler Senior
Hodgeman County (Jetmore)
Ingalls
Kinsley
Kiowa County
Macksville
Manhattan Chief Homeschool
Minneola
Moscow
Norwich
Pawnee Heights
Pretty Prairie
Rolla
Satanta
South Barber
South Central
South Gray
South Haven
St. John-Hudson
Stafford
Region 22
Atwood-Rawlins Co
Brewster
Central Plains
Chase
Cheylin
Dighton
Golden Plains
Healy
La Crosse
Logan
Natoma
Northern Valley
Osborne
Otis-Bison
Palco
Quinter
St Francis
Stockton
Sylvan-Lucas Unified
Thunder Ridge
Tribune-Greeley County
Triplains
Victoria
Wallace County-Sharon Springs
Weskan
Western Plains
Wheatland
Wilson
Region 23
Axtell
Burlingame
Canton-Galva
Centralia
Clifton-Clyde
Doniphan West
Frankfort
Glasco
Hanover
Hope
Lakeside
Lincoln
Linn
Miltonvale
Onaga
Pike Valley
Randolph Blue Valley
Riverbend International
Rock Hills
Solomon
St Johns
St Xaviers
Tescott
Tipton Catholic
Troy
Wakefield School
Washington County
Wetmore
White City
Region 24
Altoona-Midway
Burrton
Cedar Vale
Central (Burden)
Centre
Chetopa S D 505
Classical School Wichita
Crest
Dexter
Elyria Christian
Hamilton
Hartford
Lebo
Little River
Madison
Marais Des Cygnes Valley
Marmaton Valley
Olpe
Oxford
Peabody-Burns
Southern Coffey County
St Paul
Udall
Waverly
2A
Region 17
Belle Plaine
Berean Academy
Conway Springs
Ell-Saline
Frederic Remington-Whitewater
Garden Plain
Herington
Hillsboro
Inman
Marion
Moundridge
Sedgwick
Sterling
Trinity
Wichita Independent
Region 18
Central Heights
Chase County
Erie
Flint Hills
Jayhawk Linn
Lyndon
Northeast
Northern Heights
Pleasanton
Sedan
Southeast
St Marys Colgan
Uniontown U S D 235
West Elk
Yates Center
Region 19
Bennington
Elkhart
Ellinwood
Ellis
Hill City
Hoxie
Oakley
Plainville
Republic County
Sacred Heart
Smith Center
Stanton County
Sublette
Syracuse
Trego Community
Region 20
Bishop Seabury
Horton
Jackson Heights
Jefferson County North
Kansas City Christian
Maranatha Academy
McLouth
Mission Valley
Oskaloosa
Riverside
Valley Falls
Valley Heights
Wabaunsee
3A
Region 13
Bluestem
Burlington
Chaparral
Cheney
Council Grove
Douglass
Halstead
Haven
Hesston
Kingman
Nickerson
Osage City
Southwestern Heights
Trinity Academy
West Franklin
Wichita Collegiate
Region 14
Anderson County
Baxter Springs
Caney Valley
Cherryvale
Columbus
Fredonia
Frontenac
Galena
Girard
Humboldt
Iola
Neodesha
Osawatomie
Prairie View
Riverton
Wellsville
Region 15
Atchison County
Bishop Ward
Hayden
Heritage Christian Academy
Hiawatha
Jefferson West
Marysville
Nemaha Central
Perry-Lecompton
Riley County
Rossville
Royal Valley
Sabetha
Santa Fe Trail
Silver Lake
St Marys
Region 16
Beloit
Cimarron
Colby
Ellsworth
Goodland
Hoisington
Holcomb
Lakin
Larned
Lyons
Minneapolis
Norton Community
Phillipsburg
Russell
Smoky Valley
Southeast Of Saline
4A
Region 09
Abilene
Andale
Buhler
Chapman
Clay Center Community
McPherson
Rock Creek Senior
Wamego
Region 10
Chanute
Field Kindley
Fort Scott
Independence
Labette County
Paola
Parsons
Winfield
Region 11
Augusta
Circle
Clearwater
El Dorado
Mulvane
Pratt
Rose Hill
Ulysses
Wellington
Region 12
Atchison
Baldwin
Bishop Miege
Eudora
Holton
Louisburg
Ottawa
Tonganoxie
5A
Region 5
Basehor-Linwood
Bonner Springs
De Soto
Emporia
Highland Park
Lansing
Seaman
Shawnee Heights
Topeka-West
Region 6
Blue Valley Southwest
F L Schlagle
Pittsburg
Spring Hill
St James Academy
St Thomas Aquinas
Sumner Academy
Turner
Washington
Region 7
Andover
Andover Central
Arkansas City
Bishop Carroll
Eisenhower-Goddard
Goddard
Kapaun Mount Carmel
Maize
Maize South
Region 8
Great Bend
Hays
Newton
Salina Central
Salina South
Valley Center
Wichita Heights
Wichita Northwest
6A
Region 1
Gardner Edgerton
Junction City
Lawrence
Lawrence Free State
Manhattan
Topeka
Washburn Rural
Wichita East
Wichita North
Region 2
Blue Valley
Blue Valley North
Blue Valley Northwest
Blue Valley West
Olathe East
Olathe North
Olathe Northwest
Olathe South
Olathe West
Region 3
J C Harmon
Leavenworth
Mill Valley
Shawnee Mission East
Shawnee Mission North
Shawnee Mission Northwest
Shawnee Mission South
Shawnee Mission West
Wyandotte
Region 4
Derby
Dodge City
Garden City
Haysville-Campus
Hutchinson Senior
Liberal
Wichita South
Wichita Southeast
Wichita West
KCAA
Rankings
/
/
Swipe to view all teams
Kansas Christian Athletic Association
Ark City Christian Academy
Christ Preparatory Academy
Flint Hills Christian
Heartland Christian
Olathe Christian
Sunrise Christian
Topeka Heritage
Veritas Christian School
Wichita-Homeschool
Active Uncategorized Teams in Kansas
B and B
Bern
Central Christian Academy
Christian Family Educators
Coach Timing
Concordia
Cornerstone Family
Decatur Community
Elk Valley U S D 283
Eureka
FAT Dog Timing
Goessel
Greensburg
Grinnell
Hugoton
Immaculata
Kansas City East Christian Academy
Kansas School For The Deaf
Kickapoo Nation
Maur Hill-Mount
Meade
Medicine Lodge
Ness City
North Central
Oswego
Piper
Pleasant Ridge
Scott City
Skyline
Southern Cloud
Spearville
Thomas More Prep-Marian
Wichita County
Can't find your team?
Coaches
, help update team classifications
Mens Top Athletes
100m
12
Aaron Merritt
10.52
(2.0)
PR
KS
Seaman
Apr 20
Kansas Relays - HS
200m
12
LaMar Lynch Jr
21.97
PR
KS
Bishop Miege
Apr 12
Leitel Legacy Invite
400m
11
Jack Guthridge
47.57
PR
KS
Kapaun Mount Carmel
Apr 20
Kansas Relays - HS
800m
11
Dylan Plath
1:53.53
PR
KS
Olathe South
Apr 20
Kansas Relays - HS
1600m
12
Parker Walion
4:10.70
PR
KS
Gardner Edgerton
Apr 12
Mid Season Classic
3200m
12
Clay Shively
8:41.29
PR
KS
Trinity Academy
Mar 30
Shawnee Mission South Relays
110mH-39"
12
Jayden Henry
14.10
PR
KS
Piper
Apr 05
Bobcat Relays
300mH-36"
12
Nathan Aryeequaye
38.75
PR
KS
Osawatomie
Apr 20
Kansas Relays - HS
4x100m
Rayvelle Leak
Ashton Mcclellan
Tristen Cross
Camren Davis
42.14
KS
Wichita East
Apr 12
Manhattan High Invite
4x400m
Relay Team
3:20.85
KS
Washburn Rural
Apr 20
Kansas Relays - HS
4x800m
Relay Team
8:01.55
KS
Olathe West
Apr 20
Kansas Relays - HS
Shot-12lb
11
Joey Goodenow
54' 10.75
PR
KS
St Thomas Aquinas
Apr 20
Kansas Relays - HS
Discus-1.6kg
11
Joey Goodenow
188' 0
PR
KS
St Thomas Aquinas
Apr 12
Ken Peek Invitational
Javelin-800g
12
Lakin Getz
209' 1
PR
KS
Quinter
Apr 12
Hill City Invitational Track Meet
HJ
11
Justin (Alan) Hanna
6' 10
KS
Maize
Apr 12
Manhattan High Invite
11
Justin (Alan) Hanna
6' 10
PR
KS
Maize South
Mar 29
ESU HS Relays
PV
12
Bryce Barkdull
17' 7
PR
KS
Andover Central
Apr 20
Kansas Relays - HS
LJ
12
Tanner Heckel
22' 9.5
(2.6)
PR
KS
Lyndon
Apr 20
Kansas Relays - HS
TJ
11
Alesecio Batson
45' 10.75
(.9)
KS
Topeka-West
Apr 20
Kansas Relays - HS
View Top 10 in These Events
View More Events
Womens Top Athletes
100m
12
Damiya Richards
11.82
(3.2)
PR
KS
Olathe East
Apr 20
Kansas Relays - HS
200m
11
Delia Gregory
24.57
PR
KS
Blue Valley North
Mar 30
Shawnee Mission South Relays
400m
11
Delia Gregory
54.84
PR
KS
Blue Valley North
Apr 20
Kansas Relays - HS
800m
10
Ryin Miller
2:10.25
PR
KS
Seaman
Apr 12
Leitel Legacy Invite
1600m
10
Ryin Miller
4:53.74
KS
Seaman
Apr 20
Kansas Relays - HS
3200m
10
Ryin Miller
10:13.97
PR
KS
Seaman
Apr 20
Kansas Relays - HS
100mH-33"
12
Aurora Wessel
13.92
(2.2)
PR
KS
Shawnee Mission South
Apr 20
Kansas Relays - HS
300mH-30"
12
Adryanna Shelby
43.98
PR
KS
Wichita Northwest
Apr 20
Kansas Relays - HS
4x100m
Dina Johnson
Delia Gregory
Audrey Brown
Allison Kneller
48.06
KS
Blue Valley North
Apr 12
Ken Peek Invitational
4x400m
Relay Team
3:52.65
KS
Blue Valley North
Apr 20
Kansas Relays - HS
4x800m
Relay Team
9:33.62
KS
Olathe West
Apr 20
Kansas Relays - HS
Shot-4kg
11
Tatum Seyfert
44' 6
KS
Beloit
Apr 16
Belleville Lions Club Invite
Discus-1kg
12
Val Galligan
148' 11.5
PR
KS
Olathe North
Apr 20
Kansas Relays - HS
Javelin-600g
12
Val Galligan
161' 0
PR
KS
Olathe Northwest
Mar 29
ESU HS Relays
HJ
12
Anna Bundy
5' 6.25
PR
KS
Blue Valley North
Apr 12
Ken Peek Invitational
PV
12
Madison Carpenter-Ross
11' 7
PR
KS
Louisburg
Apr 18
Louisburg Invite
LJ
12
Rosjai Curtis
18' 10.75
PR
KS
Shawnee Mission North
Mar 30
Shawnee Mission South Relays
TJ
12
Rosjai Curtis
38' 3
(.4)
PR
KS
Shawnee Mission North
Apr 20
Kansas Relays - HS
View Top 10 in These Events
View More Events
Standard Performance Lists
Kansas - All
KSHSAA
KCAA
Custom Performance Lists
Deaf High Schools
Crossroads
Great Plains
Metro (Kansas City) Christian
Request a new Custom List
Sports Association Website